Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste. Ali nisam imao toliko veliki shipping za onu osnovnu opciju (international airmail) ni za skoro 2kg (moze 2kg NEKIH stvari, retko, da prodje pod airmail, nisam shvatio kada)

Ali cisto da napomenem ovo se meni desavalo na prelazak od 40$, i danas od 20$ (kao "50% discount for package >20$" za shipping :D), za 50$ mi se nije menjalo.

@alfaunits, je l' ti se dešavalo sledeće:

Naručim sa iHerb odnosno stavim u korpu 7 suplemenata (1.6kg) i shipping mi piše $13.5, sve ukupno košta $49.8, a onda dodam još jedan suplement od $5 dolara koji poveca kilažu paketa na 1.8kg, a shipping se smanji na $8 i opet mi cena ukupna ista.

Mislio sam da je greška, ali 2 dana kasnije poručim još jedan paket i isto se dešava.
 
Ljudi da li mogu da se zalim, ako sam preuzeo paket? Narucio sam dva para patika na sebe, dva na drugaricu. Inace patike kostaju 21e ukupna vrednost paketa 42e. Carinik Marina Mancic ih procenila na 120e i naplatila 4000din, skoro kao vrednost patika. Drugi paket je 2300. Ja ne znam sta je toj zeni do sad su mi naplacivali 500,600 max 1000...
 
@Lex91kv
Vec je receno da vode evidenciju sta ko kupuje bar vrsta robe, i cim nanjuse da par puta uzimas isto prvo te oribaju pa posle zabrane... pogotovo sto verujem da su patike kopija nekih marki gde nemas prava da se zalis i ako nisi preuzeo paket, a posto si ga preuzeo zalba je nemoguca...
Sad ako su bas neke kineske patike (bez ikakve slicnosti sa nekim brendom) ili original koje stvarno kostaju 21e pre preuzimanja mozes se zaliti gde paket ide na ponovno carinjenje a ti im saljes i racun
 
Poslednja izmena:
@Lex91kv
Vec je receno da vode evidenciju sta ko kupuje bar vrsta robe, i cim nanjuse da par puta uzimas isto prvo te oribaju pa posle zabrane... pogotovo sto verujem da su patike kopija nekih marki gde nemas prava da se zalis i ako nisi preuzeo paket, a posto si ga preuzeo zalba je nemoguca...
Sad ako su bas neke kineske patike (bez ikakve slicnosti sa nekim brendom) ili original koje stvarno kostaju 21e pre preuzimanja mozes se zaliti gde paket ide na ponovno carinjenje a ti im saljes i racun
Hvala na odgovoru, pretpostavio sam. Ovo mi je sigurno 10/11 par, patike su odlicne, svi oko mene narucuju. Haos, nemam vise za carine...
 
Ako su toliko dobre patike jel može link na PM? ili ovde ako je dozvoljeno :)
 
Daj i nama ovde ;) I reci jesu li original?
 
Jeste. Ali nisam imao toliko veliki shipping za onu osnovnu opciju (international airmail) ni za skoro 2kg (moze 2kg NEKIH stvari, retko, da prodje pod airmail, nisam shvatio kada)

Ali cisto da napomenem ovo se meni desavalo na prelazak od 40$, i danas od 20$ (kao "50% discount for package >20$" za shipping :D), za 50$ mi se nije menjalo.
Pa ne kapiram uopšte logiku.. 1.6kg 13.5$ shipping, a dodam još jedan proizvod i smanji se shipping na 8$. Stvarno ne razumem..

Drugo, ispravi me ako grešim, zar nije bilo do 2kg shipping 4$??
 
Ljudi da li mogu da se zalim, ako sam preuzeo paket? Narucio sam dva para patika na sebe, dva na drugaricu. Inace patike kostaju 21e ukupna vrednost paketa 42e. Carinik Marina Mancic ih procenila na 120e i naplatila 4000din, skoro kao vrednost patika. Drugi paket je 2300. Ja ne znam sta je toj zeni do sad su mi naplacivali 500,600 max 1000...
Хаха та је и мојим маторцима наплатила:).
 
Pa da rade po PS repliku bi trebali da uniste :d
To nisam znao. Ali ja obicno kupujem patike, Jordan-ke, Kobe zoo , Roshe run itd. Znaci te iste patike narucuju i Rusi, Nemci, Ameri, Francuzi svi zadovoljni, nigde to ne unistavaju... To vidim po pozitivnim komentarima.
 
To nisam znao. Ali ja obicno kupujem patike, Jordan-ke, Kobe zoo , Roshe run itd. Znaci te iste patike narucuju i Rusi, Nemci, Ameri, Francuzi svi zadovoljni, nigde to ne unistavaju... To vidim po pozitivnim komentarima.

Pa na sitno prolazi... ali zasigurno neke zemlje manje vise vracaju ili unistavaju, kinezi naravno cute kad im je sva tehnologija izgradjenja na kradji patenata i tudjeg znanja bar u 98%
 
Pa ne kapiram uopšte logiku.. 1.6kg 13.5$ shipping, a dodam još jedan proizvod i smanji se shipping na 8$. Stvarno ne razumem..
Ni ja, nije 50$ cifra preko koje se smanjuje shipping koliko vidim, vec 20$. (bilo je >40$ free ponekad)

Drugo, ispravi me ako grešim, zar nije bilo do 2kg shipping 4$??
Yep!


Probao sam opet, ali meni se def. povecava samo sa kilazom.
Daj primer na PM :)
 
Pa ne kapiram uopšte logiku.. 1.6kg 13.5$ shipping, a dodam još jedan proizvod i smanji se shipping na 8$. Stvarno ne razumem..

Drugo, ispravi me ako grešim, zar nije bilo do 2kg shipping 4$??

Zaboravi na to 4$ za 2kg.
od 1.12 su nove cene poštarine:
Up to 1 pound (lbs) = $4.45
From 1 pound to 2 pounds = $8.90
From 2 pounds to 3 pounds = $13.35
From 3 pounds to 4 pounds = $17.80

s tim ako ti iznos prelazi 20$ sa popustima (znači 20$ nakon što se odbiju svi popusti), onda ti je poštarina u pola cene.
 
Carinik Marina Mancic ih procenila na 120e i naplatila 4000din, skoro kao vrednost patika

Eto vidis a ja sa njom imam pozitivna iskustva od 3 puta, uvek realno, cak i manje naplatila, ljubim je ja(naravno ako je dobra i mlada) samo nek ona meni procenjuje kao do sad i sve super, iskreno meni nijedan carinik nije precenio robu cak naprotiv, ali zato iza sebe imam par stotina paketa(sigurno preko 300-400) i nikad problema, neka tako i ostane...
 
Evo ako nekog zanima danas carine pakete od 28.11 tj. one koji su dosli na carinu tog dana, a sutra prelaze na 1.12 tako da znate, ako ikog interesuje ova informacija.
 
Čitam postove iznad i vidim poznata mi persona - Marina Mančić. Iz torbe iskopam carinsku deklaraciju i vidim. Dotična me je klepila za auto alarm. Plaćen je bio 55$ a dotična ga je cenila na 80$ . Mora da je po struci frizerka
 
Zetu konačno stigle diodice, plaćene 25,20 USD, procenjene na 25,00, naplaćeno 635 dinara... Marina Mančić takodje .... Onaj što mu se 28,11, gubio svaki trag... :) :)

"Poštovani,



saglasno informacijama Radne jedinice „Glavni poštanski centar“ Beograd, obaveštavamo Vas da se predmetna pošiljka, od 24.11.2014. godine, nalazi u postupku carinjenja. Carinjenje pošiljaka u nadležnosti je zaposlenih Uprave carina, link: http://www.upravacarina.rs/cyr/Stranice/Default.aspx , te zaposleni Pošte nemaju uticaja na rok trajanja pomenutog postupka. Usled povećanja fizičkog obima pošiljaka prispelih iz inostranstva, carinjenje pošiljaka se odvija nešto sporije od uobičajenog. Pošiljke ne mogu biti puštene u dalje poštanske tokove, dok se carinski postupak nad njima ne obavi. Po obavljenom carinskom postupku pošiljke se redovnim poštanskim linijama otpremaju ka odredišnim poštama primalaca.

S poštovanjem,

Pošta Srbije"
 
Roshe run i free run :) na aliexpress-u :)

Jesu grdne, i kolko su na kraju koštale?
Kako su se pokazale Solomonke, imaju dosta dobar feedback?

Čitam postove iznad i vidim poznata mi persona - Marina Mančić. Iz torbe iskopam carinsku deklaraciju i vidim. Dotična me je klepila za auto alarm. Plaćen je bio 55$ a dotična ga je cenila na 80$ . Mora da je po struci frizerka
ma jok bre





:d
 
Poslednja izmena:
Zetu konačno stigle diodice, plaćene 25,20 USD, procenjene na 25,00, naplaćeno 635 dinara... Marina Mančić takodje .... Onaj što mu se 28,11, gubio svaki trag... :) :)

"Poštovani,



saglasno informacijama Radne jedinice „Glavni poštanski centar“ Beograd, obaveštavamo Vas da se predmetna pošiljka, od 24.11.2014. godine, nalazi u postupku carinjenja. Carinjenje pošiljaka u nadležnosti je zaposlenih Uprave carina, link: http://www.upravacarina.rs/cyr/Stranice/Default.aspx , te zaposleni Pošte nemaju uticaja na rok trajanja pomenutog postupka. Usled povećanja fizičkog obima pošiljaka prispelih iz inostranstva, carinjenje pošiljaka se odvija nešto sporije od uobičajenog. Pošiljke ne mogu biti puštene u dalje poštanske tokove, dok se carinski postupak nad njima ne obavi. Po obavljenom carinskom postupku pošiljke se redovnim poštanskim linijama otpremaju ka odredišnim poštama primalaca.

S poštovanjem,

Pošta Srbije"
Ti si njima slao email? Mozes li mi bati adresu njihovu?
 
Treba napomenuti za one koji ne znaju da u zakonu o uvozu u Srbiju stoji i to da po pravilu ne moze da se uvozi polovna roba, ista stvar je za kopije robnih marki. Ovo sve moze da prodje carinu, moze da ne prodje, a moze i da se carini tako da se ne isplati da se uvozi.
 
Fizicko lice nema pravo da uvozi polovnu robu???
 
Evo ako nekog zanima danas carine pakete od 28.11 tj. one koji su dosli na carinu tog dana, a sutra prelaze na 1.12 tako da znate, ako ikog interesuje ova informacija.
fff.PNG

Jel se ovo moje vodi kao 30.11 ili 3.12, cisto da znam kad da ga ocekujem (inace je paket iz Engleske stigao za manje od 5 dana)?
 
Ljudi da li mogu da se zalim, ako sam preuzeo paket? Narucio sam dva para patika na sebe, dva na drugaricu. Inace patike kostaju 21e ukupna vrednost paketa 42e. Carinik Marina Mancic ih procenila na 120e i naplatila 4000din, skoro kao vrednost patika. Drugi paket je 2300. Ja ne znam sta je toj zeni do sad su mi naplacivali 500,600 max 1000...

Ona uopste nije bazdarena:) meni je upravo ona procenila stvar vrednosti 120usd na 150e ,doslo iz kine ne iz eu naplatila 3000din vise nego realno kao izvor stavila mail ,roba stigla na burazerovu adresu on preuzeo tako da nema zalbe ,zvao sam je i srecom nije bila na poslu izgleda da kad je njoj los dan mi placamo cenu hehehe(sledeci put idem direktno tamo da vidim sa kim imamo posla hehehe)
 
Javi kad bude bilo promena, da znamo mi ostali da se orijentisemo :)
Pa evo napisao sam ti u ponedeljak ako dobijem(a trebalo bi) javicu a meni je stiuglo 27.11 u Srbiju a na carini se vodi kao 1.12, sto rade sutra.
E sad samo niki999 reci jer je 28.11 tek stiglo u Srbiju ili je tad stiglo na carinu, ja nesto mislim da je tad tebi stiglo tek u Srbiju na aerodrom, sto znaci da ces tamo ustorak ili sredu ti dobiti paket.
 
Pa evo napisao sam ti u ponedeljak ako dobijem(a trebalo bi) javicu a meni je stiuglo 27.11 u Srbiju a na carini se vodi kao 1.12, sto rade sutra.
E sad samo niki999 reci jer je 28.11 tek stiglo u Srbiju ili je tad stiglo na carinu, ja nesto mislim da je tad tebi stiglo tek u Srbiju na aerodrom, sto znaci da ces tamo ustorak ili sredu ti dobiti paket.

28.11 pise za carinu a 02.12 pise gpc...i tako stoji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno