Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

Moras, i dalje :)
Samo sada ne postoji automatski nacin, pa moras sam..
 
Slightly Mad Studios & Pagani Announce Partnership

Players will be able to experience virtual versions of the Pagani Zonda R, the Zonda Cinque and the all-new Huayra, giving gamers access to both road-going hypercars and thoroughbred racing machinery. Passionate racers will love the Zonda R, the last and most extreme version of Pagani’s popular Zonda model.

Pagani_Zonda_R_1080p_071.jpg

Pagani_Zonda_R_1080p_05.jpg


Nadam se da ce bar beta1 verzija Zonde R biti u sutrasnjem buildu, posto je Huayra koliko vidim jos WiP...
 
Kao i kod jos nekih stvari, opet su nam radili iza ledja :p
Pa danas, nicim izazvano, okacise preview efekta kise. Evo jednog screena:
 
To je za sada samo zapocet rad na particle efektima koji se pravi pri kretanju po vlaznoj povrsini, nije jos glavni deo sa kisom i mokrim kolovozom. :p

Mozda se ovde bolje vidi taj efekat koji Daren pokusava, efekat mikrocestica, spreja koji pravi i efekat izmaglice koji cini da lici na dim..

01.jpg
 
Upravo sam pazario za 10e i zanima me sta se sad desava . Na koji nacin skidam igru i gde tj koji su dalji koraci da je konacno probam? Pozdrav
 
Uloguj se na forum i idi gore na "Downloads".
Upravo je izasao najnoviji build..
..i Pagani Zonda R :banana:
 
Kada udjes na wmdportal odes na wmd forum i tamo gore imas opciju za download. Naravno moras da budes ulogovan.

Btw, pojavio se 2.07 build i u njemu Zonda R :)

Nekoliko skorasnjih build release notes-a:

Build 207 (4/5/12, Junior Member+)
Updated Fanatec CSW device ID and flipped operation of RPM lights to match latest version of the wheel
Added adjustment of aerodynamics influence while vehicle is in the air
Update various new profile defaults
Added new Bathurst HUD map
Stockcar_1990: All exterior mapped&textured, CPIT windscreen created, normals flipped,UV2 mapped, reflections texture added, user flag set .Some materials updates
Leonus 68 more robust driver back in(GT_classic) , changing gear animation added, roof camera position modified to show more of driver hands
Pagani Zonda R: pushrod positions matched to CAD. Fixes broken weight jacking effect of caster changes
Palmer JPLM: new suspension geometry for physics based on the model and photo references
Stockcar_1990: springs (front, rear) added
Pagani Zonda R: added custom liveries
BAC MONO: new liveries added
Added Zonda R
Stockcar 90: checks/fixes + prepared export with finished chassis textures
Pagani logo added to splash screen
News ticker updated with Pagani info
Derby: Balanced textures to not look so washed out
New Stockcar export
New Derby exports

Build 206 (3/5/12, Senior Manager)
First pass tweaks of the updated FFB to reasonably fit most vehicles until params are surfaced to the GUI
Per car FFB scaling reactivated
Add small amount of steering trail back to FFB, to weighten up understeer dropoff, and overall weight, a little
Re-add GUI tyre force modifier to per-car FFB formula. Also set defaults for this for all wheels to 100 (1.0, so no effect)
Fix for track select menu defaulting to right most layout instead of left
FFB: reduce base drag a little. More chance of oscillation but a better (more detailed) feel overall
Updated Fanatec CSW device ID and flipped operation of RPM lights to match latest version of the wheel
Asano LM11: Added missing AO to LODB and LODC, fixed missing damage to some parts; New export posted
BAC MONO: new liveries checked in
BAC MONO: new white rim
Rockford - Added Placeholder Kerb Textures for the oval
New AIW. Fixes cut track problems. Besos National
BAC MONO: added gold label color for livery#05
BAC MONO: new gold wheel
Harrison Pike speedway - Added tower building textures
Gumpert Apollo: camera positions and adjustment limits set. Fixed border issue on ambient shadow texture
Renamed oval to Harrison Pike Raceway
Harrison Pike Raceway logo updated
Besos - new textures checked in
New Asano LM11 export
New Besos exports
New Loire exports
New Harrison Pike Raceway export

Build 205 (2/5/12, Senior Manager)
Reinstate driver/wheel speed shake effects.
Integrated memory leak fix in Participant Gen
First pass tweaks of the updated FFB to reasonably fit most vehicles until params are surfaced to the GUI
Vehicles Materials Library. Fix for bodywork carbon matte materials
Added first Glencairn HUD map texture
Enabled all cockpit animations (only if present). Reduce steering shakes amount
Scaling direction vector to increase range of angles that are "front" versus "side", and also fixes shadow calculation to take account of LOCK_Z - fixes odd shadow intersection issue on slopes
Added new Summerton HUD map
Alpha tweak for HUD map
New track map for HUD
Kart01, Kart02: updated animations for modified pedals, better fitting dirver seat
Max Kart01, Kart02 files with updated vehicle meshes(pedals, seat) and animations
Eagle Creek - new textures Poles
Eagle Creek - new textures for fences and poles
Eagle Creek - New fences textures
Added Glencairn and Summerton co-ord's
BAC Mono: corrected default gear ratios for 4th, 5th and 6th to website spec
New Kart 1 and 2 exports

Build 204 (1/5/12, Manager+)
Caterham R500: fixed headlights AO, draworder issue, interior Ultra detail setting
Besos autograss files checked in
Besos texture colour correction
Leonus 68 initial gear to animation
Caterham r500 animation review + initial gear to animation
Gunmpert apollo : review changes 1PV and 3Pv driver animations
Helmetview - adapted changes from GT to Formula and KART. Disabled modern helmet geometry for CLASSIC drivers
Helmetview - top part moved lower slightly (to touch screen upper corners in 720p)
Fixed compile error in skinned bodywork carbon shader
Added new Rouen HUD map
Added Rouen Short HUD map
Fixed incorrect fresnel value on both skinned and non-skinned carbon bodywork shaders
Remove special cameras from player cycle list
UpdateTool : Used to clean out the profile during patching
Added carbon specific "paint properties" function to allow proper handling of clear-coat colour
Kart02 - Adjusted pedals, fuel tank and radiator hose to better fit driver
Kart01 - Adjusted seat size and shape, pedals and gearlever to better fit the driver
Added Rouen co-ord's into XML for HUD maps
Heusden - new texture
New Caterham export
New Besos exports
New Heusden

Build 203 (30/4/12, Senior Manager)
Remove code to mess with AI throttle on high speed ovals
Stockcar 90: animation pack2(steering 360, gear)
Ariel Atom,Mugen: added gear to animation
Asano x4: gear to, initial animation
Tweaked and tested California Highway Hud maps
Added California track map co-ord's into XML
Caterham R500 - Added damage deformation
BAC MONO: livery03.Initial check in
BAC MONO: new black + orange burnt stripe rim.Initial check in
BAC MONO: new black + orange burnt striped wheel.Initial check in
Besos racelines checked in
Belgian Forest - add new textures
MainMenu News Ticker updated, Version Number now present
Tweaked textures for Azure HUD maps
BAC Mono: Fixed HUD RPM range
Eagle Creek Speedway checked in
New Caterham R500 export
New Besos exports

edit: ninja`d. :D
 
Poslednja izmena:
Jel vozite vi ovo ili se samo trkate ko ce prvi da okaci vesti? :D
 
Hvala za info ... Skida se :)
 
Jel vozite vi ovo ili se samo trkate ko ce prvi da okaci vesti? :D

Ma bre vozimo se, al ne zaboravi da je meni ovo jedan mesecni build i imam pravo na neke vesti u vezi njega, za razliku od vas i vase nedeljne doze. :D

Inace, ja sam jos na gamepadu, tako da ffb i ostale stvari nemam pravo da komentarisem. :D
 
Šta nema samo patch da se skine? Opet 3 GB downloada :(

Edit: Našao odgovor

Monthly Builds are full builds, the following builds until next month's first full build are patches.
 
Poslednja izmena:
Zato sto je full build zbog juniora. Patch bi bio tezak bar 1,5GB, a pitanje je da li bi bio kompatibilan sa prethodnom junior verzijom, i ovom poslednjom team member.
 
Jel i vama skidanje ide uzasno sporo , 60-ak kB/s sa povremenim poskocima ?
 
Dovuci preko torrenta, meni je skidao 1MB/s
 
Ove dve velike point to point staze su i dalje nedostupne nama smrtnicima koji nismo uložili sto evra u igru :( Šteta, bilo bi uživanje jurcati sa Zondom.

Izgleda da su nešto zeznuli sa force feedbackom u ovoj najnovijoj verziji, svi se žale, ne samo vlasnici Xbox 360 kontrolera.
 
Malo sam probao , ispod IR daleko ali nije lose... Samo sa napucanim opcijama na ultra nekako mi izgleda ko "crtani film " , sa kojim grafickim opcijama vozite , nekako mi to sve ne izgleda kao na YT klipovima . Pozdrav
 
Kakav bre sad crtani film, da si rekao Caplin pa da sve da bude regularno. :D

Ovako, nikako nemoj da ukljucujes postFxaa vec stavi SMAA S2X i u njemu na medium ili high, sve zavisi kako ti odgovara. Kod mene su texture na high, senke na low, refleksije na medium, world na high, detalji vozila na ultra, a motion blur stavi po zelji ako hoces. Takodje obavezno stavi vsync posto ce sa njim igra da izgleda dosta fluidnije. Imas i u visual departmentu opciju za world movement, pa ako hoces da ti osecaj brzine bude malo drugaciji podigni bar na 20 posto. Iako negde imam i 30 fps-a, sve deluje nekako fluidno i cini mi se da mogu slobodno da portuju na konzole na tom frejmrejtu jer flow u toku voznje deluje fino, a nece biti sakacenja detalja i padova fps-a ako budu hteli 60...

Sto se tice osecaja voznje, pa ne znam sta si probao, vozila iz builda u build menjaju karakteristike, al eto npr probaj Asano X4 ili LM18 ili mozda Gumperta, posto je Stig za njih najvise dao feedbacka i koliko-toliko su najblize real life ponasanju. Takodje i Leonus 68 je bas zabavan za voznju, pre svega zbog oversteera koje te oldskul masinerije mogu da proizvedu. Doduse i Zonda je sada in ali vidi se da njeno ponasanje na stazi je placeholder i tek treba da se radi, kao i njen zastitnik znak - zvuk, koji za sada deluje nekako genericki.

A inace, koliko sam mogao da vidim iz nekoliko hintova a i oficijelnih izjava, Porsche i Pagani ce da koriste ovaj engine u svojim simulatorima, dok se i na onom novom predstavljenom simulatora Atoma takodje vidi interfejs iz Carsa...
 
Poslednja izmena:
Skontao sam da iskljucen HDR daje mnogo lepsi izgled , nema onog preteranog bljestanja, barem po mom nekom ukusu .
 
Jesi probao da koristis HDR preset: Hable Filmic?
To je, cini mi se, treci taj "preset". Po meni je malo bolji od onog "photographic kako vec" posto daje malo jaci kontrast.
 
Pa jesam ali nekako mi sve jako bljesti ...
 
Evo kod mene na onim podesavanjima koje sam naveo uz photographic hdr, clear04, clear04 i 6 sati uvece negde u junu :D :




cak i kada mi sunce bije u oci kod mene nije tako bljestavo, mozda je kod tebe hdr pobrljavio, pa je verovatno najbolje da ga iskljucis.
 
Ne sumnjamo...

inace, evo jos jedan cool klip od Jonz-a sa wmd foruma:

 
:shock:

Definitivno najbolji pCARS video koji sam odgledao, svaka cast :banana:
Kakvi kadrovi..
 
Posle ovoga cini mi se da fakticki ne moze da bude revolucije samo evolucije :)
 
Par fenomenalnih screenova koje videh u screenshots temi na wmd-u i zasluzuju da se postuju i drugde... a inace tamo ionako ima gomila fenomenalnih shotova...

7166737642_a2db8c48ef_o.jpg

7166737112_b78221caa9_o.jpg

7166736640_3a52c63046_o.jpg

7166736272_3610b28b53_o.jpg

7166738334_0f9a544612_o.jpg
 
E u ku*ac..
Kod ovog prvog screena, da je samo taj prednji spojler malko manje upadljiv, zakleo bih se da je fotografija :Klanjanje
 
Jbga, izgleda da je custom livery na ovaj carbon body i ne ide preko celog auta, a carbon shader jos nije kako treba. Za metalic shader onaj Jan je rekao da ce tek kasnije da ubaci novi koji izgleda dosta bolje, a verovatno ce da rade i reviziju ovog karbonskog. btw, sve zavisi i od ugla osvetljenja, recimo ovde na ovim slikama deluje odlicno:

014.jpg

023.jpg

0031.jpg
 
Meni je ovaj screenshot jedan od jacih
6997488890_f3cfdc1c6a_b.jpg


Jel se zna otprilike kad ce da puste EVO ?
 
Nazad
Vrh Dno