Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da ce kod mene biti foto finis, paket mi je na carini od 16.1, a 1.2 putujem na 3 nedelje. Jel ima neki telefon BG carine, da probam da "poguraju" pregled?
 
Koliko su vam u proseku naplacivali za boxove carinu i porez?

Отправлено с моего SNE-LX1 через Tapatalk
 
Računaj na oko 500-600din za box

Dal je moguće da su mi stoni plastični sat - budilnik od 15$ poslali na carinu?

Na koji mail ste carini slali screenshot transakcije i kako to ide?

Ako ga globe definitivno će da ga precene jer nema šanse da utvrde koliko vredi





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaš mail i formu u prvom postu.
A otvaraju bukvalno sve što je u čvrstom pakovanju i ima preko 100 grama...
 
Stiglo pre par dana iz usa, brat poslao zakedno spigen tough i whitestone dome glass za note9 + manifrotto mini stativ sa štipaljkom za pomenuti telefon i kaže keva da nisu ništa naplatili...skroz mi čudno posebno obzirom da je Ns carina u pitanju, al neću da se bunim!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bilo bi čudno da su naplatili nešto, jer je granica za poklon 70 evra. Naravno to ne važi kad Brus Li iz Kine napiše gift, dok stvari koje naši ljudi šalju uglavnom ne diraju, pogotovo kad vide isto prezime.
 
Stiglo pre par dana iz usa, brat poslao zakedno spigen tough i whitestone dome glass za note9 + manifrotto mini stativ sa štipaljkom za pomenuti telefon i kaže keva da nisu ništa naplatili...skroz mi čudno posebno obzirom da je Ns carina u pitanju, al neću da se bunim!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
ako brat ima srpsko ime kad se šalje iz normalne države, prolazi bez problema do 70e, sem ako ukradu nešto iz paketa (nisu dugo)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@Dejan. I @danijel00 Hvala za ove informacije ljudi, stvarno nisam imao pojma da je tako...sad ću češće da ga cimam [emoji4][emoji56][emoji106]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
sad naleteh na netu :)

vockica.jpg
 
Pozdrav svima,

Pošiljka mi stoji na 10200 GPC od 24. decembra, status se ne menja. Ima li razloga da brinem? [emoji26]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš mail i formu u prvom postu.
A otvaraju bukvalno sve što je u čvrstom pakovanju i ima preko 100 grama...

Sad sam u dilemi dal da im saljem dokaz koliko kosta ili da se prepustim sreci.

Bas me zanima na koliko mogu da procene plasticni digitalni budilnik

Jel ide brze kroz carinu kada poslajem dokaz?
Koliko se sad ceka?
 
Poslednja izmena:
^^
Iskreno i meni, ali ko zna...
mozda imaju nekog momka koji cita mailove, stampa i lepi na pakete te stvari :)
 
U principu možeš da pošalješ, nekada pogledaju i naplate pdv na pravu vrednost, a nekada i ne pogledaju. Može da se desi i da procene na manju vrednost ako ne pišalješ ništa a možda i precene. Ništa te ne košta da pošalješ ako si jeftino platio. Ako budilnik izgleda fancy onda pošalji jer sve što izgleda lepo uglavnom precene.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Pa izgleda lepo zato sam ga i uzeo a mogu da ga oglobe realno sa 350din što nije strasno, sve preko toga ne bih dao a ista stvar na netu ide od 10$ pa do nekih 79$

Ne reče niko koliko se sada čeka?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Računaj na oko 500-600din za box

Dal je moguće da su mi stoni plastični sat - budilnik od 15$ poslali na carinu?

Na koji mail ste carini slali screenshot transakcije i kako to ide?

Ako ga globe definitivno će da ga precene jer nema šanse da utvrde koliko vredi





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Toliko ces da platis za sat :)
 
Sad sam u dilemi dal da im saljem dokaz koliko kosta ili da se prepustim sreci.

Bas me zanima na koliko mogu da procene plasticni digitalni budilnik

Jel ide brze kroz carinu kada poslajem dokaz?
Koliko se sad ceka?

Ja sam dva mala stona sata porucivao, vrednost 12-15 dolara, oba su carinili naravno Ns carina i ukupno je bilo po satu oko 300din
 
Pa izgleda lepo zato sam ga i uzeo a mogu da ga oglobe realno sa 350din što nije strasno, sve preko toga ne bih dao a ista stvar na netu ide od 10$ pa do nekih 79$

Ne reče niko koliko se sada čeka?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Onda bolje pošalji screenshot proizvoda sa cenom, cenom proizvoda iz my orders gde se vidi tačno koliko je plaćeno i screenshoot izvoda iz banke gde se vidi transakcija.
Ako je jeftin a lep verovatno će ceniti na više,tako da bolje šalji i nadaj se da će da pročitaju mail.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nemoj ništa da šalješ, baš me zanim da li će da carine i na koliko :d
 
Pa izgleda lepo zato sam ga i uzeo a mogu da ga oglobe realno sa 350din što nije strasno, sve preko toga ne bih dao a ista stvar na netu ide od 10$ pa do nekih 79$

Ne reče niko koliko se sada čeka?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Bg 10tak dana.

Daj link da vidimo budilnik. :)
 
Poslao sam ti na pp

A poslao sam i dokaz, jer me bas zanima dal ce da ga uzmu u obzir.
 
Što se tiče čekanja Ns 19 dana i još nije prošlo carinu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^^
Iskreno i meni, ali ko zna...
mozda imaju nekog momka koji cita mailove, stampa i lepi na pakete te stvari :)

Ne znam zaista kako procedura funkcioniše, ali mogu da potvrdim da su mi telefon uzet sa priličnim AliEexpress popustom u novembru carinili na identičan iznos koji sam im priložio u e-mailu. I to nije prvi put. Tako da to radi, ne znam da li uvek i svakom, ali meni je do sada funkcionisalo u svih 3-4 slučaja kad sam im slao.
Što se tiče tog tvog sata, ako će te malo ohrabriti, meni su u poslednja 2 meseca jedno 5 puta zadržali pošiljke na carini iako su bile relativno male vrednosti i nisu stvari koje se u principu carine (makar ne u BG) ali na kraju sam samo jednom platio otvaranje 100 din. a u ostalim slučajevima ni to, iako se vidi da su diskretno proveravali šta je unutra i posle lepili sa PTT trakom.
Tako da nema baš nekog pravila. Ako je zaista običan budilnik, ma kako fancy izgledao, ja cenim da ga neće cariniti, ali opet to je samo moje mišljenje a ti odluči kako ćeš ... Ako si ga baš jeftino platio i nije ti problem da im sastaviš dokumentaciju, možeš i to da uradiš da se ne nerviraš u narednim danima. Inače se trenutno čeka nešto duže, meni je juče prošao i 11-ti radni dan na carini - u decembru je bilo 10 dana max.
 
Poslednja izmena:
Meni su za iste takve letos naplatili ukupno 650 din. 500 din pdv i 150 žutu traku.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Kako ljudi uspeju da nadju ovu temu i umeju da postuju, a ne mogu da procitaju naslov teme i prvi post? :D
Nesto cudno se desava u ovom obrazovnom sistemu ;)
 
Sestri su su stigla dva paketa posle kiseljenja od 13 dana na BG carini. Jedan je imao deklarisanu vrednost od 20 dolara a drugi na 30-tak dolara. Ali sam joj rekao da šalje preko forwardera koji je naplatio za prvi paket 53 dolara a za drugi 48 dolara. Izgleda da carinici nisu uspeli da pronađu račun sa Amazona odakle je naručila robu pa su udarili pdv na cenu slanja. Jel se to može nekako ispraviti, šta treba od dokumentacije priložiti? Carina za prvi iznosi 1400 dinara a za drugi 1250 dok bi trebalo biti oko 1200 kombinovano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno