Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Svakako je bolje Kingston uv 500 za 3080din i Transcend 230s za 3130din-modeli 120gb
Ima i gigabyte 120gb za 1999din sada na akciji u G.....
Naravno da je svaki dinar bitan,
Ako neko voli da placa nesto mnogo skuplje samo neka izvoli ili da uzima mnogo veci kapacitet samo zato sto je na popustu izvolite
 
Može li preporuka za neki M.2 od 500-512GB, šta je Best buy do nekih 10-11k?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kingston a2000

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Gdje ste kupovali taj Biostar 480 ? Emmi ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Biostar s100 ili Kingston a400 (od 480gb)?

Znam da su krševi, ali mi treba nešto najosnovnije. :D
 
Biostar s100 za 5000din nema bolje.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Kingston je sad 5400din, pa zato pitam.:D
Ima li neke veće razlike ili je to to..
 
A zašto se ne isplati A400? Koji drugi do ~3000? Razumem da nekome 5400 sa gornje akcije može da bude bagatela i isplativije, za veći kapacitet, ali je to i dalje skoro duplo više para što mnogima ipak jeste bitno. Ovde postavih čisto kao info, ali jesam razmišljao kao preporuku prijateljima za zamenu starih mehaničkih diskova, u desktopu i laptopu. Zato me stvarno zanima šta je bolje, a da nije mnogo skuplje?



Mogu da razumem da neko ima limitiran budzet i hoce da ubrza stariji komp. Ok, svakako je bolje resenje od matorog hdd koji se nalazi u takvom racunaru ali ipak se A400 ne isplati cak ni po ovim ''snizenim'' cenama, za 5-10 evra vise moguce je kupiti bolje SSD, za 15-20 evra cak i duplo veceg kapaciteta a ko slapa novu konfiguraciju onda za 4990 din ima Kingston SKC2000M8 250GB M.2 NVMe koji je neuporedivo bolji od A400 u svakom smislu za samo 2000 din vise. Ili A2000 250GB za 5190 din mada je SKC trenutno bolja kupovina jer je malo brzi a jeftiniji za 200 din.
Kingston A2000 NVMe SSD: Fast and cheap, at 10 cents per gigabyte

Nadam se da ti je sada jasnije.

@Sku11e

Može li preporuka za neki M.2 od 500-512GB, šta je Best buy do nekih 10-11k?

Trenutno najbolji odnos cena-performanse (+ garancija) najverovatnije ima Kingston SKC2000M8 500GB (12490 din).
Ali je pitanje koliko ''prosecnih'' korisnika uopste moze da primeti razliku izmedju najbrzeg SKC2000 500GB i A2000 500GB, koji je jeftiniji za 4500 din ali izgleda je trenutno rasprodat u E prodavnici ali kapiram da ce se pojaviti ubrzo, verovatno za 8290 din sto je i dalje korektna cena.

E sad, SKC2000 je brzi pa se gotovo sigurno i vise greje mada ne verujem da je to neki veci problem. Za A2000 sam se iznenadio, ocekivao sam bar primetno vise temperature a zapravo su u idle oko 30-ak °C, u surf/muzika/YT rezimu rada 32-33 °C, posle 30-ak minuta igranja 40-45 °C i u test programima oko 45-4645 °C a kuciste i nije bas sjajno provetreno, samo 120mm napred i pozadi. Mada, na umereno zagrevnje verovatno utice i to sto je m.2 slot na ploci iznad graficke karte, da je ispod temperature bi sigurno bile vise.

Sad videh u E, Biostar M700 512GB za 6990 din (garancija 36 meseci). Ili Biostar M500 512GB - 8590 din.
Znam da mnogi ne vole Biostar, meni deluju ok s tim sto bih ipak sacekao da opet ubace A2000 u ponudu (garancija 60 meseci i bolja memorija generalno).
 
Poslednja izmena:


Mogu da razumem da neko ima limitiran budzet i hoce da ubrza stariji komp. Ok, svakako je bolje resenje od matorog hdd koji se nalazi u takvom racunaru ali ipak se A400 ne isplati cak ni po ovim ''snizenim'' cenama, za 5-10 evra vise moguce je kupiti bolje SSD, za 15-20 evra cak i duplo veceg kapaciteta a ko slapa novu konfiguraciju onda za 4990 din ima Kingston SKC2000M8 250GB M.2 NVMe koji je neuporedivo bolji od A400 u svakom smislu za samo 2000 din vise. Ili A2000 250GB za 5190 din mada je SKC trenutno bolja kupovina jer je malo brzi a jeftiniji za 200 din.
Kingston A2000 NVMe SSD: Fast and cheap, at 10 cents per gigabyte

Nadam se da ti je sada jasnije.

@Sku11e



Trenutno najbolji odnos cena-performanse (+ garancija) najverovatnije ima Kingston SKC2000M8 500GB (12490 din).
Ali je pitanje koliko ''prosecnih'' korisnika uopste moze da primeti razliku izmedju najbrzeg SKC2000 500GB i A2000 500GB, koji je jeftiniji za 4500 din ali izgleda je trenutno rasprodat u E prodavnici ali kapiram da ce se pojaviti ubrzo, za 8290 din sto je i dalje dobra cena.

E sad, SKC2000 je brzi pa se gotovo sigurno i vise greje mada ne verujem da je to neki veci problem. Za A2000 sam se iznenadio, ocekivao sam bar primetno vise temperature a zapravo su u idle oko 30-ak °C, u surf/muzika/YT rezimu rada 32-33 °C, posle 30-ak minuta igranja 40-45 °C i u test programima oko 45-4645 °C a kuciste i nije bas sjajno provetreno, 120mm napred i pozadi. Mada, na umereno zagrevnje verovatno utice i to sto je slot na ploci iznad graficke karte, da je ispod temperature bi sigurno bile vise.
Šta misliš o ovom?
https://www.bcgroup-online.com/ssd-...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=c353

Nije mi u planu da kupujem najjeftinije moguće. Ponestalo mi je prostora i hoću za neku normalnu svotu da uzmem najbolje što se nudi za te pare. Na ssd će vrv biti igre i programi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nemoj citirati velike postove, pa jos sa YT thumbnailom..

Nisam nikakav strucnjak za SSD (sacekaj misljenja ostalih clanova) nego sam nedavno sklapao 3 konf. (i moju) pa sam ispratio ponudu ali uglavnom E prodavnice.
Taj Patriot, ovako na papiru, deluje odlicno, ne znam da li je u praksi u rangu SKC2000 ali je jeftiniji za 2000 din tako da je verovatno bolja kupovina.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj video YT u postovima iznad. A400 nema kesiranje, i vremenom zna da uspori...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da li S100 sigurno ima mogućnost keširanja?
 
Ha ha pa mnogi su pogledali i uzeli zdravo za gotovo.
Vladimir u klipu pokazuje s100 a pominje s150
Znaci dobro pogledajte klip i procitajte opis ispod i tu opet pravi gresku
 
Da li S100 sigurno ima mogućnost keširanja?
Za s100 nemam informaciju(verujem da nema, jer ipak je low budget ssd) , s150 je imao koliko mi se čini. Pošto je Biostar bio na akciji, svakako je bilo bolje uzeti njega po nižoj ceni, ali vidim nestalo, nema više..


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@ Corvus Corax
Imaju po netu neke kao liste, sa specifikacijama SSD i raznim podacima, tu mozes da proveris da li imaju DRAM/cache. Mada su takve liste cesto nepotpune, fale podaci za mnoge modele. Primer: https://pcpartpicker.com/products/internal-hard-drive/#t=0

Ovaj SSD je verovatno i dalje jedan od najjeftinijih sa DRAM: https://www.transcend-info.com/Products/No-756
https://thetechrevolutionist.com/2018/06/transcend-ssd230s-review-affordable-performance-oriented-ssd.html
Vrlo verovatno kosta oko 40 evra.
 
Jeste s150 je imao.
Kakva su iskustva sa Gigabyte 120gb sada je 1999din i Apacer ili Geil zenith r3?
 
Za s100 nemam informaciju(verujem da nema, jer ipak je low budget ssd)

Zato pitah jer poslednje što sam video je da se ne zna. Za A400 se barem zna kakav je, a za S100 postoji "nada" da ima DRAM. :)

@ Corvus Corax
Imaju po netu neke kao liste, sa specifikacijama SSD i raznim podacima, tu mozes da proveris da li imaju DRAM/cache.

Znam. Jedan od takvih sajtova je i ovaj, koji mi se baš dopada: http://www.johnnylucky.org/data-storage/ssd-database.html

Ali ni na njemu nema ništa o S100.
 
S obzirom da Biostar S100 koristi Marvell 88NV1120 kontroler koji je DRAM-less sigurno je da nema DRAM keširanje.
 
Koji SSD uzeti do 4000 dinara. Nisam neki zahtevan korisnik, nego jednostavno prelazim sa harda na SSD.
 
Biostar s100 nema dram. to je ssd sa najnizom cenom kao i a400 i svi u tom cenovnom rangu nemaju dram. E sada ne vidim da ima da se kupi patriot burst od120gb-tj ne znam koja mu je cena obzirom da kaze da on ima dram.
 
Koji SSD uzeti do 4000 dinara. Nisam neki zahtevan korisnik, nego jednostavno prelazim sa harda na SSD.

Ono sto je kvalitetnije je npr Kingston uv500-120gb,ima 5 godina garancije
i Transcend 230s-128gb cena im je je oko 3100din
 
Poslednja izmena:
Verujem da je pogrešno montirao, da je mislio na Biostar S150 koji ima DRAM keširanje, Biostar S120 ima neki Maxiotek MAS0902 isto DRAMless kontroler. Nijedan ispod S150 nema DRAM (mada se spekuliše da imaju više varijanti)
 
Jedno početničko pitanje. Zbog čega je važno da ima DRAM keširanje?
 
Nazad
Vrh Dno