Šta je novo?

Call of Duty: Advanced Warfare

Meni je mw serijal najbolji...Nadam se da ce u buducnosti biti jos prica o kapetanu Prajsu ..
 
multi je ovde mnogo dobar, dao sam pare ali uzivam dok igram, bf, titanfall ne mogu da se porede sa cod, stvarno ima taj poseban smek i ubedljivo je najzabavniji, a to je najbitnije :D Moras sve probati da bi nasao pravo :D
 
Ja sam voleo multi. Ali sada da ga igram sa 18 igrača samo i nema dedicated servera zar ne?
 
Nema dedi servera sto je najveca mana, ali i pored toga je bila dobra (a i dalje je dobra) zabava i u bo2 od pre 2 godine, a kamoli u ovom poslednjem delu.
 
BO2 ima dedicated servere valjda?
Koliko sam razumeo nisu mogući "custom" privatni serveri (kao pravi dedicated), nego povezivanje igrača radi preko njihovih servera koji su kao "dedicated"?
A Advanced warfare nema ni to, nego povezuje igrače preko peer to peer sistema pa je moguće da laguju online partije koje zavise od kvaliteta interneta samih igrača.
BO2 igram dugo i nikada nije postojao lag ni u naznakama u multiplejeru.
 
Da, nema pravi dedicated, a ovde nema ni taj "polu-dedicated".
Bas sam usao u par partija i seckalo je kao ludo. Mozda jedno 3-4 partije za 12 sati igraja, u bo2 nikad za 400 sati igranja.
 
Poslednja izmena:
Premalo igrača i glupi p2p. To iz principa neću da platim. Imali su dedicated servere, i izbacili su ih iz gluposti. Kao i glavne mozgove iza franšize.
 
Sad sam kupio SK za decembar, na naslovnoj cod i pise KONACNO NAPREDAK :-D :-D :-D
 
Free weekend na steamu :D
 
I double xp čini mi se da sam video na fb, al nisam kući tako da nista :D
 
Poslednja izmena:
I frejmrate nije zakucan na 60FPS, i nekako je bezvezan MP. Ne vredi para, i izgleda inferiorno, naročito sa hardverskom zahtevnošću.
 
Zna neko preporučene postavke za grafiku u MP da ne štuca? Razmišljam i da nije do toga što sam morao da stavim na hard, jer na SSD nemam mesta. Ali cela stvar treba da je u RAM..
 
Jel ti stuca na svim mapama ili samo na nekim? Neke mape su dosta zahtevnije od drugih dok ona sa onim cunamijem losije radi od ostalih. Takodje, probaj smanji grafiku za pocetak pa vidi i obavezno instaliraj poslednje ATI drajvere.
 
Imam zadnje drajvere, ne znam da li je na svim, mapama, jer nisam stigao do svih. A gledajući grafiku, nije mi jasno šta je toliko zahtevno.
Baktanje sa podešavanjima bi bilo mnogo lakše, da je moderan engine u pitanju, koji instant menja, a ne da moraš da čekaš učitavanje.
 
Imam ja to stucanje, nisam ga doduse primetio na Detroit mapi.
 
multi je u sustini zabavan, i daleko ispred dosadasnjih savremenih cod-ova jer zaista donosi nesto novije i interesantnije za cod (da i dalje ima nekoliko glupih imba oruzja sa kojima dete ***** moze da pravi veliki skor, i dalje je noz smrtonosan preterano, mada ipak moras da se priblizis)

kad god startujem igru imam osecaj u stomaku da ce me brzo smoriti, ali se svaki put prevarim
interesantno je i to sto igranje na objectives daje dosta vise poena pa je k/d ratio gurnut ipak u stranu sto je OMGWTF za cod :) nije totalno k/d iskljucen ali uz solidan k/d i normalno igranje na objectives uvek si prvi na listi (ako je to nekom bitno, spominjem kao pokazatelj)

p2p je uveo mw2 koji je konzolaski trip bio u to vreme, bio je next gen feature :p ista stvar je bila i u mw3, aw je evolucija mw

ali ne puca i ne koci toliko kao u prethodnim izdanjima, obicno koci ako neko ima losiji ping, partije traju kratko dinamicne su, i i realno brzo i lako promenis "server"... ali slicne probleme si imao i u BF serijalu koji je imao ded servere pa sta ces :(

na 7950 je stucalo na pocetku nekih mapa, na gtx 970 ne stuca nigde nista
verovatno je moglo da se podesi da ne stuca nista ni na 7950 ali sam u medjuvremenu se ponovio

pregledom po googlu amd i dalje lose radi na ovom codu, probajte omega drajvere zonglirajte malo sa njima i naravno pre toga lepo ocistite stare drajvere
 
Već urađeno to što si naveo.
Fazon je i što nema pinga u brojkama, nego signal.
I lepo je bio alterIWnet koji su omogućili dedicated servere na MW2, i efektivno ga učinili boljim od originala.
 
ne postojanje pinga u brojkama je jos jedan od trejdmarkova herpderp coda krastavac

mislim pola tvojih zamerki su tu od mw2, krastavac to im je pravac i toga se drze i tako je, nazalost
 
Samo jedna mapa ima bas problem sa kočenjem na početku, i to je kod svih. Ona mapa što je kao na nekom ostrvu, šuma i okolo neka voda, prvo bude bez vode na nekim delovima pa onda naidje onaj talas veliki, cunami ili sta vec. Tu koči prvih pola minuta - minut i onda dalje radi kao i ostale mape.
A sto se tice kočenja na ostalim mapama ja ga nemam i fps mi je zaključan na 90
 
Ja ne vidim poentu igranja bilo čega online, gde postoji lag zbog pinga.
Valjda sve te stotine hiljada igrača koji pristaju na to, nikada nisu videli kako je kad multi lepo radi...ne bune se i kupuju.
A najsmešnije je što je vrednost ove igre jedino multiplejer. Koji će ti lagovati.
 
Trenutno je popularno izbacivanje nedovršenih stvari Far Cry 4, novi Assassin's...

Pa da dodamo i CoD , jer tek su zadnji apdejti za sve tri igre doneli boljitak i moze da se igra , a tek ih je omega drajver zakucao do daske .
Presao sam celi CoD , igra ima neki tempo i pricu , futuristicki lici mi ponegde na Crisis 3 , grafika je dobra ali ajde ukusi su razliciti . Ocena 1-10 cista osmica .
Meni najvise nekako Cod 5-World at war deluje najbolje . Za mladje idealna igra , meni vise lezi FC 4 ili Assasin .
 
Meni za sada ne laguje multi. Nekako mi je sam multi bez zivosti. Mape i zvukovi oruzja (barem za pocetak) su mi sterilni, isprazni. Mape sve neke sarene i "futuristicke" (kao u nekom cratcu), a oruzja i bombe jedva ispustaju neki zvuk. Kontam da su hteli mozda da prikazu kako je oruzje napredovalo, da se manje cuje (lupam), ali mi ovako nekako ubija volju za igranjem. Nema nekih rusevina ili zelenila, brda i dolina, ne cuju se bombe kako gruvaju na sve strane, pa kako mitraljezi rokaju na sve strane...ne znam, sve je nekako tiho i sareno:/..a mozda je to i delom sto na mapama ima malo igraca, a i same mape mi nekako deluju male.. Jel moze da se puca kroz zid?
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio da može, ili bar nije kako je bilo. Od Steam besplatnog vikenda, 90%+ vremena je sedela nepokrenuta. Svakim danom sa novom lošom igrom više cenim BF3. Koji je pun rupa i nedostataka, ali u retrospektivi sa BF4 i ekipom, počinje da vredi više.
 
Stvarno deluje sterilno, mape male pa bi trebalo da se zvuk oružija i eksplozija čuje svuda ali nekako imam osećaj kao da igram sam dok povremeno, iznenada ne naletim na nekoga. Uopšte ne odaje utisak da tu ima ljudi dok ih ne vidiš. U BF čak i na onim ogromnim mapama imaš osećaj da si u nekom oružanom sukobu, ovde kao da si u galeriji, šetkaš, ćutiš i razgledaš.

Gejmplej mi je ok, tek kad sam probao sam video koliko je ovo u stvari pokušaj kopiranja Titanfall gde su borbe ipak zanimljivije. Sa druge strane CoD ima brdo stvari za otključavanje pa eto, postoji nešto što će nekoga naterati da igra duže ovu igru. Ja neću, iako sam razmišljao da je uzmem. Dobro je što sam uspeo da je probam dok je bila besplatna, džabe bih bacio pare. Laserska oružija smaraju, u jednoj partiji svi osim mene njuba su imali lasere, bilo je kao neki užasni lajtšou gde sam ginuo posle dva koraka. Par puta je znalo da zalaguje iako mi je signal bio ful ali ajde, nije bila ništa drastično niti toliko često pa da pišem kao neki ogroman minus.
 
Poslednja izmena:
Bleda kopija titanfala, nista drugo. Nikom ne preporucujem igru osim ako nema 5-10 godina.
 
uf uf kako teske reci
pazite ja sam igrao titanfall samo dok je bila ona beta stavec, i malo sam omatoreo mozda sam i senilan, kosa mi se smanjuje a stomak raste mada sigurno nemam 5-10 godina

ali i pored toga ne vidim kakve veze ima titanfall gameplay sa ovim cod-om
da, imaju slicnosti (sto je bilo i ocekivano s obzirom na istoriju developera)

i sto sam vise igrao aw u to sam bio vise ubedjen da nemaju preterane veze

mislim pre svega na samu mehaniku igranja

pri tome ne mislim o tome koja je igra bolja (i pored botova u tf igra je imala fenomenalne momente ), a nisam pazario titanfall jer sam tada imao vec svoju dozu fps-a, dok cod mi sada popunjava rupe i prosto to je to
 
Igra ama nikakve veze nema sa Titanfallom, jednostavno kretanje je totalno drugacije i namena onog suita je totalno drugacija. Fast dashing levo desno,gore dole najvise podseca na UT, a sve ostalo sto se tice napucavanje na klasican COD. Jedino mozda onaj cloak podseca na Crysis 3 i "mozda" na Titanfall cloak, mada nije da nema drugih igara koje to nemaju.
 
Stvarno deluje sterilno, mape male pa bi trebalo da se zvuk oružija i eksplozija čuje svuda ali nekako imam osećaj kao da igram sam dok povremeno, iznenada ne naletim na nekoga. Uopšte ne odaje utisak da tu ima ljudi dok ih ne vidiš. U BF čak i na onim ogromnim mapama imaš osećaj da si u nekom oružanom sukobu, ovde kao da si u galeriji, šetkaš, ćutiš i razgledaš.

Gejmplej mi je ok, tek kad sam probao sam video koliko je ovo u stvari pokušaj kopiranja Titanfall gde su borbe ipak zanimljivije. Sa druge strane CoD ima brdo stvari za otključavanje pa eto, postoji nešto što će nekoga naterati da igra duže ovu igru.

U potpunosti se slazem :) Meni u principu nije bitno da li podseca na Titanfall (koji mi je trenutno zanimljiviji od ovog novog CODa, upravo zbog toga sto mi deluje zivlji), da li se skakuce ili ne (koliko sam cuo postoji i mod gde nema skakutanja), samo mi je bitno da je atmosfera zivahna, da me pokrene da rostiljam oko sebe :d Nadam se da postoji barem neka sansa da u buducnosti dodaju u COD neke nove/stare mape koje ce biti malo vise na "otvorenom", a ne sve po sarenim zgradama i u krugu od 5 metara od tih zgrada. Mada doduse, nisam jos video sve mape, al od ovih sto sam video, mozda mi je jedna ok. Ja sam je pazario, jer bio povoljan na kinguinu, pa reko ajd da se pocastim prvim COD originalom :d Za sada mi deluje da sam mozda i pogresio..
 
Poslednja izmena:
Poenta je što su inspiraciju dobili kad je Titanfall to uradio.
Drugo, kako se istorija ponavlja, kad su otišli sa Medal of Honor, on je propao. Izbacili su ih sa CoD, franšiza se degradira od tada. Apsolutno me ne čudi da je potpuno sahrane kao MoH jer su na dobrom putu.
 
Nazad
Vrh Dno