Šta je novo?

Black Friday (shopping)

Sad vidim na sajtu, pise da nemaju na stanju. Poslao sam im mail pa cekam odgovor.
 
Pokupili su broj potrebnih komada od korisnika i sada uvoze tu kolicinu vrv.
 
Dosta brzo su mi odgovorili na mail, nakon 20ak minuta.

Kazu da im je dobavljac pomerio rok isporuke i da ce imati vise informacija sledece nedelje.
 
Mene su sada zvali i rekli da im je dobavljač pomerio rok isporuke i da će dobiti isporuku polovinom decembra... Nemam komentar...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
kakvi cirkuzanti... devojka u petak (black friday) poruci tv na akciji iz luzerluzer-a i javljaju joj tek u ponedeljak kad je prosao popust da nemaju na stanju. jedino sto su joj ponudili je tv iz izloga za 3k manje, strasno :).
nakon ovog lepog iskustva je i ona videla da nema vajde sa nasima pa smo porucili od komsija sa kp isti samsung 40" 4k samo novija 7000 serija za 340€ sa besplatnom dostavom dok kod nas model iz prethodne serije kosta 58k...
 
28.11. u 11 uvece narucim sa otto.de MSI Optix MAG27CQ monitor, spusten sa 600 na 350e + 3 god garancije + Ass Creed Odyssey (neko napisa ovde da akcije ne postoje?), inace akcija trajala ceo mesec.
Na sajtu stoji + dobio mail da zbog velikog interesovanja isporuka do 8 radnih dana, sve ok, prihvatam.
Danas u 15:00 mi zena javlja da je monitor stigao.
I onda citam Erikovo i ostala iskustva i sve sam vise uveren da ovde nije rec o bahatosti, monopolu itd vec o direktnoj sabotazi legalnih tokova prodaje, jednostavno mi je nepojmljivo da je to ovako zbog eto ne znam ni ja cega, jer ovo se vec meri u jedinicama ludila a ne ostalih negativnih aspekata prodaje...

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
ovde je rec o nekulturi i nepostovanju... jednostavno nemamo stila ni vaspitanja da se bavimo bilo kakvim usluznim delatnostima...
u toku jednog od razgovora sa njihovom "operaterkom", nakon pitanja zasto ne azuriraju sajt jer je prethodnog dana pisalo da tv nije na stanju nakon cega se danas opet pojavio u ponudi ali ga fizicki i dalje nema, doticna odgovara da to nije njen posao?!

moju devojku bi razapeli u inostranoj firmi u kojoj radi kad bi nesto takvo rekla krajnjem potrosacu/klijentu...

sto se mene tice, vec 10 godina uspesno ne kupujem apsolutno nista od nasih gorstaka...
 
u toku jednog od razgovora sa njihovom "operaterkom", nakon pitanja zasto ne azuriraju sajt jer je prethodnog dana pisalo da tv nije na stanju nakon cega se danas opet pojavio u ponudi ali ga fizicki i dalje nema, doticna odgovara da to nije njen posao?!

Povlacim svoju izjavu... mnogo je gore nego sto sam se nadao...

TT over 6X
 
zato je u amerikama dobro sto mozes da tuzis bilo koga za bilo sta... nisi me pozdravio kad sam usao u radnju, gotov si :)

takav zakon bi trebalo uvesti kod nas kao i neku giljotinu za vozace koji ne ukljucuju migavce dok voze.

sry za off.
 
Poslednja izmena:
Meni tehnomanija otkazala porudzbu za Black Friday.Lepo lepo

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
I meni su otkazali. Kupujem to za novu godinu po principu stavljanja u auto, jer drugacije ne moze.
 
Šta su naveli kao objašnjenje za otkaz?
 
Pa raspitaj se i udri im tuzbu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Vec sam pitao sta se desava u tom slucaju, i meni je otkazano, dobio sam odgovor da "trgovac nije u obavezi da neku robu proda po svaku cenu, ako smatrate da ima elemenata obmanjujuceg poslovanja o svemu treba obavestiti trzisnu inspekciji". :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ja jos nisam dobio nikakav mail. Ako i meni otkazu i imamo osnova da ih tuzimo, ja sam za da se udruzimo i podnesemo tuzbu.
 
Manite se corava posla... Znamo kako nam funkcionise drzava, sudstvo itd...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Nije to stav, nego svesnost gde zivim i kako stvari funkcionisu, ti ako mislis drugacije evo povedi ovu tuzbu protiv navedene radnje.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
A za šta bi ih tužili?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To sto kupite u nasim onlajn prodavnicama apsolutno ne znaci da cete to dobiti oni su se uvek osigurali zakonski raznim napomenama na svojim sajtovima..Uvecini prodavnica nemate nikakvu garanciju da to sto ste porucili da imaju na stanju ..Tehnomanija je poseban slucaj sa raznoraznim prekrsajima u odnosu na potrosace..Setimo se samo kako su ljudima isporucivali polomljene televizore itd..Da ne pricam koliko su neazurni po pitannju reklamacija..Uostalom mislim da u zakonu Srbije ne postoji mogucnost kolektivne tuzbe a realno i nema osnova za neku tuzbu ako vam je neko otkazao onlajn porudzbinu.Uvek mogu da se ograde da sajt nije azuriran da to nema na stanju itd..
 
Tužiti ih nemožete jer nemate osnova ali im možete poslati inspekciju jer se svakako radi o obmanjujućem poslovanju. Šta će inspekcija uraditi - NIŠTA. Provereno.......
 
Izgleda da ce mi pre stici posiljka sa Alija koju sam porucio pre 3 dana nego ova iz Emmi-ja :D
 
Meni je tek u petak stigla bušilica iz Gigatrona a poručio sam u pretprošli petak. Nije mi se doduše žurilo pa ih nisam cimao
 
Pa bre ni Švaba nema uvek robu na stanju a ne domaće radnje.
Opustite se malo niko ništa ne mora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
samo neka napisu u tom slucaju "dobavljivo" ili ceka se nekoliko dana umesto sto pise "na stanju" a robe nigde nema koju mozda ocekujes vec sutra.
 
Domace iskustvo:

Porucio brat lg televizor onlajn u komtrejdu u petak ujutru u 9 sati. Ja zvao u isto vreme i kaze decko da imaju 10-20 komada. Zovem brata kazem mu to. Brat kaze porucio i zvao ih odmah da po onlajn porudzbini. Momak iz komtrejda kaze nemaju na stanju tog televizora, prodalo se. Zovem ja opet i drugi momak iz komtrejda se javi i meni kaze da se rasprodalo. Prvi sa kojim sa pricao je bio fin a drugi drzak ako je bitno. Odem do najblize radnje, prodavacica kaze pise da ima na stanju ali ne moze da tvrdi jer druga firma obradjuje onlajn porudzbine.

U toku dana na sajtu pise nema na stanju. Primetim oko ponoci u subotu da se ponovo moze poruciti onlajn taj model, to i uradim. Cekam da posalju mejl obojici o stanju porudzbine.

Ponedeljak. Nema nista na mejlu, odoh u delta siti u komtrejd. Prodavac kaze da nijedan model tog televizora nije stigao u radnju tokom trajanja akcije, misli da je sve otislo iz magacina preko onlajn porudzbine. Moje a ni bratove porudzbine nema u sistemu. Kaze onlajn deo radi firma halo shop, nema veze s njima.

Zovem halo shop u utorak ujutru, pitam za ove ve porudzbine. Bratova otkazana jer nije naveden broj telefona sto je tacno. Moja otkazana jer nije bilo televizora na stanju kada sam porucio, tako kaze. Ja se iznervirao, zapretio trzisnom ali po tom pitanju nisam uradio nista.

Treba biti nindza pa kupiti za crni petak u srbiji.

Strano iskustvo:

Sve kupljeno, dopremljeno, ako nestane necega dopuni se za par sati. Da ne navodim dalje, sve je kako se ocekuje da ce biti.

Crni petak je na odredjeni nacin prevara i napolju a narocito kod nas jer je izgleda lakse dobiti na nagradnoj igri nego kupiti tog petka ili vikenda. Napolju to traje isto tri dana pa ide sajber ponedeljak, ali se popusti nastavljaju i posle toga. Kod nas u ponedeljak sve cene idu na staro, lageri se dopunjuju, nema nista na stanju i slicni problemi u snabdevanju. Cene ni napolju ni kod nas nisu narocito neverovatne, napolju ima takvih popusta tokom cele godine samo sto je u tom periodu sve na popustu a ne odredjeni proizvod u odredjeno vreme godine. Nista nije toliko jeftino da ga moras kupiti bas tada inace ces zaliti.

Smatram da nisam prevaren mada mi se nesto vrzma po glavi da je tu kolicinu neki onlajn svercer kaparisao preko nekih poznanika u lancu distribucije iako je glavni distributer to mozda i drugacije zamislio. Kako god bilo, izgleda da je glavni problem nedostatak para pa zato je kupac takav kakav je i prodavac je kakav je a robe ima za nabrojati na prste jedne ruke jer smo tako u mogucnosti. Sto nas narod kaze, jad i beda. Resenje problema je kupovati negde drugo gde je bolja opsta situacija ili cak ziveti na takvom jednom mestu a ko je ovde ostaje mu samo da se prilagodi i zaboravi na crni petak.
 
Pa bre ni Švaba nema uvek robu na stanju a ne domaće radnje.
Opustite se malo niko ništa ne mora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pa ni taj isti svaba ne napise rok isporuke od 2 do 3 dana i onda ti kaze da mora da poruci i da treba da cekas 2-3 nedelje jer ce onda potrosac uzeti na nekom drugom mestu.

Jel tako?
 
ne napise rok od dva tri dana vec napise da je isporuka odmah:
Capture.JPG
I onda nikom nista, dok ti ne pocnes da se raspitujes sta ti je sa parama ili sta je sa posiljkom dobijes obicno ovakav mail na nemackom i ako si se ti obratio na engleskom i zamolio da pisu na engleskom.
Oni ce svaki put da procitaju tvoj mail na engleskom i odgovore na nemackom.

Naravno u tom mailu ne pise najvaznije, kada ce da dobiju i kada ce da posalju.
Capture1.JPG

Imam ovakvih primera na kojoj god hoces nemackoj radnji princip je potpuno isti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno