Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

To su mi i rekli, mada neko kaže i L bi odgovarao. Trenutno vozim 53, ali klasičan ram sa ravnom gornjom šipkom. Nisam probao ovakav gde je ova gornja pod nagibom da kažem. Nisam baš stručan, al mislim da me kapiraš.

Jedino što mi smeta je što visoko sedim i oslonjen sam na ruke dosta. Mislim da sa ramom sa slike ne bi bilo toga, al opet ne znam da ne bude knap.

19482dca6391d007a336b2d05f0b761a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odličan bajs, ali treba ti veći broj
Manji broj je pogodniji ako se baš baviš ozbiljnim ofroadom pa mnogo više vremena provodiš stojeći na pedalama nego što realno sediš.

P.S. Moraš da izvučeš guvernal još na gore, smanjićeš pritisak na ruke. Na mom matorom mauntiju bogami izvučen je za bar 5-6 cm-a, mnogo poboljšalo situaciju.
 
Poslednja izmena:
Sve što mi se svidi na oko i finansijski mi bude malo [emoji23]. Ništa, nastavljam da pratim, valjda će izleteti nešto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel koristi neko od vas stem raiser

TD3418_Steps_Web_1120x.jpg

Neke preporuke?

Ja sam 197cm/110kg
Bajs je Merida TFS900
Ram 24"
Točkovi 26"
Shimano Deore XT oprema pa čak i v kočnice su XT serija.

Planiram da uzmem ovaj stem raiser da mi podigne barem za 5cm naprijed, mnogo bi mi značilo.

Moj bajs.

merida.jpg
 
Poslednja izmena:
XL bez razmišljanja ali isto tako i onaj Cube L neće sa ti pravi nikakav problem. Drug koji je tvoje visine ga je vozio dosta dugo, doduše Reaction karbonca ali geometrija je ja bih rekao maltene identična. Ja sam 190 I imao sam xl ali sam se nekako lagodnije osećao kada sam isprobavao taj L.. Sadašnji bajs mi je takođe L i vozim ga evo već 3 ipo godine ali to je skroz druga geometrija, trail, za razliku od xc i tu bih već voleo da je ram sam po sebi malo duži zbog spuste a tj reach-a. To dolazi do izražaja kada spustiš droper šticnu i voziš spust isključivo van sedla. Za moji visinu trebao bi mi reach od recimo 460, 470mm a to bih dobio xl veličinom ovog bajsa koji imam. Postoje bajsevi koji imaju toliko reach i u L veličini tako da nije toliko striktno to da li L ili XL, mnogo toga zavisi od konkretne geometrije bajsa. Za xc biciklu je efektivni top tube sasvim dovoljna mera, mada i tu može da bude zgodno imati dovoljan reach.
Sve u svemu, ja se ne bih preterano potrisao na tvom mestu što je ovaj cube L. Imao sam veoma sličan bajs u L veličini i navozao se super... ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
zato najbolje otici i uzivo probati
 
Za skoro 700e (u mom slučaju 600e) ja bih se itekako potresao i merio...
 
191cm i uzeo sam L odgovara mi po tabeli i ovako.Sve zavisi od geometrije.Mora da se proba.20200610_200704.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Iskreno i ovaj bajs mi je preko planiranog budzeta. Plan je prvo bio 500e al ono sto sam nalazio imalo je da se ulozi skoro i do 100e. Kako sam se pomerio na 600 izlete ovaj Cube.

Moraću sutra da probam neki ram ovakve geometrije kod mene u gradu, pa ako mi se svidi palim auto i po bajk. Ne bih prlazio 300km a da mi bi bude mali ram.

@Sajlonac

Hvala za svaki info, i za prošli koji sam našao. Malo si me ‘ohrabrio’ ali moraću sutra da potražim nešto slično, pa javljam utiske.


Da li neko planira ove godine 3StraneKopa? Ja ću 99% na ovaj od 50km, čini mi se Pančić da su ga nazvali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I pored odvratnog vremena uspeo sam ovih dana da vozim malo bicikl po NBG. Par zapažanja: Mnogo je udobniji sa 622x28 nego sa 622x25 gumama. Uspon do Bežanijske Kose mi je težak, ispao sam iz kondicije.
Drumaš je u poredjenju sa mtb ili city bike kao MiG 21. Brz, ide pravo i zahteva velik oprez pri manevrisanju. Kaciga je obavezna. Svetla, prednje i zadnje, su obavezna. Pumpa za da se ima u kući - obavezna. Ako se ne koriste SPD pedale, neke patike sa djonom koji može da se troši, obavezne :)
 
Iskreno i ovaj bajs mi je preko planiranog budzeta. Plan je prvo bio 500e al ono sto sam nalazio imalo je da se ulozi skoro i do 100e. Kako sam se pomerio na 600 izlete ovaj Cube.

Moraću sutra da probam neki ram ovakve geometrije kod mene u gradu, pa ako mi se svidi palim auto i po bajk. Ne bih prlazio 300km a da mi bi bude mali ram.

@Sajlonac

Hvala za svaki info, i za prošli koji sam našao. Malo si me ‘ohrabrio’ ali moraću sutra da potražim nešto slično, pa javljam utiske.


Da li neko planira ove godine 3StraneKopa? Ja ću 99% na ovaj od 50km, čini mi se Pančić da su ga nazvali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako ne, već je uplaćena kotizacija, prijava završena, ide se na veliku stazu, kao što si rekao, Pančić :)

Inače ovaj Cube je u Nišu? Ako si imao komunikaciju sa prodavcem do sada, možeš da ga pitaš da li mu je ok da se nađemo i recimo pogledam bajs, probam i eventualno me slika na bajsu pa stekneš još neki utisak? Ja sam 190.. A ako se eventualno rešiš da dolaziš po bajs javi se :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Drumaš je u poredjenju sa mtb ili city bike kao MiG 21. Brz, ide pravo i zahteva velik oprez pri manevrisanju. Kaciga je obavezna. Svetla, prednje i zadnje, su obavezna. Pumpa za da se ima u kući - obavezna. Ako se ne koriste SPD pedale, neke patike sa djonom koji može da se troši, obavezne :)

Ako nije drumas, onda kaciga i svetla nisu potrebna? :D


Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Sa drumašem si više na drumu i brži si, logično, pa su svetla još i više potrebna. Svakako je to obavezna oprema za sve.
 
Od kako vozim i drumasa primetio sam da mi je on dosta zgodniji za manevrisanje po gradu od MTB-a, koliko to cudno zvucalo. Mada i nije toliko cudno ako se uzme u obzir da mi je sirina volana na drumasu 440mm a na MTB-u skoro 800, daleko manje medjuosovinsko rastojanje, veci ugao prednje vile i veca agilnost. Prednost kod MTB-a je sto ne moram da obracam paznju gde idem tj preko cega prelazim dok sa drumasem ako hocu da se popnem na obican ivicnjak moram da usporim skoro do stajanja...
Bilo kako bilo voznju po gradu uvek svodim samo na neophodni minimum da se iz istog izadje :D
 
Poslednja izmena:
Stalak je malo klimav, ima plastičnih delova, ali za tu cenu nema konkurenciju i baš olakšava intervencije.
Od alata, koristio sam ključ i bič za skidanje kasete, imbuse i alat za rastavljanje lanca. Bič za skidanje kasete ima širok lanac, mora da se koristi na najvećem lančaniku (nije neka mana, više savet). Alat za lanac nije baš lepo centriran, ali je jednom odradio posao. Nisam siguran, ali mislim da negde piše da je za max 9 brzinske lance, proveri ako imaš tanji lanac.
Ubacili su radapciger ali ne i ključ za monoblok za četvrtku, što mi nema logike, ali ja i nisam neki majstor :)
 
Ja kupio majicu... Šta znam, deluje solidno. Ima produženi deo za leđa sa trakom protiv klizanja, džepove sa strane... Udobna. Za 1200 din vredi. Bile su i rukavice za 500 din ali mi nisu bile zanimljive.
 
U kojem to Lidlu ima?
 
Ja kupio majicu... Šta znam, deluje solidno. Ima produženi deo za leđa sa trakom protiv klizanja, džepove sa strane... Udobna. Za 1200 din vredi. Bile su i rukavice za 500 din ali mi nisu bile zanimljive.
Hvala na utiscima, uzeću i ja ako bude bilo na stanju.
 
Rukavice uopšte nisu bile loše, za te pare.
Majica...pfff, prethodna serija je bila bolja. Brojevi jesu veći, ali je materijal nekako...manje prijatan i gužvast.
 
Dizajn majci je grozan, a i gace su ruzne, jedino one 3/4 ne izgledaju lose njih sam uzeo da probam, a one su se i rasprodale.

Ima i naocara za 600din, ali izgledaju krajnje bedno od lose krute plastike.

Imaju neke lampe, prednje i zadnje svetlo za 1000din.
Velika pumpa za 1000din, onaj stalak od 3600din za kojim mnogi kukaju bilo 8 komada kada sam bio i niko s enije grabio za njih...
Bilo je i alata, kaciga bisaga, i decijih sedista, pa i bici sedista sa rupom koje bi rado probao deluju OK za tu cenu.

Kvalitet?
meni ovo deluje kao sve napravljeno za nekog ko prvi put kupuje taj deo opreme nekog osnovnog nivoa kvaliteta.

Ne znam kako ide sa garancijom kod njih...
posto meni ove 3/4 gace definitivno nece moci da traju 2 godine, jel ja to mogu da reklamiram posle tipa 6-8 meseci?
 
Poslednja izmena:
Za tehničku robu je garancija 2god. Za odevne predmete...nemam pojma, ali verovatno može da se progugla (gotovno sigurno nije toliko)
 
Ja sam se lepo nasmejao kada sam video prednje cateye svetlo u planetu, 28000 din :D

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam morao da kupim cateye zvonce, da stane na lulu (promenjiv prečnik za učvršćivanje) - 800 din :(
 
Ja sam uzeo gornji I donji deo, prvi utisak je sasvim korektan, videćemo kako će proći prva vožnja za par dana.

A gledam onu pumpu od 1k rsd , i ne mogu da prezalim što sam za moju SKS dao 4.5k a koristim je 2x mesečno.
 
Nazad
Vrh Dno