Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

Early build, jos jednom :)
Build 0192
Release notes:
Build 192 (12/4/12, Team Member+)
Fix for app worker thread not waiting for jobs to finish
Added helmet camera plus a few fancy wheel cams
Helmet Cam: Added look into yaw effect
Allow seat adjustment in helmet view
Allow FOV change in helmet view
Fix for the transmission whine not working properly from some cameras until you cycled through the other cameras
Added a tweaker to optionally disable the helmet cam muffling effect
Sakitto texture updates
Heusden track added to the game
BAC Mono: added redline to RPM bar; BAC Mono: cockpit display changes
Racer: Added AO to all LOD
New Racer exports
New Sakitto exports
New Heusden export

Build 191 (12/4/12, Senior Manager)
Monterey AIW - New raceline recorded for better AI speed. Fixes all problem corners
Asano x4 - increaded brake torque under peak temp
Characters - updated topology for crowds
Sakitto - added cameras, updated textures, grass and materials
Formula A: wider range of gear tuning options
New Sakitto exports

Build 190 (11/4/12, Senior Manager)
Better MLAA settings
New console profiles use bonnet camera by default
Fixed double drawing of windscreen on non-open-topped cars
Fix for PS3 steering wheel not turning
Added runtime support for SMAA: Enhanced Subpixel Morphological Antialiasing
Default world movement to 30
Updated driving camera defaults
Added in m_windscreenReflectionScale values to weather conditions missing it. Added m_windscreenReflectionScale to currentstate info in tweak it
Fixed track-specific personal best received from the server when loading into an event race overwriting event-specific personal best. We display track-specific PBs on the loading screen for now, so they should be stored as those into the local profile.
(This bug prevented improved times set on an event from being uploaded to the server unless they also beat the track-specific personal best set on the event's track, in the event's car)
When a new personal best is set during an event race, also update the track-specific leaderboard with the same time.
Wisconsin Raceway - Fixed Carrousel AI running wide off into grass problem. Gradually moved corridors in and reduced attempted AI speed at the critical point by 10%
Florence - Added support for 40 Cars. added 20 pit spots and 40 start spots. Updated TRD's. (still need garages doors opened for garage support)
Activation button added on Gameplay SAVE button
GAMEPLAY screen now re-organized to work on consoles
Fixed splash screen UI data (removed activation keys from press start button)
Vehicles Materials Library. Added Flat Paint CPIT material
Dropped extra ambience/subwave channels from the X4 AI sounds on consoles, as the extra channels were causing dropouts
Updated windscreen reflection defaults
Updated night windscreen reflection settings for all conditions
Modified moon dome shader to scale the depth value down, as this is the "correct" way to do this. Fixing this stops the moon from flickering on 360. Tested on PC, looks fine, relevant code path is not used by PS3
Fixed grandstand placement at Chesterfield; added intial crowd sound
Added crowd env sound for: Belgian forest circuit and Bologna reverse
Added audio to Badenring tracks
Added brake duct setting to tuning menus
Removed colour scale from 360 if shader used on windscreens
Formula A: Livery name fixes
TweakIt Tool - Fix for international settings affecting parsing of data sent from the game
New Formula A and B exports
New Wisconsin export
 
JA pre neki dan iscupao sediste iz Opel Omege 2000 i roknuo je na metalne nogare od stolice koja mi se raspala, sad imam stravicno udobnu kompjutersku stolicu i fenomentalno sediste za simracing. Crk'o bih kad ne bih smak'o dve muve jednim udarcem. :D
I dalje pi*dim sto ne mogu da probam CARS, dobio cerku pre 2 nedelje pa tek sad mi je svaki dinar bitan, pogotovo dok ne nadjem prokleti posao.

Elem, da se nadovezem na pricu o iRacingu i kompaniji... pre nekih 7-8 meseci sam prvi put probao iRacing i ono, bas mi je legao sto se tice fizike i cinjenice da sam sebi krojis kad se vozi trka, nema ono u 21h na serveru ili propusastas trku. JEdno je sigurno, iRacing drzi primat sto se tice fizike i kvaliteta staza (laserscanned). Rek'o pre nedelju dana aj da iskoristim ovu promociju mesec dana besplatno za nove clanove (yep, prijavio se preko druge mail adrese kao novi clan) i overim 2.0 fiziku i cisto da se podsetim kakav je osecaj i sl. Jbt uopste mi se nije svidelo! Fizika mi je ista (nema ni sta da je menjaju drsticno kad je najbolja), FFB isti, i nekako sam skontao da mi stravicno nedostaje driving feel i IMMERSION, koji je po meni 50% svake simulacije. Zvuk nisu menjali uopste, i dalje je totalno kljakav, i pritom ne misli mna zvuk motora, nego na zvuk vetra, tyre scrub & skid, vesanje, i sl. Znaci dok vozim gmotor2 simulacije skoci mi adrenalin barem 5% zbog tog immersion-a, pogovoto sto preko podesavanja u ini fajlovima se moze docarati stravicna brzina, recimo ja volim da ubacim zvuk vetra kako przi pored prozora pri vecim brzinama i stvaricno brz cockpit shake efekat da mi docara smak sveta. :) krastavac, adrenalin je adrenalin, i on se moze dozivati u pravoj meri samo uzivo, a nekih tricavih 5-10% preko gmotor2 simulacija, sto je i vise nego dovoljno za uzivanje. U iRacing-u toliko fali taj immersion (nema ga uopste) da ja samo zbog toga vise ne mogu da ga svarim. Sve je nekako blago, dresirano, kao za bebe da je pravljeno, cak i F1 kad se vozi.

Postavicu par primera eksperimentisanja sa immersion-om u rfactor-u i GTL-u, cisto da vidite o cemu pricam. Moguce da se mozda vecini nece svideti efekti, ali ja bez njih vise ne mogu da vozim. Cinjenica je je zvuk u prvom klipu realnij od iRacinga za 3 koplja, barem kad su u pitanju formule.

http://youtu.be/dWQc69yL5CE

http://youtu.be/hVQehy1l1Uo

Bas me zanima sta vi mislie o svemu ovome, koliko vam je bitan zvuk i propratni efekti koji doprinose tom prokletom immersion-u bez koga vise ne mu da vozim. :)
 
Poslednja izmena:
Zvuk je po meni bitan skoro kao fizika ... pa onda tamo grafika i td. ali mislim da si ti zaboravio na par stvari koje bi trebalo da ima na umu.

^Onako ne skripe gume na formuli ni kada se zakljucaju tockovi , jer je drukcijeg sastava i shira ... a nije skinuta sa fice pa da skvici onako :d
Druga stvar je to sto ne bi ni cuo skripu guma od urlanja tih zveri iza glave vozaca u formulama oko 90ih godina.

Zvuk vetra u iR moze da se pojaca (tj. da se smanje drugi efekti) tako da svako ko bi da cuje onako kako se ne cuje kada nosis kacigu , moze sebi da podesi... i napravi sipak od realizma.

Head movement bi trebalo da postoji , mada mene u nekim simulacijama nervira jer je tupavo odradjen. Recimo modifikovana staza , i prelazite sa jedne podloge na drugu. Glava u tom trenutku kao da propadne u stomak , u zavisnosti od podesavanaj vozila. Ili recimo tezak udes gde se auto prevrne nekoliko puta - znaci sve se trese dok idete normalno nekih 250km/h a onda kada krenete da se prevrcete i kada pogled trebalo da leti na sve strane po automobilu , pogled je fixiran napred , kao da je auto parkiran i ne krece se uopste i ne deluje nikakva sila. To su recimo stvari koje su mene zivcirale sto se toga tice.

Inace iR ce jos dugo ostati na samom vrhu iz nekoliko izuzetno bitnih stvari;
- Fizika je neprikosnovena , to smo apsolvirali.
- Sve staze su laserski skenirane i bilo koja od njih je milina za voziti (nikad ne bih probao mid-ohio recimo u nekoj drugoj igri, jer je to americko... fuj , a neke od najzanimljivijih trka sam imao na njoj). Jednostavno svaka neravnina je prenesena do jezive preciznosti , sto jaako utice na grip i upravljivost... i ffb offcourse.
Apex osecaj je ovde tata , i dobro cete da razmislite da li cete preci preko nekih , usled prirode materijala , moze izazvati gubitak kontrole. Toga ima donekle i u ostalim simovima , ali ali nije ni 10% uradjen kao ovde.
- Sistem iRating , pomocu koga vas sajt automatski nakon svake licnce i broja bodova dodeljuje u diviziju u kojoj ce te imati odgovarajuce protivnike (tako da nece biti crasher-a kao u drugim simulacijama , uvek ce biti 20 i kusur vozaca vaseg ili jaceg kalibra i vozicete auto kao da je vas , a ne kao da ste ga ukrali sto se meni najvise svidja)
- Broj trka zavisi od sampionata koje odaberete , recimo multiklasni u kome ja ucestvujem ima trku na svaka 2 sata ali trka traje obicno pola sata (20ak krugova ili vise) a vreme izmedju 2 trke je odlicno jer imate vremena da razmenite utiske sa prijateljima , da se malo rastegnete i osvezite i taman dodjete na kvalifikacije za sledecu trku. Imate i event planner da vas iR podseti na sledecu trku slanjem poruke na e-mail. Korisno recimo za one zaboravne sa smartphonovima ili padovima.
- Zvuk formula jeste krs , mada je sada ispravljen i zvuci isto kao onaj oficijalni williams iz rF. Ali zato zvuk guljenja ograde , krljanja kada promasite brzinu , i eksplozije motora kada isuvise kocite istim (da , ima i toga ...fala ku*cu bar u nekoj simulaciji) zbog koje sam ja nekoliko puta skakao sa stolice , su samo od nekih detalja na koje niko od ostalih developera nije ni obratio paznju.
- Ima jos ali mi se vec spava a i pocinjem da budem subjektivan pa cu postedeti mnoge daljeg citanja :)
 
Poslednja izmena:
Ma skripa guma manje vise, to ubacujem radi feedback-a, mada slazem se da to skicanje guma kod prvog klipa nije realno, ali je po meni mnogo bolje od ono default rfactor-ovog sempla od koga mi se povraca. Da budem precizniji sta ja u stvari zelim da postignem i sta po meni znaci immersion - da se sam osecaj voznje digne na neki visi nivo pomocu zvuka i slike kad smo vec osudjeni na simracing do kraja zivota. :) Cak mi nije toliko ni bitno da li je realno cuti urlanje vetra na 250-300kmh u nekom novom super automobilu recimo, jer samo pomocu zvuka mozes pojacati osecaj brzine, nikako drugacije. Jednostavno brzina prolaska objekata pored kamere nije dovoljno. Zato ja cesto koristim izraz "smak sveta" za taj efekat, kad se (nenormalno) trese kamera (glava vozaca) i urla vetar, mislim nekako mora da se docara nenormalna brzina tih automobila, ludacke sile u krivinama, prelazak preko neravnina, vibriranje skoljke automobila zbog tih sila i sl.
Kazem, nekome se nece svideti moje metode jer tezim tom smaku sveta, ali po meni taj efekat mi daje tih 5-10% adrenalina zbog kojih se rado vracam rfactor-u i generalno gmotor2 simovima.
Sad da ne ispadnem totalni trol, moram reci da sam primetio da za sada CARS isto nema ni I od immersion-a. Zvuk vetra, vibracija kamere ili celokupne skoljke automobila ne postoje (ne racunam vibraciju nekih elemenata u kokpitu). Mislim sta je problem ubaciti tih nekoliko jako jednostavnih opcija u meniju pa kome ne odgovaraju samo ih deaktiviraju? Ko ima pristum WDM forumu i ko moze da ostavlja predloge za razvoj igre predlazem da prenese ovo SMS-u, da se malo potrude oko tih immersion efekata i da ostave da se mogu podesavati po ukusu. :)
 
Da prenosimo predloge? Sve je to jos odavno receno a i u planu, a evo vam i audio roadmap kad sam vec postavio i za multiplayer:

Cars:


1. Fully distinct and separate interior and exterior views. Improved variation to surround arrays, cockpit sweeteners and exhaust resonations for chase and exterior views.

2. Interior rattles, creaks, vibration noise in cockpit view

3. Interior 'resonance/reverb/hollowness' in cockpit view

4. In exterior views, an object's (barriers, walls, stands) distance to car has impact on reflections (verb, echo), frequency spectrum.

5. Exhaust noises: greater range of splutters, pop, bangs

6. Full driveline modelling to give:

a. shunt
b. gear wobble
c. off-throttle loading.

7. Better suspension compression noise on landing, kerbs, and bumps; tyre noise on expansion joints

8. Gravel SFX: more nuanced transitions between velocities and gravel hangover on tyres

9. Trackside doppler more dynamic. Better management of distance rolloff envelopes and 3D panning levels.

10. more variations of tyre noise, and a round robin system for sound selection.

11. Supercharger modelling in physics to drive the audio


Environmental sound effects:

1. reverbs not defined by hemispheres instead by rectanglular boxes in the viewtool

2. implementation of quad track SFX for crowds, tannoys, ambiences

3. Increase polyphony overall

4. Increased crowd variations and other race day sfx required


Overall Sound Mix

1. Implement FMOD Real Time Mixer Console for live mixing during post production phase.

2. Replay audio improvements in terms of polyphony and content.

3. The trackside camera 'audio zoom'

btw, ne znam da li ste probali shift2, jer u njemu je taj "immersion" podignut na drugaciji nivo, pocevsi od kolizija do udesa od kojih moze da ti pripadne muka, do kamere iz pogleda kacige koja prati apexe i fokusira se na put i predstavlja veoma interesantno iskustvo, naravno uz zvuk koji deluje "brutalnije" nego bilo koja druga igra, pre svega zbog koriscenja "agresivnijih", samplova, ali sama akustika igre nije bas toliko dobra. Zvuk u CARS je trenutno onaj iz shifta sa sitnim modifikacijama, sve dok se ne razradi kompletno i poveca celokupna akustika igre, sto ima detaljno gore u ovom razvojnom putu...
 
^ sve je to za pohvalu ali ja na spisku nisam nasao drivetrain whining noice , tacnije fizicki model pomocu koga ce zvuk moci da bude uverljiviji . Znam da ih sada ima u svim simulacijama ali zvuce komicno i neubedljivo a greota bi bila da ostave ovakav kakav jeste pored svih ovih stvari koje planiraju da implementiraju.

Predlazi ovo tamo Gdin_M :d
 
Ajd sad izmisljaj. :D Nisam zvucni inzenjer ali verujem da su oni upoznati sa time i verovatno ga ima u planu i nalazi se negde medju komponentama driveline modela.
 
Evo, ja sam zvucni iznenjer te mogu da kazem da je pristup koriscenja sinteze najblizi "realnosti". Zvucni semplovi imaju vise "istine" ali je njihova modifikacija cista degradacija zvuka kako god da okrenes (iako su postignuti prilicno neverovatni rezultati). Ono sto je problem kod sinteze je to sto jos uvek nisu uspeli da pogode sve tonske karakteristike na koje su auto ljubitelji navikli sto je jedan od glavnih razloga zbog koga je GT5 dobio tako lose kritike na zvuk (iako je za sad "najtacniji").

Jos jedan bitan faktor je subjektivan nacin na koji svako od nas dozivljava zvuk. Da pocnem samo od toga da je vecina igraca mnoge modele kola cula samo preko TV-a/Youtube-a pa se onda prima na "jacinu" zvuka potpuno zanemarujuci aspekte kompresije, distorzije i analognog klipinga (u prevodu - video snimak nije dobra referenca).
 
Poslednja izmena:
Naravno, o tome je dosta toga tamo diskutovano jer zvukove nisu culi uzivo i onda reference traze preko video snimaka koji ne mogu realno da docaraju zvuk zbog gomile faktora. A sto se tice sintisajzera zvuka, slazem se da je preko njega moguce ostvariti zvuk koji ce tehnicki biti najslicniji realnom, ali zna se i kompleksnost takvog poduhvata i veoma velika mogucnost da ce da zvuci lose sto je i sa gt5 dokazano. Tako da je vecina zvucnih inzenjera upoznata sa kompleksnoscu takvog poduhvata i velim verovatnocama da ce ispasti lose pa se zato odlucuje na sigurniju opciju.
 
Gde se moze kupiti ovo cudo i kako ? mislim na ovu betu sto svi igrate :D
 
gt5 ima dobar zvuk turistickih i sportskih automobila , ali trkacki zvuce neubedljivo i komicno. Super GT recimo , ni jedan auto ne zvuci kao na snimcima. Sad , namerno sam rekao na snimcima , jer ni ja a ni vi sigurno niste imali prilike da ih vozite pa da znate kako se tacno cuju iz kabine. Zbog toga je taj snimak glavni marker.

E sad jeste tacno to sto prica muzzy , da ti mikrofoni ne mogu da prenesu sve , distorzije , jacinu , etc ... ali moze da se stekne osecaj kako zvuci auto. Ja sam gledao gomilu klipova specificnog auta recimo , i bilo da je mikrofon neki amaterski ili neke super tv kuce tj. prenos , automobil zvuci gotovo indeticno.

Poenta je da se pogodi mehanicki zvuk , a ne samo da mi viuuuu , viuuuuuuu , viuuuuuuuuu... ako znate na sta mislim :p
 
Znamo, ne brini. :p Btw, koliko sam gledao snimke na youtubeu ali nisam igrao, cini mi se da Forza 4 ima veoma dobar zvuk, pogotovo interior akustika?

@Borat

Paypal only, nije beta vec prealpha i http://www.wmdportal.com/
 
Shvatite da je svaki snimak koji ste gledali (pogotovo oni za TV) kompresovan do bola. Takodje lo-end (0-100hz okvirno) se tesko prenosi tim putem.
Po mom misljejnu mnogo je bitnije da se on "mehanicki" tacno ponasa nego da mi urla dobar sempl kad stisnem papucicu za gas.
 
Kao sto smo vec apsolvirali tako nesto je veoma kompleksno izvesti i uglavnom deluje neubedljivo (gt5) i s`toga vecina ne radi taj sistem. A inace gotovo svima je poznata kompresija snimaka u prenosu, a svi developeri koriste kvalitetne mikrofone i opremu za snimanje automobila i taj deo spektra za koji kazes da je odsecen nema veze sa samplovanjem jer tu nikada nije odsecen i mogu se snimiti i najnize i najvise frekvencije. Ne modeluju oni zvuk prema tv-u vec prema snimljenom zvuku direktno u autu i na stazi. :)
 
Poslednja izmena:
Pa nista, idi na WMD pa objasni ljudima kako se to radi, ako mislis da oni nisu strucni :D
 
Stvarno? :)

Masis poentu onoga sto pisem al' ok. Da se ja pitam - sinteza. Posto se ne pitam slusacemo semplove snimljene Eartwroksom QC40 ;)

Ne masim ja poentu nego ti samo kazem da oni slusaju realne zvukove, a ne tv snimke i prema njima modeluju zvucni deo igre. Naravno sto se tice sinteze ne pitas se ti vec isplativost, mogucnost i kvalitet toga. Imao si primer sa GT5 i nenormalnim budzetom i opet nista nisu izveli kako treba, tako da su ocigledno neke stvari jasne. I sad se setih da smo negde vodili istu ovu raspravu jos pre nego sto je gt5 izasao i koliko sintetizovan zvuk moze da zvuci realno. :)
 
Eh sad, aj' nista ne valja...

Ne dovodim ja njihovu strucnost u pitanje aman (nemam ni pojma ko radi audio u tom timu) vec kazem svoje misljenje.

A vodili smo diskusiju o sintezi kad su pocele glasine da ce gt5 imati takav zvucni model.
 
Poslednja izmena:
^guilty as charged :d

Najzesca je fora sto gt5 NE koristi sintezovan zvuk , kao sto sma ja u par navrataja dokazivao (lexus LFA kod koga su se tacno culi prelazi izmedju sampleova).
E sad , to sto su one ne-premium automobile prenete iz gt4 uradili cisto da imaju bilo kakav zvuk , da ne kazem ocajan , ne znaci da su sintetizovani , vec da se jednostavno nisu potrudili i uradili jedan jedini sample koji se pitchuje u zavisnosti od rpm-a motora. A najzesca fora je sto su i po desetak automobila , mozda i vise , share-ovala zvuk na ovaj nacin.

Sa jedne strane je razumljivo jer se igra razvijala i previse dugo , trebalo ju je konacno zavrsiti. Ali je uvreda stvarno , dati prioritet 3D podrsci zbog koje je igra odlozena punih 6 meseci , a zvuk ostaviti onakav kakav jeste. No mislim da pocinje to da se obija o glavu i Sony-u i PD-u. Eno nista u najavi , ni jedan dlc , patch .. ma nista.
Ali na stranu zvuk , gt5 je unistila ocajna online podrska i neozbiljnost samih igraca. Oni koji bi da voze simulaciju sa TCS , Racing soft , i Automatic transmisijom su trebali da ostanu na NFS :/
 
ako hoces ja ti prodam moj? sa sve gt5 i otkljucanim automobilima :d

ponuda ne ukljucuje i volan.
 
GT5 i ozbiljno takmicenje? C'mon.
Eno ti i moj volan i kokpit u oglasima. Pa da krenem u potragu za malim N-om.
 
Stigao mi je G27 volan jutros! Posle inicijalnog kratkog testiranja sa pCARS i GT5 samo ovaj gif moze da opise moje osecanje:

fistpump.gif
 
^da te dobro i dugo sluzi :)

Citao sam na iRacing forumu da su im iz logitecha pokvarene g25ice zamenili g27icama , koji su naravno jos bili pod garancijom... a ovaj moj se jos dobro drzi i pored svakojake torture... naucio sta je srpski inat :p
 
Ja sam svoj G25 secirao i mucio za sve pare. :) Pedale su okrenute naopacke i zakucane na sto, ubacen dodatni feder na kocnici, shifter sam modovao isto, izbacio kuglicu da izbacim onaj iritirajuci klik i ubacio neku gumu da dosta pojacam otpor pri shiftanju. Mnogo mi je krivo inace sto nisam imao kinte da uzmem slabo korisceni G27 shifter, neki lik prodavao zasebno za 40e.
 
Ja sam svoj G25 secirao i mucio za sve pare. :) Pedale su okrenute naopacke i zakucane na sto, ubacen dodatni feder na kocnici, shifter sam modovao isto, izbacio kuglicu da izbacim onaj iritirajuci klik i ubacio neku gumu da dosta pojacam otpor pri shiftanju. Mnogo mi je krivo inace sto nisam imao kinte da uzmem slabo korisceni G27 shifter, neki lik prodavao zasebno za 40e.

Kakvih 40e!!!!!
Ja sam kupio jedan za 10e. Inače su bila dva u ponudi. Evo i dalje mi čuči u ormanu i čeka da crkne ovaj od G25-ce.
 
Gde si nasao za 10e? JA uopste ne vidjam g27 shiftere po malim oglasima.
 
Nazad
Vrh Dno