Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

Jel neko narucivao telefone,kako ste prolazili sa carinom?
 
Braćo, naručio sam neki paket iz Kine u vrednosti od ~150 USD. Međutim, ispostavilo se da Kinez prima kripto/usdt, što mi je u trenutku više odgovaralo i paket je poslao. E sad, ako carina bude tražila dokaze o uplati, ceni, shippingu, kao što mi se dešavalo u prošlosti - šta da im pošaljem? Izvod iz banke ne postoji. Imam jedino screenshot konverzacije i TxHash link gde se vidi količina poslatog tetera. Da li je to dovoljno za carinjenje?
 
Ako ti je poslao nekom kurirskom službom onda bi i moglo da ti prodje to sve nekako, ukoliko ide regularno neće te ni cimati carina, samo će račun da ti ispostavi.
To je i mene zanimalo pre nekih godinu dana, ali sam odustao, ne zbog kripta nego zbog proizvoda kojeg sam hteo, nije mi više trebao.
 
Koristio je ChinaPost za slanje.
Ništa, čekam pa ćemo da vidimo.
 
Pitao sam ja to pre nekog vremena, neko reče da je poslao screenshot transakcije i da je prošlo sve bez problema.
Pogledaj na linku ispod.

 
Vrh, kontao sam da im pošaljem TxHash i screenshotove kompletne konverzacije, da sve bude crno na belo ako uopšte dođe do toga da moram da se pravdam.
Carski, hvala za info :)
 
Ovako...merkam neke mehaničke tastature kod jednog Francuskog prodavca. Ako bih naručio nešto, cena paketa bi se kretala od 180-220€, zaokružimo na 200€, sa sve shippingom.
E sad, za shipping postoje 2 opcije:
1. La Poste Colissimo (francuska pošta preko Collisimo kurira?) - 14€
2. UPS Standard shipping - 17€

Da li ijedna od ove dve opcije uključuje troškove špedicije ili nešto drugo sem standardne carine+PDV?

Mislim da UPS Standard uklučuje i špediciju da bi prošlo kroz carinu, ali nisam potpuno siguran. Za Colissimo nemam pojma...ako ide preko francuske pošte pretpostavljam da ne ali ko bi ga znao...
 
Dobih sms od fedexa da treba da im pošaljem mail da bi mi poslali dokumentaciju za carinjenje paketa koji ocekujem... Sta traze konkretno, racun nemam posto je to sa alija, a ako je traze izvod banke on je nesto veci jer zbog popusta sam kupio vise stvari odjednom, ali ne od istog prodavca... Ovo je samo jedna stvar... Hoce li da naolacuju špediciju? Malo mi blesavo da naplate jer ce carina i spedicijw da budu vise od cene proizvoda...
I da sto pise uvozno carinjenje, kad sam fizicko lice?
 
mogao si to sve njih da pitas :)

posalji im screenshot placanja (moze i sms koji posalje banka), posalji im screenshot tog ordera sa aliexpressa, poslace ti na mail dokumenta da popunis koja im trebaju prilikom spedicije. ako je preko 50 eur onda ide carina uz pdv. vidi sa prodavcem da li je u sklopu shipping cost placena spedicija, ako nije onda to ti placas
imao sam prepisku prilikom kupovine malo skuplje stvari na novelkeys.com i paketa koji je isao preko fedexa
evo odgovora:
Poštovani,

Ta pošiljka treba da bude do vrednosti od 1800 eur I pošiljaoc snosi sve troškove carinjenja .
To se u spoljno trgovinskom poslu zove DELIVERY TERMS : DDP

prvo su mi poslali ovo:

FedEx/TNT usluga carinjenja iznosi 5520,00 RSD. Ostatak troškova koje možete očekivati pored 5520 RSD, su carina i PDV koji se obračunavaju, u zavisnosti od vrste robe koju uvozite, na celokupnu vrednost Vaše robe uključujući i trosak transporta (shipping).


Ukoliko je vrednost Vaše pošiljke ispod 50 EUR-a, potrebno je da nam dostavite potvrdu o poručenoj robi i izvršenom plaćanju, kako bi Vam dostavili dalje instrukcije. U tom slučaju, od troškova možete očekivati samo PDV na realnu vrednost robe.

Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.


Srdačan pozdrav od Vašeg FedEx/TNT tima,

pa sam im rekao za ovo iznad, trazili su onda sledece

Poštovani,

U sistemu FedExa stoji napomen ada se pošiljka carini o trošku pošiljoaca.

Potrebna su nam tri dokumenta za carinjene, ponovo u prilogu mejla. Takođe I dokaz o plaćanju pošiljke pošiljaocu - Carina prihvata print screen sms poruke od banke da je transakcija izvršena, sa aplikacije banke print screen transakcije, izvod sa kartice, poruka sa pay pall ili slično

Srdacan pozdrav / Best regards

ovako je izgledalo na sajtu prilikom kupovine
Image.png
 
Pustiš im mail u odgovoru na SMS a dobićeš da potpišeš ovlašćenje za zastupanje u carinskom postupku i izjavu da je predmet za ličnu upotrebu. Uz to pustiš im kako je prethodno napisano screen kupovine gde se vidi ukupno plaćanje za tu pošiljku i tvoji podaci pošto ti je na izvodu zbirni račun, trebalo bi da prodje. Da li ćeš da platiš špediciju videćeš kad ti stignu predračuni.
I da sto pise uvozno carinjenje, kad sam fizicko lice?
Da li su fizička lica oslobodjena plaćanja carine?
 
Hvala vam na odgovoru, da budem spreman unapred, vrrdnost je oko 60$, shipping je bio free, e ako mi na to naplate spediciju i carinu i pdv, nerralno mi da troskovi budu veci od vrednosti robe...
 
nazalost je tako… fedex, dhl express sve to brzo stize, ali kosta. pa biramo da li da platimo vremenom ili novcem
 
Nazad
Vrh Dno