Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

Pretrazivala sam prethodnu temu medjutim nisam uspela da nadjem odgovor.
Kada UPS carini paket, izjava koja se prilaze, da li je potrebno navesti sve stavke tacno koje su u paketu ili moze opstije tipa suplementi, to to i to?
 
Danas ocarinjen paket koji je bio na Niškoj carini od 25. 12. Međutim, paket koji je tamo od 22.12 nije još uvek završen , mislio sam da idu redom. Da li još neko čeka paket sa tim datumom?
 
Ajde nadam se da ce moj od 09.01 preko reda. :D
 
Da li je mozno da ovih dana carine pakete koji su jos pre nove godine stigli na carinu??....pa kad ce onda moj paket pristigao 19 januara da dodje na red?.....tamo negde u martu? :mad:
 
Razmišljam da naručim par stvari sa iHerba. Ukoliko odaberem da stigne preko DHL Expressa, da li mogu da očekujem dodatne troškove (špedicija, carina, PDV)? Vrednost same porudžbine je $40, dok je DHL Express dostava $30.
 
Razmišljam da naručim par stvari sa iHerba. Ukoliko odaberem da stigne preko DHL Expressa, da li mogu da očekujem dodatne troškove (špedicija, carina, PDV)? Vrednost same porudžbine je $40, dok je DHL Express dostava $30.
Nema nikakvih troškova kod DHL Expressa za robu ispod 50€. Kurir će da ti donese i to je to. Da je Fedex naplatili bi PDV.
 
kakva su skorašnja iskustva sa polovnom robom skupljom od 50€ koja je nedvosmisleno korišćenja i nije moguće je permutovati za novu? da li takvi paketi podležu carinjenju?
 
Na primer auto?
 
Pa ako za auto star 5 godina plaćaš carinu, zašto misliš da za bilo šta drugo ne treba da platiš? Granica je jasno definisana na 50e. Novo ili staro, nema razlike.
 
jel takva roba takođe podlaže PDV-u? nikada ništa polovno nisam naručivao pa kalkulišem isplativost
 
Sva roba koja se uveze u Srbiju podleže naplati PDV-a. Sva roba vrednija od 50e koja se uvozi u Srbiju podleže naplati carine (10% za sve što uvoze fizička lica).
 
У Србију званично не можеш увести половну робу. Све се трерира ново и подлеже наплати пдв.
 
Kakva je ovo sizofrenija?
 

Prilozi

  • IMG_20240208_234504.jpg
    IMG_20240208_234504.jpg
    316.4 KB · Pregleda: 123
Pozdrav. Planiram sa Alija da uzimam 10ak satova mesecno, cene 30-50e po komadu. S obzirom da sam fizicko lice (koliko znam do 10 istih stvari odjednom se može uzeti?), i izbegavanja carine uzimao bih satove jedan po jedan na svakih par dana (ista marka, razliciti modeli).

E sad, mene zanima da li mi je pametnije da cutim i cekam pakete, pa kako me kad udare po dzepu, ili je bezbedno da im za svaki od njih saljem dokaze koliko sam ih placao kako bi mi fer naplacivali pdv? Da li mogu kao fizicko lice na taj nacin problem sebi da navucem s obzirom da bi od mene za neki sat imali email svakih par dana?

Hvala na odgovoru
 
Pozdrav. Planiram sa Alija da uzimam 10ak satova mesecno, cene 30-50e po komadu. S obzirom da sam fizicko lice (koliko znam do 10 istih stvari odjednom se može uzeti?), i izbegavanja carine uzimao bih satove jedan po jedan na svakih par dana (ista marka, razliciti modeli).

E sad, mene zanima da li mi je pametnije da cutim i cekam pakete, pa kako me kad udare po dzepu, ili je bezbedno da im za svaki od njih saljem dokaze koliko sam ih placao kako bi mi fer naplacivali pdv? Da li mogu kao fizicko lice na taj nacin problem sebi da navucem s obzirom da bi od mene za neki sat imali email svakih par dana?

Hvala na odgovoru
Najvise mozes poruciti 5 istih stvari, najbolje je da cutis pa kako bude, a da li ce ti proci 10 satova jedan po jedan pitanje je.
 
Kakva je ovo sizofrenija?
Neopisiva :)
To je verovato već u pošti? Otiđi sa svim mogućim dokazima vezao za kupovinu, kao i sa izvodom iz banke vezano za transakcije. Obrati se licu zaduženom za pakete. Napisaćeš jednu izjavu, napomeni da je za ličnu upotrebu, porodica, i priloži pomenutu dokumentaciju. Sačekaćeš par dana na odgovor i verovatno će se stvar promeniti u tvoju korist. Imao sa takve dogodovštine sa naručivanjem štampanih pločica (PCB). Naravno, ako ima potrebe sklopi neki mail i pošalji carini, videćeš u pošti.

@vlada994
Naručuj na različite adrese.
 
Neopisiva :)
To je verovato već u pošti? Otiđi sa svim mogućim dokazima vezao za kupovinu, kao i sa izvodom iz banke vezano za transakcije. Obrati se licu zaduženom za pakete. Napisaćeš jednu izjavu, napomeni da je za ličnu upotrebu, porodica, i priloži pomenutu dokumentaciju. Sačekaćeš par dana na odgovor i verovatno će se stvar promeniti u tvoju korist. Imao sa takve dogodovštine sa naručivanjem štampanih pločica (PCB). Naravno, ako ima potrebe sklopi neki mail i pošalji carini, videćeš u pošti.

@vlada994
Naručuj na različite adrese.
Najvise mozes poruciti 5 istih stvari, najbolje je da cutis pa kako bude, a da li ce ti proci 10 satova jedan po jedan pitanje je.



Jasno kao dan. A za koji period vazi tih 5 komada? Mislim, jel je njima ok ako uzimam 5 istih satova svaki mesec?
 
Naručio sam iz Nemačkog web shopa u vrednosti 19,38 EUR, preuzeo sam pošiljku u pošti bez dodatnih troškova odnosno nije mi naplaćen PDV od 20%.

Da li sam imao sreću ili je nešto menjano u skorije vreme?
 
Uskoro mi stiže paket iz Slovačke u vrednosti 25 EUR, videću da li će obračunati sad 20% PDV.
 
Da li i dalje vazi limit od 50e na SportsDirect-u kao i ranije? Dakle vrednost robe 50e + dostava. Nisam narucivao odatle vec 5+ godina.
 
kako mislis limit? ne mozes da kupis nista sto je skuplje od 50e?
 
Мени наша царина услужно додала 500 дин на фактуру да би и на пакет и поштарину наплатили и царину и порез. :mad:
 
Nazad
Vrh Dno