Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se prijavim

>12.65 funti kosta paketic
>U pitanju su yugioh karte i neki sleeveovi za iste, znaci karte za igranje
>uredno naruceno sa ebay.co.uk
>paket dimenzija mozda 18x12-13cm, nisam gledao, odokativno :D
>pecat na paketicu ne podleze carinskom pregledu, verovatno zbog dimenzija

0 pregled 0 pdv 0 carina

od pravnog lica je uzeto

jagodina je u pitanju

tl;dr

nema pravila, ali toplo preporucujem svima da odbijaju pakete ako im stizu gluposti tipa 200din od kojih je 66din za pregled, 40 din za carinu a 100din za postara, za stvari tipa kablovi i ostalo.
onda odete prodavcu, kazete da im se paket vratio iz ne znate ni vi kojih razloga, oni UVEK ali UVEK kada je ispod 15-20$ predmet daju refund bez pogovora, ne pitaju (ako su malo vece stvari i tad daju, samo morate da se natezete i pretite paypal dispute-om, ili chargebackom)

kada 7 u 10 posiljki bude odbijeno od strane pokradenih, onda ce se preispitati da li im se isplati da rade za dzabe, osim ako ne uvedu taksu za vracanje paketa natrag :D
ako u posti/carini ukradu?
sta vas briga
vas potpis ne stoji nigde, nista niste primili, nista niste uzeli, svi mirni, samo pravac racunar i kucajte sve kako je i bilo

ako ne moze da se u novinama izadje sa ovim, moze da se ovako indirektno uradi

A onda ćemo, ako ovo poprimi veće razmere, završiti kao još jedna ozloglašena država, npr. Italija, gde se ne šalju paketi.
I šta onda?
 
pa nista,ukiniuce PayPal :D
 
Meni je upravo stigao paket iz HK poslat 23.4, sanyo eneloop AAA baterije 4-pack, plaćene nekih 12$. Rođak Yau Chi napisao na deklaraciji da je gift i vrednost 5$ :d . Nije naplaćena ni carina ni PDV.
 
Ako nije pomenuo da se plaća PDV, ne znači da se ne plaća. Čovekje pričao negde kada se ne plaća carina, jer tu i tada ima razlike, a PDV plaćaš uvek kada uvoziš robu (da, pošiljke naručene iz inostranstva se smatraju uvozom). Jedini izuzetak je kada ti šalje fizičko lice + do 70 evra vrednost + ne plaćaš pošiljku. Tada nema ni Carine ni PDV. Ako pogledaš Zakon o PDV, donet još 2004. već u prvom, a onda opet u 3. članu piše da se PDV plaća na uvoz dobara u Srbiju.

Ako si mislio na prvo pitanje koje je postavio Uroš, ono glasi "Zanima me šta se carini i koliko se carini kada se naručuje preko interneta?" Kao što svako može da čuje, nije pitao za PDV, pa mu je Ocokoljić u skladu sa pitanjem i odgovorio, vrlo precizno.
Narucujem iz inostranstva 30-ak godina.
Prvo Hi-Fi iz SR Njemacke ;) , pa pecarosku opremu iz BassProShops-a, pa svasta nesto poslednjih 10-ak godina.
Secam se limita od 100$, 100 DEM, 0 DEM (kada nista nije moglo da se uveze), 20e, ...
Na eBay-u sam od 2002-e.
I nikada, ama bas nikada, PDV nisam platio bez carine. Ili nista ili carina+PDV.
I sama tema ima naslov "Carina na posiljke" jer ljudi pod tim podrazumevaju ukupne namete carinske sluzbe.
Ako Zakon vazi od 2004-e, otkud takav propust drage nam carine ?
Tema ima 125 strana i razdvajanje pdv-a od carine se prvi put pominje pre par nedelja.
Bar 20 puta je objavljena formula : (vrednost * 1.1) * 1.2
I ko je sada tu lud ?

I evo dok pisem, doneo mi postar sat iz HK. Na kutiji vrednost 30$, oznaceno kao gift.
Placeno 0 din :banana:
 
Poslednja izmena:
E onda lepo ako budemo stavljeni na listu kao Italija nek mi neko onda objasni kako da otvorim nalog PP-a na primer za Bosnu i Hercegovinu (tamo bar imam kucu) ili Hrvatsku. Dosta mi je vise ovog decenijskog lopovluka (Miskovic& Co) i malog izbora stvari koje mogu da se kupe. Ionako nemam nikog u inostranstvu (rodjaka ili prijatelja) koji bi kupio za mene a onda poslao putem redovnih bus linija(uz malu doplatu vozacu). A verujte mi stvarno sam se radovao PP-u.

Edit: primer majce koja je na popustu na SD-u a koje nema u mega,sega ,hiper Nike prodavnici u Delta Sity-u a inace je ovogodisnji model a da ne pominjem druge robne marke.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ne kontaju da seler nije kriv za nase zakone sto su ovakvi, svako treba da se prvo raspita oko istih pa onda da odluci da li ista da porucuje, a ne da odbija paket sto je naknadno saznao da mora da plati pdv ili otvaranje paketa...
 
Narucujem iz inostranstva duze od 25 godina.
Prvo Hi-Fi iz SR Njemacke ;) , pa pecarosku opremu iz BassProShops-a, pa svasta nesto poslednjih 10-ak godina.
Secam se limita od 100$, 100 DEM, 0 DEM (kada nista nije moglo da se uveze), 20e, ...
Na eBay-u sam od 2002-e.
I nikada, ama bas nikada, PDV nisam platio bez carine. Ili nista ili carina+PDV.
Svaka čast za staž, "Ua!" za ćutanje kada ti naplaćuju i ono što ne treba.
I sama tema ima naslov "Carina na posiljke" jer ljudi pod tim podrazumevaju ukupne namete carinske sluzbe.
Tema ima 125 strana i razdvajanje pdv-a od carine se prvi put pominje pre par nedelja.
Bar 20 puta je objavljena formula : (vrednost * 1.1) * 1.2
I ko je sada tu lud ?
Nama jeste, ali onome ko je upućen nije isto carina i PDV. Poslušajte detaljno oba klipa, Ocokoljić vrlo precizno priča, koristi prave termine i ispravlja voditelja kada se pogrešno izrazi (kao što je ispravio Dušicu sa RTS). PDV je fiskalni namet, a ne carinski, po definiciji. To što ga mi na ovom forumu, narodski, svrstavamo u carinske troškove, ne znači da on tu i spada.
Ako Zakon vazi od 2004-e, otkud takav propust drage nam carine ?
Prvi propust nadležnih organa u istoriji Srbije. Mi smo najuredjenija država sveta u kojoj se poštuju propisi jer smo savesni i pošteni.
I evo dok pisem, doneo mi postar sat iz HK. Na kutiji vrednost 30$, oznaceno kao gift.
Placeno 0 din :banana:
Imao si sreće, ćuti i raduj se.
Tema ima 125 strana i razdvajanje pdv-a od carine se prvi put pominje pre par nedelja.
Bar 20 puta je objavljena formula : (vrednost * 1.1) * 1.2
I ko je sada tu lud ?
Ovu tabelu sam napravio za sebe i predstavlja deo većeg dokumenta koji sam hteo da postavim u jednom trenutku, ali sam čekao do sada, jer je cela materija vrlo široka. Slika pokriva samo teorijski deo (kako bi trebalo da bude, a ne kako praksa pokazuje) onoga što nas ovde interesuje. Ceo tekst i više detalja u spoileru ispod tabele.
carinaipdv.png


Odricanje odgovornosti: Svo pisanje ovde je moje lično tumačenje predočenih propisa i audio/video zapisa i ne mora da bude tačno niti obavezujuće. Nisam odgovoran za bilo kakve posledice proistekle iz pozivanja na, navodjenja ovog teksta, u celosti ili delovima ili ikakve njegove druge primene. Sve radite na svoju ruku i odgovornost.

Ovaj tekst je zamišljen da bude osnovna smernica i odgovor na vrlo česta pitanja na forumu koliko se čega naplaćuje prilikom dobijanja pošiljki iz inostranstva, ali nikako nije i ne može da bude generalan odgovor primenljiv u svakom slučaju i situaciji, iako teži da to bude. Teorija o nametima prilikom uvoza je toliko široka i na trenutke vrlo detaljna da je uzaludan posao pokušati prepričavanje te materije u za forum pogodnom obliku. Praksa dodatno komplikuje stvari. Zato će ovaj tekst da se pozabavi teorijskom stranom, to jest kako bi sa (pod)zakonske strane trebalo sve da izgleda, i sa aspekta koji interesuje posetioce ovog foruma.

Tabela ispod prikazuje formule po kojim se računaju nameti pri prijemu pošiljki putem uobičajene pošte i carinjenju skraćenim postupkom gde se primenjuje Jedinstvena carinska stopa.

carinaipdv2.png


VR – vrednost robe. Može da bude prihvaćena cena navedena uz pošiljku, a može i carinik da izračuna novu vrednost, ako smatra da priložena nije istinita. Sajtovi uglavnom odmah po slanju naplate VR, tako da u ovoj tabeli služi za izračunavanje potrebnih nameta, ne i za plaćanje prilikom preuzimanja pošiljke.
P – troškovi slanja iliti poštarina, u ovom slučaju samo za pošiljke koje pristižu standardnom poštom. Sajtovi po pravilu naplate P zajedno sa VR, tako da u ovoj tabeli služi za izračunavanje potrebnih nameta, ne i za plaćanje prilikom preuzimanja pošiljke.
C – iznos jedinstvene carinske stope od 10 % na VR ili na (VR + P) zavisno od tipa pošiljke, tipa pošaljioca i VR. Važi samo za tzv. skraćeni postupak carinjenja, kada pošiljka stiže preko standardne pošte. U ovu veličinu mogu da udju i druge dažbine, kao što su akcize, i da to ispadne i više od 10%, zavisno od vrste i količine robe u pošiljci.
PDV – stopa poreza na dodatu vrednost od 8 ili 20% na VR, (VR + P) ili {(VR + P) + C} zavisno od tipa pošiljke, tipa pošaljioca i VR (računari i komponente, knjige se oporezuju sa 8% itd.).
• O – ostali sitniji troškovi fiksnih iznosa, npr. carinska kontrola pošiljke. Član 21 Carinskog zakona kaže:
Carinski organ ne naplaćuje naknadu za obavljanje carinske kontrole, kao i u ostalim slučajevima primene carinskih propisa za vreme redovnog radnog vremena.

Po ovome ispada da, ako pošiljka dodje na postupak kod carinika van njegovog radnog vremena, naplatiće trošak pregleda. Carinici u državnoj službi imaju prekovremeni rad, izgleda. Koliko je vama jasna ova rečenica, toliko je i meni.

Ako drugačije nije navedeno, smatra se da primalac pošiljke snosi troškove vrednosti robe i poštarine.

NAPOMENE:
Carinski radnik drži sve karte u rukama. Može da prihvati ili da odbije priloženu dokumentaciju, samim tim i navedenu cenu pošiljke i da na osnovu zakonom datih ovlašćenja navede vrednost robe za koju smatra da je odgovarajuća i na nju obračuna dodatne namete. Ukoliko smatrate da ste oštećeni i imate validne dokaze (Paypal izvod, izvod iz banke, račun, itd), ne primajte pošiljku, nego podnesite žalbu i priložite dokaz(e) za svoje tvrdnje. Ako primite pošiljku i platite traženu sumu, nemate pravo žalbe za taj konkretan slučaj.

Kada primate pošiljke iz inostranstva mimo naše Pošte nekom od kurirskih službi (DHL, UPS, FedEx,...), ne važi C (jedinstvena carinska stopa od 10%), nego se primenjuje tzv. redovni postupak carinjenja koji je preopširan i komplikovan za ovaj tekst, ali nameti po pravilu ispadnu viši nego po skraćenom postupku. Prednosti kurirskih službi jesu kraće vreme putovanja pošiljke, praćenje pošiljke i veća sigurnost nego kod poštanske isporuke, ali to košta.


IZVORI:

[1]Carinski zakon republike Srbije http://www.paragraf.rs/propisi/carinski_zakon.html
[2]Zakon o porezu na dodatu vrednost http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_porezu_na_dodatu_vrednost.html
[3]Raspis Carine od 12.04.2013. godine http://ge.tt/3cbqN3f/v/1
[4]Uredba o vrsti, količini i vrednosti robe na koju se ne plaćaju uvozne dažbine, rokovima, uslovima i postupku za ostvarivanje prava na oslobodjenje od plaćanja uvoznih dažbina http://mfp.gov.rs/pages/article.php?id=7939
[5]Intervju Vladimira Ocokoljića, šefa Carinske ispostave pošte, RTS 1 25.04.2012. http://www.youtube.com/watch?v=PnckTqtwuBQ
[6] Intervju Vladimira Ocokoljića, šefa Carinske ispostave pošte, Radio Index 12.04.2012. http://www.youtube.com/watch?v=d1dVh8hHseY


P.S.
Preskačem pitanja koja imaju odgovore u navedenim propisima ili A/V zapisima. Uložio sam jako puno vremena i truda kako bih što bolje sastavio ovaj tekst, pa možete i vi da odvojite malo od svog i pretražite spise pre postavljanja pitanja.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ne kontaju da seler nije kriv za nase zakone sto su ovakvi, svako treba da se prvo raspita oko istih pa onda da odluci da li ista da porucuje, a ne da odbija paket sto je naknadno saznao da mora da plati pdv ili otvaranje paketa...

cenim da svi mi sto ovde visimo na benchu i cimamo se pravimo diagrame, zovemo raspitujemo se pitamo druge kako su prosli spadamo u grupu tih informisanih

i sam znas da je bilo iskustava ovde gde su ljudi za stvari od 5-6$ placali gluposti tipa otvaranje, pdv od 20%, meni licno su kabl od 5$ od kineza (neki otg -> miniusb) videli da je 5 funti umesto $ (da, to kinezi funte koriste), jer im se ucinilo, i nalupili 20% pdv, a za stvari koje su trebali da carine, nisu, jos ja kao ***** spremio pare.

kako da se sazna da mora da se plati pdv/carina/otvaranje paketa ako ne naknadno? ne bi se mi bunili da postoji flowchart na sajtu carine za sve nas koji narucujemo, ali ako bi to bilo onda narod ne bi narucivao i oni ne bi mogli da nas deru, i tako u krug.

nije problem kad ja narucim paket vrednosti 80 eura da ga platim, sa sve carinom pdvom i troskovima otvaranja, ali je problem kad mi TAJ ne naplate uopste, a paket od 45e sa sve postarinom carine, od istog prodavca, mesec dana pre.
 
Svaka čast za staž, "Ua!" za ćutanje kada ti naplaćuju i ono što ne treba.

Nama jeste, ali onome ko je upućen nije isto carina i PDV. Poslušajte detaljno oba klipa, Ocokoljić vrlo precizno priča, koristi prave termine i ispravlja voditelja kada se pogrešno izrazi (kao što je ispravio Dušicu sa RTS). PDV je fiskalni namet, a ne carinski, po definiciji. To što ga mi na ovom forumu, narodski, svrstavamo u carinske troškove, ne znači da on tu i spada.

Prvi propust nadležnih organa u istoriji Srbije. Mi smo najuredjenija država sveta u kojoj se poštuju propisi jer smo savesni i pošteni.

Imao si sreće, ćuti i raduj se.

Ovu tabelu sam napravio za sebe i predstavlja deo većeg dokumenta koji sam hteo da postavim u jednom trenutku, ali sam čekao do sada, jer je cela materija vrlo široka. Slika pokriva samo teorijski deo (kako bi trebalo da bude, a ne kako praksa pokazuje) onoga što nas ovde interesuje. Ceo tekst i više detalja u spoileru ispod tabele.
carinaipdv.png


Odricanje odgovornosti: Svo pisanje ovde je moje lično tumačenje predočenih propisa i audio/video zapisa i ne mora da bude tačno niti obavezujuće. Nisam odgovoran za bilo kakve posledice proistekle iz pozivanja na, navodjenja ovog teksta, u celosti ili delovima ili ikakve njegove druge primene. Sve radite na svoju ruku i odgovornost.

Ovaj tekst je zamišljen da bude osnovna smernica i odgovor na vrlo česta pitanja na forumu koliko se čega naplaćuje prilikom dobijanja pošiljki iz inostranstva, ali nikako nije i ne može da bude generalan odgovor primenljiv u svakom slučaju i situaciji, iako teži da to bude. Teorija o nametima prilikom uvoza je toliko široka i na trenutke vrlo detaljna da je uzaludan posao pokušati prepričavanje te materije u za forum pogodnom obliku. Praksa dodatno komplikuje stvari. Zato će ovaj tekst da se pozabavi teorijskom stranom, to jest kako bi sa (pod)zakonske strane trebalo sve da izgleda, i sa aspekta koji interesuje posetioce ovog foruma.

Tabela ispod prikazuje formule po kojim se računaju nameti pri prijemu pošiljki putem uobičajene pošte i carinjenju skraćenim postupkom gde se primenjuje Jedinstvena carinska stopa.

carinaipdv2.png


VR – vrednost robe. Može da bude prihvaćena cena navedena uz pošiljku, a može i carinik da izračuna novu vrednost, ako smatra da priložena nije istinita. Sajtovi uglavnom odmah po slanju naplate VR, tako da u ovoj tabeli služi za izračunavanje potrebnih nameta, ne i za plaćanje prilikom preuzimanja pošiljke.
P – troškovi slanja iliti poštarina, u ovom slučaju samo za pošiljke koje pristižu standardnom poštom. Sajtovi po pravilu naplate P zajedno sa VR, tako da u ovoj tabeli služi za izračunavanje potrebnih nameta, ne i za plaćanje prilikom preuzimanja pošiljke.
C – iznos jedinstvene carinske stope od 10 % na VR ili na (VR + P) zavisno od tipa pošiljke, tipa pošaljioca i VR. Važi samo za tzv. skraćeni postupak carinjenja, kada pošiljka stiže preko standardne pošte. U ovu veličinu mogu da udju i druge dažbine, kao što su akcize, i da to ispadne i više od 10%, zavisno od vrste i količine robe u pošiljci.
PDV – stopa poreza na dodatu vrednost od 8 ili 20% na VR, (VR + P) ili {(VR + P) + C} zavisno od tipa pošiljke, tipa pošaljioca i VR (računari i komponente, knjige se oporezuju sa 8% itd.).
• O – ostali sitniji troškovi fiksnih iznosa, npr. carinska kontrola pošiljke. Član 21 Carinskog zakona kaže:
Carinski organ ne naplaćuje naknadu za obavljanje carinske kontrole, kao i u ostalim slučajevima primene carinskih propisa za vreme redovnog radnog vremena.

Po ovome ispada da, ako pošiljka dodje na postupak kod carinika van njegovog radnog vremena, naplatiće trošak pregleda. Carinici u državnoj službi imaju prekovremeni rad, izgleda. Koliko je vama jasna ova rečenica, toliko je i meni.

Ako drugačije nije navedeno, smatra se da primalac pošiljke snosi troškove vrednosti robe i poštarine.

NAPOMENE:
Carinski radnik drži sve karte u rukama. Može da prihvati ili da odbije priloženu dokumentaciju, samim tim i navedenu cenu pošiljke i da na osnovu zakonom datih ovlašćenja navede vrednost robe za koju smatra da je odgovarajuća i na nju obračuna dodatne namete. Ukoliko smatrate da ste oštećeni i imate validne dokaze (Paypal izvod, izvod iz banke, račun, itd), ne primajte pošiljku, nego podnesite žalbu i priložite dokaz(e) za svoje tvrdnje. Ako primite pošiljku i platite traženu sumu, nemate pravo žalbe za taj konkretan slučaj.

Kada primate pošiljke iz inostranstva mimo naše Pošte nekom od kurirskih službi (DHL, UPS, FedEx,...), ne važi C (jedinstvena carinska stopa od 10%), nego se primenjuje tzv. redovni postupak carinjenja koji je preopširan i komplikovan za ovaj tekst, ali nameti po pravilu ispadnu viši nego po skraćenom postupku. Prednosti kurirskih službi jesu kraće vreme putovanja pošiljke, praćenje pošiljke i veća sigurnost nego kod poštanske isporuke, ali to košta.


IZVORI:

[1]Carinski zakon republike Srbije http://www.paragraf.rs/propisi/carinski_zakon.html
[2]Zakon o porezu na dodatu vrednost http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_porezu_na_dodatu_vrednost.html
[3]Raspis Carine od 12.04.2013. godine http://ge.tt/3cbqN3f/v/1
[4]Uredba o vrsti, količini i vrednosti robe na koju se ne plaćaju uvozne dažbine, rokovima, uslovima i postupku za ostvarivanje prava na oslobodjenje od plaćanja uvoznih dažbina http://mfp.gov.rs/pages/article.php?id=7939
[5]Intervju Vladimira Ocokoljića, šefa Carinske ispostave pošte, RTS 1 25.04.2012. http://www.youtube.com/watch?v=PnckTqtwuBQ
[6] Intervju Vladimira Ocokoljića, šefa Carinske ispostave pošte, Radio Index 12.04.2012. http://www.youtube.com/watch?v=d1dVh8hHseY


P.S.
Preskačem pitanja koja imaju odgovore u navedenim propisima ili A/V zapisima. Uložio sam jako puno vremena i truda kako bih što bolje sastavio ovaj tekst, pa možete i vi da odvojite malo od svog i pretražite spise pre postavljanja pitanja.

Svaka Čast !! :) Hvala puno :)
 
Bilo bi lepo kada bi svi članovi napisali u svom profilu odakle su.
Razlog je što postoji sumnja da se sve pošiljke koje prolaze kroz novosadsku poštu carine (piše na pošiljci "OCARINJENO") -naplaćen PDV + obračunska vrednost je daleko veća nego stvarna vrednost pošiljke + naplaćuje se carina na obračunatu vrednost koja je daleko manja od 50€ ! Što nije slučaj sa naprimer carinskom poštom u Beogradu.

Kako mi se čini ja ću moje pakete početi da vraćam, jer nisam imao nameru da plaćam duplo više nego što sam namerio.
Pročitao sam sve do jednog posta u ovoj temi koji su napisani ove godine. Imam utisak da nisu svi napisali stvarno stanje, odnosno nešto su prećutali ili ponešto dodali ili izneli svoje iskustvo od pre pola godine.

ps.Steamroller, ne primaš pp.
 
Ja evo zvao nišku carinu,
jako ljubazna žena, upućena, pričali skoro 10 min.
Kaže sa paketima iz USA ima jako retko problema oko carinjenja jer su precizni oko cena i nikad ne pišu niže vrednosti, kinezima ne veruju i tu gledaju cene po netu, ili traže na uvid izvod plaćanja sa ppa kao dokaz...
Drugo, kaže da ako je narudžbina kao moja recimo $37 + $24shipping, naplatice mi def SAMO PDV i to na cenu ROBE, znaci na $37 ide jos 20% a to je nekih $7.
Upoznati su sa varijantom BUY ONE GET ONE FREE, i ne prave problem sa tim :)...

Sada cekam isporuku i nadam se najboljem....
takodje, rekla je da su dobili uput za naplatu PDVa na sve pakete, makar bili i $1, valjda sad od 19. aprila kako sam je razumeo, kaze preveliki je odliv deviza iz zemlje i hoce da iskoriste, i ne bi je cudilo da promene uskoro odredbe posto je preveliki odliv para :mad:
 
Poslednja izmena:
Evo da se priključim klubu.
Naime juče sam nabasao na ovu temu pošto sam planirao pazarim sat iz Honk Konga za oko 100$ (sada se već debelo premišljam). Poslednjih pola godine pazarim uglavnom od Kineza. Vrednosti paketa ne prelaze 25$ (do sad imao 15-tak) i nisam imao nikakavih problem. 23.04.2013 su mi stigla dva paketa jedan od 8$ drugi od 13$ bez ikakvih troškova a danas narukvica za sat 7$ iz HK bez troškova pdv i otvaranja. Na carini su mi trenutno još dva paketa pa ću videti kako ću proći sa njima.
Inače svi paketi mi stižu preko carine GPC Beograd.
 
Znači, odsad kad se kupuje preko ebaya, ne ići na free shipping, već niža cena + shipping .
 
Bilo bi lepo kada bi svi članovi napisali u svom profilu odakle su.
Razlog je što postoji sumnja da se sve pošiljke koje prolaze kroz novosadsku poštu carine (piše na pošiljci "OCARINJENO") -naplaćen PDV + obračunska vrednost je daleko veća nego stvarna vrednost pošiljke + naplaćuje se carina na obračunatu vrednost koja je daleko manja od 50€ ! Što nije slučaj sa naprimer carinskom poštom u Beogradu.

Kako mi se čini ja ću moje pakete početi da vraćam, jer nisam imao nameru da plaćam duplo više nego što sam namerio.
Pročitao sam sve do jednog posta u ovoj temi koji su napisani ove godine. Imam utisak da nisu svi napisali stvarno stanje, odnosno nešto su prećutali ili ponešto dodali ili izneli svoje iskustvo od pre pola godine.

ps.Steamroller, ne primaš pp.

Prica o Vojvodini, tj. Carinarnici NS i stanovnicima Vojvodine, kao nekakvim Zrtvama. Ne pije vodu. Pisao sam o svojim iskustvima kako me je carina Pokrala i na koji nacin, par postova ispod tvog onog velikog. A ja sam iz samog Beograda. Pljackaju bez obzira na lokaciju, a citao sam i da mnogi sa podrucja carinarnice NS pisu da nisu platili nista. Svugde je isto.
 
Primio paket sa SD,danas. Vrednost paketa 42 eura,shiping 16 eura. Nisam platio nista.
Malo o velicinama:
Kupljeno: Lee Cooper farmerke,velicinu uzeo sa svojih leviski, 34R...R kao regular duzina nogavice.Sirina je ok,duzina je taman koliko treba,bolje da sam uzeo L - long,mada je i ovako u redu.11e.
Lee Cooper polo majica,velicina L - velika je,ne previse ali je velika,treba broj manje.4e
Lee Cooper kosulja kratkih rukava, velicina L - taman po sirini,malo je duza,moze da se skrati,ne treba mi broj manje.7e
Nike sandale za mladjeg klinca - broj koji treba,sve u redu.14e
Miss nesto (ne znam tacno,roza je) majica za suprugu,velicina S-odgovara u potpunosti.3e
Naocare za sunce Lee Cooper,zenske - extra su...3,5 e
Solja za pivo - poklon,ekstra.
Visok sam 181 cm,tezina 78 kg.
Po meni,Lee Coper majice,dukseve i slicno,treba uzimati broj manje.
Pozz.
 
Čuo sam da je gužva na carini, pa propuštaju neke jeftinije pakete bez pdv-a da bi uopšte postigli svoj posao. Tako da ovih dana se može desiti da više paketa prođe bez pdv i slično...
 
U cemu je fora sa niskim cenama na SD?
Uopste mi se ne svidja to :D Navikao sam da me deru ko majmuna po Beogradu
 
Koliko inace DHLu treba da sa SD posalje paket u Beograd? i placa li se nesto to ?
 
Isao na SD da vidim sta se dešava i kad odem na order status dobijem zelenim slovima Processing a u zagradi je more+ i kad kliknem na to dobijem obaveštenje Your order is being processed. Poručio sinoc negde oko 23 h. Pa se mislim da nešto nisam pogrešio ili treba da pšrodje neki period dok robu ne preuzme DHL.
 
Ja evo zvao nišku carinu,
jako ljubazna žena, upućena, pričali skoro 10 min.
Kaže sa paketima iz USA ima jako retko problema oko carinjenja jer su precizni oko cena i nikad ne pišu niže vrednosti, kinezima ne veruju i tu gledaju cene po netu, ili traže na uvid izvod plaćanja sa ppa kao dokaz...
Drugo, kaže da ako je narudžbina kao moja recimo $37 + $24shipping, naplatice mi def SAMO PDV i to na cenu ROBE, znaci na $37 ide jos 20% a to je nekih $7.
Upoznati su sa varijantom BUY ONE GET ONE FREE, i ne prave problem sa tim :)...

Sada cekam isporuku i nadam se najboljem....
takodje, rekla je da su dobili uput za naplatu PDVa na sve pakete, makar bili i $1, valjda sad od 19. aprila kako sam je razumeo, kaze preveliki je odliv deviza iz zemlje i hoce da iskoriste, i ne bi je cudilo da promene uskoro odredbe posto je preveliki odliv para :mad:

Eto i ja sam iz Nisa i bez broj puta narucivao sa bb.com, do nedavno je sve to islo bez carine ikakve, a juce mi stigao paket gde je bio Phase8 1+1akcija...naplatili su pdv u vrednosti 20% vrednosti jedne tube posto je druga jelte dzabe...naravno nikakav papir za to nisam dobio...
 
Eto i ja sam iz Nisa i bez broj puta narucivao sa bb.com, do nedavno je sve to islo bez carine ikakve, a juce mi stigao paket gde je bio Phase8 1+1akcija...naplatili su pdv u vrednosti 20% vrednosti jedne tube posto je druga jelte dzabe...naravno nikakav papir za to nisam dobio...Eto i ja sam iz Nisa i bez broj puta narucivao sa bb.com, do nedavno je sve to islo bez carine ikakve, a juce mi stigao paket gde je bio Phase8 1+1akcija...naplatili su pdv u vrednosti 20% vrednosti jedne tube posto je druga jelte dzabe...naravno nikakav papir za to nisam dobio...

pa to nije carina, nego je PDV. carina bi bila 10%.
i idalje ti je jeftinije ispalo bar 30% nego kod nas da si kupio stvari. nije idealno al krastavac.
Napisao sam da naplacuju PDV na SVE, sak i paket bio $1, znaci to sto su naplatili je po pravilu, koje je krenulo negde od pre 2-3 nedelje. Hoce drzava da nas udari po usima i uzme PDV za sve sto se uveze.
Znaci dobro si prosao. i ja se nadam da cu tako... mada kad sam narucio, nisam znao da ce pdv da mi naplate kao ni ti...

Ono sto me zanima je za koliko ti je stigao paket? Doneo ti postar na prag i naplatio 20% u keshu?
ja sam narucio tamo pre 10 dana, kada mogu da ocekujem?
I kako ti se isplatio phase8 kad je kutija velika? shipping dere, ne?
kakva iskustva inace imas sa narucivanjem sa bb.com?
realno se isplati za stvri koj nemamo ovde, i za varijantu kao mi sto smuzeli gde dobijes 1 free
 
Poslednja izmena:
Isao na SD da vidim sta se dešava i kad odem na order status dobijem zelenim slovima Processing a u zagradi je more+ i kad kliknem na to dobijem obaveštenje Your order is being processed. Poručio sinoc negde oko 23 h. Pa se mislim da nešto nisam pogrešio ili treba da pšrodje neki period dok robu ne preuzme DHL.

Treba im 1-2 dana da kurir preuzme. Ja sam narucio u noci nedelja na ponedeljak, i u utorak je kurir preuzeo...
 
a sta za dhl znaci PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN,
iz usa narucio i tako stoji vec 5 dana, gore pise US DEPARTURE i to je to...znaci nije izasao iz usa?
 
@Bukinjo: Phase8 2lb je $29.xx, shipping je $23.xx sto mu dodje oko $53. Postar je doneo paket, velika kutija, uzeo 560din tacno, sto mu dodje 20% od onih $29.xx plus neki troskovi. Mozda kod nas mozes da nadjes casein po slicnoj toj ceni (racunaj da sam dobio dve kutije po ceni od tih $53) ali ne tog kvaliteta a veruj mi ni ukusa (vec sam narucivao phase8 ranije, ukus jagode je bolji nego shejkovi u mcdonaldsu :D). Poslato mi je bilo 15tog aprila stiglo juce. Medjutim imam jos par paketa poslatih 9tog aprila a jos nijedan nije stigao :(...desava se da na carini otvaraju pakete i carine ih ne redom kako je koj stigao, vec koj prvi do'vate =]
Inace ok imam iskustva sa bb.com, kao i svuda u Americi u warehousu rade retardirani ljudi (nije uvreda na niciji racun, ali ja sam takva iskustva imao), pa se desi da ne posalju porudzbinu i ako ti stigne mail sa obavestenjem da je poslato...ukoliko u roku od 24h od primanja maila sa obavestenjem o slanju nisi dobio i mail za DHL tracking odma se zali da to isprave (uvek to urade ali moze da potraje neki dan, a onda hoce i kao izvinjenje da ti besplatno posalju UPSom i stize ti za 3 dana, AKS na vrata ti donosi paket).
Najvise se naravno isplate sitne stvari, 1+1 i 2+1 promocije. Whey se nikako ne isplati zbog shippinga niti casein i slicne stvari, ali eto meni merak bio :)

Izvinjavam se zbog offtopica, mozemo pricu da nastavimo na pm :)

P.S. Za one koji se razmisljaju da naruce sa bodybuilding.com-a ili od svercera iz madjarske isti proizvod, pogledajte supplement facts obavezno, velika je razlika u sastavu istog proizvoda za US i EU trzista...(uvek se vise isplati US verzija)
 
Poslednja izmena:
a sta za dhl znaci PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN,
iz usa narucio i tako stoji vec 5 dana, gore pise US DEPARTURE i to je to...znaci nije izasao iz usa?

Dan koji stoji da je processing completed to je dan kad je napustilo USA. Racunaj dobices na kucnu adresu za 20dana +/- neki od tog datuma.
 
P.S. Za one koji se razmisljaju da naruce sa bodybuilding.com-a ili od svercera iz madjarske isti proizvod, pogledajte supplement facts obavezno, velika je razlika u sastavu istog proizvoda za US i EU trzista...(uvek se vise isplati US verzija)
Mislim da si pogresio. Mozda se razlikuju cifre, ali u US stoji na lbs a u EU na kg pa ti se ucinilo. Malo se razlikuje sastav u zavisnosti od ukusa (istog proizvoda) ali ne i od trzista :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno