Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Ne mogu da uporedim te modele posto cx 400 nisam nikad cuo. Meni su crkle Shure slusalice pa dok ne stignu nove uzeo sam cx500 i zaista su dobre. Bolje su verovatno od svega sto se moze uzeti za slicne pare, a ova cena preko neta je zaista povoljna. Sad vidim da u 4audio cx300 kostaju 55e a to je model od pre jedno 5 godina...
 
I koje su na kraju naj sluske do 3-4k dinara a da mogu da se kupe regularno u prodavnici da imaju garanciju god,dve.Potrebno je da imaju mocan bas i visoki.Srednji tonovi i nisu preterano bitni.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na one silikonske uloske ko na cx300 imas u Pakomu pakovanje za 500-600 kinti cini mi se, ja sam sebi kupio odavno i promenio jer su se meni pohabale.
 
Počeo bih da trčim ovih dana intezivno. Koje slusalice za sport i vežbanje ? Dao bih do 50e za slušalice.
I mali offtopic : I da li uzeti iPod Shuffle ili Sansa Clip+ uz te slušalice?
Hvala unapred na savetima
 
Ispravka, dao bih do 70e za slusalice.
I imam jos jedno pitanje, koliko će se u reprodukciji zvuka osetiti razlika ako su oem slušalice koje dolaze uz player 16oma, a ja recimo na njih sada stavim 32?
 
Počeo bih da trčim ovih dana intezivno. Koje slusalice za sport i vežbanje ?

Ja sam do decembra imao Sennheiser CX 300-II i iPod Shuffle. Preživele su godinu i po dana prilično nepažljivog korišćenja - redovno sam ih nosio u teretani, često mi de dešavalo da ih zakačim - najčešće tako što mi vise oko vrata, a ja povučem slingshot torbu da izvadim aparat. Na kraju su izdržale jedno pranje u mašini (ostale u džepu košulje). Obe slušalice su radile posle toga, ali se kabl prekinuo na jednom mestu. IPod nije preživeo. :)

Sada sam uzeo Sansa Clip i Sennheiser CX 380 Sport II. Clip mi se više sviđa od iPod-a, ima dosta bolji zvuk (moje subjektivno mišljenje), ne moram da se zezam sa iTunes-om više, ima display i više kontrola, više memorije i koristi običan mikro USB (tako da mogu da ga punim i na poslu i kod kuće). Jedino što meni smeta je što je malo veći od iPod-a i nema shuffle dugme koje je lako dostupno (moram da ga vadim iz džepa da bih uključio i iskljušio shuffle). Ali zato ima "Recently added song" playlistu sa pesmama koje su poslednje snimljene. :)

CX380 su dosta robusnije od CX300. Prvo što im one gumene navlake ne ispadaju svaki put kada ih zakačim. Na CX300 sam izgubio sigurno 6 komada do sada (najčešće kada ih zakačim torbom ili neckstrap-om aparata), dok mi na ovim CX380 još uvek nisu ni jednom ispale. Kablovi takođe izgledaju drugačije i meni se čini da su malo jači. Jedino ako ti ne smeta što su narandžaste i što se uz njih ne dobija ona crna futrola kao uz CX300, već neka bela plastična. Mada je prilično zgodna dok treniraš - staviš MP3 player u nju i neće biti mokar od znoja.

Ako je player ima nominalnu izlaznu impedansu od 16oma a slušalice su 32, zvuk može da bude dosta tiši. Ako na player koji je projektovan za 32oma staviš slušalice od 16oma, dobićeš glasniji zvuk, baterija će ti trajati kraće i rizikuješ da oštetiš pojačalo u njemu.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko gde mogu da odnesem da mi se poprave bubice, tj imam problem sa 3.5mm prikljuckom. Tacnije se polomio ali je moguce slusati muziku tj nabijem ga opet ali ispada...
 
Ja sam do decembra imao Sennheiser CX 300-II i iPod Shuffle. Preživele su godinu i po dana prilično nepažljivog korišćenja - redovno sam ih nosio u teretani, često mi de dešavalo da ih zakačim - najčešće tako što mi vise oko vrata, a ja povučem slingshot torbu da izvadim aparat. Na kraju su izdržale jedno pranje u mašini (ostale u džepu košulje). Obe slušalice su radile posle toga, ali se kabl prekinuo na jednom mestu. IPod nije preživeo. :)

Sada sam uzeo Sansa Clip i Sennheiser CX 380 Sport II. Clip mi se više sviđa od iPod-a, ima dosta bolji zvuk (moje subjektivno mišljenje), ne moram da se zezam sa iTunes-om više, ima display i više kontrola, više memorije i koristi običan mikro USB (tako da mogu da ga punim i na poslu i kod kuće). Jedino što meni smeta je što je malo veći od iPod-a i nema shuffle dugme koje je lako dostupno (moram da ga vadim iz džepa da bih uključio i iskljušio shuffle). Ali zato ima "Recently added song" playlistu sa pesmama koje su poslednje snimljene. :)

CX380 su dosta robusnije od CX300. Prvo što im one gumene navlake ne ispadaju svaki put kada ih zakačim. Na CX300 sam izgubio sigurno 6 komada do sada (najčešće kada ih zakačim torbom ili neckstrap-om aparata), dok mi na ovim CX380 još uvek nisu ni jednom ispale. Kablovi takođe izgledaju drugačije i meni se čini da su malo jači. Jedino ako ti ne smeta što su narandžaste i što se uz njih ne dobija ona crna futrola kao uz CX300, već neka bela plastična. Mada je prilično zgodna dok treniraš - staviš MP3 player u nju i neće biti mokar od znoja.

Ako je player ima nominalnu izlaznu impedansu od 16oma a slušalice su 32, zvuk može da bude dosta tiši. Ako na player koji je projektovan za 32oma staviš slušalice od 16oma, dobićeš glasniji zvuk, baterija će ti trajati kraće i rizikuješ da oštetiš pojačalo u njemu.

Zube zeleni , kakvi su basovi cx300 II & shuffle ?
 
Ne znam kako bih baš rečima definisao kvalitet baseva. :) Meni je zvuk bio OK. Na Sansi mi se čini da je bolje definisan kroz ceo opseg i da ima malo dublje baseve.

A da, još jedna stvar koju sam zaboravio: kvalitet izrade je definitivno na strani iPod-a (metalno kućište vs. plastično na Sansi). Na Sansi sam recimo već uspeo da polomim žabice koje drže klip (a nisam ga uopšte koristio).
 
Mislio sam na to da li su basovi malo jaci tj naglaseniji od recimo nekih bubica tipa Sony koje dobijes uz mobilni ? Imam tu neku kombinaciju ( shuffle i te bube Sony,dobijene uz W910 jos pre 2 god) pa mi sve sto odskace na bolje od toga , igra igru :)
 
Znaci ta shuffle bi bile pozeljne bubice od 32 oma ? Da li je razlika u kvalitetu primetna izmedju cx 300 ili 400 i ovih novijih IE4 ?

Bolje da pitam,pre nego se zeznem :)
 
Planiram da kupim in ear sluske za Wave sledece nedelje negde u NS.. dakle, predlozite nesto za oko 2500din a da ima u shopovima u ns, bg mi nista ne znaci.
Planirao sam ili sennheiser cx 150 ili razer protone m100 black :) uzimam na koje prve naletim, mada koliko sam citao review-e ove razer su za nijansu bolje.
Ajmo predlozi, samo NS shopovi, makar na pp. :)
 
Nisam pristalica kupovine preko ebay-a :)
Smara me da cekam i da se cimam oko svega toga.
 
Lol il se jos nekome desava da dobija blage ali osetne elektro sokove direktno u ushnu skoljku preko bubica?
E pa meni se desava blago peckanje ako nosim telefon u kosarkaskim sortsevima od poliestera. Pretpostavljam dolazi do statike od trenja (dzepovi su veliki pa mobilni landara)
Ako nosim farmerke nema problema.
Inace htc fabricke su u pitanju.
Smesno ali istinito
Pa me zanima dal bi skuplje bubice resile taj problem
 
Ispratih u prevremenu penziju creative EP 630 danas..crkla mi leva sluska :(
Moze li to nekako da se opravi ili sam primoran da kupujem nove?

Ako bih vec kupovao nove, uzimao bih nesto u rangu ovog creativa, pame interesuje kako su se pokazale phillips 9500 i senn cx150..znam da je svojevremeno ovaj creative bio uporedjivan sa cx300 i junacki se nosio sa istim. pomagajte ljudi postajem depresivan...znate uostalom kako je to kad se rastanete sa dobrim sluskama :(
 
Nazad
Vrh Dno