Šta je novo?

Beotel posle podizanja brzine, problemi

Da li se nekome desava da je konektovan na ADSL, a da je konekcija potpuno mrtva, bez ikakvog protoka? I da ponovno konektovanje resi problem?

U pitanju je Sagem USB modem...
 
Naravno, to je česta pojava kod jeftinih ADSL modema, naručito onih koji se dobju besplatno na korišćenje od provajdera.
 
Da li se nekome desava da je konektovan na ADSL, a da je konekcija potpuno mrtva, bez ikakvog protoka? I da ponovno konektovanje resi problem?

U pitanju je Sagem USB modem...

Meni se to desava na ruteru tp-link 8840.

to je do beotela, ne do opreme.
 
^Je li to sigurno? Meni su rekli da je do opreme koja je postavljena u centrali, dakle Telekoma.
 
nisam bas 100% siguran mada to da je telekom kriv je cest izgovor.

prvo sam mislio da je do rutera, ali se isto desava i na modemu.

do problema je uglavnom dolazilo kada ostavim npr. download sa rapidshar-a i pokrenem istovremeno i neki torrent.

sve lampice svetle kako treba, ali nema neta. pomaze samo restart rutera.

proverio sam sa jos jednim prijateljem koji koristi samo modem i njemu se desava isto.

moram priznati da mi se u poslednjih mesec dana nije dogodilo, alinisam previse ni download-ovao.
 
Poslednja izmena:
Meni se to dešavalo redovno dok sam koristio Conexant modem, ali od kad koristim ruter nije se desilo ni jednom.
Što se tiče odnosa Telekom-provajderi, to je to vrzino kolo, Telekom se vadi na provajdere, provajderi se vade na Telekom, a ispašta korisnik.
Ipak mislim da je najkrivlji Telekom jer je u suštini kompletna infrastruktura njihova, meni dosta sajtova za merenje brzine izbaci da mi je provajder Telekom, i ako idem preko Sezama.
Neko ima neki problem sa određenim provajderom, posle vidiš u nekom desetom topiku da neko drugi ima isti taj problem sa drugim provajderom, znači različiti korisnici, različiti provajderi, isti problem, šta im je zajedničko - Telekom.
Sve mi se čini da se izbor provajdera polako svodi na najnižu cenu u cenovniku, usluga je svugde manje više ista.
 
Poslednja izmena:
Ruteri ,modemi idi mi dodji mi ,ovaj je shit ali zato ovaj od 70 evra razbija.....

Modem dobio od Beotel-a speed touch koji je na 256 odlicno radio ,kada je dupliran paket ocaj..
Download na 256 15-25 ;na 512 krene na 30 ali odma padne na 10 ili ispod
Torrent na 256 15-27 ;na 512 jedva ide do 10 ,ako vidim da slucajno skida 15,16 placem od srece ali i zato sto to kratko traje !

Pitanja firewall,antivirus kako si setovao torrent klijent ne pitajte jer sve setovanon kako treba tj. extra radilo na 256...

Elem 6-tog ili 7-mog resih da ipak uplatim net i pitam momka sta ja sad da radim ? da uplatim ili da raskidam ugovor ? kaze on meni " bice sve u redu , radimo na tome itd "
Ajde da sacekamo jos 15 dana ( dovoljan i razuman rok ) pa onda svi na druge provajdere , nesto se mora promeniti..
 
meni sada sve ok radi... malo je, par dana posle dupliranja, radio lose..
torenti takodje rade ok sada... i nikada nisam imao problema sa beotelom, cak nisam nikada imao potrebu da ih pozovem..
 
Poslednja izmena:
Internet juce navece ... adsl 512
download neverovatnih 0.6 , torrent oko 2.5 - vreme izmedju 21-23 h , jutros oko 05:30-06:00 download 15 a torrent neverovatnih 18 k !

mnogo velike razlike ,situacija se ne popravlja , na zalost ..........
 
Internet juce navece ... adsl 512
download neverovatnih 0.6 , torrent oko 2.5 - vreme izmedju 21-23 h , jutros oko 05:30-06:00 download 15 a torrent neverovatnih 18 k !

mnogo velike razlike ,situacija se ne popravlja , na zalost ..........


naravno daleko od 30-50 koliko bi trebalo sa 512 adsl-om
 
Rešenje

Izvini što sam ti kvario temu, vidim da se razumeš, pa reko da pitam. :D
Možemo da se preselimo na temu o torrentima gde sam opisao problem.
Generalno imam dva problema, prvi i ozbiljniji su drastični dropovi protoka koji traju i po više sati, što je problem do Sezama/Telekoma, a drugi problem je kad uTorrent radi punim kapacitetom, ni jedan drugi program ne može da izađe na net. Nema veze sa sajtom, recimo Benč koji mi uvek otvara extra brzo, sa uTorrentom u full downloadu u 80% slučajeva neće da otvori, isto tako i sve ostale sajtove. Ako imaš rešenje za ovaj drugi problem, napiši nešto u temi o torrentima.

Koji drugi program? Opera 9.23 ide uvek, dok se Firefox 2.0.0.6 vuče kao puž. IE 7 ne koristim, pa ne znam.

:wave:

Izjednacite se sa ovim cenama.
Sad mozete, cena zakupa linka je pala za 40%, uvedite staz i to je to, bice vam oprosteno.

Si siguran za ovo? ;) Telekom nije smanjio cene zakupa linkova direktno, već je uradio nešto drugo u skladu sa pozicijom na tržištu (čitaj monopolskom).
 
Poslednja izmena:
Internet posle dupliranja radi onako. Na paketu 512/64 prosecna brzina je oko 30 kb/s sto je u susitni "pravih" 256. Ide naravno i brze ali brzina jednostavno nije stabilna. Nadam se da je to samo decija bolest.
Rasprava o tome da li je kriv Telekom ili provajdera u sustini nema veze. Pravno lice sa kojim ste potpisali ugovor je odgovorno, a sa kim oni rade i imaju ugovor nas ne bi trebalo da interesuje. I opravdanja tipa Telekom je kriv nisu prihvatljiva i nevazna sa naseg stanovista jer mi nikakve veze sa njima nemamo pa makar oni bili i "Gospodari Univerzuma".
 
Koji drugi program? Opera 9.23 ide uvek, dok se Firefox 2.0.0.6 vuče kao puž. IE 7 ne koristim, pa ne znam.

:wave:



Si siguran za ovo? ;) Telekom nije smanjio cene zakupa linkova direktno, već je uradio nešto drugo u skladu sa pozicijom na tržištu (čitaj monopolskom).

DukeOfSerbia ? imas li neke veze za RTW-om tj,. twcenter.net ?
 
Meni Beotel posle povecanja brzine radi isto kao i pre povecanja - jednom recju savrseno. I news i torrenti (privatni trackeri) uvek idu full speed. Inace, koristim Speed Touch ruter a ne USB modem koji sam dobio na koriscenje. Skoro sam se i preselio pa mogu da kazem da sam na obe adrese (dve razlicite centrale) imao isti kvalitet usluge - maksimalan. Jedino sto im mogu zameriti su cene jacih paketa u odnosu na konkurenciju, ali valjda ce i to doci na svoje mesto :(

Ko god misli da (mu) Beotel nije dobar, moze uvek da predje kod drugog provajdera. Ako se plasite da cete izgubiti port, vi idite kod Telekoma :)
 
Meni Beotel posle povecanja brzine radi isto kao i pre povecanja - jednom recju savrseno. I news i torrenti (privatni trackeri) uvek idu full speed. Inace, koristim Speed Touch ruter a ne USB modem koji sam dobio na koriscenje. Skoro sam se i preselio pa mogu da kazem da sam na obe adrese (dve razlicite centrale) imao isti kvalitet usluge - maksimalan. Jedino sto im mogu zameriti su cene jacih paketa u odnosu na konkurenciju, ali valjda ce i to doci na svoje mesto :(

Ko god misli da (mu) Beotel nije dobar, moze uvek da predje kod drugog provajdera. Ako se plasite da cete izgubiti port, vi idite kod Telekoma :)


Meni je jako drago sto ti net extra radi ali koliko mogu da vidim vecini NE !
 
Manje od 10 ljudi koliko se javilo u ovom threadu globalno NE cini vecinu :) Zao mi je sto vam net ne radi kako bi trebalo i moralo da radi. Mozda je problem u "kvalitetu" parice tj na fizickom nivou pa samim tim imate problema da postignete maximalnu brzinu?

Da se odmah ogradim, nisam na Beotelovom platnom spisku i ne branim ih ali ako postoji problem kod Beotela u smislu da im nisu dovoljno veliki kapaciteti da opsluze sve korisnike i/ili da koriste filtriranje odredjenih vrsta saobracaja, to bi morali da osete SVI korisnici, a ne samo vas nekoliko. Druga stvar, svi koristite "Beotel ADSL" ali od celog tog "ADSL-a" Beotel ima uticaja i realno moze da odgovara tek za krajnji deo, a to je internet link.
Sama vasa veza do centrale, pa od centrale Telekomovim sistemima veza (koje su u vise navrata bile uzrok loseg rada ADSL servisa u pojedinim delovima grada, setite se Zarkova samo - poluispravan media convertor u centrali) do Beotela - nije pod nadleznoscu Beotela vec Telekoma...

Opet ponavljam, ne branim Beotel, ali MOZDA ipak nije problem u Beotelu, negde negde izmedju.
 
Manje od 10 ljudi koliko se javilo u ovom threadu globalno NE cini vecinu :) Zao mi je sto vam net ne radi kako bi trebalo i moralo da radi. Mozda je problem u "kvalitetu" parice tj na fizickom nivou pa samim tim imate problema da postignete maximalnu brzinu?

Da se odmah ogradim, nisam na Beotelovom platnom spisku i ne branim ih ali ako postoji problem kod Beotela u smislu da im nisu dovoljno veliki kapaciteti da opsluze sve korisnike i/ili da koriste filtriranje odredjenih vrsta saobracaja, to bi morali da osete SVI korisnici, a ne samo vas nekoliko. Druga stvar, svi koristite "Beotel ADSL" ali od celog tog "ADSL-a" Beotel ima uticaja i realno moze da odgovara tek za krajnji deo, a to je internet link.
Sama vasa veza do centrale, pa od centrale Telekomovim sistemima veza (koje su u vise navrata bile uzrok loseg rada ADSL servisa u pojedinim delovima grada, setite se Zarkova samo - poluispravan media convertor u centrali) do Beotela - nije pod nadleznoscu Beotela vec Telekoma...

Opet ponavljam, ne branim Beotel, ali MOZDA ipak nije problem u Beotelu, negde negde izmedju.

maximalna brzina ? neka mi vrate 256 pa da imam download do 25 kao sto sam i imao , bolje i to nego 512 sa 1-15 downloada + sto i obican surf radi sporije sa 512 ???
a mogu da mi vrate 256 naravno umesto cirka 1390 din da placam 700 din :D

Nisam brojao koliko ljudi se zali ali problem postoji !!!
 
Naravno, to je česta pojava kod jeftinih ADSL modema, naručito onih koji se dobju besplatno na korišćenje od provajdera.

Ja sam pre par dana presao na Vistu, i imam utisak da mi se to cesce desava nego ranije na XP-u... :trust:
BTW, modem Sagem F@st 800, i driveri 4.8 od 2.7.2007
Mozda se i pogodilo da Beotel opet brljavi, mozda nema veze sa Vistom?
 
maximalna brzina ? neka mi vrate 256 pa da imam download do 25 kao sto sam i imao , bolje i to nego 512 sa 1-15 downloada + sto i obican surf radi sporije sa 512 ???
a mogu da mi vrate 256 naravno umesto cirka 1390 din da placam 700 din :D

Nisam brojao koliko ljudi se zali ali problem postoji !!!

Jesi li siguran da ne tripujes da je do Beotela? Mozda su u pitanju source-ovi na P2P programima koje koristis. I ja sam se dosta tripovao da nesto nije u redu, ali cim krenem da skidam preko torenata nesto sto ima puno seed-ova(tj. dobar odnos seed/leech), sve ide ko podmazano. Probaj preko torentspy-a da nadjes kubuntu-7.04, on mi se bas pre neki dan skidao punom brzinom manje vise konstantno. Pravio sam po satu 160+MB protok. Ogranici upload torent klijentu u netlimiteru na 2kB/s.
Takodje, probaj da skines winamp sa njihovog sajta. Oni imaju dobar server, i ako je sve u redu, trebalo bi da ti se program skida punom brzinom, tj. 48-53kB/s otprilike. Ako ti se kod njih skida drasticno manjom brzinom, onda verovatno imas problem.
 
Jesi li siguran da ne tripujes da je do Beotela? Mozda su u pitanju source-ovi na P2P programima koje koristis. I ja sam se dosta tripovao da nesto nije u redu, ali cim krenem da skidam preko torenata nesto sto ima puno seed-ova(tj. dobar odnos seed/leech), sve ide ko podmazano. Probaj preko torentspy-a da nadjes kubuntu-7.04, on mi se bas pre neki dan skidao punom brzinom manje vise konstantno. Pravio sam po satu 160+MB protok. Ogranici upload torent klijentu u netlimiteru na 2kB/s.
Takodje, probaj da skines winamp sa njihovog sajta. Oni imaju dobar server, i ako je sve u redu, trebalo bi da ti se program skida punom brzinom, tj. 48-53kB/s otprilike. Ako ti se kod njih skida drasticno manjom brzinom, onda verovatno imas problem.

Torrenti na 256 , isli su izmedju 15-27 download , koristim nekoliko sajtova i nikad nije bilo problema , cak nisam ni dodavao extra trackere u torrent file koji skidam, klasican download je isao skoro isto od 15-27 ali sa 512 torrent u proseku ide izmedju 5 i 7 , veoma,veoma retko predje 10,15 ili 17 , isprobao na preko 50 torrent fajlova koji imaju preko 500 seedera i lechera ( minimum ) , klasican download u veoma retkim trenucima krene oko 25-30 ali odma padne na ( zavisi kako kad ) na 5,10,15 ne vise .... takom da ne tripujem
 
Veoma slican problem je bio oko nove godine , uzasno spor internet( surf ok ali torrent uzas) ali posto sam bio non-stop na poslu maltene 24 sata nisam se ni zalio nesto extra , samo znam da je posle izvesnog vremena sve bilo ok ali ovo malo duze traje
 
secam se da je odnos s/l na nekolkiko torrent fajlova bio 2/10 pa je na 256 isao oko 17,18 Kb!!!
 
ispade da se ja najvise zalim ali stvarno je ocajno ! makar da me utese da je problem na centrali telekoma - zvezdara tako nesto ...
Ne menja mi se provajder jer sam uglavnom bio zadovoljan , pa promena adrese itd ...ali ako se ovako nastavi ?
 
Poslednja izmena:
Ne vredi... moracu da sa prasnjavog tavana izvadim moj laserski mac i da sve posecem redom :) nadam se samo da ce biti bolje !
Necemo se cuti par dana extra sam se smorio sa ovim, odoh da probam da skidam nesto sa neta i da molim boga da proradi kako treba
 
secam se da je odnos s/l na nekolkiko torrent fajlova bio 2/10 pa je na 256 isao oko 17,18 Kb!!!

To ne mora nista da znaci. Ta dva seedera mogu da imaju 1Mbit upload, a mogu da budu i kao mi, na ADSLu.
Meni sad lepo radi, ali puca veza cesto...
 
i meni je pucala veza stalno i onda ja lepo nazvo i kaze lik da ce napraviti nalog da se
reprogramira port i da ce biti sredjeno i nekoliko sati kasnije
meni nije bilo signala 20min i ja naravno ispi#deo i seo na fon kad meni kaze lik da to trenutno rade.
i evo proslo vec 5sati bez prekida
 
i meni je pucala veza stalno i onda ja lepo nazvo i kaze lik da ce napraviti nalog da se
reprogramira port i da ce biti sredjeno i nekoliko sati kasnije
meni nije bilo signala 20min i ja naravno ispi#deo i seo na fon kad meni kaze lik da to trenutno rade.
i evo proslo vec 5sati bez prekida

Uhuhu, pa ja onda treba da budem zadovoljan. Meni veza puca odprilike na 4-5 sati, a ranije je prolazilo i po 3-4 dana :D
 
Nazad
Vrh Dno