Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

@bakara Komsa moj hehe.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne setam psa jer moj pas je udaren u glavu (valjda je malo border koli) i hoce samo da trči. Tako da moja setnja sa njom izgleda tako sto ona mene vuce na biciklu, i bez 10 kilometara trcanja nije zadovoljna. Ali kao biciklisti mi se milion puta desilo da mi psi koji su na onom izvlacecem povodcu bukvalno istrče pod tocak na biciklistickoj stazi. Jednom sam tako pregazio zlatnog retardivera jer je on krenuo za mojim psom ali preko mojih točkova
 
Pas se vodi uz nogu kada ima ljudi, a ne treba ga pustati na duzi povodac, pogotovo na izvlačenje pa kada dodju gazda na jednoj strani kolovoza a pas na drugoj. Ponovo je to nasa kultura

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Ovakav? Taj sam uzeo za suprugu, skroz zadovoljan. Nema mirisa i ukusa, voda ostaje dosta dugo hladna, lako se rasklopi i ima baš takav poklopac.

Hvala, deluje ok skroz. Cak i lici na moj trenutni po boji :)
Volim sto se sve ovako lepo rastavi pa moze da se dobro ispere i osusi, ali stize mu vreme za penziju...

IMG_20200727_102551.jpg
 
To je to, isti princip. Unutra je i onaj sunđer-izolator koji može da se izvadi. Praktično, verovatno može da se koristi i bez izolatora i unutašnje posude kao običan bidon od 0,75l. Voda (obična, sa česme) ostane prijatna i posle 5 sati vožnje na suncu, ova iz mog običnog bidona se ugreje i poprimi malo miris plastike, tako da sam baš zadovoljan.
 
Kolege,

Skoro sam starijoj cerki kupio bicikl pa bih zeleo da idemo da se vozimo negde porodicno. Mladja cerka vozi sa pomocnim tockicima (bicikl je 20 ili 24) a starija bez. Zeleo bih da se vozimo nekom uredjenom stazom ali gde nema puno drugih ljudi, tako da Ada, 25. maj i slicno otpada dok deca ne nauce bolje da voze. S obzirom na ovo, trebaju mi ideje gde moze da se ode. Imam nosac za bicikle, tako da odlazak kolima do takve lokacije nije problem (trenutno smo u Beogradu na Slaviji).

Pozdrav,
Igor
 
Poslednja izmena:
Dok je jedno sa pomocnim tesko da cete se navozati. Imam isti slucaj, sin 7 god bas ozbiljno vozi, dok cerka 5 god jos uvek s pomocnim, a nema naznake da ce ih uskoro skinuti. Ni ne pomisljam da idemo porodicno u voznju (bar sto se NS tice) , isključivo ako je neko od nas vozi u sedistu.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@telep

Pa nema ih baš mnogo ovakvih :)
20200726_200246.jpg
 
Kolege,

Skoro sam starijoj cerki kupio bicikl pa bih zeleo da idemo da se vozimo negde porodicno. Mladja cerka vozi sa pomocnim tockicima (bicikl je 20 ili 24) a starija bez. Zeleo bih da se vozimo nekom uredjenom stazom ali gde nema puno drugih ljudi, tako da Ada, 25. maj i slicno otpada dok deca ne nauce bolje da voze. S obzirom na ovo, trebaju mi ideje gde moze da se ode. Imam nosac za bicikle, tako da odlazak kolima do takve lokacije nije problem (trenutno smo u Beogradu na Slaviji).

Pozdrav,
Igor
Na Kalemegdan, Tašmajdan, a i tu na Slaviji imaš ono igrališze gde može da tera bicikl sa pomoćnim točkićima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pomoćni točkići odmažu, tj. uče decu pogrešno. Skinite to, po potrebi skinete i pedale i neka dete samo gura bicikl nogama. Mnogo, mnogo brže će da stekne osećaj za ravnotežu i naučiti da vozi.
 
Mladja ima veći bicikl (iako još nije ucila da vozi) tako da mi parkici baš i ne odgovaraju :) Ada bez ljudi bi bila idealna za moje potrebe.

Kad kažeš Kalemegdan, gde tačno misliš?

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Izađi na neki asfaltirani teren (možeš Pionirski grad). Dovoljno je velika, skini joj točkiće. Samo će da prezupči u jednom trenutku, kao prekidač.
 
ili joj skini samo jedan, pa nek vozi i reci joj da ne sme da se cuje zvuk tog pomocnog :) ako bas krene da pada moze da se nasloni na taj jedan
 
Jedno mozda malo glupo pitanje. Da li nosite masku dok vozite bicikl? Mislim na pravilno nosenje a ne ispod brade. Ja je nosim ispod brade dok vozim jer bi mi se zamaglile zastitne naocare. Palo mi na pamet da pitam. Video sam par ljudi da nose dok voze.
 
Poslednja izmena:
Jedno mozda malo glupo pitanje. Da li nosite masku dok vozite bicikl? Mislim na pravilno nosenje a ne ispod brade. Ja je nosim ispod brade dok vozim jer bi mi se zamaglile zastitne naocare. Palo mi na pamet da pitam. Video sam par ljudi da nose dok voze.
Ako ne umrem od korone, umrecu od gušenje od maske kada krenem da obrćem pedale, pogotovo na uzbrdici :D
Ne nosim.

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
ne, nosim masku i rukavice u dzepu dresa (rukavice vise ako mi spadne lanac :D)
 
Vozim po poljskim putevima i stazama van naseljenih mesta, pa ne nosim, ali ponesem u džepu, da se nađe ako mi zatreba nešto iz prodavnice usput, ako me zaustavi murija kad se zateknem na drumu itd.
 
Čemu maska na biciklu?

Kako u opšte možeš da dises sa maskom dok vozis bajs, jedino ako jako lagano vozis?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Meni je maska trebala u onom delu Beograda na vodi gde je zemlja i pesak pa kad dune vetar taman pomogne. Rukavice i ja nosim odavno ako treba nesto oko lanca da se radi.
 
Poslednja izmena:
Može da se diše sa maskom, nije (previše) strašno. Meni je veći problem bilo magljenje naočara čim se spustim ispod 15km/h. Iznad se nisu maglile. :)

Ne nosim ni ja masku dok sam na bicikli, ali sam ovo probao da (iz)vidim situaciju.
 
Ćao drugari. Eto mene posle nekoliko godina ponovo na dva točka, nenadano, neplanirano, al eto desilo se, dobio ponudu koja se ne odbija i u mom posedu se sada nalazi KTM Life One Acera 24s iz 2017. Bajk deluje sasvim korektno i rekao bih da je vrlo malo vožen, pitanje je i da li je uopšte servisiran. Danas ga samo malo oprao i očistio lanac, ostalo deluje utegnuto taman kol’ko treba. E sad šta je problem: o biciklima ne znam ama baš ništa. Pre par godina sam imao jedan kratak izlet u bici svet međutim sve se vro brzo i neslavno završilo mojom lenjošću. Sad sam se zainatio da malo duže opstanem na dva točka, ali prevashodno je namena da me odveze do posla i nazad, sve ukupno manje od 20km. Videćemo kasnije da li će me privući da mu se više posvetim. E sad o čemu se radi: provozao sam bajk danas bukvalno 500m i ujutru me već čeka prva “tura”, ali sam primetio da je zadnja guma jako loša tj. Poprilično izlizana na par mesta, verujem da je to od naglih kočenja ili je prethodni vlasnik obožavao da pravi “policajke” (180 stepeni) pa se malo zanosio. Tako da bih ja sad, zlu ne trebalo, rado promenio obe gume, za svaki slučaj. Pitanje je koji model odabrati, šta gledati, na šta obratiti pažnju?
Jedino što sad znam o gumama je da su na njemu Schwalbe Active Tyrago, koje su, koliko sam guglao, stari model i nema ih više u prodaji. Pitanje je šta im je alternativa? Vidim i ovde na forumu a i po prodavnicama da je Conti dosta zastupljen, da li isprobati njihov model i ako da, koji? U pitanju je cross/trekking (nemam ni ja pojma tačno koji je model to u stvari), biće vožen isključivo po gradu/asfaltu/betonu i 95% po suvom vremenu. Gume su 42-622, 28x1.60, 700x40c, HS405. I pitaj boga šta sve znače ove oznake, otprilike kapiram i verujem da ću, ako nađem odgovarajuću, uzimati sa istim brojkama/obeležjima. Da li je bolje/pametnije nešto promeniti (širinu, visinu..?) ili ostati na tome?
Što se tiče guma, vidim da imaju od 15€ ali imaju i od 130€, tako da, s obzirom na količinu korišćenja, verujem da će mi i ove od 15 vršiti radnju :d

Hvala unapred na odgovorima i pomoći
 
Jel ok kupiti brzinomer renomiranog nemackog brenda womax
Ima kome treba u wobyhaus a znam da ima opreme i u okovu na bk ali nisam jos zagledao mada bih mogao sutra, dobro sam se podsetio.
Da li su ti jeftini brzinomeri precizni koliko, da li moze da se podesi koliko cm predje za pun krug tocka ili to samo napredni modeli imaju. Pretpostavljam da bar colovi mogu da se unesu
 
Jeste, za 500 dinara ne verujem da ima bolje. To je svakako kineski rebrand, nema tu nemaca. :)

Može da se podesi obim točka bez problema, čak ima i na njihovom sajtu (wobyhaus-a) ima da se skine .pdf uputstvo.
 
Poslednja izmena:
E hvala brate puno.
Pa mislim da nije bas 500 nego 700 mada se ne secam bas tacno. Kupio sam bio set svetiljki za 200 i valjda za oko 400 onu duzu bravu valjda od metar ili metar i po koja je sasvim solidno debela sad da li mi je to samo utisak ili je sajla unutra stvarno pristojnog fi- nemam pojma, ali ne moze bas zubima da se prelomi.
 
Nazad
Vrh Dno