Šta je novo?

BITCOIN: uputstvo

A jel moze neko da mi kaze sto ne kopate na btcguildu?
Kolko vidim daje po digitronu,za par dana ni jednom nije puko pool,mozda znate nesto sto ja ne znam?
 
A jel moze neko da mi kaze sto ne kopate na btcguildu?
Kolko vidim daje po digitronu,za par dana ni jednom nije puko pool,mozda znate nesto sto ja ne znam?
Ne kopamo tamo zbog ovoga :p
As announced in yesterday's update, the getwork servers were moved to PPLNS recently. As a result, miners still using getwork should see more earnings in the long run, but will see more variance day to day.

NOTICE:Due to how 24-hour earnings is calculated with PPLNS, your 24 hour earnings will be incorrect for approximately 24 hours of the switch. This is because PPLNS shares get paid over time, so even after it is submitted it continues receiving payments for approximately 6 hours.
 
Pa isplacuje ali ne valja da se prekida kada se kopa tom metodom ;)
 
Imate i pps tamo samo mora stratum
 
A da li zapravo i dalje kopate PPS ili je ipak PPLNS ? Evo i malo infoa ako nista znali tamo je za PPS 7.5% fee
The PPS method offers the lowest possible variance of any pool payment system. With PPS, you are paid a guaranteed rate for every valid share you submit. This rate is calculated as follows:
(1 / Network Difficulty * 25) - Pool Fee (7.5%)
dok je za PPLSN fee 3%
With PPLNS, each open shift is paid the following:
((Block Value + Transaction Fees) / 10) - Pool Fee (3%)
 
Znamo naravno, to smo se prvo raspitali :p meni je ok 7.5% jer cesto prekidam kopanje i uvek je server online... Znam koliko i kad da ocekujem...
 
Znamo naravno, to smo se prvo raspitali :p meni je ok 7.5% jer cesto prekidam kopanje i uvek je server online... Znam koliko i kad da ocekujem...

Ama kakve veze ima PPLNS sa tim da li prekidas kopanje ili ne?Uradio si u jednom shiftu xxx share-ova,bice ti placeni u celini kad prodje narednih 10 shiftova bez obzira da li si prekinuo kopanje ili ne
 
Moja greska :D
 
Ja kopam tamo i to na mergedmining.btcguild.com:8332
Tu daju i NMC a kolko vidim nema nikakve razlike u broju serova u odnosu na eu-stratum.btcguild.com:3333
 
GDe na serveru vidis da kopa NMC ? Da li moze preko stratuma da kopa NMC ili mora stara adresa ?
 
jedna grafika mi radi na 85% u 50btc mineru, dok je druga na 99%. Da li moze da se setuje intensity kao sa cgminerom? Ili da predjem na cgminer?
 
A sta si i kkao si podesio 50 MIner program ? Da li je podesen kao Diablo da radi ? Ako nije podesi ga kao Diablo i ne bi trebalo biti problema ;)
 
Miner je setovan kao cgminer. Pustio sam cgminer sa ovom komandom cgminer -o http://pool.50btc.com:3333 -u [email protected] -p 1 -I 9 i sad je ok, dobioam preko 1000Mh.

Mozda cu staviti neki backup pool, a mozda i probam Diablo u 50mineru ako stignem. Hvala!

edit: sad sam video da je default port 8332 na 50mineru.
 
Poslednja izmena:
Skontao sam , hvala za uput ;)
 
Moze ponovo linkovi sa pocetka teme da se postave?
 
GDe na serveru vidis da kopa NMC ? Da li moze preko stratuma da kopa NMC ili mora stara adresa ?
Njima raste broj non stop kao da kopas PPS al moras prvo ukljuciti na setingsu da ih pokazuje na dashboardu.
Al bolje to drzi ugaseno, ja kopao tako cele prosle godine, btc promenio izgled i zaboravio da ih imam.
Setih se pre mesec dana da pogledam kolko imam ono 1800 koamda, prebacim to u BTC - i eto 4x7970 :)
 
uspio sam da podesim bamt i kartica mi je proradila, ali mi pool pravi problem.Ne mogu da se konektujem.
Ako moze pomoc i preporuka za 50btc npr. ili neki drugi
hvala
 
Spustanje memorije na 340Mhz . Slucajno sam naleteo na upsutstvo gde i prilikom restartvanja MSI afterburnera ostaje memorija na 340MHs , ranije kad se restaruje memorija se vrati na defult.
potrebno je u C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles , da editujete fajl VEn_100****.cfg Celokupan sadrzaj fajla obrisete , i iskopirate iz fajla koji ste skinuli.
Link ::.

msi_memorija_340.jpg

ovo je za 7970
 
Poslednja izmena:
Ažurirani linkovi u prvom postu.
 
Može li wireless da ide na BAMT i kako se podešava u slučaju da može?
 
Pošto otkrih sam, evo da napišem da AirLive 1600 USB dongle radi 'out of the box'. Za slučaj da nekom treba.
 
Pošto nisam rudario neko vrijeme, zanima me jedna stvar. Kada se u pool-u pojavljuje za unconfirmed rewords? Od sinoć mi rudari i nema promjena, a na BAMT-u sve radi OK. Kad sve piči na BAMT-u, znači li da sam podesio sev kako treba? krastavac, dva pitanja.
 
Pošto nisam rudario neko vrijeme, zanima me jedna stvar. Kada se u pool-u pojavljuje za unconfirmed rewords? Od sinoć mi rudari i nema promjena, a na BAMT-u sve radi OK. Kad sve piči na BAMT-u, znači li da sam podesio sev kako treba? krastavac, dva pitanja.

Koji pool je u pitanju? Pokazuje li ti brzinu na poolu?
 
Nazad
Vrh Dno