Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Kupio sam Audio Technica CKX9iS (52,5$). Stigle su za rekordnih 6 dana.

Koristim ih nekih 3-4 dana, za sad sam vrlo zadovoljan. Zvuk nije preglasan (za to će verovatno morati da padne neki amp), ali sam zato vrlo zadovoljan dubinom zvuka, tj. niskim i srednjim tonovima.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
stigle mi juče xiaomi pro hd, to su valjda naslednice prethodnih sa dual driver
http://www.mi.com/en/headphonesprohd/
osim što su slične po izgledu nemaju baš mnogo dodirnih tačaka, počevši od pakovanja koje je ovaj put baš premijum u odnosu na kartonsku kutijicu u kojoj su stigle prethodne, pa sve do zvuka.
malo su teže od prethodnih ali su mi udobnije, dal zbog zaobljenih ivica, malo dužeg vrata ili boljih gumica, ne znam.
hteo sam da izbegnem rečenicu da sam oduševljen zvukom i više nego prijatno iznenađen (kao što jesam) jer sam očekivao samo malo izbalansiraniji zvuk u odnosu na prethodne kojima su falili visoki, a i srednji.
sada sam isprobao naizmenično trojku, "četvorku" i ove nove i stvarno mi za klasu odskaču: basevi su im jaki ali nekako precizniji, nisu tako muljavi kao kod prethodnih dual d. i napokon su izbalansirani sa srednjim i visokim, a zvuk ima daleko veću prostornost.
za nijansu su tiše od "četvorke"
kablovi nemaju više končanu zaštitu već onu gumiranu, protiv uvrtanja...
naručio sam ih preko ibuygou, stigle su mi za ravno dve nedelje
Mozes link da ostavis? Vidim na netu da imaju i pro i pro hd model, pa ne bih da pogresim.

Ово је послао 6п!
 
Kupio sam Audio Technica CKX9iS (52,5$). Stigle su za rekordnih 6 dana.

Koristim ih nekih 3-4 dana, za sad sam vrlo zadovoljan. Zvuk nije preglasan (za to će verovatno morati da padne neki amp), ali sam zato vrlo zadovoljan dubinom zvuka, tj. niskim i srednjim tonovima.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
I ja ih kupio, ali kod nas po dosta vecoj ceni nazalost. Meni nisu potrebne glasnije, a imaju najbolji zvuk od svih bubica koje sam imao

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kupio sam Audio Technica CKX9iS (52,5$). Stigle su za rekordnih 6 dana.

Koristim ih nekih 3-4 dana, za sad sam vrlo zadovoljan. Zvuk nije preglasan (za to će verovatno morati da padne neki amp), ali sam zato vrlo zadovoljan dubinom zvuka, tj. niskim i srednjim tonovima.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

A sa visokim? :)

I ja ih kupio, ali kod nas po dosta vecoj ceni nazalost. Meni nisu potrebne glasnije, a imaju najbolji zvuk od svih bubica koje sam imao

Cena u SRB im je skocila za 10-ak evra u odnosu na pocetak 2015. ali vrede svaki evro (platio sam 80e, non-is verziju bez mic-a).

Cucete kako zvuce kad se usviraju, velika razlika. Kao da se ukloni neka ''opna'', soundstage se prosiri i kroz ceo spektar zvuce cistije, dinamicnije, povezane na neki DAC/AMP razbijaju.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno. Ako ti se ne svide, otkupiću ih, ne brini :).
 
Tamo gde sam ja uzeo, više nema radnje, a ovaj ima jako dobru prodaju, tako da se nadam da jesu. No, taj model je malo stariji, tako da čisto sumnjam da bi ga kopirali. Verovatno stare zalihe, a još uvek se dobro prodaju . Jer su dobre :). http://www.head-fi.org/products/jvc-ha-fxt90
 
Ima li gdje dobrih gumica standardnih (earbud pads) za in ear slusalice (konkretno cx300 2) i preporuke. Nesto malo udobnije, kvalitetnije, razazlicitih velicina. Jbt mene usi zabole od in eara, i zamaste se gumice. Imam bas uske kanale, stavljam najmanji broj gumica i to nekako traljavo.

@hsv kako cistis inace sluske. Meni vuku prasinu dosta one on ear (jer je oko uva i iznad gore kao neko platno/ćebe/spuzva, bas magnet za prasinu), pokusavao malo usisivacem (ne direktno, stavim saku gore na crijevo da malo smanjim pritisak i da se ne lijepi), prejak usisvac (usisna snaga 400W), da mi je zvucnik (opnu) bio poremetio (vjerovatno ulubila). Jedva skointah do cega je bilo, ja mislio crkle, i pade mi na pamet malo prstom ako se moze dohvatiti do opne da se vrati u prvobitni ioblik, i ok je. Ne mozes ovim usisivacem nista laganije, odnese...
 
Poslednja izmena:
možda se obračunava par % na kartici??
 
Bass uvek možeš da dodaš preko EQ, to nije problem. JVC imaju dobar bas, dodaj još malo na račun, kakve zirkon...
 
Sa Ebay-a, samo kesica, bez retail pakovanja i rezervnih gumica. Prošlo je bez carine.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Onda pre 2 godine jos i nisam lose prosao, 80e CKX9 sa full pakovanjem i dvogodisnjom garancijom :)

Inace nikada ne bih uzeo CKX9 bez dodatne opreme jer su u pitanju dosta velike slusalice. S obzirom da sam visok i da su gabariti vugle/usiju u skladu sa tim, nisam imao potrebu da menjam one stock ''kandze'' (koje mogu da budu velike/neudobne osobi prosecne visine) ali sam zato morao da stavim manje gumice koje idu u usni kanal, za ''broj'' manje od stock jer te fabricki namontirane nisu mogle lepo da udju u usi pa nisu zvucale tako ubedljivo a i udobnost je bila losija.

Savetujem uzimanje CKX9 sa full pakovanjem. Jos je tu i futrola odlicnog kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Inace nikada ne bih uzeo CKX9 bez dodatne opreme jer su u pitanju dosta velike slusalice. S obzirom da sam visok i da su gabariti vugle/usiju u skladu sa tim, nisam imao potrebu da menjam one stock ''kandze'' (koje mogu da budu velike/neudobne osobi prosecne visine) ali sam zato morao da stavim manje gumice koje idu u usni kanal, za ''broj'' manje od stock jer te fabricki namontirane nisu mogle lepo da udju u usi pa nisu zvucale tako ubedljivo a i udobnost je bila losija.

Savetujem uzimanje CKX9 sa full pakovanjem. Jos je tu i futrola odlicnog kvaliteta.

Isto sam i ja uradio na ckx5. Kandže ostale originalne, ali sam stavio manje gumice za uši.

Ipak, za duplo manju cenu od one kod nas, mislim da bih pristao na "okrnjeno" pakovanje. Verovatno i odgovaraju gumice sa ckx5.
 
Na kartici imam tacno 21,21 euro, a slusalice su 20,47 preko aplikacije ali mi odbija placanje, zna li neko sta je problem

na artikal od 20eur moras imati ~21eur na kartici...dakle fali ti ~0.3eur da bi prosla kupovina...najbolje da uvek imas 10% vise na kartici od cene proizvoda koji kupujes i miran si, za paypal mozda i 10% bude knap ili cak i nedovoljno...
 
Tamo gde sam ja uzeo, više nema radnje, a ovaj ima jako dobru prodaju, tako da se nadam da jesu. No, taj model je malo stariji, tako da čisto sumnjam da bi ga kopirali. Verovatno stare zalihe, a još uvek se dobro prodaju . Jer su dobre :). http://www.head-fi.org/products/jvc-ha-fxt90
Sasvim slucajno naletoh na tread, pa da dodam jer sam se ovim slusalicama mogu reci prvi u srbiji bavio/imao...Pa me je sve to kopkalo zanimalo a malo informacija u svetu a kamo li ovde...Dakle to su fake slusalice ali dobar fake...kvalitet izrade kopije pa svaka im cast (jedino je kabal ubrzo poceo da se kruti kod slusalica ali tako se desilo i sa sennheiserom tako da)...dugo sam verovao da imam original za "malo" para...Japanci su tad prodavali iznad 110-120e najjeftinije a nadjem kod kineza malo ispod 50e cini mi se 2014god i kupim tad 2kom...kaze original i to..bez kutije samo u kesici itd...Kako zvuce original ne znam al ove se tad nesto posebno nisu razlikovale od Sennheisser cx 300 koje sam imao plus varijacije slicnih slusalica al ipak citajuci review-e za original i 2way speaker naprednija tehnologija su psihicki odnele pobedu da Sennheiser prodam...
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ako ove "fake" zvuče tako dobro, kakve li su "prave" :)?! Mislim da sam ja imao prave, ipak. Ako su fake, svaka im čast za zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno