Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Meni se to desava cim nastane nagli prelazak sa toplog na hladno (kao veceras ova kisa), ali ja imam problema sa sinusima odavno.

Mali off, a mozda i nije, posto vidim da i biciklisti nose jakne od goroteksa. Nasao sam neku jaknu na buvljaku, inace sluzila bi mi za svakodnevno nosenje, i prodavacica rece da je materijal goroteks, pricala mi je nesto o tome koliko kise moze da istrpi. Navodno iz Madjarske, malo je tanja, taman za jesen, cena 4000 (nova). Da to nije malo, ako je stvarno u pitanju goroteks? Ne bih da kupim najlonku, pa da se sav potparim u njoj, onda bih radije od bilo kojeg drugog materijala. Kada sam je gledao prvi put, nisam se ni setio da vidim pise li negde sastav, nije mi palo na pamet...

p.s. ili Gore-tex, ne znam ni kako se pise. :D
 
Poslednja izmena:
How can I be sure I'm buying a genuine GORE-TEX[emoji768] product?
No matter which manufacturer makes the product, our label with the GORE-TEX[emoji768] or WINDSTOPPER[emoji768] trademark is sewn into an inside or outside seam. You can't miss it. In newer products, it might also be embroidered on the sleeve or chest of a garment, or you might find it on a small metal tag on the outside. Remember: If it doesn't say GORE-TEX[emoji768], it's not.
 
@clapton Nisi rekao da li ti se to dešava na svakoj vožnji, da li tokom cele godine i koliko dugo traje. Može da bude alergija (izjava "nisam alergičan" često je... ambiciozna, jer obično smo svi alergični na dosta stvari, samo u maloj meri). Ipak, može da bude i samo do hladnog vremena. Razmisli i da li se dešava bez obzira na to gde voziš. Možda je alergen koji se nalazi na određenom mestu, u kraju po kom češće voziš u oktobru. Inače, ja ne znam za alergen koji je baš sada aktuelan, ali ja i inače nemam problem sa alergijama, pa baš i ne pratim.

@cvoruga Nije kilometraža najvažnija. Ako voziš puno po brdima, svakako će biti manje kilometara. No, po meni je najvažnije da si uživao na vožnjama i da si obišao npr barem 60-70 % planiranih odredišta. Ja isto ne verujem da sam vozio mnogo, ali sam odvezao možda i 90 % planiranog. Naravno, ako ti je vožnja bicikla prvenstveno trening onda je 1200 km stvarno sramota. ;)

@zaporožac Gorteks ili Goretex. A mnogi proizvođači imaju sopstvene varijacije na temu. Mislim da nikada nisam video ni gorteks pertle za te pare, pa ja ne bih rizikovao. Ipak, za buvljak je teško reći. Ako je kradeno onda je možda moguće da i original toliko košta. Opet, vrlo sumnjam, jer ako je prodavac upoznat sa pojmom "gorteks", za očekivati je da bi tražio daleko više. A na etiketi, kao i na tarabi, može da piše svašta. Ako ćeš već da istražuješ, potraži u nekoj radnji pravi original i pogledaj modele na netu, da vidiš da li bar liči.
 
Ma da, to i meni deluje kao ona prica, da kada pitas odakle je nesto, on ti kaze iz Nemacke, a ti se odmah polakomis. Meni nije bitno da li se zove gorteks, dzins, papir ili karton, bitno je da dise, najlon nikad vise. Gledao sam kod nas cene na KP, idu od 30-130€. U inostranstvu i po 500-600€. Pametnom dosta. Sad sam se setio i nekog znaka na rukavu koji je nasiven nekako bezveze. Mislim da cu ipak da preskocim, ali steta, svidela mi se jakna.
 
How can I be sure I'm buying a genuine GORE-TEX[emoji768] product?
No matter which manufacturer makes the product, our label with the GORE-TEX[emoji768] or WINDSTOPPER[emoji768] trademark is sewn into an inside or outside seam. You can't miss it. In newer products, it might also be embroidered on the sleeve or chest of a garment, or you might find it on a small metal tag on the outside. Remember: If it doesn't say GORE-TEX[emoji768], it's not.
Nema potrebe da proverava, original nije sigurno.

Ali bez obzira na originalnost ne mora da znaci da je materijal los.
Poenta je da materijal zaustavlja vetar a istovremeno dozvoljava isparavanje.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Kome treba specificna oprema za voznju, a zeli da kupi povoljno moze pogledati stvari u prodavnicama polovne vojne (policijske) opreme. Ima dosta stvari od Goretexa i stvarno je originalna roba, a moze se naci i novih, nekoriscenih stvari. Ono sto pise na deklaraciji je sigurno tacno i u vecini slucajeva je vrhunska izrada (stvarno radjeno za vojsku: da bude kvalitetno, dugotrajno i sluzi svrsi). Jedina dva problema su sto je vecinom koristeno i dizajn proizvoda je "vojni" (da sluzi cemu je namenjeno, a ne da bude lepo). Ima svega i svacega pa koga onteresuje neka prelista. Primer gde sam ja isao (opisi proizvoda su veoma dobri, nema dodatnog ulepsavanja, a sve lepo opisu):
http://www.mmoc.rs/
 
Poslednja izmena:
#151 - Ispravna Staza 8 na Učki
Za kraj sezone 2015 ostalo je da ispravim grešku sa vožnje po Stazi 8 na planini Učka. Naravno, ne ide sve ispočetka, samo deo koji prethodno nije viđen - uspon do sela Mala Učka i onda pretežno spust. Offroad na početku i u sredini, onroad na kraju. Odlična vožnja. Ove nedelje počinjem montiranje sezone 2016, verovatno uz neke izmene u filmovima. Prvenstveno da bih posao mogao da završavam brže nego do sada, jer imam još puno projekata kojima želim da se posvetim (pre svega knjige/pisanje i igrice). Vrlo je moguće da ću da izbacim zelenu liniju za titlove, jer je za očekivati da će titlova biti neuporedivo manje, pa bi to zeleno delovalo u najmanju ruku čudno. No, videću.

Inače, u 2015. dodao sam ukupno 16 filmova (uz još toliko kratkih) i sigurno par hiljada fotografija sa vožnji.

 
moze li preporuka za sjedista (za hibrid ako ista znaci, zbog polozaja sjedenja) za ~30e? znam da je guzica svakom razlicita ali eto bar koje proizvodjace da gledam i ima li sta kinesko da valja? :)
 
Ne znam gde da postavim pitanje pa cu probati ovde.Da li vam radi kako treba Tapatalk apk na telefonu,elem od pre par dana ne mogu da otvorim forum preko telefona.Drugi forumi kao XDA mobilni svet normalno otvaraju teme.Hvala unapred i izvinjenje ako nije na dobrom mestu, prebacite u odgovarajuci forum
 
Imate rasprodaju u Fanatiku, Trekovi bajkovi.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
 
#152 - Labudovo brdo, Petlovo brdo, offroad do Rušnja, pa Sremačka šuma do Železnika i susret sa Renoom 4
Dakle, počinje Sezona 2016, ni trenutka prerano. ;) Očigledno, izbačena je zelena pozadina za titlove koja je većini smetala. Glavni razlog - planiram daleko manje titlova u filmovima, pa da ne stoji neka štrafta bez potrebe. Iz istog razloga, pozadina za titlove (trenutno beličasta) pomerena je skroz u dno ekrana. Gde će da je prekrivaju komande plejera. Postoji mala mogućnost da kasnije umesto bele pozadine sa crnim slovima izaberem crnu pozadinu sa belim slovima. Ipak, za sada je ovako. Elem, što se vožnje tiče, verovatno ćemo je svi pamtiti po ubici za volanom, ali mislim da to nije fer prema inače veoma zanimljivoj i lepoj turi za razonodu i uglavnom opušteno uživanje. Samo da postoji neki prelaz preko Ibarske... Posle ovoga, do kraja sezone slede Istra, Gorski Kotar i Trst, ali to već ionako znate.

E da, novitet je i link za preuzimanje gpx treka, kada postoji, a u uvodnoj špici prikazuje se i ilustracija istog. Mape nema, jer sam posle dosta razmišljanja zaključio da je to previše rizikovanja i zezanja.

 
@cvoruga Nije kilometraža najvažnija. Ako voziš puno po brdima, svakako će biti manje kilometara. No, po meni je najvažnije da si uživao na vožnjama i da si obišao npr barem 60-70 % planiranih odredišta
Ma gde po brdima, samo bici staze po BGu, koje sam obišao 1000x već.
Dogodine sam zacrtao nove ture, ubacim bajs u voz i pedalam u novom gradu.
 
Kako resiti rupe na rucicama,naime uzeo sam rucice bez rupa,da li ih iseci okolo ili odrezati sa strane malo da bih stavio i rogove.
Evo i slike

IMG_20161010_201642.jpg
 
Poslednja izmena:
Onaj crni krug sa rupicom na sredini na kraju rucke ti je cep koji skines i navuces rucku na korman toliko da imas mesta i za rogove. Kada stavis rogove sa cepovima zapusi rupe na kormanu.
 
Rucke nemaju poklopca nego su izlivene iz jednog dela,ima pocetnu rupu za uvlacenje i na kraju je guma.Poklopci su od rogova.
I sad razmisljam dal crvena ili plava opcija?:d

Screen Shot 10-10-16 at 09.27 PM.PNG
 
Treba iseci po crti koja je najbliza toj crvenoj, obicno ima kao odlivena linija po kojoj treba seci. Na slici bas lici da je cep u pitanju.
 
I meni lici da je ono cep. Ali mogice je da je u pravu ipak ne vidimo uzivo rucke.
 
Poslednja izmena:
moze li preporuka za sjedista (za hibrid ako ista znaci, zbog polozaja sjedenja) za ~30e? znam da je guzica svakom razlicita ali eto bar koje proizvodjace da gledam i ima li sta kinesko da valja? :)

pa skoro svi ,,originali'' se proizvode u Kini. Idi preko Alija, imas fantastican izbor. Pitanje je samo sta mislis da bi ti valjalo za guzicu. Meni je trebalo pola veka da shvatim da nije stos u mekoci sedista nego u obliku.
Prva je italijanska firma SMP napravila sddiste koje je pobralo sve pohvale od strucnjaka sportske medecine; http://www.sellesmp.com/smp4bike/en/products/saddleshttp

njih su iskopirali svi zivi, tako da i kod kineza imas iste. E sad ako mislis na hibrid, bez vrha, onda ti je ovo :
http://www.ebay.com/itm/38171456567...352&rk=9&rkt=12&sd=201651478068&ul_noapp=true

imam oba, tako da mogu slobodno da ti preporucim.
 
pa skoro svi ,,originali'' se proizvode u Kini. Idi preko Alija, imas fantastican izbor. Pitanje je samo sta mislis da bi ti valjalo za guzicu. Meni je trebalo pola veka da shvatim da nije stos u mekoci sedista nego u obliku.
Prva je italijanska firma SMP napravila sddiste koje je pobralo sve pohvale od strucnjaka sportske medecine; http://www.sellesmp.com/smp4bike/en/products/saddleshttp

njih su iskopirali svi zivi, tako da i kod kineza imas iste. E sad ako mislis na hibrid, bez vrha, onda ti je ovo :
http://www.ebay.com/itm/38171456567...352&rk=9&rkt=12&sd=201651478068&ul_noapp=true

imam oba, tako da mogu slobodno da ti preporucim.

hvala na odg ali koji od ovih Selle? ima ih bas dosta. daj i link tih kopija ako ti nije muka. :)
a mislio sam na to da mi je bajk hibrid, mada tip bicikla je nebitan.

ovo sa ebay-a je nedajboze. :D
 
Poslednja izmena:
Kako resiti rupe na rucicama,naime uzeo sam rucice bez rupa,da li ih iseci okolo ili odrezati sa strane malo da bih stavio i rogove.

Ja sam čitao da likovi stave ručke na guvernalu, a onda gumenim čekićem opale koji put da se iseče čep. Da imam radnju za bicikle imao bi stare naoštrene guvernale za tu namenu. :)
 
Kako resiti rupe na rucicama,naime uzeo sam rucice bez rupa,da li ih iseci okolo ili odrezati sa strane malo da bih stavio i rogove.
Evo i slike

Pogledajte prilog 211828

Rogovi ce ne mogu navuci na volan,probao da ih malo rasirim srafcigerom i desilo se to da je isti pukao.
Materijal je daleko od celika,kinesko djubre koje uvaljuje Venera bike.
Olos.

IMG_20161015_151638.jpgIMG_20161015_151622.jpg

Sto se tice rucki i one se tesko uvlace,takodje kinesko djubre koje uvaljuje Capriolo.
I njima da ****m mater.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno