Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja opet imam pitanje :D
Jel zna neko za koliko bi ovo trebalo da je kod nas ako je napustilo US 6. maja?
Hvala :)

Ako prolazi kroz carinu u NS obicno stigne na adresu od kada je otislo sa tog aeordrom u USA za nekih 7 do 14 dana, bar zadnja 3 paketa su tako stigla.
 
Uzeo sam sa alija patike,ali su par brojeva manje nego sto treba.Sta raditi?Da li pokrenuti dispute,da li vratiti prodavcu i koliko je slanje?Hvala.
 
Cene slanja za kinu imas na sajtu poste, kontam da se ne isplati... slanje je bar ~20e pogotovo sto moras slati sa pracenjem i otvoriti dispute ako vreme istice pa onda cekat drugu posiljku...

Mozda je pametno videt sa prodavcem da ti vrati deo para bez vracanja posiljke, preko disput-a a te patike prodas ovde pa si bar na nuli
 
Ma u oglase samo.
 
Gledam neke sluske, sto bubice sto vece, i na 5-10-20 komada sve niza i niza cena, pa rekoh da pitam iskusnije, sta bi se desilo na carini da otvore paket i vide unutra 10 istih slusalica? Jel bi mi trazili neku papirologiju ili bi samo naplatili carinu i pdv?

Izvinjavam se ako je vec odgovoreno, ali pratim odavno temu i nisam naisao na ovakvu situaciju...
 
Nisi, stvarno nisi? Šta misliš šta bi se desilo, kada već pitaš?
 
Stiglo malopre ovo :D Kostalo 18€ sa postarinom, nista carina (po propisu), nista PDV (super, a mogli su), nista posta (takodje super), naruceno pre desetak dana. Primaju i Skrill :)

Ocekujem jos ovo (mada sam narucio par dana ranije).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
I meni su baterije stigle tako, jedini paket koji mi je donet, a nisam morao do poste. Ni PDV, a 28EUR je bio moj sa free s/h.
 
Nisi, stvarno nisi? Šta misliš šta bi se desilo, kada već pitaš?

Video sam da ljudi pitaju ali nigde konkretan odgovor... Nisam neki leecher, padobranac i preprodavac, nego zbog kantera i drzanja cs zajednice 5 godina znam hiljade i hiljade ljudi koji imaju slicna interesovanja i onda kad pomenem neke zanimljive sluske ili tako nesto, svi zivi zainteresovani i kad vec na 10 komada ispada dosta jeftinije, sto da se ne naruci tako... :) Ocekujem da se plate carina i pdv i ne bezim od toga, ali ako ce da me smaraju i nekom papirologijom i da me zovu u bg, a zivim 250km dalje, ne isplati mi se cimanje ;)
 
Poslednja izmena:
Na svakoj drugoj strani neko pomene da vise od 3-4 komada ne pustaju vise, ni za vrlo proste stvari (sem za sociva recimo, ili 4 komada baterija).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Covece zezali su ljude za kesicu šrafčića, za kutijicu led sijalica malih, za razne sitne gluposti koje i ne idu na komad vec pakovanje sa vise komada a da tebe ne priupitaju za firmu preko koje mislis da uvezes ni manje ni vise vec 10 komada slusalica...
Jedne po jedne, za komplikovaniju tehnicku robu i dve iste stvari su problem, bez obzira da li hoces ili neces da platis carinu i pdv.
 
Ok onda jedan primerak za sebe, jes da ispadne duplo skuplje al makar ne moram da se peglam sa carinom. Nadam se da ce to da se promeni u buducnosti, msm i drzavi jos bolje, vise para za njih ali eto...Hvala na odgovoru ;)
 
Uzeo sam 12 komada onih jacih AAA, 950mAh, ne obicnih od 800mAh, koje su jeftinije. Kod NKona su skuplje u stvari:
http://eu.nkon.nl/4-aaa-sanyo-xx-950-mah-in-doosje-powered-by-eneloop.html

Da, moguce da je za neke druge baterije bolja kupovina na eBay od ovih koje sam ja uzeo - Tropical LE, 8x AA 1900mAh, treca generacija (sa krunicom i crtom). Kad sam uzimao (a gledam nesto i sad) nije ih mnogo bilo na eBay, one koje su bile, bile su vecinom skuplje, a i nisu slali za Srbiju. Tako da sam vrlo zadovoljan... imam sarenu seriju, hahaha :laugh:

Ako nadjes negde MQN04/09/MQR06 punjac za ispod 10e, javi - treba mi jos jedan :)

Tesko da cu u sledecem periodu vise gledati punjace. Kad mi stigne onaj, miran sam bar pet godina. Pre 9 godina sam nabavio famozni Triax 6178 i do sad me odlicno sluzi :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Da, moguce da je za neke druge baterije bolja kupovina na eBay od ovih koje sam ja uzeo - Tropical LE, 8x AA 1900mAh, treca generacija (sa krunicom i crtom). Kad sam uzimao (a gledam nesto i sad) nije ih mnogo bilo na eBay, one koje su bile, bile su vecinom skuplje, a i nisu slali za Srbiju. Tako da sam vrlo zadovoljan... imam sarenu seriju, hahaha :laugh:
Te su "Limited" :) Meni su trebalo "obicne" ;)
U svakom slucaju, izgleda da imaju kefalo, pa ne luduju sa lupanjem i smaranjem za obicne baterije, nego mogu 10-ak komada ipak da se uzmu.
 
A i ja eto, "ocu da probam" :D

Mislim da su morali do sada da skapiraju da se AA/AAA baterije u 99% slucajeva prodaju u pakovanjima od 4 komada. A ako se uzmu samo dva pakovanja, to ih je vec 8 pojedinacno... tri - 12. Bilo bi i jadno i smesno i tragicno... da zbog 8-10 baterija prave probleme.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Vracali su coveku kesicu srafcica...
100 komada sta ce to njemu i da donese papire od firme koja toliko srafcica uvozi, za sta ce njemu toliki srafcici da nece nesto da pravi ili jos gore preprodaje po komad dva za 50para komad...
 
Ja sam pre više od dva meseca uzeo Panasonic Sanyo Glamour AAA, 8pack i nikad ih nisam dobio :(
 
Da li postoji neka aplikacija za iOS da pratim status pošiljki? Ne mogu više da kopiram tracking number pa da otvaram poštin sajt, verujem da ima i nešto jednostavnije :)
 
4 dana otprema sa carine. Danas se rade paketi od 12.5 mozda bude i ponedeljak
 
Da li postoji neka aplikacija za iOS da pratim status pošiljki? Ne mogu više da kopiram tracking number pa da otvaram poštin sajt, verujem da ima i nešto jednostavnije :)

U principu trebalo bi da je i zapamtio broj tamo (npr. u Firefox-u to radi), ukucaš samo prvo slovo u polju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno