Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ja sam uzeo taj od 240 ali realno mi ne treba toliki disk kad sam zadržao i stari hdd

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Misliš na Modulus? I tamo je pala "korekcija" cene i sada je ~15k.

Naravno da se slažem da je skraćivanje garancije na bilo šta jajarizam, samo eto, može im se, sve je "legalno" (i legitimno iz njihovog ugla ...).

@picasso: kod nas Patriot Ignite ili Transcend 220 od 480GB.
Modulus, lapsus.

Ko je narucio pre dva dana mozda je i uzeo po toj ceni ali to skracivanje garancije je sabanizam, vratio bih im istog momenta jer ga zbog garancije i uzimam po toj ceni ako ga uzimam.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Uvoznik tj distributer odredjuje duzinu garancije, bi možete da kupite ili ne po ponuđenim uslovima, bitno je da nije manje od zakonski propisane.l

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Naravno, kupac bira.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Коме није хитно нека сачека корекцију цена SAMSUNG 970 серије код нас или код северних сусједа :whip: http://www.guru3d.com/news-story/samsung-lowers-prices-for-970-evo-and-pro-ssd-considerably.html

The unit idles at roughly 45 Degrees C, the peak stress temperature measured hovers at roughly 72 Degrees C. So yeah, motherboard m.2. heatsink cooling remains recommended to prevent throttling.

Temperature: http://www.guru3d.com/articles_pages/samsung_970_evo_m_2_500gb_nvme_ssd_review,6.html

i prva strana: http://www.guru3d.com/articles_pages/samsung_970_evo_m_2_500gb_nvme_ssd_review,1.html
 
Moj 250GB 960 Evo sa pasivnim hladnjakom posle dužeg benčmarka:
samsung 960 evo.JPG
Bez tog hladnjaka išao je preko 80c.
 
Team Group 480 GB pojeftinio na ~10900, 860 EVO 250 GB isto pojeftinio za 300 dinara.
 
Ljudi, ima li meko iskustva sa Sandisk Standard Plus 530/310MB/s, SDSSDA-120G-G27 ? Vredi li cemu, ili da potrazim nesto drugo? Vise od 120GB mi nije potrebno. ? Vidim ima ga u ranji na e za 4k dinara...

Edit:

Ili ADATA Ultimate SU650 520/320MB/s, ASU650SS-120GT-C ? Par stotina dinara skuplji...
 
Poslednja izmena:
@Lost GhOsT, iz jeftinih 120gb je najbolji kingston a400. Sandisk taj je spor, analog novog wd green sa 3d tlc nand - osakatili su mu i brzinu citanja. Adata su650 je dobar ako treba veca brzina upisa jedino, jer ima veci slc cache. Ali opet ja bi preo uzeo kingston a400.
 
@Lost GhOsT, iz jeftinih 120gb je najbolji kingston a400. Sandisk taj je spor, analog novog wd green sa 3d tlc nand - osakatili su mu i brzinu citanja. Adata su650 je dobar ako treba veca brzina upisa jedino, jer ima veci slc cache. Ali opet ja bi preo uzeo kingston a400.

Nema na stanju.... jedino on :) . Moze li preporuka za ssd od 120GB u radnji na e do 5k dinara ? Nazalost moram to danas da kupim pa mi je frka....
 
Stvori nekako jos 1500 dinara i kupi Patriot Burst od 240GB u Emmi.
 
U poredjenju sa bilo kojim od 120Gb ovo je najbolji predlog/savet/preporuka...
 
Namera mi je da malo ubrzam stari Desktop PC u kojem su 2 HDD-a (500 GB i 1TB).
Ne koristim ga za nešto zahtevno, ali se sporo diže OS i aplikacije, pa razmišljam da uzmem neki jeftiniji SSD na koji bi instalirao samo OS.
Gledam modele od 120 GB. U toj najeftinijoj klasi (~ oko 4k din) su Patriot, Kingston, SanDisk i Apacer.
Koliko sam video iz poruka na ovoj temi za SSD diskove je bitan redovan backup jer se dešava da otkažu, što meni neće biti neki problem jer ću na njemu držati samo OS.

Na šta da obratim pažnju od karakteristika prilikom kupovine? Da li ima smisla poručiti SSD preko AliExpresa?
 
Ne, kupi ovde Kingston A400.

A karakteristike su slova na papiru, ako te zanima tematika prelistaj nekoliko desetina poslednjih stranica ove teme ...
 
Ja se najezim svaki put kad neko pomene da bi kupovao fleš memorije iz kine.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koja je preporuka za SSD od 240 GB do 8.000 din. ?
Što stabilniji sa solidnim upisom/zapisom?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@Sync, sta znaci sto stabilniji? Za domacu upotrebu ok je i patriot burst 240gb za 6,5k din, za sad jos uvek ima mlc nand, sto mu cak i uz phison s11 kontroler daje kakvu takvu nesto vecu brzinu seq upisa izvan slc cache. Redovan backup obavezan sta god da se kupi.
 
@Sync, sta znaci sto stabilniji? Za domacu upotrebu ok je i patriot burst 240gb za 6,5k din, za sad jos uvek ima mlc nand, sto mu cak i uz phison s11 kontroler daje kakvu takvu nesto vecu brzinu seq upisa izvan slc cache. Redovan backup obavezan sta god da se kupi.
Pod "stabilniji" sam mislio da ne crkavaju redovno.
Kako se pokazao ovaj Patriot Burst ? Vidim da su utisci na netu podeljeni...
Da li je neko odavde kupio pa da mi iz prve ruke kaže kakav je SSD ?

Redovan backup se podrazumeva.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Sync, ume iznenada da crkne (kao i ostali), mozda nesto cesce od ostalih, ali nije bas masovno kao sto je bio slucaj sa falicnim ver fw kod phison s10 (mislim na sve phison based "brendove"). Tako da backup i vozi, garancija 3 god pa kako bude. Hoces pouzdanije (ali opet bez ikakvih garancija 100%) - samsung evo.
 
Poslednja izmena:
@Sync, ume iznenada da crkne (kao i ostali), mozda nesto cesce od ostalih, ali nije bas masovno kao sto je bio slucaj sa falicnim ver fw kod phison s10 (mislim na sve phison based "brendove"). Tako da backup i vozi, garancija 3 god pa kako bude. Hoces pouzdanije (ali opet bez ikakvih garancija 100%) - samsung evo.

Hvala.

Kako se pokazao Transcend SSD od 240 GB(220 serija) ?
Da li se isplati ići na njega ?

Zar ranije garancije nisu bile po 5 godina ? Vidim da sada retko koji SSD ima preko 36 m. garancije. :mad:
 
Koja je preporuka za SSD od 240 GB do 8.000 din. ?
Što stabilniji sa solidnim upisom/zapisom?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ako imaš M2 nije loš M.2 525GB Crucial MX300. Trebalo bi da je kod Mađara oko 100€. Duplo veći konfor za 4.000,00 dinara
 
Transcend 220s je sad isto phison s11 kontroler, ali uz tlc nand, tako da samo sporiji od patriot burst uz isti kvalitet. Svi ssd izmedju patriot burst 240gb i samsung evo, ili imaju svoje mane (transcend ssd230s naprimer ima problem sa izdrzljivoscu nand, mozda su to popravili, a mozda ne, zavisi koji fw je sad zadnji, ali za domacu upotrebu tesko da ce neko uspeti nand da mu istrosi), ili ne vrede tih para pored ova dva.
upd. gore pomenuti mx300 na 525gb je ok izbor za te pare
 
Poslednja izmena:
@vladat1 @caridze

Zahvaljujem obojici. :)
Pašće onda odluka na Patriot Burst.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakva je razlika izmedju (UV400vs UV500?) UV500 i EVO860, oba imaju garanciju od 5god?
 
Nazad
Vrh Dno