Šta je novo?

Beotel posle podizanja brzine, problemi

Sve je ok kod mene, sada. Evo vec 35 minuta skidam poslednji autopatcher core od 330MB, i ide preko torenta 35-50KB/s. Kapiram da su fluktuacije do dinamike samog torent swarma. Inace, ja sam konstantno van NAT-a, sa /ip.
Ja sam na centrali Tosin Bunar, Beograd.
Polako...dajte im par dana, pa cemo videti. I meni se u jednom trenutku pocelo da kuva u stomaku, i da razmisljam o prelasku na Telekom (pitanje je da li ima slobodnih portova), ali sam odlucio da malo iskuliram.
 
Video sam na njihovom forumu da ljudi kazu da se popravila situacija sa /ip pa reko da probam i stvarno radi, evo sa rapida ide oko 48-49kb/s konstantno
 
Poslednja izmena:
Meni se upravo popravilo. Takodje centrala Tosin bunar, NBGD.
 
I meni, hvala Bogu.
Skidam 100MB sa rapida, skinuto 37Mb za sada, ide stalno preko 51kb/s.
Ima nade :)

Uh, vec sam mislio da ce biti cimanja

P.S Zaboravih da kazem, gornje sa /ip. I dalje pici punom brzinom
 
Poslednja izmena:
ništa mi sad nije jasno - sa /ip - ne mogu ništa da skidam trenutno?!
 
Video sam na njihovom forumu da ljudi kazu da se popravila situacija sa /ip pa reko da probam i stvarno radi, evo sa rapida ide oko 48-49kb/s konstantno

Ne znam kad se popravila, ali krene normalno, pa se smori, dok se ne srolja skroz.

Tako je bilo do malopre, sad pratim popodnevno stanje :)
 
i kod sezama je isto... duplirali su (na 1Mbps) jos sinoc i tad je islo samo tako... a danas kad sam video... tuga. 1 torrent mi je ukljucen, up ide oko 7-9, down oko 40, a surf je nemoguc, jednu stranicu otvara i preko 30 sekundi (za ovaj prozor (reply to thread) mu je toliko trebalo!?!). Pa sa istim up/down torrentom na 512 je surf isao brze!
 
Ajde neko da linkuje na njihovom forumu ka ovom threadu.
 
I meni se popravilo(za sad). Samo da tako i ostane.

 
Poslednja izmena:
Skinuto 100MB, jedan fajl, bez ikakvih usporenja, sve vreme preko 50kb/s.
Zanimljiv detalj: kad god pokusam da skinem torrent sa piratebay-a ili tl-a, izbaci mi "connection was reset". Takodje, uTorrent uopste ne radi.

Izgleda da jos uvek cackaju...
 
Sa 768 na 1536...Do 15h je bilo zalosno ali sad je ok protok.Skidanje je konstantno oko 130kb/s.Najbitnije je da je ping ostao dobar.Za 4 meseca koriscenja sve pohvale od mene za Beotel.
 

Prilozi

  • BeotelDown.jpg
    BeotelDown.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 52
  • testmynetDual.jpg
    testmynetDual.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 67
upravo sam probao i izgleda da su malo sredili. logujem se sa /ip, i rapidshare pici oko 52. nadam se da ovo poboljsanje nije kratkog daha.
 
Ima nade.Evo svezeg testiranja sa /ip.

 
Znaci 512->1024. Konektujem sa sa /ip. Download radi dobro, ali eMule nece da se konektuje ni na jedan jedini server. Svuda kaze, "Server appears to be full!".
Ako neko zna u cemu je problem, nek pomaze.

p.s. Bez /ip hoce da se konektuje na bilo koji server (ali tad je naravno lowID, sto nije prihvatljivo)
 
Poslednja izmena:
Up je jaaaako mali. Nocas sam se zezao malo sa torentima... Nemoguce je kako upload gusi download. Morao sam da ogranicim Up na 9k da bih mogao da izvucem 145k Down-a. Ok, to je normalno sa ovako nehumano malim uploadom ali sinoc kako se net vukao pa ti je strasno!!! :S: Ostalo radi manje vise normalno s tim sto je sada paket manje upotrebljiv. Da postigao max down, moras da se odrekne up-a skroz :(
BTW, vidite na sta sam naleteo :d


Youtube radi istom brzinom ako ne i sporije kod mene... :wall:
 
Poslednja izmena:
Evo ovog trenutka mi proradio P2P, (inace nisam mogao ni da se konektujem na Emule a uTorrent nije hteo da otvori nijedan tracker), videcu kojom brzinom ce da ide, inace HTTP ide otprilike duplo brze nego ranije.
 
Poslednja izmena:
Dzaba sam se ponadao, trajalo je celih 5 minuta, sad opet ista prica, P2P ni da bekne. Nista nisam pipao, IP adresa ista sve vreme (nisam iza NAT-a), znaci nije do nas vec do Beotel-a. Sacekacu jos par dana da ovo srede, inace odoh na Telekom.
 
Poslednja izmena:
Izgleda sve radi ok, zato sto su onemogucili torrente i ko zna sta jos...


BZVZ... ****ni Beotel
 
meni torrenti rade jako lose oko 40kb/s a imam 1.5mb

pise mi u Utorrent-u kao port is not open (i crveni uzvicnik u status liniji)

koristim
SAGEM F@st 800-840 M O D E M
KAKO DA OTVORIM PORT?
 
koristim
SAGEM F@st 800-840 M O D E M
KAKO DA OTVORIM PORT?
nikako uzmi ruter! stvarno torrenti ne rade http se unormalio! dajem im sansu od 24h ako ne zavrse ovo odoh u futuru da raskinem ugovor!
 
ali onda mi ne radi net surf.
ima li neki drugi nacin za to?
 
Nisam hteo da flejmujem, nego problem je ocigledno Telekom, ne ovi ostali koji ustvari rade za Telekom, a zovu se Sezam, Beotel...
Koliko znam niko od njih ne koristi bilo kakav drugi sistem od Telekoma.
Posto je Telekom us-'- motku, cinjenica je da nisu krivi pod-provajderi, kako ih ja zovem. :D

Ipak, tacno je da su Vas zavrnuli. Ja da sam na njihovom mestu, ja bih svakome sacekao da istekne net, pa tek onda ponovo ( od sledeceg meseca\uplate aktivirao double ).
 
Imam iste probleme , jos mi nije dupliran down , nisam jos platio za septembar i razmisljam se da li da platim ili raskidam ugovor ..

@Vuk quote-ovo sam te na beotelovom forumu i okacicu link ka ovom .
 
Od nekih 17.30h kada se logujem sa /ip nemam gotovo nikakav protok ni up ni down.
pricao sam sa Vladanom i kaze da ce najkasnije u ponedeljak biti resen taj problem usled prelaska na brzi down.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je sada situacija kontradiktorna Beotel, centrala Zvezdara 1Mb/s posle dupliranja .
Http je ocaj . Skidam sa rapida u proseku 11KB/s Onaj speedtest
mi za downspeed daje oko 60Kb/s , upload je ok .
p2p radi odlicno . Ovo je copy/paste mog posta od 15h danas :
http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1204443&postcount=1182
Ovakva je bila situacija do veceras .

Sad su popravili, rapid mi ide od 50 do 70 KB/s . p2p pici odlicno i dalje - od 90 do 105 KB/s .
Svo vreme sam konektovan sa /ip . Surf radi odlicno .
 

Prilozi

  • uzivancija.JPG
    uzivancija.JPG
    36 KB · Pregleda: 59
Da se i ja ubacim u diskusiju. Naime SBB je kod mene zivi ocaj, stalno se prekida, gubim signal, nameravam da predjem na adsl jer mi nema druge.

Jel zna neko nesto vise da mi kaze o Beocity Gold paketima, vidim da na njihovom sajtu lepo pise Garantovana brzina i 1:1 agregacija, i sve to za relativno male pare? Imaju i paket za P2P, takodje garantovana brzina i agregacija, ali je on malo skuplji. Njihova ponuda mi se cini sasvim OK, u samom startu covek zna na cemu je.

Inace, odnos kod adsl-a u razvijenim zemljama je 8:1, prema tome ako bude doslo do novog dupliranja dl morace da dodje i do dupliranja up.
 
Meni da kucnem u drvo, trenutno sve radi kako treba. Zdrav torrent pici preko 50kb/s, surf radi odlicno (YouTube u realnom vremenu), rapidshare konstantno preko 50kb/s, eMule radi odlicno.

Nadam se da ce ovako da ostane :)
 
Meni da kucnem u drvo, trenutno sve radi kako treba. Zdrav torrent pici preko 50kb/s, surf radi odlicno (YouTube u realnom vremenu), rapidshare konstantno preko 50kb/s, eMule radi odlicno.

Nadam se da ce ovako da ostane :)

Takođe, sve radi ok, rapid oko 50 kb/s, surf je ok, sve radi kako treba.
BTW, kačim se iza NAT-a, nisam probao /ip, nemam potrebe.:D
 
Nazad
Vrh Dno