Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

@djole90 ako ti je na memorijskoj kartici onda sve sa kartice prekopiraj u comp(osim te slike koju hoces da brises) i formatiraj kartcu : MENI-SETTINGS-PHONE SETTINGS-FILE SYSTEM-FORMAT CARD- PA YES I ONDA TI SE SVE BRISE SA MEM KARTICE

to ti jedno od resenja a drugo kao sto reko VALDADJ je fleshovanje !!!!

MADA POSTO JE KARTICA U PITANJU, STO BI SE PETLJAO SA TABELAMA I KOLONAMA U BAZI PODATAKA, KADA JE JEDNOSTAVNIJE FORMATIRATI I REINDEKSIRATI KARTICU ILI
OBRISATI SYS FAJL SA KARTICE...


Pazite, ukoliko je isti problem kao sto sam ga ja svojevremeno imao na v48, nece pomoci formatiranje. Naime, i posle formatiranja fajl ostaje! Imao sam taj problem pa znam... i nakon formatiranja kartice, fajl ostaje.
Zapravo, fajl ne postoji na kartici, ali postoji indexovan u bazi podataka u telefonu tj. u onoj sql bazi. Zato i ne moze da se obrise, jer on u stvari i ne postoji. Zavrzlama :smoke:
No editovanje sql baze ili fleshovanje je tada jedino resenje problema. Ne znam sada da l' on ima isti problem koji sam ja imao, ali rekao bih da je tako. Probaj formatiranje, ali ako nece... ovo su ti jedini nacini.

@djole - ajde probaj formatiranjem pa javi. Ako ne pomaze, onda je isti problem u pitanju koji sam ja imao na v48/
 
Poslednja izmena:
Pazite, ukoliko je isti problem kao sto sam ga ja svojevremeno imao na v48, nece pomoci formatiranje. Naime, i posle formatiranja fajl ostaje! Imao sam taj problem pa znam... i nakon formatiranja kartice, fajl ostaje.
Zapravo, fajl ne postoji na kartici, ali postoji indexovan u bazi podataka u telefonu tj. u onoj sql bazi. Zato i ne moze da se obrise, jer on u stvari i ne postoji. Zavrzlama :smoke:
No editovanje sql baze ili fleshovanje je tada jedino resenje problema. Ne znam sada da l' on ima isti problem koji sam ja imao, ali rekao bih da je tako. Probaj formatiranje, ali ako nece... ovo su ti jedini nacini.

@djole - ajde probaj formatiranjem pa javi. Ako ne pomaze, onda je isti problem u pitanju koji sam ja imao na v48/

U PRAVU SI VLADO! ONDA JE NAJBOLJE DA NAM OKACI SQL FAJL, PA DA GA SREDIMO...
 
USKORO zavrsavam pravljenje foruma za EF81,znaci sve ima od skinova do problema :D...
@VLADADJ zamolio bih te da obrises onaj domen www.ef81.tk jer sam bas tako hteo da registujem domen. :D Zauzvrat dobijas mesto moderatora ili admina biraj sta hoces...pozzzzz
 
E ja imam problem, ne mogu uopste da postavim logo. Znaci, ne mogu ni ovaj tvoj AUDI logo, ni onaj koji ja napravim. Stvar je u tome sto idem u MENI-SETTINGS-DISPLAY SETTINGS-LOGO i sad nadjem zeljeni logo, selektujem i nista. Kad izadjem i dalje mi stoji ono VIP (ili TELENOR na 63)??? U cemu je tu problem? Isti problem mi je bio i na firmware-u v48 a i sada na Vodafone-u 58. :type:
Zar nije u pitanju onaj logo na eksternom ekranu?!
 
Ne pokusavaj sa NV ITEMSIMA, nista neces dobiti, jer je nemoguce baratati fajlovima iz OBEX-a telefona i memorijske zbog FILE PERMISSIONA I CONNECTIONA i to je nemoguce srediti!!
Sto se signala tice, to sam vec objasnio, to isto ITEMSI ne mogu srediti, vec promena kartice i izbor TELENORA za provajdera ili ako si 064/5 i imas dovoljno jak 3g signal, prebaci na 3g ONLY! I NEMA VISE SECKANJA! TO NEMA VEZE SA JACINOM SIGNALA, VEC ZATO STO JE VIP UZJAHAO MT:S I KORISTI NJIHOVU DRUGU LINIJU GSM SIGNALA!


Hvala na ovom postu. Slicno sam i ja razmisljao. Probao sam da povecam vrednosti NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I i rezultat je da nisam imao signal?!?!?! Stalno nedosTUPAN.

PS Nemam 3g ONLY, imam samo GSM i UMTS only.
 
Hvala na ovom postu. Slicno sam i ja razmisljao. Probao sam da povecam vrednosti NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I i rezultat je da nisam imao signal?!?!?! Stalno nedosTUPAN.

PS Nemam 3g ONLY, imam samo GSM i UMTS only.
Pa bas to UMTS ONLY i bice razgovori bez prekida! ,-)
Pozdrav!!!
 
E ja imam problem, ne mogu uopste da postavim logo. Znaci, ne mogu ni ovaj tvoj AUDI logo, ni onaj koji ja napravim. Stvar je u tome sto idem u MENI-SETTINGS-DISPLAY SETTINGS-LOGO i sad nadjem zeljeni logo, selektujem i nista. Kad izadjem i dalje mi stoji ono VIP (ili TELENOR na 63)??? U cemu je tu problem? Isti problem mi je bio i na firmware-u v48 a i sada na Vodafone-u 58
Zar nije u pitanju onaj logo na eksternom ekranu?!

Ma pazi, taj LOGO za eksterni ekran sam sredio (uz pomoc onog programcica sto sam kacio), to je sve super. No mene zanima onaj logo mesto Operatera na internom ekranu, ono gde pise VIP, TELENOR, MTS... znas da ima opcija u Settings - Display - Logo... E problem je sto ja kada izaberem logo, nista se ne desava i dalje stoji VIP.

E sad kada smo vec ovde da ponovim pitanje. Kako da mesto imena operatera stoji neki logo koji izaberem preko opcija SETTING - DISPLAY SETTINGS - LOGO.. ili kako da uklonim to VIP ******?

2vxeex5.jpg


USKORO zavrsavam pravljenje foruma za EF81,znaci sve ima od skinova do problema :D...
@VLADADJ zamolio bih te da obrises onaj domen www.ef81.tk jer sam bas tako hteo da registujem domen. :D Zauzvrat dobijas mesto moderatora ili admina biraj sta hoces...pozzzzz
Posalji mi link foruma samo na PM i ja cu podesiti redirekciju i neka tako stoji... da ne brisem sad, isti ti djavo.
 
Poslednja izmena:
el ima neko srpski T9 onja u djwibeom potpisu ne radi !!!
 
E momci stvarno vam SVIMA puno puno HVALA na uputstvima! Evo ja cu sada da probam da formatiram prvo karticu pa cu da vam javim sta je bilo!
Ako ne uspe to onda bih zamolio VLADUDJ da mi napise kako da uradim backup onog sql fajla posto je on to spomenuo_Onda cu ja da vam ga okacim i ko moze od vas i zna neka ga sredi i vrati mi ga nazad da ga ubacim! Naravno ako mu nije problem!
Jos jednom veliko HVALA! Pozz

A sto se tice tog LOGA ni meni nece da ga stavi na ekran! I dalje mi na ekranu stoji Vip! Ranije je hteo da stavi ono prozirno i to Vip nestane ali sada nece ni to! Usput kako si sredio LOGO za externi ekran?
Pozz
 
Poslednja izmena:
E momci stvarno vam SVIMA puno puno HVALA na uputstvima! Evo ja cu sada da probam da formatiram prvo karticu pa cu da vam javim sta je bilo!
Ako ne uspe to onda bih zamolio VLADUDJ da mi napise kako da uradim backup onog sql fajla posto je on to spomenuo_Onda cu ja da vam ga okacim i ko moze od vas i zna neka ga sredi i vrati mi ga nazad da ga ubacim! Naravno ako mu nije problem!
Jos jednom veliko HVALA! Pozz

A sto se tice tog LOGA ni meni nece da ga stavi na ekran! I dalje mi na ekranu stoji Vip! Ranije je hteo da stavi ono prozirno i to Vip nestane ali sada nece ni to! Usput kako si sredio LOGO za externi ekran?
Pozz

IDI U BMC, PA NADJI U CONTENT TAJ FAJL I AKO NEMOZES DA GA KOPIRAS IDI NA DESNI KLIK, PA NA EDIT I PUSTI DA GA BMC OTPAKUJE U TMP FOLDER.. KASNIJE GA NADJI NA DOCUMENTS AND SETTINGS/PA TVOJE KORISNICKO IME U WINDOWSU/LOCAL SETTINGS/TMP/BMC... PA GA OKACI...
NADAM SE DA JE JASNO..
NAPOMENA: U WINDOWS EXPLORERU, NA TOOLS, PA NA FOLDER OPTIONSU, JEZICAK VIEW, CEKIRAJ OPCIJU SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS...
 
IDI U BMC, PA NADJI U CONTENT TAJ FAJL I AKO NEMOZES DA GA KOPIRAS IDI NA DESNI KLIK, PA NA EDIT I PUSTI DA GA BMC OTPAKUJE U TMP FOLDER.. KASNIJE GA NADJI NA DOCUMENTS AND SETTINGS/PA TVOJE KORISNICKO IME U WINDOWSU/LOCAL SETTINGS/TMP/BMC... PA GA OKACI...
NADAM SE DA JE JASNO..
NAPOMENA: U WINDOWS EXPLORERU, NA TOOLS, PA NA FOLDER OPTIONSU, JEZICAK VIEW, CEKIRAJ OPCIJU SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS...
Ok, hvala @maldenu! Evo kopirao sam taj fajl i okacio ga! E sad mi ti samo reci jel da pocinjem formatiranje ili ne? Dal da pokusavam to uopste ili ces ti ili ko vec da mi sredi ovaj fajl i onda samo da ga ubacim? Izvini sto te malo mucim! Ako formatiram posle bi morao dobrih 700MB da vracam na karticu!:d Pozz
 

Prilozi

  • sql_content_db.rar
    386.2 KB · Pregleda: 46
E momci stvarno vam SVIMA puno puno HVALA na uputstvima! Evo ja cu sada da probam da formatiram prvo karticu pa cu da vam javim sta je bilo!

Ne mogu da verujem da ti prvo nisi pokusao da formatiras karticu! Pa valjda je to prva stvar koju si trebao da pokusas :D. Ako nece, samo mi okaci onaj SQL fajl.

Usput kako si sredio LOGO za externi ekran?
Pozz
Pa okacio sam program i uputstvo na prethodnoj strani. (ali to se misli na onaj BENQ-SIEMENS logo (ili vodafone) na spoljnom ekranu, kad je telefon otvoren)

No ajde ljudi... operator logo... kako kako... zar je moguce da je nemoguce ukloniti? :wall:



Edit: djole... pokusaj ti prvo da formatiras pa ako ne resis time problem, onda ovo... :D
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da ti prvo nisi pokusao da formatiras karticu! Pa valjda je to prva stvar koju si trebao da pokusas :D. Ako nece, samo mi okaci onaj SQL fajl.


Pa okacio sam program i uputstvo na prethodnoj strani. (ali to se misli na onaj BENQ-SIEMENS logo (ili vodafone) na spoljnom ekranu, kad je telefon otvoren)

No ajde ljudi... operator logo... kako kako... zar je moguce da je nemoguce ukloniti? :wall:



Edit: djole... pokusaj ti prvo da formatiras pa ako ne resis time problem, onda ovo... :D
E uspeo sam sve da resim formatiranjem kartice! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Sad sam srecan kao malo dete:banana::banana::banana:
Tako da nema potrebe za sredjivanjem sql fajla koji sam vec okacio!
Hvala vam jos jednom i izvinite sto sam vas malo iscimao!
A sad idem da sve ponovo vratim na karticu!
E da, @VLADADJ da te pitam jos nesto, da li ja smem da da povecam ono u sto stoji u BMC pa podesavanja za BREW 14400Bd na npr. 128000Bd?
Jel bi mi tako brze prebacivao podatke?
Velikiiiiii pozzzzzzzz!:wave:
 
^^^Odlicno :D ccc da se ti nisi setio prvo to da uradis. Vis ja kad sam na 48ci imao slican problem formatiranje nije pomoglo, kao ni reset telefona. Ali vis kod tebe je ipak drugacije.... Sto se brew commandera tice slobodno povecaj... kod mene stoji na 256000 (to mi je najveca vrednost) sad da li brze prebacuje ne znam, ali ne vidim da ista smeta :S


LOGO moze biti bilo koja slika s prozirnom podlogom. Programom za obradu slika (npr. Paint Shop Pro) preuredis neki originalni logo ili sam napravis svoj, velicine 180x60 i u .png formatu zbog prozirnosti! Nakon toga spremis sliku u memoriju telefona i promijenis logo! Evo logo od AUDI-ja i upute mijenjanja...

steki mag kako si namestio ovaj logo :( meni nece daj pomagaj .... aaaa izludecuuuuuuu! Ocaj!

attachment.php

Edit: Uzgred, tema je ****na!
 
Poslednja izmena:
@VLADADJ znas zasto on nama mozda nece da stavi logo? Vidis da Steky-MAG na ekranu nema ono sto ga obavestava gde se trenutno nalazi, u kom je mestu, Cell info display! E a nama to stoji. I ja sad mislim da je zbog toga jer to je iste boje kao i ime mreze i stoji na ekranu ispod toga! I onda lepo kad mi odemo tamo u settings pa display i logo i "promenimo ga" on ga ne promeni zato sto stoji ta informacija o mestu a on verovatno nemoze da zameni i jedno i drugo nego samo ime mreze i onda ostane kao da mi nista nismo ni promenili! A to mu je verovatno tako fabricki namesteno(glupost)! E sad to je moja pretpostavka, nadam se da si me razumeo sta sam hteo da kazem!:d
Pozz
 
^^^Odlicno :D ccc da se ti nisi setio prvo to da uradis. Vis ja kad sam na 48ci imao slican problem formatiranje nije pomoglo, kao ni reset telefona. Ali vis kod tebe je ipak drugacije.... Sto se brew commandera tice slobodno povecaj... kod mene stoji na 256000 (to mi je najveca vrednost) sad da li brze prebacuje ne znam, ali ne vidim da ista smeta :S




steki mag kako si namestio ovaj logo :( meni nece daj pomagaj .... aaaa izludecuuuuuuu! Ocaj!

attachment.php

Edit: Uzgred, tema je ****na!
Kako bre nece?!
Evo ti retardirani opis postupaka koje sam obavio da bih postavio logo:
(kada kazem retardirani, mislim na sebe... :-D)
1. Display settings
2.Stanem na logo, pa levi soft key CHANGE
3.Slika u folderu Pictures memorije telefona, tj. tu sam je smestio
4.Pronadjem je nakon CHANGE-a
5.Levi softkey SELECT i tu je logo...

Mozda je problem, ako si logo smestio na karticu ili te zeza sto su ti CB poruke ukljucene...
Probaj, pa javi...

attachment.php
 

Prilozi

  • DispCapture.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 276
@VLADADJ

Jos iz vremena SIEMENS-a njihovi mobiteli mogu mijenjati logo, sto znaci da nema veze s verzijom firmware-a. Dobro pogledaj drugu sliku u mom postu http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1424322&postcount=3496! i uoci zutom bojom uokvirenu tipku. Znaci nakon odabira slike promjena nastaje tek kad to potvrdis tipkom Select (Odabrati). Ako si sve napravio kako treba i opet nece, probaj iskljuciti Cell broadcast - moguce je da problem nastaje zbog ocitavanja bazne stanice!

Vidim da me Mladen preduhitrio...
 
Poslednja izmena:
Proverio sam, nije do CB-a, radi logo i sa njima...
Vidim da me Mladen preduhitrio...
Sorry, kao sto vidis i mene je djole...
Maaa. bitno je da resimo problem, jel` tako?!... :)

@Steky-MAG
Ako ti nije frka, okaci qwidgetse unutrasnjeg i spoljnog ekrana
 
Poslednja izmena:
@VLADADJ

Jos iz vremena SIEMENS-a njihovi mobiteli mogu mijenjati logo, sto znaci da nema veze s verzijom firmware-a. Dobro pogledaj drugu sliku u mom postu http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1424322&postcount=3496! i uoci zutom bojom uokvirenu tipku. Znaci nakon odabira slike promjena nastaje tek kad to potvrdis tipkom Select (Odabrati).Ako si sve napravio kako treba i opet nece, probaj iskljuciti Cell broadcast - moguce je da problem nastaje zbog ocitavanja bazne stanice!

Vidim da me Mladen preduhitrio...

Ma jok... nece. Iskljucio C.B. sve lepo izabrao, VIP stoji i ne mrda... razmisljam da ne postoji neki NVitems koji ukljucuje-iskljucuje ovu opciju nesto poput:
2693 - Abnormal Exit Count - Counter abnormal shutdown
2804 - Turnoff Counter - Counter shutdown
2829 - Fast Search - Quick Search Network
2985 - PU Prompt Enabled - Confirmation of the inclusion of the phone (0 - off)
2986 - User Greeting - String greetings with the inclusion
2987 - Screen Saver Style - Style screensaver
2988 - Screen Saver Timeout - Time to incorporate screensaver
3004 - MS SMS Max Segments - The maximum size of the number of characters in the SMS
3005 - MS SMS Max Recipients - The maximum number of simultaneously sending SMS
3028 - IM Show Menu Factory - Enable Instant Mesenger
3034 - IM WV Version - Version protocol for Instant Mesenger
3157 - Browser Display Splash - Screen greetings with the launch browser
3159 - Browser Active Profile - Connection profile browser
3160 - Browser Disable Image - Disable images in a browser
3161 - Browser Disable Sound - Turn off the sound in a browser
3169 - Browser Show Session Info - Departing from the browser to display information
3171 - Allow MP3 Ringers - Allow installation as mp3 melody call
3172 - Allow AACPlus Ringers - Allow installation AACPlus as melody call
3322 - Browser Exit Prompt - Confirmation prior to leaving the browser
3393 - PB Default Sorting - Sort of Contact (0 - named 1 - named)
3460 - JAVA Show Logo On Start - Show logo at startup Java
3467 - Back Light Intensity - the intensity of illumination
 
Tacno tako, Vip je drolja! Ima neku zastitu 100%, na Telenoru sve radi ok :zgran: :(
Ma drolja je mt:s, sve dok ga VIP bude jahao... ;):d
Nego, nije zastita, vec zato sto VIP koristi drugu liniju mt:s, pa tako i logo ide na drugi nacin... Prakticno prekopira mt:s-ov logo...

@Steky-MAG
Puno hvala!
 
Poslednja izmena:
Kako da sacuvam imenik iz telefona

Treba da flesujem mob ali ne znam kako da sacuvam imenik.Pomoc
 
Pa tako sto ces sve kontakte prebaciti na SIM karticu......................to je prostije resenje :D
 
@djurobb pa preko Brew mobile commandera.Ides na ADRESS BOOK - "read from phone" i save to file...pozzzzz


Danas sam ponovo flashovao telefon...Jednostavno nije hteo u podesavanjima da mi podesi budilnik i logo...
 
Poslednja izmena:
Djole, nazalost nista od Guarana teme - ne odgovara rezolucija od 176 x 220!

Evo napravio sam nesto drugo, vjerujem da ce ti se svidjeti...
http://rapidshare.com/files/106939133/Audi_-_crveni_brw.sdt.html

Tema je extra, mozda i najbolja do sada, boje i prozori su 1. liga... ali me zanima da li mozes umesto audi autimobila recimo da posatvis neki drugi motiv, recimo sliku michael jordana tj. njegov logo... i da je modifikujes skroz u tom fazonu s' tim da zardzi sve ove boje i izgled jedino da ja razlika u tom sto ga nema audi a ima ga ovaj logo. Hvala unapred.:wave:
 

Prilozi

  • Air Jordan.jpg
    Air Jordan.jpg
    14 KB · Pregleda: 43
@STEKY-MAG ajde ako mozes da mi napravis MERCEDES-ovu temu i logo...please
Ako moze logo na ovu foru kao audi... :D




edit:MOJ 200-oti post :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno