Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

@Rusi, ako zelis jeftinije - kingston a400. A inace uv400 je malo bolji zbog kontrolera
upd. otkazi imaju i kod intela, i kod samsunga. Redovan backup obavezan.
 
Poslednja izmena:
Video sam taj A400 ali nije pohvaljen kontroler... Pa reko da dodamo malo vise za nesto sto se vise hvali.
 
Otapala je porudzbina za uv400 jer ga nemaju na stanju. Gledam ovaj noviji model Kingston UV500. Privuklo me je sto daju garanciju od 60 meseci, a skuplji je za nekih 700 din. Jedino sto je nov pa nema da se procita iskustva korisnika. Sve oko te cene je Transcend ili skuplje sto mi se ne kupuje sada.
 
Otapala je porudzbina za uv400 jer ga nemaju na stanju. Gledam ovaj noviji model Kingston UV500. Privuklo me je sto daju garanciju od 60 meseci, a skuplji je za nekih 700 din. Jedino sto je nov pa nema da se procita iskustva korisnika. Sve oko te cene je Transcend ili skuplje sto mi se ne kupuje sada.

Ja bih tu iskreno uzeo za 4 soma Patriot Burst i teraj. Msm doplacivati za taj kapacitet neki novac je, bar po meni, smesno.
 
850 Pro 256 GB u Plutosu za 10062 dinara. Ko je u BG nema razmisljanja.
 
850 Pro 256 GB u Plutosu za 10062 dinara. Ko je u BG nema razmisljanja.

Dobra cena za Sljamsung. Jos domaca radnja.
Samo iskreno pre bih dodao crvenu i po ili cele dve i uzeo neki od AData ili Transcend modela od 480GB, ima da se probere.
 
Ja bih tu iskreno uzeo za 4 soma Patriot Burst i teraj. Msm doplacivati za taj kapacitet neki novac je, bar po meni, smesno.

Na ovaj mislis?
Porucio sam ovaj uv500. Hteo sam do 5k din, dodao sam malo vise pa se nadam da nisam pogresio. A privuklo me je sto je 5 god. garancije. Bilo je to do 4500 din par izbora al kada sam ih izguglao neki su bas imali jako puno minusa u smislu da su brzo crkavali, mada je to relativna stvar, crknu i mnogo skuplji.
https://www.kingston.com/us/ssd/consumer/suv500
 
3 crvene vise je Transcend, za 2 crvene imas onaj Team Group 5 go go power rangers od 480 GB.

Sta znam sa jedne strane kapacitet, sa druge 10 godina garancije i top consumer ponuda u SATA 3 izvedbi ako izuzmemo 860 PRO koji je trenutno ~6000 dinara skuplji a nikako toliko bolji, plus garancija 5 godina.
 
Poslednja izmena:
Na ovaj mislis?
Porucio sam ovaj uv500. Hteo sam do 5k din, dodao sam malo vise pa se nadam da nisam pogresio. A privuklo me je sto je 5 god. garancije. Bilo je to do 4500 din par izbora al kada sam ih izguglao neki su bas imali jako puno minusa u smislu da su brzo crkavali, mada je to relativna stvar, crknu i mnogo skuplji.
https://www.kingston.com/us/ssd/consumer/suv500

Nisi pogresio, ako crkne, crkao je:d Za svaki ces naci komentare o otkazima, posebno u ovoj klasi. Tu 5 godina garancije znaci, uz obavezan backup, kao sto je vec bilo reci.
 
Sto ovaj Patriot toolbox ne vidi Patriot Burst 240GB SSD ??? ...klonirao sam prethodni win 8.1 na Burst ! sve radi ok, samo ovaj njihov toolbox nesto bug-uje :)

uttuur.PNG
 
Ne baguje vec treba da ga otkljucas sa unlockerom.
Imas par strana nazad na istu stvar sam se ja zalio, ima i fajl tu prikacen.
 
Nisi pogresio, ako crkne, crkao je:d Za svaki ces naci komentare o otkazima, posebno u ovoj klasi. Tu 5 godina garancije znaci, uz obavezan backup, kao sto je vec bilo reci.

Kako prektikujete backup? Rucno na drugi disk ili externi, sa nekom aplikacijom, sa nekom aplikacijom koja ce na cloud prebaciti,...?
 
Taj Rus vlo, koji je pravio ove alatke koje nam je Caridze prosledio, je ybni genije. Pametniji je od buzdovana koji prave zvrcke u Patriotu, ili ovom Phisonu, ili kako im se vec zove kompanija koja pravi te kontrolere.

Aj da opisem sta sam uradio, da se ne bi jos neko z:

Posto sam koristio neki ubogi image windowsa od pre ko zna kad, odlucim da uradim cistu instalaciju danas.
I iako verovatno nije bilo neophodno, krenem da uradim secure erase, jer dovoljno retko radim reinstall, da svaki put radim SE, pa kao aj i sada cu.

Odneo sam ssd do drugog kompa, instalirao onaj patriot/phison toolbox, pokusao SE, ali nista, greska (nisam se ni setio unlockera, jer je na mom drajvu ono ocitavanje NANDa radilo bez unlockera).

Nista, bootujem dobri stari parted magic, sa kojim sam radio SE na kingstonu vise puta, vidim not frozen, odlicno, klik, krene, i FAIL. Procackam jos malo, i
aj u pm, nosim ssd na svoj desk i radim instalaciju bez SE.

Ma, kako da ne.
Windows ga vidi kao unallocated, ali nece ama nista na njega da upise. Nece da formatira, da napravi volume, nista.

Aj nazad na drugi komp, imam neki softver za particionisanje instaliran, pa da probam.
Jasta, opet. I on i win storage manager ne mogu da mrdnu.

I setim se na kraju ovog unlockera, i reko' aj da probam, i gospodin ga otkljuca za sekund, Secure erase proradi, i evo win je instaliran i radi update.

Ode par sati za nesto sto je trebalo da bude gotovo iz prve, ali bar je proradilo.
 
Samo nije jasno čemu to zaključavanje služi i dal to i ostali praktikuju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sluzi da nas nervira.

Inace, ako neko nije razumeo, moj ssd se potpuno zakljucao za upis u toku ovog postupka.

Znaci, nije to bio samo pristup tim "naprednim funkcijama" vise.
Bukvalno je postao nefunkcionalan.
 
850 Pro 256 GB u Plutosu za 10062 dinara. Ko je u BG nema razmisljanja.

Hvala na preporuci. Porucio sam juce disk iz pomenute prodavnice, prodavac mi je napomenuo da je garancija na disk 3 godine (i ostvaruje se kod uvoznika), medjutim na zvanicnom Samsung sajtu stoji da je garancija na 850 pro seriju 10 godina. O cemu se ovde radi?
 
Nemaju obavezu da daju punu fabričku garanciju, sve preko 2 godine ("saobraznosti") se posmatra kao bonus.
 
Hvala na preporuci. Porucio sam juce disk iz pomenute prodavnice, prodavac mi je napomenuo da je garancija na disk 3 godine (i ostvaruje se kod uvoznika), medjutim na zvanicnom Samsung sajtu stoji da je garancija na 850 pro seriju 10 godina. O cemu se ovde radi?

Nemaju obavezu da daju punu fabričku garanciju, sve preko 2 godine ("saobraznosti") se posmatra kao bonus.

Radi se o "lopovluku".
Kod takvih prodavaca i od takvih uvoznika NE TREBA UZIMATI robu koja nema punu garanciju propisanu od strane od proizvodjaca.
Sta se deesava, pa uvoznik manje plati ako uzme robu sa smanjenom garancijom ili jednostavno sebi sam smanjuje troskove time sto ce uštojiti garanciju propisanu od strane proizvodjaca.
Trgove treba "kazniti" nekupovinom takvih uredjaja pa da se "nauce" da ne uzimaju tobu sa uštrojenom garancijom ot tih pokvarenih uvoznika.

@peja Nemaju obavezu prema nasem zakonu ali ja se samo pitam imaju li uvoznici obaveza prema proizvodjacu i da li smanjuju garanciju uz odobrenje proizvodjaca (Samsunga).

@picasso, moj ti je savet ili barem predlog da odustanes od kupovine i KAZES PRODAVCU da odustajes zbog bezobrazno i sramno smanjene garancije. ;)

Ja nikada ne kupujem takve proizvode sa umanjenom garancijom.
 
Odustani i naruci u Mobilusu, kod njih je 10350 sa placenom postarinom. Na sajtu jasno pise 10 godina garancije i to je to.

Svakako preko Samsunga bi moralo to da moze da se ostvari, dokaz o kupovini i serijski broj bi trebalo da su dovoljni. Uvek mozes da ih kontaktiras i da pitas ko je nadlezan nakom druge godine.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Disk je vec placen i poslat, tako da ne mogu da otkazem porudzbinu ni da hocu.
 
Jajarski potez sa njihove strane ali dobro.

Svakako je moj savet da iscimas bar neki ovlasceni Samsung servis i da pitas kako funkcionise to oko garancije, oni svakako to salju njima sta god da bude najverovatnije.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Valjda nece biti potrebe za tim, bitno da su podaci bezbedni, zato sam i odabrao ovu seriju. Kad su spomenuli 3g garancije, uplasilo me da nije neka Z klasa diskova (ili neka reparacija) jer je i cena 30% niza nego recimo u Emmiju.
 
Nije trebalo da uzimas kada su ti rekli da je 3g garancija :)

Proveri u ovoj drugoj radnji da li imaju na stanju, gde je 10g garancija, pa otkazi porudzbinu i uzmi kod njih.
 
Ovo se pretvorilo u ozbiljnu sprdnju i cimanje.
Malo pre me zove covek iz Plutos-a i kaze opozvali smo slanje paketa u poslednjem momentu, jer je na sajtu pogresna cena, Samsung 850 256 Pro kosta oko 14.800 dinara. Rekao sam da uplate novac nazad na racun.

Verujem da su ovi iz Mobilus-a u isto zeznuli nesto oko cene i oznake... Na kraju cu u Emmiju ili preko KP madjara poruciti nesto.
Koji SSD sa vecim kapacitetom oko 500gb je best buy trenutno?
 
Poslednja izmena:
I jedne i druge sam zvao pre dva dana i potvrdili su da je ta cena, i meni je bio cudan pad ali ovakve flash akcije se dese ponekad. Cimaj Mobilus dok se nisu predomislili i oni, zahtevaj da ti pusti sutra sa sve pisanom garancijom pa neka se cesaju posle [emoji14]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Odustani i naruci u Mobilusu, kod njih je 10350 sa placenom postarinom. Na sajtu jasno pise 10 godina garancije i to je to.

Svakako preko Samsunga bi moralo to da moze da se ostvari, dokaz o kupovini i serijski broj bi trebalo da su dovoljni. Uvek mozes da ih kontaktiras i da pitas ko je nadlezan nakom druge godine.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Misliš na Modulus? I tamo je pala "korekcija" cene i sada je ~15k.

Naravno da se slažem da je skraćivanje garancije na bilo šta jajarizam, samo eto, može im se, sve je "legalno" (i legitimno iz njihovog ugla ...).

@picasso: kod nas Patriot Ignite ili Transcend 220 od 480GB.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim ni u jednoj prodavnici da ima Ignite 480gb da se kupi, odakle vi to nabavljate :D.
 
Jel ova Patriot Burst 240 serija vredi nesto, imaju ih na lageru u E pa ne znam da li to da uzmem, disk od 240gb kosta svega 6500 din ili da ipak idem na Samsung 860 evo seriju?
 
Nazad
Vrh Dno