Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Teram sebe već godinu ipo dana, al sve sam više bio za to da zamenim komplet laptop. Najbolja investicija definitivno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1. Da li uzeti samo ovaj ssd (Biostar S100 480GB) i preko sata-usb kabla ga koristiti kao externi memoriski uredjaj za snimanje video sadrzaja na njega preko STB ili kao skladiste za gledanje filmova direktno na tv (preko usb na tv-u)?
Prednost je lepa cen, samo 4990din (43e)
Mana je sto nema 1TB (po slicno povoljnoj ceni), sto se koristi neki sata/usb kabl za povezivanje koji bi mozda trebalo zalepiti selotejpom, izolirom, necim da se ne otkacuje, dakle estetika je slaba...

2. Da li uzeti Kingdian portable ssd od 500GB ili 1TB https://www.aliexpress.com/item/32844127502.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.7d2d2e0e601TSr
Ono sto me zbunjuje da na aliju prodaju i 1TB a na sajtu Kingdian-a ga nema da se pravi!!! https://www.king-dian.com/product-category/portable/
Kingdian potrable p10 od 500GB je danas 59,07e a za 29.11. (crni petak) ce biti 55,22e dok je 1TB danas 87,34e dko je za b.f. 81,64e .
Imam KingDian Portable P10 od 240Gb i besprekorno radi kao fleska u tv sa koje lgedam filmove.

Sta bi ste vi uzeli?
Sta mislite da je bolje?

Ajde neki predlog, misljenje i savet...
 
Poslednja izmena:
1. Nece SSD nidje jer je lak kao pero tako da nema sanse da se otkaci
2. Uzmi SSD kod nas pa ga posle prodaj i uzmi veci kapacitet opet kod nas uz minimalne gubitke i ostvarivu garanciju.
 
Ja koristim u mojoj masini dva 480gb od septembra onda su bili 6000din. Zadovoljan temperatura je oko 40c ( imao transcent 256gb m2 stalno preko 50c ) instaliro linux preko 50 puta (distro hooper) sve radi odlicno.
Za tu cenu odlicno sam proso .
 
Porucen Biostar S100 480GB, za brzo skladiste ce biti dobar, valjda.

Kad stigne malo cu da ga provucem kroz testove, kucista i "kablove" pa za stb i tv, da vidim(o) kako radi tamo...
Sta god da mu radim ako izdrzi 3g zadovoljice.

Malo mi blesavo da imam u kompu ssd od 250GB a kao skladiste kojekude okolo ovaj od 480GB. :D
 
Poslednja izmena:
Ima na Aliju externih kućišta za SSD za male pare...ubaciš SSD, povezuje se USB3 kablom, i ne razmišljaš.
 
Poslednja izmena:
Narucio prosli ponedeljak biostar s100, juce stigao, radi odlicno, prezadovoljan za taj novac
 
Dobra ponuda:
SSD M.2 250GB Kingston SKC2000M8 NVME 3000/1100MBs - 4990 din
SSD Portable 256GB WD My Passport USB3.1 515MB/s, WDBK3E2560PSL-WESN - 5990 din
 
Biostar S100 od 480GB u externom usb3.0 kucistu na usb3.0 konektoru kucista od kompa (ima punu brzinu):

1.JPG 2.JPG

3.JPG 4.JPG

as-ssd-bench BIOSTAR S100-480 25.11.2019 13-09-25.png
 
Pozdrav, evo i meni je stigao Biostar S100 480GB, brzina sasvim ok, ja prezadovoljan, malo mi je cudno da mu je temperatura u idle 42 stepena. Kingston koji je pored njega u istom kompu 24 stepena.
 
Mozda ni jedan nema termo sondu pa pokazuju neku "zadatu" temperaturu.
Da li se njima uopste vidi promena temperature.
Ajde cim upalis komp pogledaj koja im je temperatura pa onda pogledaj posle 10 min i onda pocni nesto velikeo, 40-50GB da upisujes na njih pa vidi menja li se i koliko temperatura...
Ako dobro nagadjam tvoj Kingston Hyper X bi trebalo da ima termo ocitavanje, ovaj Biostar S100 verovatno nema (a i nepotrebno je ako ce mo pravo).
 
Poslednja izmena:
Mozda ni jedan nema termo sondu pa pokazuju neku "zadatu" temperaturu.
Da li se njima uopste vidi promena temperature.
Ajde cim upalis komp pogledaj koja im je temperatura pa onda pogledaj posle 10 min i onda pocni nesto velikeo, 40-50GB da upisujes na njih pa vidi menja li se i koliko temperatura...
Ako dobro nagadjam tvoj Kingston Hyper X bi trebalo da ima termo ocitavanje, ovaj Biostar S100 verovatno nema (a i nepotrebno je ako ce mo pravo).

Cim se upali komp 35 stepeni, prebacim 4-5 fajlova po 40GB na njega temp ode na 48.
 
Pa temperatura bi trebala da bude kao i u prostoriji kada se uklj. komp. znaci ne pokazuje tacno. sem ako se zestoko grejes :):S:
 
Ja razmatram sta da kupim koji ssd 120gb za lap top. A400 s100 ili geil zenit r3_
Jel ima neki predlog?
 
Ni jedan od 120GB. Koliko to "MOGO" para treba doati za 240-250 ili cak 480-500?

Cim se upali komp 35 stepeni, prebacim 4-5 fajlova po 40GB na njega temp ode na 48.
Stvarno, kad sam ga ukljucio, dok sam otvorio CDI vec je pokazivao 38C, a prilikom pretovara vise desetina GB na njega ide 48-47C.
 
Poslednja izmena:
Ma nije bas toliko zapelo moze i 240-250gb ali za lap top mi vise apsolutno ne treba.
Koji ssd je od jeftinijih modela ok kupovina?
 
Biće sutra na akciji u G...

npokHUc.png
 
Indijanci, ima za 2300 da se kupi, kakav popust :smash:
 
Mnogi imaju bodove u G... pa ih izađe još jeftinije, dok u drugim radnjama cena je takva kakva je.
 
Ima u E Kingston A400 od 240 GB za 3000. Jedino bih rekao da ranije brzina upisa nije bila deklarisana na samo 350 MB/s, ali možda grešim.
 
A400 se trenutno uopste ne isplati, cak ni za 2990 din.

Zanimljivo poredjenje, ocekivani rezultati.
 
Za taj A400 je u eu redovna cena oko 35-40e... kako deru sunce ti...

...riding on 720p...
 
A zašto se ne isplati A400? Koji drugi do ~3000? Razumem da nekome 5400 sa gornje akcije može da bude bagatela i isplativije, za veći kapacitet, ali je to i dalje skoro duplo više para što mnogima ipak jeste bitno. Ovde postavih čisto kao info, ali jesam razmišljao kao preporuku prijateljima za zamenu starih mehaničkih diskova, u desktopu i laptopu. Zato me stvarno zanima šta je bolje, a da nije mnogo skuplje?
 
Ni jedan od 120GB. Koliko to "MOGO" para treba doati za 240-250 ili cak 480-500?


Stvarno, kad sam ga ukljucio, dok sam otvorio CDI vec je pokazivao 38C, a prilikom pretovara vise desetina GB na njega ide 48-47C.

Kod mene je : u trenutno sa "seed-om" 38C.
Zabiljezene temperature su: min 27c. max41c.
Limit temperature je do 70c.
Ssd-ovi su smjesteni u laptop.
 
A400 se trenutno uopste ne isplati, cak ni za 2990 din.

Zanimljivo poredjenje, ocekivani rezultati.


Davno smo zakljucili da nije sve u brzini, nego i u onome sto lezi ispod haube(firmaware-u i nacinu ne-kontrolisanom upisivanja po celijama).
 
Nazad
Vrh Dno