Šta je novo?

Beotel posle podizanja brzine, problemi

tek sad - pre 10 min - duplirano 256 > 512.
/ip mi ponovo radi , i to dobro (da ne ureknem)
 
Beotel, Borca, jutros sam primetio da je 256 -> 512, nemam pojma kad su promenili ali kod mene sve radi kako treba. Speedtest je malopre izmerio oko 460 kb/s (isto kao i jutros), youtube radi "realtime" i skinuo sam neko programce od 10-ak MB sa ok brzinom. A sve sa /ip logovanjem (imam ruter i sam se loguje tako vec mesecima) ....
Ne pada mi na pamet da branim nekoga, ali mozda biste trebali da sacekate da prodje vikend, pa nije smak sveta ako dan-dva bude zapinjao net.
 
Izgleda da se popravila situacija tj. namestili su Cisco SCE:
 
Meni i dalje brljave torrenti,512/64, /ip logovanje.Demonoid trackeri.
Juce je sve super radilo,ali danas sam morao vise puta da menjam nacin logovanja(odem iza NATa na net,OK radi nekih 30 minuta,posle opet zabrljavi,pa moram na /ip logovanje i tako u krug)
 
Danas u toku dana nisam probao torrente, ali sinoc i sada rade skroz ok (oko 100KB/sec). Logovan sam sa /ip i paket je 1024/128. Speedtest.net mi prijavljuje ocajne rezultate, ali obican http dl sa Beotelovog servera ide 105KB/sec.
 
Izgleda da radi, nadam se da će tako i ostati.
 
Poslednja izmena:
ja imam paket 1536/192 i kad se logujem bez /ip surf download radi dobro ali ne kako bi trebalo

a kad se logujem sa /ip torrenti se ubrzaju do MAX 100kb/s uglavnom idu oko 80kb/s
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje brljave torrenti,512/64, /ip logovanje.Demonoid trackeri.
Juce je sve super radilo,ali danas sam morao vise puta da menjam nacin logovanja(odem iza NATa na net,OK radi nekih 30 minuta,posle opet zabrljavi,pa moram na /ip logovanje i tako u krug)

Ovo gore i dalje sve stoji...Konekcija ima definitivno limit od 25-26KB/s za torente,ma sta radio i kako limitirao upload(unutar klijenta,ponaosob za svaki fajl,globalno ,pomocu netlimitera-nema pomoci)
Veoma sam razocaran :S:

PS Centrala Zvezdara
 
evo popravilo se napokon
doduse imam neke pikove po par sekundi cak na 200kb/s

untitled.JPG

untitled1.JPG
 
Meni i dalje brljave torrenti,512/64, /ip logovanje.Demonoid trackeri.
Pa sad... Mada demonoid traži registraciju, 90% njihovih torrent fajlova su faktički public. Meni se na Sezamu torrenti vuku da je to beda jedna (ima koji su 5 kB/s), ali juče sam nešto skidao sa RyanVM trackera i išlo je preko 50 kB/s. Dakle, mora se proveriti sa vrlo kvalitetnim torrentima, public (a ni Demonoid) nisu mera ni za šta.
 
Izgleda da sam ja jedan od retkih kome je net lepo radio poslednjih dana.Dl sa Rapida je oko 50-55 kb isto tako LimeWire,konektujem se iza NAT-a,nisam probao sa /ip.Pozz
 
Ljudi ja imam problem kada skidam preko lime wirea da kazem sve je ok skida 40kb/s ali kada radi utorrent dowload ne moze da pretera 10kb/s inace paket je sada 512kbs. podesio sam sve kako treba barem se nadam. Evo sada gledam ima 13 seedersa a on skida 2.0kb/s uzas:wall:
Sta da radim.
 
Vec sam se javljao i evo me opet. Znaci 512->1024.
eMule je proradio. Lose, ali radi. Download je uglavnom oko 60-70kBps, a upload tada padne na 7-8kBps, inace je non stop bio 10kBps. Znaci definitivno download otkida mnogo od uploada. Ima li ikakve nade da ce ovo popraviti u narednih mesec dana ili im je ovo stalno resenje?
Drugi problem (zbog kog bas ludim :mad: ) je taj sto vise ne mogu da igram trackmaniu online. Igra mi kaze not connected to internet!! Do 1h sinoc je radilo i onda mi je samo u toku igre izasla poruka da sam diskonektovan sa servera i od tada mi igra govori kako nisam konektovan na internet iako jesam i nista nisam menjao u bilo kakvim podesavanjima. U cemu je ovde problem?
Nekog ovde treba :smash: :whip: :smackbum: :whip:
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 
Ljudi ja imam problem kada skidam preko lime wirea da kazem sve je ok skida 40kb/s ali kada radi utorrent dowload ne moze da pretera 10kb/s inace paket je sada 512kbs. podesio sam sve kako treba barem se nadam. Evo sada gledam ima 13 seedersa a on skida 2.0kb/s uzas:wall:
Sta da radim.

Sada demantujem samog sebe : Iskljucio sam utorrent i presao na BitComet skida torrente sve prsti download 45-50kbs. Sjajno:banana:
 
Koja verzija BitCometa?
 
Posle 3h danas,situacija na Beotelu se poprilicno popravila.Ono sto je max. islo na 25KB/s ,sad moze bez problema na 45-50KB/s!Hmmm

Paket 512/64,upload u utorentu na 6KB/s,eksterni limit sa NetLimiterom na 2KB/s(sve reko ovoga ubije DL na 20KB/s).Probao sam odmah(dok bolje radi :) )i sa onim resenjem iz tutorijala(1KB/s na svaki torent i max gobalni upload na 6KB/s) i nesto je sporije -oko 40KB/s.Mada i ovako je super,samo da potraje.
 
Poslednja izmena:
Meni na Beotelu sve OK. Download max brzinom, trajao on 10 sekundi ili 10 sati. Torenti idu prihvatljivom brzinom, svakako ne max, al ionako ne stižem sve da odgledam što skinem.

A sad jedno logično pitanje. Prvog septembra su udvostručili kapacitet downloada. Na ovom forumu su se poruke tog dana pojavljivale na svakih 5 minuta. I svaki komentator je lupao c&p sa speedtest.neta i sličnih programa, ispitivao koliki mu je download sa svake varijante, itd... A Beotel ima barem 100 puta više podjednako radoznalih korisnika koji nisu slali postove ovde. Da li je neko makar na trenutak pomislio da mreža u tih 24h možda neće raditi u potpunosti kako treba? Ili je najvažnije biti prvi koji će pljunuti?
 
meni se ponovo pogorsalo
znaci ima da zapalim beotel
 
Evo kako je sada kod mene:



Samo neka ostane ovako :D(posle svih problema koje sam imao to bi me dotuklo :bottle: :d)
 
Poslednja izmena:
Lepo covek kaze nije Beotel drzavna firma, pa da ste obavezni da budete kod njih bez obzira na sve, ako ste videli da ne radi kao treba a pritom oni nemaju nameru da to srede nego jos bezobrazno govore da nije do njih, pa menjajte ih nije to toliki problem makar sada imate izbor

Pozdrav
 
pa problem je sto se ceka dok se nakane da skinu svoju premu sa porta pa onda dok se nakani novi provajder da stavi svoju opremu i to ti sve ispadne oko 20 dana ako imas srece
 
Kod mene evo sve u redu danas na Beotelu.Javni torrent zna da dobaci i do 50 a prosecna brzina je nekih 45KB/s.
 
Ja imam nevidjen problem!ovo je bre mucenje jedva naguram 25!
 
Izgleda da generalno ovako mali uplink nije dovoljan za velike brzine downloada na torrentu. Zato šibaju torrenti gde praktično imate samo seedere (OpenOffice, Ryan...) a ostali krahiraju i rade brže samo kad se baš potrefi. Meni normalan download (SezamPro) ako je server dobar šiba punom brzinom ili tu blizu, ali torrenti loše idu. Upload nas ograničava, bojim se.
 
Na Beotelu su se od 21h opet torent srozali :( .Sad utorent vuce otprilike oko 25-30KB/s max :( (isto sve kao i danas u podesavanjima)
 
Za mene je mrtav Beotel, vise se ne nerviram, bice ili Telekom, ili PTT ili SBB Flat Surf i to je to.
 
Meni je posle prelaska sa 512->1024 tek danas Emule proradio brzinom vecom nego na dial up-u. DL je isao do 60k sto je mnogo manje od maksimuma 128k. Sad mi je mrtav net na \ip konekciji ali radi bez \ip-a. Inace surf mi je vise nego zadovoljavajuci. Sutra treba da uplatim Beotel za sledeci mesec i dobro cu razmisliti o nastavku saradnje.
 
Vidim da vas ima jos koji se nervirate dobro je nisam sam!:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno