Šta je novo?

Beotel posle podizanja brzine, problemi

A evo drugi fajl gde se vidi koliko brzo skida prvi fajl koji sam kacio na forum
 

Prilozi

  • 512 adsl 1.doc.doc
    80 KB · Pregleda: 86
Poslednja izmena:
Koristim beotel oko 8 meseci....link je Aperto antena sa NBG ka beotelovom cvorishtu....ping ka google-u je 81ms sto je prihvatljivo...znam da se ovo ne odnosi na aDSL ali ima veze sa njihovim iternetom...tj. sa Telekomovim internetom...Dl sa rapid-a je konstantan, takodje i sa torrent-a...
poenta.....Telekom zaj....:smash:

183878212.png
 
koristi opciju edit a ne da postujes 3posta za redom

Postovacu i 20 poruka jer sam popizdeo vise sa Beotelom !!!!!!!!!!1

Posto cu da prozivam po imenu red je i da se predstavim!
Danijel Krickovic 063 690 089 ,sklapac kompova , serviser, helpdesk,sistemas,aplikativac + DBA u nekoliko "vecih firmi :)" sto se tice racunara + 6 godina rada u stranim bankama na raznim sistemima i IT poslovima... znaci nisam DEBIL i krajni korisnik tipa cemu sluzi ovaj drzac , jel za kafu ???

A prozivam Beotel - Mateju !

Elem okrenem ujutro i dobijem beotel, pocnem da se zalim i kazem da sam na poslu i da trenutno ne mogu da isprobam net, ajde ti mene zovi oko 17-18 h pa da probamo ( kaze Mateja) ok ,kazem ja .
Cujemo se u to vreme , iskljuci winamp + drugi softwer itd , ok kazem , nakaci se na net , nakacim se , idi na taj i taj sajt i skidaj , skidam ja 48-52 kb , super kazem ja ( happy monkey ) Mateja ali torrent ne skida ! 5-10 kb max., znas zavisi sta skidas i odakle + ako podesis kao ja merni extra radi ,kaze Mateja ! da Mateja isti torrent ista podesavanja sa 256 skidao 20-27 kb a sada max 10 kb itd ....probao opet ja sa raznim torrent klijentima i prc , skidam fajlove sa neta 1.5 do 5 kb , odem na rapid 25 kb , probam opet torrent PRC !!! 0.6 do 7 kb !!!


Toliko... posto sam verovao i platio za ovaj mesec bicu do 01.10 a onda raskid ...
Meni je drago da je vecini ljudi mozda sad ok sa Beotelom ali meni nije ok :mad:


Podrav,
 
Ima gomila razloga zasto ti se torrent vuce ko prebijen. Kod mene radi veoma dobro. Sada imam 1024/128 i torrenti idu do 103KB/sec (bas kao i HTTP dl). Medjutim nije uvek tako. Nekad torrentu treba 20-30% da se "zaleti" do maksimuma, nekad i opadne. U principu ako ima malo ili mnogo seedera onda se torrent vuce, a ako je broj seedera 20-100 torrent ide veoma brzo.
 
A kako nas kapira swarm, nas koji smo na dnu konkurencije sa odnosom up/down 1/8?
 
Ima gomila razloga zasto ti se torrent vuce ko prebijen. Kod mene radi veoma dobro. Sada imam 1024/128 i torrenti idu do 103KB/sec (bas kao i HTTP dl). Medjutim nije uvek tako. Nekad torrentu treba 20-30% da se "zaleti" do maksimuma, nekad i opadne. U principu ako ima malo ili mnogo seedera onda se torrent vuce, a ako je broj seedera 20-100 torrent ide veoma brzo.


gOMILA TORRENT FAJLOVA ODNOS OD S100-500/L500-1000 I VISE
dOK SAM IMAO 256 PAKET BIO SAM JAKO,JAKO ZADOVOLJAN HTTP DOWNLOAD 15-25,26 KAKO KAD + TORRENT DO 27 KB ALI ISAO UGLAVNOM 22 KB , ZA MENE DOSTA !
 
Da li se jos nekom sa beotela vuce download sa www.download.com ? Sa nekih drugih sajtova i nekako mogu da postigne fullspeed ali sa download.com nema sanse ,cesto ide kao dail-up
 
Sad probah download.com i stvarno je uzas, tipa ide 5kbps pa skochi na 60 u roku od 3 sekunde, pa padne na 30, pa opet ispod 10....nije do beotela, do njihovog servera je, probao sam odmah drugi ftp, i ishlo mi je finih 105 :)

Inache, probajte torrente bez net limitera....meni bez istog mnogo bolje rade, samo shto svaki ogranichim na 1kb upload interno :D
 
Poslednja izmena:
Sad probah download.com i stvarno je uzas, tipa ide 5kbps pa skochi na 60 u roku od 3 sekunde, pa padne na 30, pa opet ispod 10....nije do beotela, do njihovog servera je, probao sam odmah drugi ftp, i ishlo mi je finih 105 :)

Inache, probajte torrente bez net limitera....meni bez istog mnogo bolje rade, samo shto svaki ogranichim na 1kb upload interno :D


Torrent sa net limiterom ili bez , isto ! ocaj , sta god da stavim za UP/DW isto , promena ostalih setovanja ne pomaze !

Mislim kod mene :wall:

naravno koristio sam svoja stara setovanja dok sam imao 256 + male izmene + tutorial za Utorrent koji je postavio Bane87
 
@alexazmaj

Ti si se prvo pojavio u ulozi "nepristrasnog korisnika Beotela":



a već u drugoj poruci si "avanzovao" u službenika Beotela.



Ekstremno neozbiljno! Da sam ja neki faktor u tvojoj firmi tvoja smena bi se danas završila za sva vremena.

Hmm .. ne razumem sta je lose reko ?
On je ujedno i korinik Beotel.Net usluga. Prvo se javio kao korisnik ( tj kao i svako drugi na ovom topicu .. skoro svako ), a posle se javio kao operater tehnicke podrske.

@Darth Malak
Ne znam tacno u cemu je problem kod tebe , i sa torrentima. yooyo je vec reko da brzina torrenta dosta varira. Ako se vec bavis racunarima , kao sto si i sam reko , trebao bi i sam da znash zbog cega je tako los download.Kod mene sve savrseno radi (pogledaj dokaz http://s1ck.prsotine.net/pic/torrents.JPG ).

Pozdrav
Bosko

P.S. Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram. Vidi se iz prilozenog da ne posecujem cesto forum. (Cita: Pogledaj datum moje registracije , i broj postova , i sve ce ti biti jasno :))
 
Poslednja izmena:
Pa lose je to sto nije od pocetka bio iskren.

Da je u pitanju tread o TV to ne bi bilo toliko strasno, ali ovako jeste.
 
Poslednja izmena:
Hmm .. ne razumem sta je lose reko ?
On je ujedno i korinik Beotel.Net usluga. Prvo se javio kao korisnik ( tj kao i svako drugi na ovom topicu .. skoro svako ), a posle se javio kao operater tehnicke podrske.
Zamisli neki TV program sa uključenjima gledalaca, gde se kritikuje npr. gradonačelnik. Onda se, tobože kao običan građanin i gledalac, uključi gradonačelnik u program i nahvali funkcionisanje gradske uprave, kao sve je besprekorno, savršeno, on je presrećan što živi u tako dobro organizovanom gradu, gradska uprava je naprosto sjajna... Posle se javi ponovo i ispostavi se da je on gradonačelnik glavom i bradom. I onda neko kaže "Pa šta, i gradonačelnik je građanin Beograda, ima pravo da priča kao građanin". To tebi izgleda normalno?

Ponavljam, da sam ja neki faktor u Beotelu on bi sad bio na berzi rada pa bi imao dovoljno vremena da razmišlja o tome "šta je loše rekao". Možda bi i shvatio.

A što se tvog broja postova tiče, čini se da si se ti javio baš posebno zbog ove moje opaske? Kolega iz Beotela?
 
Poslednja izmena:
Hmm .. ne razumem sta je lose reko ?
On je ujedno i korinik Beotel.Net usluga. Prvo se javio kao korisnik ( tj kao i svako drugi na ovom topicu .. skoro svako ), a posle se javio kao operater tehnicke podrske.

@Darth Malak
Ne znam tacno u cemu je problem kod tebe , i sa torrentima. yooyo je vec reko da brzina torrenta dosta varira. Ako se vec bavis racunarima , kao sto si i sam reko , trebao bi i sam da znash zbog cega je tako los download.Kod mene sve savrseno radi (pogledaj dokaz http://s1ck.prsotine.net/pic/torrents.JPG ).

Pozdrav
Bosko

P.S. Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram. Vidi se iz prilozenog da ne posecujem cesto forum. (Cita: Pogledaj datum moje registracije , i broj postova , i sve ce ti biti jasno :))


molim te kazi mi zbog cega je los download ,

Znaci svasta sam probao i dalje isto , u ranim jutanjim satima (03:00-06:00) radi od 10-19 kb, i to je maximum sa mojih 512 , http download ponekad krene na 50 kb ali uglavnom ide izmedju 5-15 kb !

Gomila torrenta sa puno ili malo s/l 256 paket je uvek isao izmedju 15-27 kb , uglavnom oko 22 kb a sa 512 ne preLAzi 20 kb , tj . desi se da skoci na 25 kb ali na 5 sekundi , windows star 3 meseca , bez virusa i glupih programa itd ...

nije mi tesko i da dignem novi windows na drugom disku pa da samo idem download ( http i torrent ) pa da bas vidim kako ce biti .

BTW: posto imam drugara u telekomu zamolio sam ga da pozove neke kolege iz centrale zvezdara pa da provere i tamo
 
v^C tj. s1ck pozdrav malo mi je cudno da se sad tek javljas pogotovu ako se uzmeo u obzir ova poruka na Beotelovom forumu. Meni i dalje ok radi adsl kod Beotela i za sada imaju jos kredita sto se tice funkcionisanja moje konekcije nadam se da ce i tako ostati.
 
v^C tj. s1ck pozdrav malo mi je cudno da se sad tek javljas pogotovu ako se uzmeo u obzir ova poruka na Beotelovom forumu. Meni i dalje ok radi adsl kod Beotela i za sada imaju jos kredita sto se tice funkcionisanja moje konekcije nadam se da ce i tako ostati.

Geom , drago mi je da ti lepo radi ADSL , zanima me sta sa userima koji su prijavili problem pre mene Topuz, Alex, Vuk itd .. slicni opisi downloada , da li im je bolje ? Ljudi javite se sta je bilo sa Vama ...


ispade da sam ja zadnji ostao sa problemom mada vidim Marty Mistere , valjda zali se na Verat ....
 
Meni sad sve radi super, bas kako bi trebalo.
 
Na vezi od 512, skida mi sa radpid sharea 50-52Kb po sekundi, kao i sa drugih servera, a na tornetu varira.
 
@ Darth Malak

Ne brini nisi poslednji mohikanac, ima nas jos nesrecnika:-devil-:
Kod mene je naime ista situacija kao sto si je i ti opisao - ranije sam pomocu utorenta skidao fajlove brzinom od oko22-25 KB/s i retko kada mi se brzina spustala ispod 18 KB/s. Otkad su duplirali brzinu ja preko utorenta ne mogu da downloadujem nista preko 17 KB/s sto je apsolutni maximum jer mi se brzina obicno krece oko neverovatnih 8-9 KB/s!!!:mad:
Uzas, a ja prosto ne mogu da utvrdim zbog cega je to tako!!!:crash:
 
Geom , drago mi je da ti lepo radi ADSL , zanima me sta sa userima koji su prijavili problem pre mene Topuz, Alex, Vuk itd .. slicni opisi downloada , da li im je bolje ? Ljudi javite se sta je bilo sa Vama ...


ispade da sam ja zadnji ostao sa problemom mada vidim Marty Mistere , valjda zali se na Verat ....

Izvinite ako ce mozda ovo grubo zvucati, ali mislim da ste se oglasili na pogresnom forumu. Ovo ste trebali na beoteelovom forumu da napisete , ili da se javite tehnickoj podrsci. Izvinjenje i adminima/moderatorima bench foruma, ako smatraju ovu poruku kao reklamu .

P.S. Nista lichno Darth Malak. No hard fealings :)

Pozdrav
Bosko
 
Evo kakav je upload na rapid :eyebrows: ovako je stalno
dl ide manje vise dobro
 

Prilozi

  • up.PNG
    up.PNG
    163.9 KB · Pregleda: 111
Izvinite ako ce mozda ovo grubo zvucati, ali mislim da ste se oglasili na pogresnom forumu. Ovo ste trebali na beoteelovom forumu da napisete , ili da se javite tehnickoj podrsci. Izvinjenje i adminima/moderatorima bench foruma, ako smatraju ovu poruku kao reklamu .

P.S. Nista lichno Darth Malak. No hard fealings :)

Pozdrav
Bosko

Ne ljutim se .... na beotel forum necu da idem , sto se tice tehnicke -zvao sam i no comment !
Jos malo da sacekam tj. dok ne proverim da nije do centrale-cekam ortaka da vidi sa svojm kolegama i ako je u centrali ok a shit download se nastavi .... zbogom beotel
 
Za one koji imaju ruter, koji DNS server koristite i da li treba da bude isti na svim racunarima u mrezi ?
 
ja ne znam za vas ali meni se u zadnjih 2 dana net vuce kao da imam 512 umesto 1536
 
ja ne znam za vas ali meni se u zadnjih 2 dana net vuce kao da imam 512 umesto 1536

:) dobro je nisam jedini ...

Elem meni se net malkice popravio ako mogu tako da kazem !
Surf - malo brzi nego sto je bio zadnjih dana
HTTP download - ? hmm , onako varira od 15-35 bolje nego ranije kada se vukao 0.6 -7
Torrent - radi kao nekad dok sam imao 256 adsl , znaci download ide ( uglavnom ) oko 22 pre nekoliko dana se vukao kao razjareni puz

opet sa 512 adsl-om bi ipak trebao da radi brze...
 
Meni je net opet los. HTTP je od 20 do 52 (sto je kao neki maksimum) ali ni jedna brzina ne moze da mi se ustali rekao bih da je prosek oko 30....sto je "pravih" 256 da :)...jel ima jos neko ovakvih problema?
 
nevalja ovaj beotel nikako

brzina je 1,5mb dow i izmerih sada ovo.jel to samo beotel ili svi tako trokiraju.ovo treje vec 2-3 dana:smash:
 

Prilozi

  • Capture.gif
    Capture.gif
    4 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Meni je net opet los. HTTP je od 20 do 52 (sto je kao neki maksimum) ali ni jedna brzina ne moze da mi se ustali rekao bih da je prosek oko 30....sto je "pravih" 256 da :)...jel ima jos neko ovakvih problema?

Meni isto http slabije radi. Sa winamp i firefox sajtova ne mogu da postignem 50kB/s i cesto opada na 30, 35kB/s, sto mi se nije desavalo pre nedelju dana. Tada sam sa winamp-a skidao njihov plejer konstantno 50-52kB/s. Rapidshare isto...Nadam se da je nesto privremeno. Tu i tamo primetim da se neki sajtovi malo sporije otvaraju.
E da...speedtest.net mi konstantno pokazuje oko 350/52kbps...to bas i nije 420-430/50kbps kao ranije...
 
Poslednja izmena:
ja sam iso da zamenim za ruter i nisam nista dobio

za sada brzina mi radi const. 150kB

do pre 2 dana mi se vuko net jedva da izvuce 512 od 1.5mb

ali kad got sam ih zvao na tehnicku podrsku javljali su se ako ne odma posle 1min
cak i u sred noci
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno