Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

Upravo Bex brza pošta dopremila Bosch sokovnik.
Potrvrdjujem sve već do sada navedeno.
Kada je otvorio zadnja vrata od kombija, sve je bilo ispreturano, njegov kolega je gazio po paketima, nagadjao koji je moj..jedva ga iskopao.
Kutija od Bosch sokovnika je bila sva izgužvana, iscepana..kao sa deponije da je pokupljena.
I šta ću..krenem ,vidno isprovociran, da se raspraljvam sa vozačem, koji traži da mu se iskešira 17.000dinara, bez prethodne provere sadržaja paketa i da li je roba čitava, tj. da nije izlupana.
Jedva ga ubedim da je logično da pogledam robu,nije mogao da ne popusti,jer je i sam video u kakvom je stanju kutija.

Bex, to su kolska kola sa volovskom zapregom.

btw,..i ranije sam imao problem sa njima..jednom su mi 'vozali' robu bukvalnih 10dana (deset dana), da bi kurir na posletku se smilovao da donese,pod izgovorom da on nije onaj kurir sa kojim sam se čuo, vec je on novi.
To im ,izgleda, razradjena fora..i ovaj danasnji kurir je isto rekao da je novi :D
 
Poslednja izmena:
To da su novi ne bi me cudilo, tamo se vrv niko ne zadrzava duze vreme.
Pogledaj kako se odnose prema korisnicima usluge, sta mislis kako se tek odnose prema zaposlenima.
 
Nacitah se ovde svasta, BEX mi je ponudio da napravimo ugovor u saradnji sa limundom jer preko limunda prodajem sve i svasta pa su ponudu za ugovor poslali svim clanovima limunda. Mislio sam da napravim ugovor iako sam znao da su neozbiljni ali sad posle ovog sto sam procitao ovde na forumu, nema sanse da pravim ugovor i nikakvu saradnju sa njima.
Primao sam nekoliko puta pakete od BEX-a i imao sam razna iskusta, uvek mi je stizalo sve ali......
Narucim dva kuciste da sklopim dva racunara jer sam imao delova sa strane, covek posalje BEX-om i posto nije imao veliku kutiju da spakuje oba kucista zajedno, upakuje svako kuciste posebno. Desilo se to da su jedno kuciste doneli, a drugo zaboravili u magacinu, doneli mi drugo sutradan i platio sam dve postarinu umesto jedne.
Drugi put narucim neke fleske iz neke radnje, kaze gazda da ima ugovor sa BEX-om i da ce poslati preko njih, meni se digla odma kosa na glavi ali sam nekako pristao. Desilo se to da su mi fleske doneli posle radnog vremena. Rade navodno do 18h, a meni paket doneli u 19h.
Ja sam mislio preci preko svega sto se meni desilo i napraviti ugovor ali kad sam procitao sad ovde na forumu o gubljenju paketima i cerupanju istih, odustajem od svega.
 
Ja sam uspeo da resim problem posle 6 meseci.
Pritiskao sam preko vrha jedne domace velike firme koja ima ozbiljan promet preko njih.
Da nije bilo njih, mogao sam da se oprostim od monitora.

Inace, zvali su i mene pre 2 dana za saradnju, ja im ukratko obrazlozio situaciju i reko da ono sto ja placam, dok god postoji neka druga kuruska sluzba, oni nece voziti.
 
Da sam imao bar jedno pozitivno iskustvo..pa da čovek kaže da je problem možda do kurira koji vozi,
ali, sva iskustva koja sam imao (i sva negativna), dešavala su se u različitim godinama.
Dakle, Bex brza pošta ?..NAJGORA brza pošta, ever!
 
Pre neki dan ih opljackase za 3 miliona dinara, citao sam u kuriru cini mi se...
 
Moje loše iskustvo sa BEX-om se odnosi na samovolju kurira.
Nedopustivo.
 
Trebali su da mi isporuče neki displej za laptop. Javio mi se kurir 2 dana nakon slanja i pitao za instrukcije kako da dođe do moje ulice i, kada sam mu objasnio, bio u fazonu: jao već sam prošao taj deo, dobićeš paket u povratku pošto si usput. Paket, razume se, nisam dobio. Nazvao sam ga sutradan na broj sa kog je on mene zvao a on mi rekao da je paket predao svom kolegi i da će on da mi ga isporuči danas. Ništa ni od toga...
Nakon 10ak dana od slanja sam otišao u njihov magacin da sam uzmem svoj paket i ovi se sat vremena cimali i zvali vozače da provale kod kog je paket. Lik je par dana vozio displej za laptop u kombiju po Nišu i nije mu na pamet palo da ga isporuči.
Na kraju sam se pristojno izblamirao sa poznanikom kome sam velikodušno ponudio da zamenim polomljen displej...da se ne smara u servisu. Paket nisam ni preuzeo kada su se konačno setili da ga isporuče zato što je prestala potreba za istim (servis je ipak morao da smara).

Posle par dana me je zvala neka žena iz BEXa da se raspituje da li sam uopšte otvarao paket pa vratio zato što je prodavac prijavio da je displej polomljen pa ih zanima da li sam ja odgovoran za tu štetu. Delovala je baš iznenađena kada sam joj objasnio da su kompletni *****i i da bi svet bio mnogo bolje mesto bez njih te da sam paket čekao 100 godina i da paket nisam ni video zato što nemaju svi pet života da dočekaju balkanski ekspresnu dostavu. Sa ovim izrečenim, siguran sam da bi se moji eventualni pra-unuci jako obradovali displeju za laptop.

Nadam se da je barem prodavac uspeo da naplati štetu. Imao je razumevanja za situaciju u kojoj se nalazim pa nije čak pristao ni da mu nadoknadim troškove slanja.
 
Sestra je za klinca poručila neki motor na baterije koji je Bex-om isporučen i 'ladno su izvadili punjač i isporučili motor bez njega. Pošto su definitivno utvrdili da je punjač ukraden od strane službenika Bex-a, na pokušaj reklamacije, u kol centru su dobili odgovor "šta hoćete, bar ste dobili motor".
 
Meni se desilo da sam slucajmo dao 10k dinara vise onom kuriru iz bexa...znaci dao sam mu da prebroji pare i on je rekao to je to,a u stvari je bilo 10k dinara vise.I cim sam usao u kucu setih se sta sam uradio,ali iskreno bolilo me uvo (zato sto mi je doneo Asus rog monitor i ASus Maximus VII Hero plocu)I posle dva dana kontam ja sve kako to funcionise...i kazem sto nebih prijavio Bex-u da me je opljackao?

Kontaktiram ja njih preko fejsbuka ispricam im to sve i oni ga onda nazovu...i zatim on mene nazove i kaze da je prebrojao pazar i da je video da ima 10k dinara vise....i pita me sto nisi odma zvao...a ja mu iskreno pa mislio sam zezno me kurir ne mogu da dokazem pa sam onda posle resio da te prijavim...i on tamo onda ma taman posla....i kaze da ce mi doneti pare ili ce da odbije ako mi bude jos nesto donosio.I kaada mi je doneo SSD odbio je i sve je bilo ok,ali malo im je skupa ta njihova usluga.

Cudno mi da je prebrojao vise nego sto treba da bude.
 
Poslednja izmena:
i od svega sto si rekao jedini cudan tip si ti...hvalis se ili zalis? odluci se.
 
Sestra je za klinca poručila neki motor na baterije koji je Bex-om isporučen i 'ladno su izvadili punjač i isporučili motor bez njega. Pošto su definitivno utvrdili da je punjač ukraden od strane službenika Bex-a, na pokušaj reklamacije, u kol centru su dobili odgovor "šta hoćete, bar ste dobili motor".

Ocigledno dopustaju da gamad zauzima radna mesta.





@Moderatori
Banovali ste atomija?! :O
Pravda za Nikolasi-ja! :d
 
Poslednja izmena:
Opet ponavljam, sve je stvar do pojedinca, ne toliko do firme. U mom kraju se smenjuju dvojica Bexovih kurira, ne zna se koji je bolji i ljubazniji. Sa zadovoljstvom im ostavljam bakšiš.
 
Opet ponavljam, sve je stvar do pojedinca, ne toliko do firme. U mom kraju se smenjuju dvojica Bexovih kurira, ne zna se koji je bolji i ljubazniji. Sa zadovoljstvom im ostavljam bakšiš.

zato ih i ne menjaju i samo su dvojica. bas je lepo cuti to. kod mene nikad ni aks ni bex nisu bili normalni a daily decko je jako fin i ljubazan.
 
Jel se desilo nekad nekom (na aksu do duse) da je posaljilac juce poslao paket, da sam zvao kurira i kao pokusao sam da te dobijem i kaze moje ime i adresu ali kao javio se na neki xxxxx (a ja ga pozvao na mob tako da ima moj br)broj neki lik i kao nisam tu, tek sutra ?
Da li je ukrao ili shta se desava ?
Navodno ce doci sutra do 12..
 
I ja sam imao problema sa Bexom vise puta..pogotovo kada sam slao pakete bez otkupnine,odnosno sa uplatom pre slanja paketa...1 put 2012 :posaljem Monitor (od 80e) za Zrenjanin,a LCD TV (od 290e) za Leskovac,na kraju monitor otisao za Leskovac a TV za Zrenjanin,pa me istog dana zovu kupci i postavljaju unakrsna pitanja "Sta je ovo,stiglo..nisam to porucio itd itd"Ja im kazem da vrate u kutiju sve kao sto je bilo i da cu ja pozvati BEX da se to resi ...Ja okrenem BEX,i kazem o cemu se radi..stupe u kontakt sa kuririma,kuriri se vrate po pakete tog dana i vrate u Magacin,zatim razmena paketa je bila i na kraju zavrse paketi tamo gde su i prvobitno bili upuceni.Problem jeste resen na kraju pozitivno,ali za DLAKU....pitao sam ko je odgovoran za tu kolateralnu gresku..rekli su mi "MAGACIONER" kada je lepio nalepnice,pomesao!!Eto,kada se salje ez otkupnine kakav problem moze da ispadne..dok sa otkupninom i nije bas tako (zavisi od filijale i njihovih kurirskih radnika).

2 put,...(2012) posaljem novog misa za BG od (45e vrednosti) isto bez otkupnine,liku stignu greskom neke Dr.Beats slusalice od 200 i kusur Eura..javi mi on da su stigle neke slusalice a ne mis..Ja kazem,pogledaj na uputnici da li sam JA poslao ili ti je urucen paket sa neke druge adrese i drugog lica..On pogleda,neki prodavac iz Surdulice...dogovorimo se,ja pozovem BEX i pozove on...i u roku od pola sata dosao kurir nazad i izvinio se za paket.. (POMESAO JE)..A kupac nije gledao kada je preuzimao sta pise na uputnici..

3 put (2013)..posaljem Server masinu,nov telefon za Novi Pazar.(sve to vrednost 320e) isto BEX,nacin : RAZMENA paketa.Ja sam poslao prvi server masinu i nov mobilni tel,,a u povratku je trebao da mi se vrati SKUTER 50cc...na uputnici paketa je Likusa iz Call centra napisala "NAPOMENA : IZVRSITI RAZMENU PAKETA ZA SKUTER,U SUPROTNOM NE ISPORUCIVBATI PAKET POSILJAOCA" ...Ja se origurao na to (nece predati pakete u slucaju da primalac u povratku ne preda skuter za slanje) ...belaja..primaocu,stigao mobilni,server..proslo 4 dana,ja nikakvih obavestenja nemam..pozovem BEX ,kazem u cemu je problem i pitam o cemu se radi?Na to likusa iz Call centra mii kaze : Kurir je predao pakete koje ste poslali i pitao je primaoca da li ima neki paket za slanje,a on je odgovorio na to "NE,NEMAM NEMAM.." I na to mi doda : Kurir nije u OBAVEZI da pogleda NAPOMENU na paketu,jer mu to nije duznost...HA HA!Ja joj svasta rekao,kako je dukcija prica bila kada sam zvao da posaljem pakete i kada sam rekao im o cemu se radi,a sada "Izvnite,vas problem".Ja pozovem doticnog gospodina iz Novog Pazara,ne javlja se na telefon...posle par minuta stize sms poruka "E sta si mi poslao ovo kuciste od 100kg" (misli na server masinu) i poceo da se pravi lud..Ja ga pozovem na telefon,gospodin NECE da se javi i prica,vec samo pise SMS poruke..Ja kazem : OK,zasto nisi vbratio istog dana paket AKO TI NIJE ODGOVARALO TO STO SI DOBIO I ZASTO SI REKAOO KURIRU DA NEMAS NISTA ZA SLANJE..zasto lazes i izmisljas price koje se ni sa cim ne poklapaju?! On na to samo odgovorio : Mrzi me da vracam i pakujem ovaj PC i telefon u paket,ako hoces dodji licno u Novi Pazar....15 dana sam bio nervozan :D ...320e u MINUSU....
Eto sve je to BEX...sta reci,uglavnom MAGACIONERI izbezumljeni pa lepe nalepnice kao im sta dodje pod ruku,kuriri sa robije primljeni ili klince sa Biroa koji su bez ikakvog iskustva itd itd itd..

A AKS: o njemu da ne duzim tek,dok se jurimo po gradu da nadje ulicu,pa se posle jurimo po novac,a pakete kada posaljem ili ih zguzvaju ili ih lome...Jednom kada sam ja trebao da primi dva monitora 22" na otkup 2009 godine,dosao sam do kombija,i vidim dvojicu kako stoje po paketima i setaju se po njima (kao da su LUBENICE)...katastrofaaa!

Eto,izbegavajte bex da primate pakete bez otkupnine pogotovo...Vise ni sam ne znam koju sluzbu da preporucim...
 
Немојте много да критикујете курире, скоро сам разговарао са једним, ем им је плата нека сића (мислим испод 200€) ем им натоваре превише послова. Каже да је једном имао 80 испорука за дан, испада 6 минута за једну а да одеш у први комшилук, паркираш комби, узмеш пакет, зазвониш ... нема шансоне да се заврши за 6 минута. Успут морају да се сналазе за паркинг и да их не казне, да траже место ако га има или да ризикују ... а не верујем да су им паркинзи плаћени или да им покривају казне. Једном је морао да испоручи некакву полуосовину од ... пола тоне (тежину сам онако написао, уклопило се са полуосовином ;)), дизалица утоварила а сад он мора да испоручује. То му је узело много времена.
Све у свему, личи ми на посао који неко ради што баш мора и тражи друго решење што пре.
 
Upravo.

Možda i naručilac radi za 200e i čo'ek jedva skupio neke pare da se ponovi i sad mu tu kurirska služba igra fudbal/basket sa paketom, jer eto, "plata je oko 200e, pa im je oprošteno".
 
Sve u svemu, Bex služba, ovakva kakva je, je izbegavanje definitivno
 
@overclocking
Zar ti prethodna dva faila nisu bila dovoljna pa si morao da i dalje saljes preko njih?
Nije da sad ispadne da je zrtva kriva ali i nije da nisi imao upozorenja.
A ovom majmunu u NP ne bih isao ali bi mu poslao ljude da spakuju i komp i njega u gepek.
 
verovatno nije imao izbora tj ljudi sa kojima je trgovao insistirali su na beksu.ja sam potpuno odustao od kurira ukljucujuci i PE,pa po cenu da ne prodam/kupim,skoro sam cekao prodavca nekog dela za gitaru dve nedelje da dodje u bg da licno preuzmem,nemam vise zivaca ni sa njima da se petljam,a o aks-u i ekipi da ne pricam,sa njima odbijam svaki vid posla godinama.
 
Ne bih ja mnogo zalio ove iz Bexa - nikada nemaju da mi vrate kusur, redovno ih castim po 150-250 dinara, a sigurno nisam jedini kojem prodaju taj trik. A u 8 ujutru, po zimi mi se ne raspravlja na sred ulice, posebno kada dobijem neki hardver 100 puta skuplji od toga.
 
verovatno nije imao izbora tj ljudi sa kojima je trgovao insistirali su na beksu.ja sam potpuno odustao od kurira ukljucujuci i PE,pa po cenu da ne prodam/kupim,skoro sam cekao prodavca nekog dela za gitaru dve nedelje da dodje u bg da licno preuzmem,nemam vise zivaca ni sa njima da se petljam,a o aks-u i ekipi da ne pricam,sa njima odbijam svaki vid posla godinama.

uvek postoji daily express, 5 godina nikad problem sa njima, pored 1000 paketa mesecno.
 
isprobace se definitivno,nisam sa njima saradjivao,mada nisam bas siguran koliko je tvoj primer reprezentativan,1000 paketa mesecno i eventualno par mesecno su sasvim druga stvar.
 
To sve nije problem naručioca posla.
Нисам мислио на грешке код испоруке или на ломљење пакета, што не може да има оправдање него на журбу која је приметна и кашњење код испоруке. Не користим их па немам ни нека искуства али бих некако прихватио само једну грешку.
 
Danas poslao 2 paketa preko bexa, jedan za Novi Sad, drugi za Beograd. Videcemo da l ce da pomesaju i kako ce da prodje :D
 
Nisam pročitao ovu temu na vreme, inače ne bih poslao Bex-om ( pobegao mi kurir City expresa ). Ovako :
Dana 04.01.2016. poslao sam grafičku karticu sa okupninom 12.000 dinara, prethodno sam naručio kurira preko weba, došo kurir predao mu paket, proverio da li imaju nalog, proverili podatke, sve se slaže, odneli paket.
Sutradan me primalac zove i kaže stigo paket, platio otpremninu, i pita me "šta si mi to poslao, kakve su ovo cevi", ja prelazio ulicu, zamalo da me zgazi auto, kaže mi stiglo umesto grafičke neke male plastične cevi, a nalepnica na paketu je odgovarajuća, tj. "ja sam poslao taj paket".
Rekoh mu da sam poslao grafičku i da je verovatno došlo do zamene paketa, posle toga sam odmah zvao centralu bexa, prijavio šta se dogodilo, na šta su mu rekli da će ispitati i javiti mi šta se dogodilo, tj. gde je moj paket.
Primalac mi slikao taj paket i te cevi, znači radi se o potpuno drugom paketu, samo je zalepljena nalepnica od mog paketa.
Primalac mi čak kaže da sumnja u mene i da će slučaj da prijavi policiji kao obmanu.
Šta predlažete da se uradi, osim da se oprostim od paketa ?
 
Domumentuj. Posalji pismeni zahtev BEXu da se izjasne. I to odmah.
 
Sve se dobro završilo, našli paket, grafa stigla, sve je OK, srećom, s obzirom kakvi su sve slučajevi gubljenja i oštećenja pošiljka prijavljivani.
 
Nazad
Vrh Dno