Šta je novo?

BlackBerry 10 OS [Zvanicna tema]

Izgleda da nece biti Instagram app na bb10 i pitanje je da li ce ga uopste biti
 
A taj instagram je toliko vazna aplikacija bez koje ljudi ne mogu da zive?!
 
A i ja samo da obavestim ljubitelje bb sa najnovijim vestima nista lose :)
 
Ja prvi put cujem da je fotografima vazan instagram. Pre bih rekao Flickr.
 
Nije mi vazan da ne mogu da zivim bez njega ali svaki fotograf voli da vidi lepe slike. A imam i flickr :p
 
Pa nije bas da je nece biti, bice je ali samo kao port sa Androida tj nece biti zvanicne instagram aplikacije za BB OS10...
 


Ovakvu reklamu ni Samsung, a ni Apple nece imati hahahahaha :d Obavezno pogledajte do kraja !!! :D
 
Mogli su naći i bolju ribu;)
 
Bolju nisu mogli da nauče da koristi fon :D A i ovoj ništa ne fali, ma prava je :)
 
Mislio sam da ima nade za BB, sve do juce kada sam probao novi BB Z10, totalno sam se razocarao, ne gine im bankrot.
 
Mislio sam da ima nade za BB, sve do juce kada sam probao novi BB Z10, totalno sam se razocarao, ne gine im bankrot.

Pa gledaj tebi se mozda ne svidja i razocaran si, ali zato ce se svideti nekom drugom koji ce ga kupiti, jednostavno ukusi su razliciti. Npr nekom ne lezi Android pa ce uzeti iOS ili nekom ne lezi nijedan pa ce uzeti BB10, znaci uvek ce tako biti.
Ali kada si ga vec konkretno probao, reci utiske licne i naravno vrline i mane, mada po tvom postu predpostavljam da ima vise mana...
Nego jel ide neko na BB10 mini jam u hotelu Zira, koji se odrzava 6-tog aprila ??
 
Iskreno ja ne mogu da vidim kome ce on odgovarati.
Najpre taj koncept sa swipe-ovanje svega i svacega kao glavni nacin kretanja kroz menije zahteva da korisnik bude poprilicno zaludjen za tehnikom, a nekako mi takvim korisnicima vise lezi android. Zaista mi je tesko da prihvatim da ce BB ciljana grupa da se odusevi tolikim swipeovanjem. Nisam ga dugo koristio, par minuta, nervirao me je pa sam ga ostavio, ali osim tog swipeovanja ja nisam skontao da se moze drugacije kretatio kroz menije, plus swipe ne odreaguje svaki put!!! I onda se tako nadjem u cudu pocnem da povlacim po svim coskovima dok konacno neki iz drugog treceg pokusaja ne proradi i baci me negde drugde :) Za takav nacin kretanja apsolutno je neophodan potpuno savrsen i bezgresan rad TS-a, sto bar ovaj primerak koji sam probao svakako nije imao.
Zatim posebno mi je bilo tragikomicno ponasanje Screen Rotation-a. Okrenes ekran, nista se ne desava, brojis, jedan, dva, tri opaaa, evoga krecemo.... Sa velikom zadrskom rotira sekran, i to vrlo lose i estetski ruzno radi, kao androidi pre 3-4 godine.
Dizajn je onako, OK, ali nista spektakularno dok je ekran potpuni prosek i nikako nije dostojan jednog Flagship modela. Ceo OS estetski deluje srednje zalosno, lepse mi je izgledao na snimcima po netu.
 
Za najvece fanove eno ga Z10 na oglasima za 550e :)
 
Verovatno će to biti ok telefon za jedno 10 apdejta softvera, sada nema ni neke osnovne stvari.

Najgore što mi se desilo sa njim u firmi je da mejl preko Activesync-a konstantno razmenjuje neke podatke sa serverom pa je obrnuo 2Gb podataka za dva dana. Taj problem kod nekih postoji i preko IMAPa, POP3.
BB servis daje 30Mb free, pa računajte... :p
 
Pa gledaj tebi se mozda ne svidja i razocaran si, ali zato ce se svideti nekom drugom koji ce ga kupiti, jednostavno ukusi su razliciti. Npr nekom ne lezi Android pa ce uzeti iOS ili nekom ne lezi nijedan pa ce uzeti BB10, znaci uvek ce tako biti.
Ali kada si ga vec konkretno probao, reci utiske licne i naravno vrline i mane, mada po tvom postu predpostavljam da ima vise mana...
Nego jel ide neko na BB10 mini jam u hotelu Zira, koji se odrzava 6-tog aprila ??
Idem ja, bice zanimljivo :)
 
Idem ja, bice zanimljivo :)

E pa drago mi je, zato sto idem I ja, pa rekoh da pitam dal ide I neko sa bench foruma. Mada, ja tamo idem vise zbog toga da vidim da li ce da dozvole cackanje Z10-ke nego zbog predavanja :D Nego kako za kartu ?? Meni je ona sacuvana na tabletu u programu od Evenbrite-a, tj nemam je stampanu, pa ono dal da nosim tablet da im pokazem kartu ili...?? :)
 
Ljudi jel znate o zahtevnosti novog OS u vezi BIS usluge? Videh na netu da nije potrebna aktivna usluga na broju da bi koristio surf/aplikacije, da li to vazi i za gmail i bbm? BES naravno zbog "prirode" ostaje potreba.
 
@gasmias Koliko znam vazi sa sve tj i za gmail, bbm, surf aplikacija i sta vec jos ima... Uglavnom BIS ti vise nije potreban na OS10 :)
 
Dosao je u Vip Z10 model a cena je povoljnija od npr S3 modela.Da li vredi uzimati u skorije vreme Z10?
 
Dosao je u Vip Z10 model a cena je povoljnija od npr S3 modela.Da li vredi uzimati u skorije vreme Z10?

Pa zavisi koliko ti znace aplikacije, tj ne vredi uzimati BB ako ti treba zbog raznih aplikacija I zajebancija jer na BB World-u jednostavno nemas kolicinu aplikacija kao na Androidu mislim bice vise app-a u buducnosti sigurno (dostigli su 100.000 za ovih mesec ipo) ali je za sada takvo stanje stvari I tu je prednost npr S3-ke... E sad ako hoces da probas novi concept tj swipe I razne druge prednosti BBOS10 u odnosu na konkurenciju uzmi neces se pokajati... Ma da ne duzim, idi na YT I pogledaj par video klipova, znaci ako ti se svidi sam koncept uzimaj, a ako ne onda nemoj da uzimas kao sto kaze LazaNS I to je to. Pozz :)
 
I ko je bio na Blackberry Jam-u? :)
 
Ja sam bio i pravo da ti kazem bilo je zaninljivo. Bio sam na jednom od tri predavanja zato sto nisam imao vremena da ostanem ceo dogadjaj, pa ono pitaj ako te zanima nesto konkretno :) I da, lepo su objasnili sve funkcije telefona ;)
 
Verovatno će to biti ok telefon za jedno 10 apdejta softvera, sada nema ni neke osnovne stvari.

Najgore što mi se desilo sa njim u firmi je da mejl preko Activesync-a konstantno razmenjuje neke podatke sa serverom pa je obrnuo 2Gb podataka za dva dana. Taj problem kod nekih postoji i preko IMAPa, POP3.
BB servis daje 30Mb free, pa računajte... :p

Ako je ovo istina onda je to veliki problem, posto BB korisnici nisu navikli na visok obim razmene podataka - citaj racune. Neka vam iskljuce Bb uslugu, dzabe vam se naplacuje i za taj novac aktivirajte paket za razmenu podataka. Nadam se da ce ovo resiti cim pre.
 
Nazad
Vrh Dno