Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

@psaras el i dalje imas EF81?Nesto mi cudno da nisi imao nikakve probleme do sad :D

Imam naravno, necu nikad da ga prodam, kad kupim novi telefon koristicu ovaj kao tranzistor kad idem na pecanje ili putujem na more :d ima bolji zvuk od svih plasticnih zvucnika na trzistu, sa ostalim telefonima je smesno porediti :D:D:D

Nemam nekih vecih problema nego me mrzi vise da modujem :p spalicu ga 100% a i ima vas sad dosta. Pozdrav svima :wave:
 
Ljudi jer moze neko da okaci applications: DOCviewer i PDFviewer ili da mi da neki sajt gde mogu da ih skinem posto instalacije koje imam ne rade. Hvala puno! Pozdrav



Ljudi ako imate vremena odgovorite mi! Hvala u svakom slucaju!!! pozz:wave:
 
@nikola's ajde daj mi taj link gde se spominje instalacija EF82 firmware-a da proucim malo to :D
 
@nenad.j procitaj prethodnu stranu malo bolje... Znaci 10-ak prethodinih strana ili "TRAZI U OVOJ TEMI"
@VLADADJ ma preko svabinog chata sam ga pitao za upustvo i to je to...Svaba mi je dao upustvo pre dva dana preko mig33 chata i od tad ga nema...pozzz
 
Poslednja izmena:
vlada_dj oces ti da pokusas? imas na prethodnoj strani kako se radi.......
aj javi ako ces u toku veceri da cekam ako ne onda pozzzzzzzzz :d
nece ovo sa porukama probao sam jel nema jos neka fora

pozzzzz
 
vlada_dj oces ti da pokusas? imas na prethodnoj strani kako se radi.......
aj javi ako ces u toku veceri da cekam ako ne onda pozzzzzzzzz :d
nece ovo sa porukama probao sam jel nema jos neka fora

pozzzzz
Necu naravno, jer sam skeptican po tom pitanju. Ne verujem da je izvodljivo tako nesto!
 
Izvodljivo je isto koliko i ugraditi radio na ef-u 81...:d:D:whip::S::smash::whip:
 
Beng da li ti trebaju jos uvek NV items pa da ti ih okacim? :wave:

Okaci ih i samo mi reci koju verziju FW koristis.

Kod prijatelja sam, na njegov EF81 instalirao Mini Commander i situacija je ista. Fajlovi mogu da se brisu samo u FS, a na memoriji telefona i na memorijskoj kartici ne mogu. Da li je i kod vas isti slucaj?

Inace, vratio sam se na nemacku 58-icu jer sa njom nisam imao ama bas nikakvih problema, a mrzi me da se zezam sa Vodafone.

Sto se jacine signala tice, probao sam sve tri nase kartice i zakljucak je da samo Telenor ne secka dok razgovaram. Vi ste do sada govorili da treba smanjiti vrednosti na ona cetri NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I kako bi se pojacao signal. Ja sam zakljucio da se time dobijaju samo vise crtica na displeju. Zato cu da pokusam da povecam te vrednosti. Imacu manje crtica na displeju, ali ce mozda telefon u tom slucaju cesce da trazi mrezu, oa bi signal mozda bio bolji. Da li je neko to probao?


@nenad.j
Probao sam da ti okacim Doc i PDF View, ali kacenje atacmenta ne funkcionise
 
evo narode da vam se i ja javim,pratim ovu temu jos od avgusta i tada sam i kupio ovaj telefon,zahvaljujući svima vama sredio sam ga i sve radi super,aplikacije,nemački v58,field test,e mail interni browser i opera na Telenoru. Problem je jedinu u tome sto svaki put kada udjem u media player on bude pojačan samo na tri,i svaki put iznova moram da ga pojačam. Da li se ovo još nekome dešava...
 
cvedran preporucujem ti da instaliras vodafone 58 posto vecina ima njega pa ce biti lakse da ti pomognemo ne znam za to meni svaki put kad udjem u player bude ono sto sam ostavio ako je bio smanjen tako i kad ga upalim.

pozzzzzzzz
 
cvedran preporucujem ti da instaliras vodafone 58 posto vecina ima njega pa ce biti lakse da ti pomognemo ne znam za to meni svaki put kad udjem u player bude ono sto sam ostavio ako je bio smanjen tako i kad ga upalim.

pozzzzzzzz
meni ovo ne bi predstavljalo problem ali sam primetio da je tada i zvuk u slušalici tokom razgovora prilično tiši,iako je pojačano do maksimuma... Prekinem razgovor,pojačam zvuk na media playeru do maksimuma i pozovem ponovo istog sagovornika i čujem ga mnogo bolje... Mrzi me da ponovo instaliram pošto sam sve podesio
 
Okaci ih i samo mi reci koju verziju FW koristis.

Kod prijatelja sam, na njegov EF81 instalirao Mini Commander i situacija je ista. Fajlovi mogu da se brisu samo u FS, a na memoriji telefona i na memorijskoj kartici ne mogu. Da li je i kod vas isti slucaj?

Inace, vratio sam se na nemacku 58-icu jer sa njom nisam imao ama bas nikakvih problema, a mrzi me da se zezam sa Vodafone.

Sto se jacine signala tice, probao sam sve tri nase kartice i zakljucak je da samo Telenor ne secka dok razgovaram. Vi ste do sada govorili da treba smanjiti vrednosti na ona cetri NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I kako bi se pojacao signal. Ja sam zakljucio da se time dobijaju samo vise crtica na displeju. Zato cu da pokusam da povecam te vrednosti. Imacu manje crtica na displeju, ali ce mozda telefon u tom slucaju cesce da trazi mrezu, oa bi signal mozda bio bolji. Da li je neko to probao?


@nenad.j
Probao sam da ti okacim Doc i PDF View, ali kacenje atacmenta ne funkcionise

@Beng procitaj par stranica unazad jer sam i ja imao isti problem kada sam instalirao Vodafone FW58. Nikola's mi je pomogao da resim problem. Sve programe koji ti trebaju imas u njegovom potpisu. :type:
p.s. Prilikom ubacivanja NV itemsa imao sam problem sa instalacijom jer me je program upozoravao kako ne moze da ih ubaci u fon nekoliko puta ali sam ja ta upozorenja odbijao i uspesno sam ih instalirao.
Evo okacio sam ti NV u dva formata u zavisnosti sa kojim programom ih ubacujes. Ja sam jedne skinuo sa nekog ceskog sajta a druge mi je Nikola's okacio. Mislim da su oba univerzalna za bilo koji FW. Ako ti treba jos nesto javi pa cu pousati da ti pomognem. Pozzzzz:wave:
 

Prilozi

  • NV items.rar
    37.3 KB · Pregleda: 45
nikola's ili GR-44 da li probaste da flasujete ef82 u tel. ?
 
meni ovo ne bi predstavljalo problem ali sam primetio da je tada i zvuk u slušalici tokom razgovora prilično tiši,iako je pojačano do maksimuma... Prekinem razgovor,pojačam zvuk na media playeru do maksimuma i pozovem ponovo istog sagovornika i čujem ga mnogo bolje... Mrzi me da ponovo instaliram pošto sam sve podesio


@cvedran pogledaj u podesavanjima u "call setings" negde imaas opciju da izaberes izmedju UMTS i GSM. Ti izaberi GSM i mislim da ce ti prijem biti bolji. I ja sam imao ovaj problem kada sam kupio fon! pozzzz:wave:
 
Edit: Sve radite na svoju odgovornost!

BenQusi... evo vam kako se sa instalira EF82 firmware i kako se vraca nazad na EF81
http://forum.modopo.com/benq-siemens-phones/t-17207-warning-about-the-firmware-for-ef82.html
http://forum.modopo.com/benq-siemens-phones/t-17216-how-to-go-back-to-ef81-from-ef82.html
Iscitajte dobro sledece teme i stranice, pa ko ima muda nek proba

Evo linka za download EF82 firmwarea na gsm-multifund forumu
http://www.gsm-multifund.de/board/downloads.php?do=cat&id=199
I evo sta pise tamo:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Zitat von adfree:

It should be clear. That EF82 Firmware is developed for EF82 Prototypes.

All who play with other mobiles, do this at own risk.

3GSwup can't flash the whole firmware into EF81, because wrong Key!
Only if you force the update in Download Mode. With all files, especially with:

Code:
qcsbl.mbn
qcsblhd_cfgdata.mbn
You damage/kill your EF81.

I suggest only experienced User to play with it.

BTW:: EF82_de-BRDHandel-std_01_0019.qvcefs is the only file, which you can flash into EF81 and also SXG75.

Also es sollte klar sein. Das eine EF82 Prototypenfirmware für das EF82 gedacht ist.
Wer da auf Experimente mit anderen Handys kommt, handelt auf eigene Verantwortung!

Das 3GSwup erlaubt im normalen Betrieb nicht das Flashen der tödlichen Dateien. Sondern gibt eine Warnung aus.

Einzig und allein im Download Mode und bei Verwendung von allen Dateien, besonders diesen beiden:

Code:
qcsbl.mbn
qcsblhd_cfgdata.mbnKillt man sein nicht EF82.


Nichts desto trotz kann man EF82_de-BRDHandel-std_01_0019.qvcefs im SXG75 und EF81 verwenden. Das überschreibt natürlich Eure eigenen Daten... Aber es funktioniert. Hab ich auch gemacht und janielsen ebenso.

Ja ovo ne pokusavam... dovoljno mi je ono "You damage/kill your EF81."
 
Poslednja izmena:
@VLADADJ ipak si nas ubedio ( barem mene ) da ovo ne pokusavamo
 
Okaci ih i samo mi reci koju verziju FW koristis.

Kod prijatelja sam, na njegov EF81 instalirao Mini Commander i situacija je ista. Fajlovi mogu da se brisu samo u FS, a na memoriji telefona i na memorijskoj kartici ne mogu. Da li je i kod vas isti slucaj?

Inace, vratio sam se na nemacku 58-icu jer sa njom nisam imao ama bas nikakvih problema, a mrzi me da se zezam sa Vodafone.

Sto se jacine signala tice, probao sam sve tri nase kartice i zakljucak je da samo Telenor ne secka dok razgovaram. Vi ste do sada govorili da treba smanjiti vrednosti na ona cetri NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I kako bi se pojacao signal. Ja sam zakljucio da se time dobijaju samo vise crtica na displeju. Zato cu da pokusam da povecam te vrednosti. Imacu manje crtica na displeju, ali ce mozda telefon u tom slucaju cesce da trazi mrezu, oa bi signal mozda bio bolji. Da li je neko to probao?


@nenad.j
Probao sam da ti okacim Doc i PDF View, ali kacenje atacmenta ne funkcionise

Ne pokusavaj sa NV ITEMSIMA, nista neces dobiti, jer je nemoguce baratati fajlovima iz OBEX-a telefona i memorijske zbog FILE PERMISSIONA I CONNECTIONA i to je nemoguce srediti!!
Sto se signala tice, to sam vec objasnio, to isto ITEMSI ne mogu srediti, vec promena kartice i izbor TELENORA za provajdera ili ako si 064/5 i imas dovoljno jak 3g signal, prebaci na 3g ONLY! I NEMA VISE SECKANJA! TO NEMA VEZE SA JACINOM SIGNALA, VEC ZATO STO JE VIP UZJAHAO MT:S I KORISTI NJIHOVU DRUGU LINIJU GSM SIGNALA!
 
Super je sto ima i druga fora za instalaciju fw sa EF82...
@dannee95 nisam jos probao da flashujem...
Flashovao bi ja,ali imam dial-up konekciju pa to ide izuzetno sporo,trebalo bi mi 2 sata da skinem ovo fw.pozzzz
 
Super je sto ima i druga fora za instalaciju fw sa EF82...
@dannee95 nisam jos probao da flashujem...
Flashovao bi ja,ali imam dial-up konekciju pa to ide izuzetno sporo,trebalo bi mi 2 sata da skinem ovo fw.pozzzz

A koji je to 2. nacin?!
Evo ja imam 2mbit/S i nije mi problem da skinem isti, naravno ako je taj 2.nacin logican postupak...
 

