Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Trake dolaze u paru, znači dva komada trake, dva cepa i dve nalepnice.

Kineske trake od 600din su baš loše brzo se istanje, ne kapiram da im je baš neka nauka napraviti bolji traku pa nek bude i skuplja

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Juče bio do Capriolo prodavnice i probao Level 9.5, ako ne naiđe ništa do kraja juna (najavljuju da će vreme da bude ovakvo-nikakvo do tada pa može da se sačeka) polovno, a već sam izgubio nadu da hoće, kupujem njega. Odgovara veličina 21", verovatno bi jedino stavio neku veću lulu kasnije, oprema je OK. XT zadnji menjač, prednji Deore, Deore nable, šuplji Alivio pogon, Acera kočnice. Jedino što viljuška RockShox XC30 nije vazdušna varijanta, ali šta je tu je... Ne znam kakvi su ovi točkovi, ali ako teraju tubeless gume, trebalo bi da su OK (95-99Kg sam)?
ovo stvarno kosta jako puno za ono sto pruza :(

taj zadnji XT menjac nema ni clutch, znaci mnogo veca verovatnoca da ce lanac da spadne. da su barem stavili air fork, ali ovako.... stvarno puno para za opremu koju ima.
Mitas su dobre gume, cak mislim da je to i najbolji deo bicikla :(

kako si ti muku mucio sa velicinom u plus, tako i ja u minus :D nasao sam ram da mi odgovara (172cm sam visok i ovo je ram 51-52), pa sam se ponovio :)
 

Prilozi

  • Thomus_Sliker.jpg
    Thomus_Sliker.jpg
    864 KB · Pregleda: 149
Svaka sast, cestitam. Lep bajs. :)
 
Cao ljudi,

Da li znate, da li planetbike ima akcije pred kraj leta (ili tokom leta).
Merkam scott road comp cipele i odgovarajuce pedale, ali su im fine cene, pa gledam da li se isplati sackeati.
Iskreno ne deluje mi da ove stvari idu na popust :)
 
ima letnja akcija, pocinje u julu (barem je tako bilo prosle godine)
inace trenutno imaju akcije na neke modele

koliko se secam prosle godine scott patike nisu bile na akciji, za pedale nisam siguran

edit: hvala Zuba :)
 
Poslednja izmena:
Dobro izgleda, sa zdravlje da se voziš! ( :

Što se 9.5 tiče, nema ništa bolje. Ima Cross Big Foot 2017 model, ako ga ima uopšte na stanju, ali manji je solidno ram od Capriola, a on mi je knap. Manji bi mi bio mali. Ostalo bolje tek preko 100k dinara...

Nije mi često spadao lanac sa Tourney menjača, neće valjda sa XT češće. ( :
Ono što mi pada na pamet u vezi viljuške je da ja u blizini nemam nigde nikakav servis koji bi mogao da održava vazdušni amortizer...
 
Poslednja izmena:
Znate i sami da sam vlasnik avalanca od 2013.god i evo malopre probao cunami star jedan dan. Vozio sam kilometar, iskreno, nisam neku znatnu razliku primetio u odnosu na moj sto se tice povoznosti.
Vidi se da je moderniji sto se tice izgleda, bolji fazon sa farbom, veci točkovi a ovako oko povoznosti nisam primetio nesto bolje u odnosu na moj. Smatram da su mogli 180mm diskove da mu stave na hidraulicne kocnice, a ne da bude 160mm kao na mom koji ima mehanicke kocnice.
Ogromno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na njemu sto su mu stavili neke smesne pedale. Na onako lep bajs, takve pedale ne idu. Bukvalno u fazonu aj samo da stavimo da ima pedale.

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Dobro izgleda, sa zdravlje da se voziš! ( :

Što se 9.5 tiče, nema ništa bolje. Ima Cross Big Foot 2017 model, ako ga ima uopšte na stanju, ali manji je solidno ram od Capriola, a on mi je knap. Manji bi mi bio mali. Ostalo bolje tek preko 100k dinara...

Nije mi često spadao lanac sa Tourney menjača, neće valjda sa XT češće. ( :
Ono što mi pada na pamet u vezi viljuške je da ja u blizini nemam nigde nikakav servis koji bi mogao da održava vazdušni amortizer...
hvala :)

ovaj big foot barem ima air fork a jeftiniji malo :)
sto se tice lanca, sve zavisi gde vozis, ako je negde u brdima po neravnom terenu mnogo vise ce da skace i veca sansa da spadne. po ravnom, nece sigurno :)
servisiranje air fork nije komplikovano, mozes i sam da odradis, samo ti treba ulje za viljusku i pumpa. ima na yt bas detaljnih videa. a kontam da svaki iole normalan bici servis bi trebalo da ima tu uslugu?

ima jedan lep XL bajs na CB, ide ti bas uz nick i avatar :D
 
Kako sam krenuo... na kraju ću i da uzmem nešto tako...
Slabo bici servisa na jugu, još slabije dobrih. Ma verovatno bi mogao i sam, ali opet, nema. ( :

Big foot je dobar, ali mali baš. Tu je i Cube Analog, ali on je sa još slabijom opremom. Ima i nekih Scott modela, ali oni su još skuplji.

Počeli su da se pojavljuju bicikli sa solidnom opremom i cenom na berzi i KPu, ali ni blizu moje veličine. Ne znam odakle onoliko onih XS sa top opremom... ( :
 
kako si ti muku mucio sa velicinom u plus, tako i ja u minus :D nasao sam ram da mi odgovara (172cm sam visok i ovo je ram 51-52), pa sam se ponovio :)

Mnogo lep bajs, da te dugo sluzi. Bice svasta kada se naviknes na takvog brutalnog drumasa pa se zazelis MTB koji je skoro duplo tezi. :)
 
opet coil fork, a i XL Proizvod trenutno nije dostupan u odabranoj veličini!
 
Gledao britansku verziju sajta za info, ovo loše prevedeno, tamo piše air amortizer. Mada vidim da piše da se podešava lako... znači coil.
 
cim ima preload

sivo-narandzasti-muski-brdski-bicikl-275-inca.jpg
 
ovo stvarno kosta jako puno za ono sto pruza :(

taj zadnji XT menjac nema ni clutch, znaci mnogo veca verovatnoca da ce lanac da spadne. da su barem stavili air fork, ali ovako.... stvarno puno para za opremu koju ima.
Mitas su dobre gume, cak mislim da je to i najbolji deo bicikla :(

kako si ti muku mucio sa velicinom u plus, tako i ja u minus :D nasao sam ram da mi odgovara (172cm sam visok i ovo je ram 51-52), pa sam se ponovio :)
Videh ga na stravi :) Baš lep, sa uživanjem da se navoziš. Nadam se samo da si ga na tu klupu oslonio pedalom :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
jesam :D

hvala
 
Palo mi na pamet malopre i gledao na telefonu, ne vidi se, guglao i video da je britanska verzija od 600 funti sa vazdušnom viljuškom... ništa. Ostajem pri tome, ako do kraja meseca ne nađem ništa ide Level 9.5.
 
@illidan, lep bajs, neka te dobro u dugo služi.
 
taj je sigurno isao u planet bike po delove
 
Molio bih za savet šta kupiti za devojčicu od 11-12 god. visoku 155+ cm sa tendencijom daljeg rasta. :) Budžet je 100-150 evra, nije zabetoniran.
Najpre je u planu bio neki prosečan bicikl iz neke prodavnice (tipa Freestyle u PA i sl.), ali poučen sopstvenim iskustvom u kupovini novog bicikla sa ograničenim budžetom, pomislih da bismo detetu mogli da uzmemo nešto kvalitetnije i polovno, jer već može da se uzme bicikl koji bi mogla da vozi duži niz godina.
Imate li neki predlog za polovan ili novi bicikl i koje su mere koje bi trebalo da jurim?
 
Na prelazu je :)
Ja sam uzeo cerki u februaru M sa 27.5 tockovima. Sad je izmerih, ima 163 al izrasla je u zadnjih 3, 4 meseca bas naglo.
Imas sliku u zadnjih nekoliko strana, kacio sam, Kilimanjaro... 160 ili 170e zaboravih sad ali to je bilo van sezone.
Obavezno uzmi polovno ali nisam siguran da ces ove sezone naci. Valjda su prodali sve sto su uvezli... pre ces naci na KP nego na Cikloberzi.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da će od 16. juna krenuti nesmetani ,,uvoz" ponovo, informacija od lokalnih ,,dobavljača". ( :
Valjda se tad otvaraju granice za takvu robu, koliko sam razumeo.
 
@milkobgd - Takav bi bio bombonica, ali ne vidim iole približnu ponudu na oglasima sada.
Znači da sačekam jedno 2 nedelje, možda bude nešto? Znam, kasno smo se setili da tražimo...
 
Vredi.
 
Molio bih za savet, gledam za oca bicikl, city trekking varijanta. Svideo mu se ovaj model Scotta, cena je oko 550 e. Razmatram i polovne varijante ali toliko ima opcija da ne znam sta da gledam iskreno.

Visina oko 176cm.

BICIKL SCOTT SUB COMFORT 20

SUB ( Speed Utility Bike )
Scott SUB Comfort 20, karakterištike udobna geometrija namenjena za svakodnevnu upotrebu, sa Shimano komponentama, Racktime Standit pak tregerom i AXA svetlima, Scott SUB Comfort 20 ima sve što je potrebno za treking ture.
Specifikacija:

SCOTT SUB Comfort 20 Men

Veličina točka: 700c

Broj brzina: 21

Ram: Sub Comfort 6061 Tig welding

Viljuška: Suntour M3010 / 50mm travel / coil

Ležaj viljuške: GW semi integrated

Zadnji menjač: Shimano RD-TX800-SGS 7 Speed

Prednji menjač: Shimano FD-TY510

Ručice menjača/kočnica: Shimano ST-EF41

Kočnice: Promax TX123

Prednji lančanik: Shimano FC-TY301 C Black 48x38x28T

Ležaj/osovina srednje glave: VP-BC73C

Volan: HL NR-AL-16 W: 610mm Comfort

Lula volana: Syncros UC3.0 adjustable

Pedale: Syncros SP-827

Cev sedišta: Syncros UC3.0 / 31.6mm

Sedište: Selle Royal Essenza

Prednja glavčina: Shimano DH-C3000 Dynamo 32h

Zadnja glavčina: Shimano FH-TY500 32h

Lanac: KMC Z51

Zadnji lančanik: Shimano CS-HG200-7 12-28T Black

Obruči: Cross X2, 32h /

Gume: Schwalbe Citizen 700x47c

Dodatna oprema: prednje svetlo - AXA COMPACTLINE 20Lux Switch, zadnje svetlo - AXA Blue Line steady / pak treger - Racktime Standit w/ spring clamp / blatobrani - Curana extruded wide fender / sigurnosna brava - AXA Ren Lock / nogica: Ursus Mooi kickstand

Težina: 17.9 kg

73b00323021e88abd09cce1388f0ddf3.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Plaćaš ime, skup je za tu opremu. Pogledaj polar, capriolo i intersport ponudu.
 
Ево и моје црне мачке, нисам је до сад сликао :)

IMG_20200607_165401.jpg IMG_20200607_161119.jpg

Обрадова ме што сам успио наћи овај пластични штитник за предњу шајбну, мислио сам да од тога нема ништа на овом бајсу. Још није ни ружан. Некоме је можда то безвезе, али мени значи много. :)
Да постоји било који тип ножице за овај бицикл узео бих је исто сигурно. Често може лијепо да се наслони, али опет не увијек, па значи ножица.

Mалу пумпу сам накнадно поподне узео и монитирао на рам, Giyo GP 91.
 
Ljudi,
Valjaju li Uvex naocare, konkretno dobio sam uvex i3, mada vidim sa su to pretezno zastitne naocare, i uglavnom se prodaju po prodavnicama zastitne opreme [emoji848]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno