Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Odlučih se da uzmem neki SSD od 120GB jer mislim da mi ne treba više s obzirom da će na njemu biti samo windows, program za muziku gledanje filmova torrent i po koji još sitan program, e sad čitajući ovu temu iz dana u dan vidim da je A400 kingston okej solucija? Pošto se pre nisam susretao sa SSD interesuje me da li bih trebao nešto posebno da namestim u biosu pre same instalacije ssd? Kako bih trebao da namestim usb pre instaliranja windowsa na uefi mod ili? I kojim programom bih mogao da spojim dve particije u jednu sa ovog sata 3 diska što koristim sad. Inače matična je msi h370 gaming plus ako treba ta informacija. :) Koji uzeti sa400 uv400? Ili nešto treće do 3500, mada kapiram da je to sve isto manje više?
 
Poslednja izmena:
6500 kod Madjara.
 
Do 1 novembra je akcija u emmiju za Samsung 860 EVO 250GB za 7500 dinara.

Koji uzeti sa400 uv400? Ili nešto treće do 3500, mada kapiram da je to sve isto manje više?

Zavisi od tvog maksimalnog budzeta.
 
Recite mi kingston ima memorije koje furaju mnogo vece brzine ali je sata sta bi preporucili ovaj evo ili te sata kingstone?

Konkretno SA1000M8/240G
 
Poslednja izmena:
A1000 je low end nvme, ponegde sporiji od 860evo, ponegde brzi. Mislim kad se sve sabere da je 860evo sad bolji izbor.
 
Imam stari hyperx i dan danas ima 540/530 i ako je deklarisano 550/550 ne znam postoji li uopste razlika i vredi li uzimati ovaj evo sad i ako imam vec ssd i radi evo vec 6 godina
 
Ako ti je hyperx manji od ovih 250GB sto je EVO na nedeljnoj akciji onda vredi.
A tu razliku u brzini izmedju EVO i hyperx neces primetiti u radu.
Ta razlika izmedju 540/530 i 550/550 mislis da je uopste bitna, mislis da se ta "trun" manja brzina koju meris i na koju je deklarisan ss se oseti?
Koristi i uzivaj ili zameni ako ti treba veci ssd.
 
Ovo je zaista smesna cena ja sam svoj ssd platio boga i oca zato se lomim :-D
 
Ako ti je sadasnji ssd 120GB onda ima smisla menjati za 250 EVO, ako je tvoj ssd od 240 onda nemas potrebe bez obzira sto je tvoj ssd nesto stariji model.
Cene ce jos da padaju, ako crkne stari imas veci izbor na izvol'te odma kupite...
 
Opet pao dogovor proizvodjaca nand. Samsung, Hynix, WD(koja saradjuje sa Toshiba) - svi odjednom poceli da skracuju prosirenje kapaciteta za proizvodnju nand. Ukratko receno, cena ce jos mozda padati cak i u prvom kvartu 2019, ali nakon toga stabilizacija i moguc rast. Koji smradovi.
 
Jel moze neko da mi kaze jel na ovu moju maticnu plocu moze da ide ovaj SSD M.2 PCIe 3.0 x2 240GB Kingston A1000 NVMe
ploca M5A78L-M LX V2
znacilo bi mi puno da mi neko objasni jer se ne razumem oko ovoga nista pozz
 
@svajceneger

Ne. Tvoja ploca je stara za M.2 .
Ti mozes da ides na ove SSD sa SATA. A posto tvoja ploca podrzava SATA II max, ssd bi ti radio sporije nego na SATA III, ali i brze od tvog HDD i primetio bi veliku razliku u odnosu na HDD... Tako da gledaj neki SSD sa SATA prikljuckom,,,
 
Uzmi Kingston A400 SA400S37/120G , nema tvoja ploca nikakve M.2 slotove ni PCIE ni nista.
 
Sada ces opet da ga zbunis, posto je u prvoj poruci pitao za ssd od 240GB a ti mu preporucujes od 120
 

Imaju M.2 i klasicne DDR3 ploce (kod mene na Asus z97i-plus ima M.2 slot, na poledjini ploce, koji podrzava SATA3 SSD i PCIE-NVME, ali PCIE samo 2x, odnosno samo u 2 linije, za razliku od novijih koje podrzavaju 4x). Zbog toga je, npr. Kingston A1000 maksimum za tu plocu, jer je taj Kingston PCIE ali samo 2x.
 
Sve je to OK, samo sam hteo da ispravim neistinu.
 
Nisam se dobro izrazio mislio sam na starije DDR3 ploce kao njegova.
 
Šta je bolje m.2 ili SSD ?
 
Nazad
Vrh Dno