Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Pa mislio sam prihvatljivo losiji od 850evo a da je cena kao 850evo kod madjara.. ako me razumes.. sastavio sam ceo komp bez madjara, pa rekoh aj da istrajem :D
 
Nema. Ustedeo bi jedan izlazak sa zenskom u grad. Ovako uz "domaci" 850 EVO imas 5 godina garancije. Priceless.
 
Transcend ssd 230s je sm2258+3d tlc micron - analog adata su800 uz malo doradjen sw. Ali uz iste mane. sm2258 iz nekog razloga (verovatno zbog agresivnog slc-cache) jednostavno unistava taj nand (bas 3d tlc micron) brzo. Realan p/e cycle se dobije svega 1000, t.j. za 128gb model realan tbw je okolo 100-120 i posle toga kanta za smece. Isti taj nand kod crucial mx300 je 10 puta izdrzljiviji.
Cisto da se zna. 100TBW za mnoge je 5+ god koriscenja bez brige.
 
850 EVO

Pošto se hvali 850 EVO, ne bez razloga, prijatelj kupio pošto mu je HD (WD Blue 500 GB od pre nekih 7 god.) skoro vrisnuo. I naravno, u celom Somboru nema nosač/adapter
za 2,5“ na 3,5“ :S: pa sam morao da poručim (pošto ću raditi ugradnju i instalaciju sistema i ostalog).

IMG_8651_resize.jpg
 
Koji će ti adapter? Može i na kablovima da visi i da mu ništa ne bude.
 
Tacno tako , lagani su SSD-ovi ko pero , stavi ga u kucistu bilo gde sa jednim srafom ne mora 4 i nista mu nece biti.
 
A mozes i da usrafis gde ide i hdd i dvd. Na dva mesta s jedne strane

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam raščistio, da li postoji konsenzus u industriji oko toga na šta se TBW odnosi? Konkrentno, ako napišu 450 TBW, da li to znači samo host writes ili je TBW host writes+faktor uvećanja?
 
odnosi se na nesto sto ne treba da te brine ako ne radis u konstrukcionom birou fabrike koja razvija cipove za ssd :p
 
@ Zoza, Zekovic, deklaracija

Ma kućište je neko kinesko Altos (PC je kupljen u WW-u kao gotova konfiguracija pre 7-8 god.), izuzetno loše da se montira 2,5“ disk.
Videću da fotografišem sutra po dnevnom svetlu da vidite o čemu se radi.

Znam da može da visi i da mu neće biti ništa. To ću i uraditi da instaliram sistem, ali ne bih čoveku da ostavim tako ružno, a i on je rekao
da slobodno kupim nosač.
 
odnosi se na nesto sto ne treba da te brine ako ne radis u konstrukcionom birou fabrike koja razvija cipove za ssd :p

To bi bilo potpuno tačno kad bih imao kintu za taj od 450TBW ali pošto gledam ovaj koje je deklarisan na samo 40TBW(120GB model), brine me što lako mogu i dosta pre isteka garancije da upišem 10TB ako treba deliti faktorom 4(pošto je TLC model).
 
@ Zoza, Zekovic, deklaracija

Ma kućište je neko kinesko Altos (PC je kupljen u WW-u kao gotova konfiguracija pre 7-8 god.), izuzetno loše da se montira 2,5“ disk.
Videću da fotografišem sutra po dnevnom svetlu da vidite o čemu se radi.

Znam da može da visi i da mu neće biti ništa. To ću i uraditi da instaliram sistem, ali ne bih čoveku da ostavim tako ružno, a i on je rekao
da slobodno kupim nosač.

Meni je prvi ssd bukvalno visio jedno pola godine, onda sam ga cusnuo ispod optike.
Tek kad sam promenio komp i uzeo kuciste koje je imalo nosac za ssd sam ga zasrafio u te nosace...
Ustedi coveku pare i spusti ga na pod kucista ili ostavi da visi.
Ne nosa ga okolo kao laptop pa da mu zvecka.
 
Meni je prvi ssd bukvalno visio jedno pola godine, onda sam ga cusnuo ispod optike.
Tek kad sam promenio komp i uzeo kuciste koje je imalo nosac za ssd sam ga zasrafio u te nosace...
Ustedi coveku pare i spusti ga na pod kucista ili ostavi da visi.
Ne nosa ga okolo kao laptop pa da mu zvecka.
Код мене је био исти сценарио. :-D

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Ja sam ovo uzeo...http://www.lc-power.com/en/product/zubehoer/hard-disk-drive-adapter-racks/lc-ada-35-225/ 500 din. u našim prodavnicama..elegantno rešenje bez da ti išta "visi" u kućištu, već lepo stane tamo gde mu je mesto
Upravo su to i poručili u Gigatronu. Treba da dođe sutra posle podne. Prodali u subotu poslednji komad. I meni je glupo da visi :(.

Fotografija kućišta:
IMG_8654_resize.jpg

Nazvaću ga večeras pa ću mu reći kakva je situacija sa ugradnjom pa neka odluči da li hoće nosač ili ne.
 
Što da visi, stavite na pod ili ona polica iznad HDD-a i to je to!
 
Lagano mozes usrafiti negde sa jedne strane (za ssd sasvim dovoljno). Biras da li ces ispod ili iznad hdd-a, gde ri bude odgovaralo.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Kako vas ne nervira da vam tako stoji to tamo gde mu nije mesto :D (ocd detected :d)
 
Dvostrano lepljiva traka rešava problem. Moji su zalepljeni i ne mrdaju evo već 3 godine.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Nema šanse da prišarafim SSD za kućište ni pod razno :S:…

Da li je u redu da ga stavim na HDD koji je otkačen sa napajanja i faktički služi kao „polica“ za SSD? To mi je bolje nego da visi, a i da ne kupim nosač.

IMG_8655_resize.jpg
 
Ja bih ga ipak ili zašrafio sa jedne strane ili zalepio izolirkom za disk ispod ili za kućište.
Kad-tad će neko da zaboravi da je disk unutra otkačen, pomeriće kućište i onda nešto može da se ošteti.
Ako je visoka temperatura, uzmeš onu posebnu izolirku. Ne znam kako se zove, izgleda više kao tkanina.
 
Ja sam ga držao baš tako, samo ušrafljen sa dva šraf a samo sa jedne strane. Ne znam da li je kod tebe to izvodljivo jer ne vidim dobro rupe.
 
SSD ima 50-60 g, i nema nikakve pokretne delove, može da se drži na jednom šrafu, veže sa stranicu plastičnim vezicama, spusti na dno kućišta, beskraj mogućnosti.
 
Može, ali nije predviđen da stoji na mestima koja nisu namenjena za SSD...sad, šta ko radi, njegova stvar
 
Nazad
Vrh Dno