Šta je novo?

Blueberry NETCAT (MID)

To kakvo ću korisničko ime izabrati je moja stvar. A kad neko dođe na forum, normalno je da negde počne da piše. Ja sam se uključio pre svega zbog ove teme, i ne vidim u čemu je problem?
Dakle, da li se dobija olovčica i da li može da služi i kao tabla za crtanje?
 
Ne dobija se olovka.Moze da se crta uz pomoc odredjenih programa.
 
Poslednja izmena:
A znači može (sa olovkom od mobilnog). Zanimljiv mi je gedžet, verovatno ću ga uzeti narednih dana...
 
''olovka'' se dobija uz futrolu koja ima integrisanu tastaturu...
 
Sa fb info : Podrška za Huawei USB modeme E1550 i E1552 spremna! Preko vikenda testiramo detaljno i u ponedeljak kačimo update na Blueberry web sajt. Podrška za ostale USB modeme stiže ubrzo
 
Poslednja izmena:
kada ce biti za telenor usb i orion usb treba mi za 3g internet hvala
 
Kud svi tu i mali mujo i meni treba za orion 3g internet a pogotovo kad se vidi da recimo orion ima za 1824,00 dinara mesecno uz ugovor na 2 godine adsl internet od 6/1 plus ako dodamo na to i flet rejt 3g internet za poneti kao vezan paket za adsl od samo 5900 dinara za celu godinu onda na to dodamo ovaj nas bluberi tablet i dobijemo apsolutno za ulozen novac najvecu mogucu dobit koju mozemo ostvariti.
Mislim da su ljudi iz pina procitali moj savet vezan za bitnost rada 3g modema i hvala im na tome.
 
evo odgovora live chat sa orionom samo sam to uspeo saznati nista vise
Proizvodjacu uredjaja je prosledjen zahtev/upit za podrsku
Svakako ocekujte podrsku za Vas OS
u najbrzem periodu
 
Malo morgen bi bilo u najbržem periodu da ih ja početkom januara nisam "animirao" da krenu sa drajverima za Android. Vidi post 280.

A kad naprave drajvere trebaće vam odgovarajući kabl sa USB B konektorom . To treba ili napraviti ili kupiti gotov adapter, na primer Female A - Female A. Ili kao ovaj na slici (Female A - Male B). Na www.amazon.de ima oba tipa i najjeftinije je slanje. Ameri deru sa poštarinom, a Englezi i Francuzi ne šalju.
 

Prilozi

  • Adapter.jpg
    Adapter.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 46
zost

taj adapter najverovatnije postoji u onim pernicama sa usb konektorima koje ima svaka bolja pc prodavnica,razni adapteri+produzni+ jos nesto nisam siguran ali mislim da ga ima.
 
Zost

taj adapter ima u radio klubu nikola tesla i kosta 124 dinara.

DA USB9 12559
ADAPT. USB A FEM-MINI 5P
124,53 din (1-9 kom) | 112,08 din (10-99 kom) | 87,17 din ( 100 kom)
 
Butuje duplo duže nego moja desktop mašina Windows 7 Ultimate :S
I nije se baš ubilo za crtanje (ono što sam pisao), nije precizno. Ali generalno, vrlo zanimljiv gedžet.
Da li je potreban antivirus za ovaj uređaj, pošto dosad nisam koristio Android platformu?
 
Poslednja izmena:
android nema viruse :)
 
Driver za Huawei 1550/1552 3G usb modem je stigao! Instaliran & sljaka! Bilo je malo povuci potegni dok su se kockice sklopile, ali veza sa internetom je ipak uspostavljena! :)
Napomena! Update NetCat-a ce vratiti fabricka podesavanja, tako da ako ste imali neke programe/igre instalirane, napravite spisak, jer cete kasnije morati da ih opet instalirate pa da ne mozgate sta ste bese sve imali :)
 
Hehehe lepo kaze nas narod ne moze i jare i pare :) Obrisao sam Phone.apk, MMS.apk i TelephonyProvider.apk i prestao da radi 3G Modem :) :) :)
 
ne moras da brises telephonyprovider.apk, meni sa brisanjem SAMO phone.apk se uklanja standby proces, a 3g modem radi i dalje, doduse, tako je na Flytouch2.
 
ne moras da brises telephonyprovider.apk, meni sa brisanjem SAMO phone.apk se uklanja standby proces, a 3g modem radi i dalje, doduse, tako je na Flytouch2.

Ma kontao sam ja posle da probam jedan po jedan da vidim da li moze ne neku fintu da proradi, nego nisam mogao da nadjem originalni Phone.apk posto sam moj delnuo :) Inace nasao sam neki Android terminal, perverzija ziva. Hteo sam da ubacim neki modifikovani Phone.apk sa XDA foruma nego nije hteo da se primi pelcer :)

Na kraju sam vratio fabricka podesavanja, ostavio uredjaj da se puni i otisao da spavam...

Sad' cu bas da probam samo phone.apk da obrisem pa da vidim sta ce da se desi.
 
Ok... obrisao sam samo Phone.apk i opet isti problem. Kada udjem u Settings/Wireless & networks i kada zelim da kliknem na Mobile networks prijavi mi error da je android.settings.com prestao da radi neocekivano (ili koji da je vec red reci Android i Com... ***** uvek zaboravim) i da moram Force close...

Onda sam odlucio da probam nesto drugo. Vratio sam fabricka podesavanja, i preko Android terminala reimenovao Phone.apk u Phone.app i naravno program prijavio gresku pa sam restartovao. Onda sam opet preko terminala vratio Phone.app u Phone.apk i probao modem i radio je

Sto znaci da je trenutno resenje da se reimenuje fajl Phone.apk po potrebi

Videcu ako budem mogao da napravim neku skriptu koja ce da Pali/Gasi phone.apk ali me sada zanima jedna stvar

U Root exploreru koji ja koristim nisam nasao Rename. Imam samo opciju da obrisem sistemske APK, pa ako moze neko da mi kaze koji root explorer vi koristite. Mislim ako ceo ovaj postupak moze da se brze odradi preko nekog root managera da se ne cimam svaki put da otvaram terminal i kucam komande ( u slucaju da ne uspem da napravim tu skriptu...)
 
Jackpot!

Napravio sam 2 skripte i postavio ih na Desktop.
On i Off
On - Aktivira Phone.apk da moze da se koristi modem
Off - Deaktivira Phone.apk da system ne jede bateriju

Stavio sam macku da se puni pa cu onda kasnije da pripremim ceo opis i da uploadujem obe skripte.
 
Uputstvo kako da ubacite ove 2 skripte kojima cete moci da palite i gasite Phone.apk za potrebe 3G interneta (a i zbog ustede baterije)

NAPOMENA!!! Fajlovi koje sam attachovao NISU stvarno zip nego sam morao da ih reimenujem posto ovaj forum ne dozvoljava da se uploaduje nista drugo osim nekoliko dozvoljenih formata.

Nakon sto skinete ove fajlove morate da ih reimenujete na sledeci nacin:
z4root.1.3.0.zip -> z4root.1.3.0.apk
Term.zip - >Term.apk
on.zip - > on.sh
off.zip -> off.sh

Instalirajte Z4Root (ako vec niste), zatim pokrenite program i klik na opciju Permanent root
(Mozete i Temp root, ali onda svaki put kada ukljucite uredjaj moracete prvo da rootujete pa tek onda ON/OFF da koristite)

NetCat ce onda da se ugasi

Ukljucite ga i onda instalirajte Android Terminal, ali nemojte da ga pokrecete
(U sustini mislim da ovaj terminal nije neohodan za ceo proces posto verovatno GScript ima sopstveni terminal engine, ali sam toliko toga (un)instalirao da jednostavno nisam imao zivaca da sada brisem Terminal pa da probam, pa da ga opet instaliram)


Zatim nadjite na Android marketu program GScript i instalirajte

Verovatno ce program sam da napravi folder "gscript" na sdkartici, ali u slucaju da ne napravi odmah, napravite sami

U folder /sdcard/gscript ubacite ove dve skripte "on.sh" i "off.sh"

Startujte program GScript

Pa onda klik na dugme Menu

Pa Add script

Pa Load

ucitajte prvo "on" skriptu, a zatim i "off" skriptu

Kada se pojave skripte NEMOJTE da kliknete ni na jednu jos uvek

Zatvorite program

Vratite se na desktop

kliknite negde u prazan prostor i zadrzite malo dok se ne pojavi Meni

onda klik na Shortcuts

Pa nadjite GScript

Kada se pojavi spisak prvo kliknite na ON i pojavice se ikonica ON na desktopu

Isti proces i za OFF skriptu


Sada mozete da koristite ove 2 ikonice


Kada kliknete na OFF skripta ce da reimenuje Phone.apk u Phone.app

Verovatno cete morati da restartujete uredjaj da se phone.apk izbaci iz rama


Kada kliknete na ON skripta ce da reimenuje Phone.app u Phone.apk



Prevedeno na nas jezik. Kada zelite da koristite 3g internet prvo klik na ON pa tek onda utaknite 3b usb modem u macku
Kada zavrsite rad na internetu, otkacite modem, zatim klik na OFF i restartujte netcat







Sta je bitno znati?
Ako ste vec odradili OFF pa onda opet kliknete OFF pojavice vam se greska, jer je sistem probao da reimenuje fajl koji ne postoji (isto vazi i za 2x ON)


Svaki put kada kliknete On/Off pisace vam Autoclose 20sec 19sec 18 sec... To znaci da je skripta izvrsena (uspesno ili delimicno neuspesno) i da slobodno mozete da je zatvorite

Jednostavno nema neke poruke "Hey odradio sam to sto sam imao", nego u sustini ako vam se nikakva error poruka ne pojavi znaci da je proces izvrsen uspesno


Ako se pitate sta ste zadnje odradili.... U svakom trenutku mozete u ES File Exploreru da otvorite /system/app folder i da vidite da li se fajl zove Phone.apk ili Phone.app

E da jos jedna super stvari! Kada kliknete OFF i sistem pretvori apk u app nece da vam iskoci ona sistemska greska :)
 

Prilozi

  • z4root.1.3.0.zip
    955.5 KB · Pregleda: 74
  • Term.zip
    56.3 KB · Pregleda: 44
  • on.zip
    98 bajta · Pregleda: 39
  • off.zip
    95 bajta · Pregleda: 44
hmmm *****... nakacio sam pogresan ON.ZIP

ovo je ispravan

Isti je postupak. Ko je vec postavio "on" ikonicu na desktop neka je obrise
a u /sdcard/gscript obrisite stari "on.sh" i ubacite ovaj novi

Zatim klik na desktop, zadrzite dok se ne pojavi Meni, pa onda add Shortcut, pa klik na GScript, pa na ON i to je to
 

Prilozi

  • on.zip
    95 bajta · Pregleda: 40
Poslednja izmena:
android nema viruse :)

ali ima malware i druge virusoidne zlonamerne programe. suština istih je da korisnik ne zna da postoje, ali to ne znači da ih nema. posebno važi za hw poput ovog, gde nema android marketa, već mora "ručno" da se instalira software.
 
Bilo bi super kada bih mogao da ukljucim uredjaj, ostavim ga 10 15 min da ucita sve clanke, diskonektujem ga i ponesem ga sa sobom i citam u autobusu ili vozu dok putujem...

Ajd ako neko zna neka kaze makar i ako se taj program placa. Za ovako nesto bi vredelo dati par evra/dolara

Može ovako.

Instaliraš Calibre (open source e-book library management application) - http://calibre-ebook.com/download (za Linux, Windows i OS X). Njime skineš RSS koji želiš.
Na android uređaj instaliraš čitač e-knjiga (WordPlayer ili Aldiko).
Nakon toga imaš dve opcije:
- prebaciš snimljeni RSS fajl (u ePub formatu) na SD karticu android uređaja ili
- u programu Calibre pokreneš "content server" i preko wi-fi možeš iz programa WordPlayer pristupati knjigama (to jest skinutim RSS).
Nije elegantno, ali radi. B92 RSS za 18. feb (vesti, biz, sport, zivot, kultura, automobili i tehnopolis je bio 9.1MB sve sa slikama.

Na Palm platformi se za ove namene koristi Plucker, koji je open source, ali ga još niko nije portovao na Android.
 
Može ovako.

Instaliraš Calibre ...

Jednostavno brilijantno! Puno ti hvala za info! Nisam uspeo da povezem preko WiFi-a .. mozda je do firewalla ili sta vec, ali u sustini i ne treba mi. Jednostavno skinem Full RSS novine, on mi pretvori u ePub i lepo prebacim na SD Card i milinka

Ovaj WordPlayer mi malo onako djene djene... nisam bas nesto mnogo impresioniran.
Zanimljivi su mi Cool Reader, FBReader i Moon+ Reader

Inace Calibre ima masu opcija tako da moram dublje da procackam sta sve ovo cudo moze
 
Ala baguje!
Jedna od grešaka čim ga upalim:
Activity Home (in process android.process.acore) is not responding

Kad hoću da vratim na fabrička podešavanja i da ga resetujem, on se samo ugasi. Isto se ugasi i kada pokušam da deinstaliram programe preko Easy Uninstaller-a...

Koji mu je? Kako da ga resetujem, otpucam, stabilizujem, ubrzam...

I ne konstatuje Flash... Inače najavili su Android 2.2 uskoro za ovaj uređaj...
 
Nazad
Vrh Dno