Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Hvala, sacuvacu oglas ako ne nadjem neki 100e max...
Ali tako nesto, fino deluje
 
Mogao bi biti. Čak je i cena normalna.

A kakav je?:)
 
Poslednja izmena:
kad uzmes u obzir cenu, odlican je, to je wilier

Nije neka oprema na njemu i nije u originalnom stanju ali je zato niza cena.

To je drumas...krenuo si na pravu stranu :)
 
Računam da imam ovaj "city" genesis, a ovo bi bilo kao alternativa.
Inače, poslao sam poruku onom sa Bergamontom od 620e da se javi ako bude imao nameru da spušta cenu.

Da se fokusiramo na Wilier - šta može tu da ne valja (npr traka oko kormana, odmah bih je menjao, bljak...)
 
Ja sada da kupujem bajs nikada ne bih uzimao ove sa mat bojom pogotovo crne/sive. Zbog odrzavanja to jest imam osecaj da mi se prasina bolje lepi na njih nego na ove koji nisu mat. Ali to je moje misljenje. Neko bas voli mat boju. Inace vozim Trek 7200.
 
Zanimljiv telefonski razgovor sa delbojom - šaljem poruke, nema odgovora, vidim, čovek napisao samo poziv.
Pozovem kažem da me zanimaju wilier i trek, i da mi pošalje oznake veličine s rama, on kaže evo on meri centimetrom i govori, ovaj je 58, ovaj 55...
Morao sam da intervenišem i da kažem da vozim biciklove skoro 40 god i da me samo fabričke info o geometriji zanimaju, da mu sve piše u porukama i da odgovori na njih.
Dakle, model i geometrija. Samo toliko.
 
Računam da imam ovaj "city" genesis, a ovo bi bilo kao alternativa.
Inače, poslao sam poruku onom sa Bergamontom od 620e da se javi ako bude imao nameru da spušta cenu.

Da se fokusiramo na Wilier - šta može tu da ne valja (npr traka oko kormana, odmah bih je menjao, bljak...)

drumasi su prosti sve se odmah vidi,

Vila koliko vidim nije originalna, a verovatno nije ni karbonska s obzirom da se bajs prodaje za 200eur,
tockovi su raspar ali to nije narocito cudno posto se i oni habaju jer drumasi se dosta vise voze od bilo kog drugog tipa bicikla.

Sta moze da ne valja?

-tockovi, proveriti luftove, zbice, pukotine na felni to je ujedno i najbitnije
-gume, potrosenost...realno trose se zadnja narocito
-luft u pogonu, i ako pogon na drumasu moze dosta da predje patrona mozda ima luft
-pedale...nema
-kaseta i lanac, ako i nisu sigurno ce biti brzo za zamenu
-menjaci i samaraljke...to obicno vecno traje, ali proveri i to.

traka je najmanji problem, uglavnom je u pitanju koliko su potroseni zamenjivi delovi jer je sve to prosta mehanika.

Takav bajs u originalnom stanju kostao bi ovde bar 400eur

Trek mi izgleda mnogo bolje.
 
Poslednja izmena:
Njemu nik poprilično odgovara, naleti kod njega i neki fin bajs, ali to mora detaljno da se pregleda. ( :


Šta mislite o ovom bajsu?
https://www.kupujemprodajem.com/bic...xxl-azdaja/oglas/94631820?filter_id=693898348

Meni ovo malo prevelika cena za Deore opremu i Reba amortizer. Ne znam koliko je mator, niti uspevam da izguglam nešto. Poslao sam upit prodavcu za tačnu veličinu (ne deluje mi baš kao XXL), kočnice i godište.

Ne godi mi nešto ni oku, ne bih za ovo dao više od 400 evra i to samo u slučaju da je skorije proizvodnje.
deluje ok, Simplon je dobar proizvodjac, ima dt swiss tockove (kvalitetne nable) i ja mislim da je 400e realnija cena.
kaseta deluje novo na slikama (nije mnogo istrosena), rotori takodje. ima tru axle sto je bolje od QR za neki future upgrade, pozadi mozes staviti XT ili SLX menjac opusteno (kasnije mozes i 1x). ima dobro sediste, mada to necemo znati dok ne sednes na njega. ram deluje ok bez nekih vidljivih ostecenja, internal cable routing, tappered head tube, a i XXL je :)
kontaktiraj ga, vidi da li je spreman da spusti malo cenu :)
 
Poslednja izmena:
Pustio sam mu poruku na Cikloberzi, ali nije još odgovorio. Tamo sam na forumu dobio i info da je u pitanju model iz 2017. godine, a da su im veličine skoro pa za broj manje. Moram na starom bajku sutra da proverim koliko beše stack, na ovom je 606mm. Nekako mi mali izgleda.
https://issuu.com/simplon_bikes/docs/simplon_katalog

simplon.png

Sad, ne sviđa mi se nešto... ( :
Onaj Focus mi se mnogo više dopao. Ne bih nešto da ga zovem, ako se uopšte javi na poruke probaću da spustim cenu. 400 evra je max koji bi izdvojio za taj bajs, a nešto sumnjam da će toliko da spusti brzo.
 
da, onaj focus bio lep :)

tako ja kad sam kupovao bicikl, bio radon, dok sam se smislio i poslao poruku, kaze covek prodao ga.... sad cim vidim nesto dobro, zovem da rezervisem ili kupim ako imam para kod sebe
 
Pa mislio sam prvo nešto malo jeftinije da uzmem, onda me onaj sa Bulls-om (koji je delovao bolje na papiru za iste novce) vozao oko slika, dok sam se rešio za Focus ode... ovaj mi ružnjikav pogotovo za tu cenu, pa mi i neće biti nešto žao ako se proda u međuvremenu. ( :
 
Poslednja izmena:
Mislim da nikada ne bi uzeo bajs te boje, da je crn i nekako... ( :
 
Nema odgovora na poruku na berzi, nema odgovora na sms...bukvalno sedim sa 280e u ruci, samo treba da se pošalje oznaka veličine. Neverovatno.
:)
 
Strašno. Hvala na info.
Kažem, telefonski razgovor je bio smešan. Dakle - delboy stop.
 
Koliko sam pohvatao na 2bike-u ima po nekad neke fine stvari, ali isključivo lična kupovina.
 
Ni aspirin.
 
Jel ti čitaš iznad šta piše o prodavcima?:)

ovaj 2. je matori frankenštajn, ja sam moj genesis atlanta platio novog 200e u radnji svojevremeno.
 
Poslednja izmena:
@daxyco
Taj drugi bi ti takođe bio mali. Zavisi od konstrukcije, ali gledaj te drumske od 60cm i sedalna i gornja cev, to je kod većine proizvođača XXL.
 
Made in China... kupi jeftiniji.
 
Jel ti čitaš iznad šta piše o prodavcima?:)

ovaj 2. je matori frankenštajn, ja sam moj genesis atlanta platio novog 200e u radnji svojevremeno.
Čitam, ali od njega sam već kupio jedan bajs, za devojku, otišli, ona odabrala neki koji joj se svideo, kupili, i evo sad radi. Platili 100e, ništa specijalno, ali sad se više interesujem pa gledam šta će mi najviše odgovarati. Nije mi daleko do Smedereva da odem ako bajs izgleda ok na prvu loptu.

Drumaš mi se čini malo neudoban, pošto na posao planiram da ga vozim, pantalone, košulja... Ne zvuči kao dobra kombinacija. Ovi hibridi mi deluju kao najbolje rešenje.

Neki oglas do 250e da je ok možda neko video? Sa filterima koje stavim, baš malo rezultata dobijem...


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno