Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Uzeo u obzir... zato sam se sa tugom u srcu i suzom u oku oprostio od njega, nema se para :)rupa:), ne moze se sada, nesto drugo je prece... :(
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li mogu da se dobiju maximalne ( deklarisane ) brzine ssd-a, jer na kutiji mi pise oko 550/540 mb/s:-D ili samo na tarabi pise......;-)
 
Sad kad gledam ove 2 zadnje strane ne cudi me sto relativno neupuceni korisnici koji prate bench forum misle da SF ne valja. Prica se da uspore posle nekog vremena, sto bi zapravno znacilo da sporije citaju, da generalno sve to u praksi deluje sporije. :S: A niko da pomene da write brzine budu nesto nize sto niko i ne oseti.
Pa se jos preporucuje obican 840 pre Chronos Deluxe iako ima "losiju" memoriju...
A niko da pomene da SF najbolje radi sa kompresabilnim podacima.
 
Poslednja izmena:
pa?
koji je naziv teme?:mad:
ja mislim da je 19k RSD za model od 256GB sa Sync toggle-mode NAND flash-om, sa neSF kontrolerom i opshtepoznatom pouzdanoshccu i specifikacijama - VRLO best-buy!
josh nekom?:sceptic:



pozdrav:wave:
Evo meni ;)

Strasan SSD, odlicna cena :smoke:
 
Naručio sam SSD 120GB Kingston HyperX 3K SH103S3/120G, 555/510MB/s za 10k. Treba sutra da mi signe. Za vikend mi stiže i DDR3 Kingston Hyperx Genesis, PC1600, KHX1600C9D3X2K2/8GX 2 x 4GB pa mogu konačno da sklopim svoju novu mašinu. Sve to ide na Crosshair V Formula. Obavezno ću da okačim rezultate.
 
Mogu da potvrdim da je Vertex 4 odlican izbor. Vec nedelju dana funkcionisanja bez problema, milina. Uostalom bilo koji SSD ubrzava sistem tako da sve se svodi na to da li vam je samo bitna brzo ucitavanje sistema/programa ili recimo kopiranje fajlova, instaliranje aplikacija i slicno tj. odnos Read/Write.
 
Ja porucio Samsung 830 256gb medju poslednjim komadima u zemlji za 19k, javljam rezultate kada stigne kako radi.
 
Mislio sam da ne napiseam ali hocu, za ortaka sam narucio Kingston SH103S3/120G u W peko kolcentra i na moje iznenadjenje rekose mi da tako narucen ima dodatni popust, cena oko 9.8/9K i ja sav srecan to njemu saopstim kao ono.. kad sam se ponovo kasnije cuo sa njim, rece mi da su mu u radnji rekli da izmislja i da tako nesto nema! Bagra.. radnja je ul. K.M.
 
meracim se nesto da uzmem ssd, izbor pada na vartex 4 ili samsung 840pro, 128gb, dali samsung vredi tih 20tak eura vise, i kakva je situacija sa pouzdanoscu ocz-a?
gledam i ovaj samsung 830 256gb koji je samo 30tak eura vise.
totalni pogub sta i kako, hoce biti dovoljno tih 128 za sistem, dev i pokoju igru?
 
Definitivno ce ti biti dovoljno 128GB ali da znas 256GB je 256GB i kosta SAMO 30e vise od tih novijih ssd koji imaju 128GB.
Birajuci izmedju te dve (tri) opcije ja bih pre uzeo stariji i malo sporiji ssd a veci nego se trkao da uzmem nesto malo brze i novije ssd-ove ali ipak DUPLO manje ...
Definitivno neces primetit razliku u radu izmedju 830 i ova druga dva, mozes je samo meriti u sintetickim testovima.
Ako ima 830 od 256GB jos da se kupi uzmi slobodno njega, ako nema onda 840pro i na kraju vertex4.
To ti je moj predlog.
Sam odluci sta ce biti.
 
U istoj dilemi sam bio i ja, ali sam se na kraju odlucio za 830 256gb, tako da nemoj da cekas nego uzimaj dok ga jos ima!


edit:
840 pro 128gb ti je jako slican sa preformansama 830 256gb, dok je 840pro 256gb dosta jaci i brzi. Na netu nema mnogo testova 840pro 128gb, vecina je radjena za model od 256gb. Ispada, da za 4000 din vise dobijas duplo veci kapacitet ssd-a, sto se isplati svakako.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
830 256GB bez dileme ako ga još ima.
 
zvao, 830 nema vise, sad pitanje je koji vartex 4 ili 840pro hmm
 
pa to sam i ja kontao ali citam da ljudi imaju puno problema sa ocz uopste, ne znam kako se ponasa ovaj vartex 4
 
I OCZ nema probleme, imao je SF firmware, a V4 i nije SF...
 
zvao, 830 nema vise, sad pitanje je koji vartex 4 ili 840pro hmm

Kad je vec tako, i nema vise 830-ice... idi bre na 840 Pro, uzmi najbrzi SSD (za nas "smrtnike" :p) koji postoji na trzistu! :smoke:
(ili je bar tako bilo pre nego sto je Plextor juce izbacio "Xtreme" firmware za svoj M5 Pro drajv... uostalom, videcemo vec u narednim danima :p)
 
Poslednja izmena:
OK, kada vec idu preporuke u ovoj temi ;)

Intel 330, Kingston HyperX 3K, Mushkin Chronos Deluxe ili OCZ Vertex 4 na AMD 790FX+SB600 (Gigabyte 790FX-DQ6)? Prva tri su 120GB i kostaju ~11000 din, OCZ je ~2500 din vise i ima veci kapacitet. Ili je realno potpuno sve jedno sta uzmem na ovoj platformi :)
 
Poslednja izmena:
Pa ploca nema Sata3 valjda... ja bi za to uzeo najjeftiniji za najvise memorije.
 
Nema, zato sam napisao da mi se cini da je sve jedno sta uzimam :)
 
OK, kada vec idu preporuke u ovoj temi ;)

Intel 330, Kingston HyperX 3K, Mushkin Chronos Deluxe ili OCZ Vertex 4 na AMD 790FX+SB600 (Gigabyte 790FX-DQ6)? Prva tri su 120GB i kostaju ~11000 din, OCZ je ~2500 din vise i ima veci kapacitet. Ili je realno potpuno sve jedno sta uzmem na ovoj platformi :)
Ja uvek biram srcem, a ne novcanikom :p, pa stoga idem na najbrzi od ponudjenih - Vertex 4 :)
 
Ja posedujem bas taj intel 330 od 120GB. Ne gledam mnogo u cifre vec realni rad. I mogu reci da savrseno brzo radi, startovanje sistema, ucitavanje igara, surf, a inace verujem u intela :)
 
sta mislite o V300 60gb? isao bi na GA-990XA-UD3...nez sad u koji tacno sata konektor da ubodem na ploci, valjda su svi isti posto videh u drugoj temi da treba da se pazi na to...?
 
Posto su svih 6 sata konektora na ploci isti kaci u koji hoces...
Licno mislim da je bolje uzeti veci od 60GB ak je moguce...

Storidž Interfejs - Južni Most: 6 x SATA 6Gb/s konektora podržava do 6 SATA 6Gb/s uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno