Šta je novo?

BITCOIN: uputstvo

Ajde jedno pitanje za kartu 7950 koja verzija bamta odgovara? Da li je to 05c ili 06c.... Probao sam ovu prvu ali ne prepoznaje kartu , ova druga (06c) je ok prica ali nakon instalacije drajvera koja je user friendly trazi reboot i onda kada potvrdim sve se vraca na pocetak kao da ne zapamti nista na fleshki znaci vrti se u krug.
 
Imas poseban bamt za tu seriju i zove se 79xx
 
Jel to ovaj sa linka sto je Demios postavio Phillips' GCN-integrated BAMT 0.5c download link (7970 ready) ??? Ako nije moze li koji link ka tom 79xx.... Hvala unapred
 
Da to je taj skidaj i prati uputstva od Demiosa . Dakle ne sa 1 strane nego sto je Demios napisao i slikao jer drugacije nece raditi ;)
 
Da to je taj skidaj i prati uputstva od Demiosa . Dakle ne sa 1 strane nego sto je Demios napisao i slikao jer drugacije nece raditi ;)

Probao sam sve to sa prve strane i nece da sljaka probao sam i cistu beta verziju ni to nece , aj da probam i ovu namensku valjda ce da me ukenja :) da proradi.
 
Probah i ovu Philip's verziju ali se ponasa isto kao i 06c beta verzija, znaci sve ide ok dok ne zatrazi prvi restart , ponudi instalaciju drajvera, instaliram ih , kaze da je sve odradjeno kako treba i da posle restarta ulazim u novo bamt okruzenje, medjutim sve se ponavlja kao da nije upamtio nista sto sam pre toga uradio.... Neki predlog, savet...
 
Ja bas ne kontam sta ti radis . Ajde lepo napisi postupak kojim si podesio bamt .
 
Skinuo bamt sa neta , nabacio ga na flash, ubacio flesh u komp i namestio da se sa njega butuje mashina. Podigne se bamt registruje mreznu konekciju i kaze nesto tipa da nema drajvera za kartu i da moram da ih skinem i instaliram, ja kliknem na ok i onda on skida drajvere jedno par minuta i posle ih instalira. Kada zavrshi instalaciju izlazi poruka da je instalacija prosla korektno i da stisnem ok za ulazak u novo bamt okruzenje. Kada kliknem na ok resetuje se i kada se ponovo podigne opet mi kaze da nema drajvere i da treba da ih skinem....itd znaci sve ispocetka.
 
To je ona beta verzija, ona poslednja, i meni se to desavalo sa njom, instaliraju se driveri za grafiku, u pozadini pokaze da je nasao grafike i ip adresi, kliknes da se restartuje i posle restarta kao da nista nisi ni radio, ta verzija je za testiranje nije za upotrebu, verovatno zato ne radi
 
E to se upravo i meni desava, bacite neki link ka toj verziji koja ce da radi ovako lagano gubim zivce :)
 
Evo da iskoristim priliku da se izvinim svima koji su pokusali da pomognu, u pitanju je bila moja greska jer nisam skinuo odgovarajucu verziju bamta vec onu 06c koja nije doradjena za 79xx grafike. Sa ovom verzijom sam se nekako izborio i sve je proradilo kako treba. Ono sto me zanima a mozda neko zna je kako da postavim konstantnu vrednost za broj obrtaja ventilatora u onim opcijama za cgminer? Trenutno je na auto.
 
koliko ti baca pod bamtom a koliko pod win-om?
 
koliko ti baca pod bamtom a koliko pod win-om?

I ako nije tajna sa čim kopaš? Koliko kartica na koliko MHz, ja sam 2 7950 jedna na 1ghz, druga na 1.1 pravim 1150mhash u cgmineru, a baš me interesuje koliko bi pravio na bamtu
 
Evo ovako karte su gigabyte 7950 na 1GHz a druga je XFX 7950 na 800 MHz sada trenutno na 960 MHz jos uvek je eksperimentalna faza. Gigabyte je pod win7 i sa guiminerom davao izmedju 480 i 500 MH/s ,pod bamtom i sa cgminerom daje 525-535 (na 960 MHZ) , XFX je tu negde oko 507-510 MH/s a na 1GHz u guimineru je davao oko 500.
 
Poslednja izmena:
Evo ovako karte su gigabyte 7950 na 1GHz a druga je XFX 7950 na 800 MHz sada trenutno na 960 MHz jos uvek je eksperimentalna faza. Gigabyte je pod win7 i sa guiminerom davao izmedju 480 i 500 MH/s ,pod bamtom i sa cgminerom daje 525-535 (na 960 MHZ) , XFX je tu negde oko 507-510 MH/s a na 1GHz u guimineru je davao oko 500.

Kolika ti je voltaza na XFX-u ?
 
Nisam nista dirao oko voltaze iskreno jos sam ja svez u ovome, ne snalazim se bas najbolje bitno mi je za danas da je napokon proradio bamt a sada cu da kopam :) dalje gde je sta. Verovatno postoji neka dodatna linija ili slovce uz odredjene brojke koje ti definise i voltazu. Video sam na nekim forumima da bez dizanja voltaze gpu navodno moze do 1070MHz a sa dizanjem do 1,2GHz. Medjutim to je ona verzija xfx-a ciji gpu radi na 900 ovaj moj je malo sakat i sljaka na 800 s razmerno tome ja sam ga odsrafio do 960 :)
 
Poslednja izmena:
Pa koliko vidim nisi nešto preterano profitirao. Ajde probaj ovako ako te ne mrzi. Ostaviš kartice na deff i pokreneš u windowsu cgminer sa setovanjima na 9 i onda ga pokreneš u bamt-u (isto na deff, ali ako ti je lakše na 960MHz) pa da uporedimo jesi dobio štogod ako te ne mrzi. Pošto planiram da pređem na bamt, tj da pravim drugu mašinu samo za mining, pa me interesuje da li da joj stavim win ili bamt pošto imam višak hard diskova :)
 
Moze mala pomoc u opcijama u bamt.conf postoji sledeci red za opcije za cgiminer:

cgminer_opts: -o pool:port -u rudar -p lozinka --intensity 11 --api-listen --gpu-powertune 5 --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 300 --auto-fan --temp-target 75

Kako odavde stelujem napon i sta je ovo api-listen ? Ako neko zeli da koriguje moje trenutne vrednosti tu sam i slusam tacnije citam.
 
Intesity stavi na 10 da ti ne drlja cpu bez potrebe a sto se tice napona ne moze jos uvek da se menja koliko sam ja upucen o tome ;)
 
Jel probao neko guiminer na win xp-u sp3. Ja nesto pokusavam da ga pokrenem ali bezuspesno. Izbacuje gresku no opencl devices were found. Probao sam sa vise vrsta drajvera i nista , jel uopste moguce pokrenuti ga na xp-u ? Karta je gore pomenuta HD 7950.
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje... jesi li instalirao APP SDK ?
 
To bi trebalo da ide zajedno sa driverima .
 
Resenje za bilo koju grafiku serije 7, za mining, u bamtu je potrebno obrisati stare komponente.. instalirati nove verzije drivera, sdk, cgminera i to provereno dobro radi.. ima tutorijala na netu kako sta odraditi.. guglajte malo
 
Jel probao neko guiminer na win xp-u sp3. Ja nesto pokusavam da ga pokrenem ali bezuspesno. Izbacuje gresku no opencl devices were found. Probao sam sa vise vrsta drajvera i nista , jel uopste moguce pokrenuti ga na xp-u ? Karta je gore pomenuta HD 7950.

Do AMD serije 6 provereno nema nikakvih problema sa XP.
Na slican problem sam naleteo onda kada sam pokusao da jednu 7950 ubacim kao sekundarnu uz 5850 koja je vec radila pod XP sp3.
Moj zakljucak nakon svega je bio da su problem drajveri + sdk posto se od 12.XX vec gubi podrska za xp a ispod toga nije podrzana AMD serija 7. Mozda je i moguce namestiti da radi eksperimentisanjem sa raznim verzijama drajvera + sdk ali mi je posle par dana ovakvih pokusaja proradilo tek kad sam presao na Win 7.
 
@Srga APP SDK ide sa drajverima to nije problem ali bez obzira na to guiminer daje gresku no opencl devices were found

@risim sa bamtom nema problema radi, ali meni treba fora kako da proradi i na xp-u

@no name win7 sljaka bez ikakvih problema i bilo koje drajvere da stavis , za xp sam pravio kombinacije sa vise vrsta drajvera ali nesto nece da radi , za starije verzije kartica ne znam imam samo 7950
 
@no name win7 sljaka bez ikakvih problema i bilo koje drajvere da stavis , za xp sam pravio kombinacije sa vise vrsta drajvera ali nesto nece da radi , za starije verzije kartica ne znam imam samo 7950

pa kazem, ni meni nije proradilo a svasta sam pokusao. isto no opencl devices were found.
 
Zna li neko kako kopati ltc na 7950 na pilips bamtu,sta i kako treba da se odradi.Inace btc radi odlicno?
 
Pa zar nisi i sam napisao kako si uspeo da podesis :) . Pokazacu ti sutra ako ti neko vec ne napise ;)
 
Sljaka btc ko lud,al bi ja da se spremim i za ltc,eventualno da nakupim par hiljada komada za kasnije :)
 
Nazad
Vrh Dno