Prilozi

  • Audi.gif
    Audi.gif
    127.5 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Imam problem... kada udjem u Field Test, i pokrenem onu igricu MasterMind. Nakon sto izadjem iz igrice i Field Testa i poklopim telefon, posle kratkog vremena telefon se ugasi. Pre (cini mi se) se to nije desavalo, sad je nesto pobrljavio. Pokusao sam da ga fleshujem (isto je opet), downgradeovao sam ga na 48 (opet isto) i sada sam opet vratio na Vodafone 58. (uzgred mislim da sam sampion u flashovanju telefona jedno 8-9 puta sam sve ukupno flesovao). Imate li neko resenje ili zna li neko barem razlog ovog sranja?
Ne znam sta se sada ovde desava, al mislim da neke stvari telefon pamti i nakon flash-a, da se nestro zadrzava u nekoj memoriji telefona.

Pa me takodje interesuje ono sto je interesovalo i Beng-a ne nekoj od prethodnih strana:
Ili, da li postoji mogucnost da obrisem sve iz telefona, u fazonu format c:, pa da napravim ful instaciju.
 
Imam problem... kada udjem u Field Test, i pokrenem onu igricu MasterMind. Nakon sto izadjem iz igrice i Field Testa i poklopim telefon, posle kratkog vremena telefon se ugasi. Pre (cini mi se) se to nije desavalo, sad je nesto pobrljavio. Pokusao sam da ga fleshujem (isto je opet), downgradeovao sam ga na 48 (opet isto) i sada sam opet vratio na Vodafone 58. (uzgred mislim da sam sampion u flashovanju telefona jedno 8-9 puta sam sve ukupno flesovao). Imate li neko resenje ili zna li neko barem razlog ovog sranja?
Ne znam sta se sada ovde desava, al mislim da neke stvari telefon pamti i nakon flash-a, da se nestro zadrzava u nekoj memoriji telefona.

Pa me takodje interesuje ono sto je interesovalo i Beng-a ne nekoj od prethodnih strana:
Ubaci fajl koji sam uploadovao na ovoj strani u 3gswup folder VODAFONA i preflesuj u download modu, tako ces da izbegnes restore nv itemsa i .brt fajla, a to je najverovatnije resenje za taj problem...
 
^Tako sam ga i flashovao prvi put... s tim tvojim fajlom. Izgleda da nije do NVitems-a... mozda gresim, al rekao bih da nije. Razmisljam se da uradim ceo Brew restore sa BitPim-om... Dal bi moglo to da pomogne?
 
Poslednja izmena:
^Tako sam ga i flashovao prvi put... s tim tvojim fajlom. Izgleda da nije do NVitems-a... mozda gresim, al rekao bih da nije. Razmisljam se da uradim ceo Brew restore sa BitPim-om... Dal bi moglo to da pomogne?

Ma ne bi pomoglo... otvori nv itemse qxdm-om ili qpst-om i nadji clamshell podatke... ne mogu da se setim kako to tacno glasi, posto sam na putu, pa mi nije komp pri ruci... to je verovatno ili uradi restore samo MasterMIND foldera, pa ako nije ni jedno od ova dva, poslacu ti ja mastermind.mif da ubacis i resimo problem...
 
Meni se takodje desavalo da mi se fon ugasi posle field testa kad preklopim.
I sad sam flashovao i nisam uradio prosirenje field testa ni ne treba mi ako mi zatreba stavicu al ovako.........VLADADJ takodje sam flashovao fon oko 9,10 puta :D:D:D:d

E sad imam pitanje dal neko ima e-mail na fonu i kako ga koristi dal je hotmail ili aktiviran neki novi nalog preko mts-a ili slicno da moze da se koristi adresu koju inace imam na hotmailu
znam da ima neki messenger i ono prosirenje kod poruku ali posto nemam qpst i qxdm tacnije nece da mi rade onda od toga nista.
I jos nesto da li ima neko neki program sa kojim je zadovoljan za smanjivanje pesama popunio sam karticu jos malo pa bi malo da smanjim neke pesme ......
a ne mogu da brisem :bottle::bottle: :D

poozzzzzzzzzzzzzz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno