Šta je novo?

Blueberry NETCAT (MID)

ono sto mene zanima a ne znam kako da sam provalim...

Da li je nekome uspelo da nakaci recimo digitalni fotoaparat preko usb kabla i da pristupi memorijskoj kartici u fotoaparatu?

Slicno pitanje... Da li je neko uspeo da uopste spoji klasican USB flash na netcat i da pristupi podacima?

Ja koristim ovaj ES File Explorer pa mozda on nesto felerican...

Inace probao sam i da izbacim memorijsku karticu iz NetCat-a i da onda povezem fotoaparat, i uredjaj mi kaze da je ucitao memorijsku karticu ali kada pokusam da sa ES explorerom pristupim kartici kaze mi No card...
 
Ni kod mene ne cita usb fles sa iatim programom a drugi nisam probao.Komsija ga resetovao opcijom iz setapa i nije mu reinstalirao os verovatno ce ga zameniti cisto za znatizeljne da to ne cine tek tako.
 
O ne brini nista za flash. update BILO kog tableta sa kineskim hardverom je avantura od 100 strana. doduse se ja ne bih licno zezao sa netcat-om, jer neam pojma ni koji firmware da skidam.

e, na konto te teme, zamolio bih moderaciju i ostale da mi ne zamere, pomazem korisnicima Blueberry Netcat-a, u pitanju je uredjaj:

xPad 701

ukoliko jeste, eto vama svima gomile caka trikova i saveta, ali nije potvrdjeno, cekam odgovor na jednom drugom forumu, jer izgleda da ovaj hardver ide u 3 razlicite maske, nesto slicno kao wowpad, javljam cim dobijem odgovor.
 
O ne brini nista za flash. update BILO kog tableta sa kineskim hardverom je avantura od 100 strana. doduse se ja ne bih licno zezao sa netcat-om, jer neam pojma ni koji firmware da skidam.

e, na konto te teme, zamolio bih moderaciju i ostale da mi ne zamere, pomazem korisnicima Blueberry Netcat-a, u pitanju je uredjaj:

xPad 701

ukoliko jeste, eto vama svima gomile caka trikova i saveta, ali nije potvrdjeno, cekam odgovor na jednom drugom forumu, jer izgleda da ovaj hardver ide u 3 razlicite maske, nesto slicno kao wowpad, javljam cim dobijem odgovor.


I ja sam krenuo tom logikom... Citao sam forume od Scroll Tableta i Cherrypada da vidim sta oni rade. U sustini ima dosta dobrih stvarcica ali za neke nemam petlje da probam

Recimo ovo

u fajlu System/build.prop nadje se linija debug.sf.hw=0 i umesto 0 upise 1 (ili ako uopste nema te linije onda se samo na kraj ovog dokumenta doda debug.sf.hw=1)

Navodno ova operacija ce da ucini da user interface se renderuje preko GPU a ne CPU i onda ce kretanje kroz menije da bude mnogo brze...

E sad, ako neko ima petlje da proba ovo neka javi rezultate... Ja sam nekako *****st za ove stvari jer sam bas pocetnik za Android... Jedva sam skupio petlju da rootujem i obrisem Phone.apk :)
 
Ako imas root, odradi backup svega, pa cackaj do mile volje.. :D
 
Evo koja je otprilike stvarna vrednost ovog uredjaja:

Archos' Android-based 70b e-reader up for pre-order in Europe
By Darren Murph posted Dec 22nd 2010 7:26PM
We have all ideas that the 70b will look mighty weak after next year's spate of slates, tablets and readers hit the public view at CES, but with a price tag as diminutive as €99.99 ($130), who cares about bells and / or whistles? Spotted first in the FCC's lairs a few weeks ago, the Archos 70b e-reader is now up for pre-order in Europe, boasting a 7-inch WVGA touchpanel, 4GB of storage, 802.11b/g WiFi and an SD expansion slot. We're told that the battery will keep things humming for around ten hours (or up to 18 if using it strictly as a music player with the screen flipped off).

Dakle, tako sam i mislio, oko 100 evra za ovakvu spravicu je realna cena, a takodje je i prihvatljiva za nas dzep. Cim padne na tu cenu, kupujem! :)

Evo i linka za potpunu specifikaciju uredjaja:
http://www.archos.com/products/ereaders/archos_70_ereader/specs.html?country=us&lang=en
 
Evo napisao je Weasel:
Skines z4root
skines root explorer
pokrenes z4root uradis temp root
udjes u root explorerl das superuser prava rpebacis na R/W
Nadjes phone.apk rename or delete
izbaci ti gresku da si obrisao kriticni fajl
Iskljucis uredjaj
Upalis uredjaj
To je to

A ja cu da dopunim sa par recenica...
a) Znaci u slucaju da si nasao oba programa , i Z4root i root manager
-startujes z4root i kliknes dugme Temp root
-sacekas da on odradi taj postupak...mozda ce da ti traje i minut dva sve zavisi, meni nekad odradi brze a nekad sporije
-znaci NE DIRAJ ga dok ti ne kaze "Ej odradio sam to sto sam trebao da odradim" cak i ako traje malo duze
-Nakon sto ti kaze da je rootovao izadji iz programa
-Startuj root manager i tamo imas opciju System Apps pa Data remover
-Nadjes u spisku fajl koji zelis da roknes kliknes na taj fajl (ili zadrzis malo) i onda Delete
-Neko reimenuje ali mene mrzelo da trazim gde je rename pa sam zato brisao... :)
-Zadrzi power dugme i iskljuci uredjaj
-Ukljuci ga opet i onda idi Settings/Applications/Manage applications
i tamo ces da vidis nesto kao com.android.phone ili androin.phone.com ne secam se vise... uglavnom treba to da obrises..

Ako si obrisao Gallery3D onda cini mi se da ces da vidis fajl com.android.cooliris...
Ne obracaj paznju na red reci Com i Android posto se ne secam kako ide tacno ali znam da ako si obrisao Gallery3D onda potrazi u spisku fajl koji ima u sebi "cooliris"



b) Ako se ne snadjes da nadjes z4root i root manager programe posalji mi email na [email protected] i poslacu ti



E sad sto se tice AirMaxovog posta o stvarnoj vrednosti uredjaja... Ako u Japanu moze da se kupi kompjuter sa procesorom od 10GHz po ceni od 50$ tesko da u Srbiji nekome to moze da znaci nesto puno osim ako ne planira da skokne do Japana ili ima tetku/babu/strinu koja ce to da donese

Ja se ziv pojedem kad vidim koju cenu imaju amerikanci a koju cenu imamo mi za bilo koju elektroniku... i sigurno mi nije drago da ako planiram da kupim nesto sto u USA kosta 199$ a ovde 300e ... ali jednostavno ima nas koji stvarno nemamo nikoga ko bi mogao da nam nesto donese i zato i placamo toliki kuluk...
 
Poslednja izmena:
E sad sto se tice AirMaxovog posta o stvarnoj vrednosti uredjaja... Ako u Japanu moze da se kupi kompjuter sa procesorom od 10GHz po ceni od 50$ tesko da u Srbiji nekome to moze da znaci nesto puno osim ako ne planira da skokne do Japana ili ima tetku/babu/strinu koja ce to da donese

Ja se ziv pojedem kad vidim koju cenu imaju amerikanci a koju cenu imamo mi za bilo koju elektroniku... i sigurno mi nije drago da ako planiram da kupim nesto sto u USA kosta 199$ a ovde 300e ... ali jednostavno ima nas koji stvarno nemamo nikoga ko bi mogao da nam nesto donese i zato i placamo toliki kuluk...

Cena koju sam ja naveo je cena za Evropsko trziste, samo sam preneo tekst sa sajta www.engadget.com u kojem stoji da je poceo preorder u Evropi. Cena je 99 evra. Evo samo deo teksta koji se odnosi na to:

"but with a price tag as diminutive as €99.99 ($130), who cares about bells and / or whistles? Spotted first in the FCC's lairs a few weeks ago, the Archos 70b e-reader is now up for pre-order in Europe"

A cena za isti uredjaj u USA je ovde:

http://www.engadget.com/2011/02/05/archos-70c-color-e-reader-now-up-for-pre-order-stateside/
 
ma razumem ja tebe nego sam samo zeleo da podelim svoje frustracije...

Jednostavno krivo mi je kad neko ima platu 3000$ a neki gadget mu kosta 300$, dok kod nas covek ima 300e platu i isti taj gadget mu kosta 400e
 
Kod mene od kad uradih rinejm phone.apk ne radi onaj yutjub koji dolazi sa tabletom,kad se startuje odmah izadje,sta mi je ciniti?
 
Poslednja izmena:
Tako je svima ... i ne samo na tom tabletu ;)
Izlgeda da je nekako povezano ... PRvo smo mislili da je zbog promene lucnhera al sad smo sigurno da je do Phone.apk-a

Resnje ? ne koristit tu apliacju, sacekati neku zvanicnu ...
A za to vreme koristiti tipa browser koji ima integrisani flash tipa SkyFire , sa njim mi radi odlicno
 
Ok,nije mi bilo jasno kakve veze ima ali posto je tako nema veze ipak je bolja autonomija ovako,mislio sam da je do podesavanja problem.
 
procitao sam negde da youtube nakon sto ga startujes pita da li je uredjaj u Airplane modu... e sada kada mi roknemo Phone.apk sistem verovatno lazno prijavi YouTube aplikaciji da je uredjaj u tom modu (ili YouTube sam to zakljuci posto mu je request expired a nije primio nikakav info)

E sada problem se resi reinstalacijom YouTube.apk aplikacije... Zasto nakon toga proradi e to mi nije jasno

Meni je YouTube isto prestao da radi pa mi je harry poslao youtube.apk

Ako se ne snadjes u medjuvremenu javi pa cu ja da ti prosledim...
 
MreznaMacka
Pa okaci je ovde da i ostali kojima treba skinu mada svako moze sam da je napravi backup programom.
Meni je skyfire dovoljan al nekima verovatno ce koristiti.
 
Poslednja izmena:
dobar dan kupio sam ovaj Blueberry NETCAT pitanje jel mogu ja da imam internet od telenora ista cena jel podrzava ovaj tablet usb modem od telenora za internet hvala
 
Ok imam najnovije vesti sto se tice kacenja:
-3G Modema
-USB Flash memorije
-Digitalnog fotoaparata

Da krenem od pozadi. Nakon 10 okrenutih brojeva telefona gde me je svako gurnuo nekome drugom da se bakce sa mnom konacno sam nasao broj telefona od nekog lika iz tehnicke sluzbe koji stvarno "zna znanje" :)

Znaci kada se nakaci digitalni fotoaparat USB kablom u USB Host "rupu" saceka se par trenutaka da sistem prijavi da je detektovao novu memorijsku karticu. Onda se u programu ES File Explorer nadje folder SCSI (koji je u istom folderu gde i SYSTEM, SDCARD, NAND... To jest u Root folderu). Udje se u taj folder i tu se pojavi sadrzaj fotoaparata. Jednostavno Copy zeljeni fajl (ili fajlove) i Paste gde zelite i laganica

U slucaju da ne odradi iz prve probajte prvo da otkacite (unmount) sdkarticu


Istim sistemom se kaci i USB flash ali onaj usb koji sam ja probao nije mogao da bude ucitan. Uredjaj me pitao da li zelim da formatira USB flash ... Cekam trenutno da mi burazer od tetke donese drugi pa cu da probam i javljam odmah kakvo je stanje...


Sto se tice 3G modema... Decko koji mi je sve lepo objasnio kaze da mora da se uredjaj odnese u Pinsoft u Novom Sadu i tamo ce oni da upgrade-uju firmware na 1.02 (ili bese 1.03 ne secam se). Tada ce NetCat moci da podrzi modem Huawei e1552. Sada sam trenutno u potrazi za tim modemom i ako uspem da ga nadjem negde videcu da sve ovo odradim...

Ako neko zna gde moze ISKLJUCIVO 1552 da se nadje neka javi. Znaci MTS nudi 1550 koji nije podrzan.
 
evo i mog slučaja kačenja preko host-a.

usb flash memorija - bez problema

fotoaparat - ne može da ga pronadje, a siguran sam da je pre izbacivao u uglu poruku da je našao usb mass storage (savet -?)

čitač kartica - nema ništa u SCSI folderu


Ona caka za temp fajlove i brisanje Gallery3d.apk funkcioniše!
 
Vidis lepo si me podsetio za citac kartica... nego nije trenutno kod mene pa ne mogu da probam...

Nakon sto nakacis fotoaparat da li ga ukljucis? Nije dovoljno (bar na onim koje sam ja probao) samo da nakacis, nego moras i power on foto aparata.

Osim toga moze da zavisi i u kom je modu fotoaparat. Na nekim aparatima imas opciju da udjes u Preview mode i gledas fotke, i imas mod u kome fotografises. Probaj da ukljucis fotoaparat i da udjes u Preview

Ma da bre oni TMP fajlovi su bili nocna mora. Znaci svaki put kada pristupim kartici siroma netcat dok ih sve ucita nacisto se iscima. Sada vise ni jedan da se pojavi :)
 
Jel' ima nekog ko je probao neki cool program ili neku igricu a da rade na NetCat-u pa da preporuci

Isto zanima me da li neko zna neki dobar RSS reader koji moze da pokupi cele clanke a ne samo one sazetke

Puls mi je ekstra program. Popunio sam svih 25 slotova za RSS Subscriptions, i svidja mi se kako prikazuje sve novine kao trake sa fotkama... ali dzabe kad udjem na bilo koju fotku vidim samo jednu ili dve recenice... i dugme da odem na originalni clanak...

Bilo bi super kada bih mogao da ukljucim uredjaj, ostavim ga 10 15 min da ucita sve clanke, diskonektujem ga i ponesem ga sa sobom i citam u autobusu ili vozu dok putujem...

Ajd ako neko zna neka kaze makar i ako se taj program placa. Za ovako nesto bi vredelo dati par evra/dolara
 
@Air-max: tvoj post o creative-u ne postoji, ne znam sta si umislio, ali stvarno ne postoji. Drugi problem je sto je ovo tema o NetCat-u: valja, ne valja, krsh nije krsh i slicno. Ako hoces da pricas o creative-u ili cemu vec - otvori novu temu i slobodno se raspisi.
 
Air-max(milan ti je vec odgovorio ali privremeno cu i ja pa cu obrisati svoje jer vec sam ti objasnio a ti opet insistiras ) : Nije ovo jedina tema na forumu ... Pa neces valjda kad se pojavi ipad2 da pises ovde o njemu ?
Za sve sto te zanima otvori jos 400 novih tema ako imas ideja zasta.
 
Da li može na njemu da se crta i boji olovčicom u programu poput Painta? Da služi kao tabla za crtanje...
 
brate mili, ajd sto se brisu postovi, to ste u ptavu, al ovo sa ovim imenima ljudi koji iskljucivo kuckaju samo na ovoj temi prevazilazi i one fejk profile dobrih riba sa fejsbuka sto zickaju za kredit i za poker chipove ..
 
brate mili, ajd sto se brisu postovi, to ste u ptavu, al ovo sa ovim imenima ljudi koji iskljucivo kuckaju samo na ovoj temi prevazilazi i one fejk profile dobrih riba sa fejsbuka sto zickaju za kredit i za poker chipove ..

Znam ja u kom pravcu ti ides ali da budem iskren ...Znas kol'ko me briga za to!
Prvi put sam za ovaj forum cuo kada sam u Googlu kucao Blueberry NetCat i onda video da je ovo JEDINO mesto gde neko uopste prica o ovom uredjaju i posto je JEDINO mesto zato ovde i dolazim jer mi je (trenutno) sa celog ovog foruma JEDINO potrebno da saznam ako je neko provalio nesto novo vezano za NetCat, ili ako sam ja nesto provalio da kazem drugima... Tako...
 
Nazad
Vrh Dno