Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Sto, spada u dozvoljenu kilazu za kofer?
 
Pa da. Pas je dugoročno sa tobom i ko zna gde ćeš želeti na letovanje ili u obilazak. Air Serbia npr nema opciju putovanja psa van kabine (u torbi ispod sedišta ispred tebe). Slažem se za utisak da je frenči simpatičniji, presladak čak.
 
Rešenje je bostonac :)
 
jako je mala razlika izmedju francuza i bostonaca u nogama, veca je razlika u zdepastom telu. Al ok ukus je ukus tu nema potrebe za diskusijom :)
 
Francuzi i bostonci su najjace glave, potvrdjujem :D

Mi imamo francuza oko 3 godine, uzeo sam ga zbog devojke, nisam ni znao da mora unutra. Bio sam misljenja da je kuce za napolje, sad je skroz druga prica 😁
 

Prilozi

  • IMG20230816205828.jpg
    IMG20230816205828.jpg
    181.8 KB · Pregleda: 115
  • IMG20230816205812.jpg
    IMG20230816205812.jpg
    291.6 KB · Pregleda: 118
Engleski buldog je generalno lenja rasa, malo se kreće ali zahteva dosta brige. Kao što neko napisa, često imaju zdravstvenih problema, hrču, balave, imaju problema sa bakterijama na prevojima na njušci, imaju problema sa zglobovima zbog težine, lako se pregoje... Francuski buldog je generalno zdraviji i aktivniji iako i on ima potrebe za "održavanjem". Važe za skupe pse, česte posete veterinarima, umeju da budu probirljivi sa hranom...

Generalno, rasa treba da se prema navikama vlasnika, na primer ko se ne kreće puno nikako ne sme uzeti Džek Rasela ili nekog hrta. Ako hoćeš, napiši kako zamišljaš svoj dan sa psom pa da ti neko pomogne koju rasu da izabereš.
 
Jel smeju da se ostave 9h sami u kuci dok sam na poslu? Zivim u kuci sa dvoristem ali sam mislio da ga ne pustam, jedino mozda da napravim mala vratanca da moze da izadje po potrebi da vrsi nuzdu. Ako je puno 9h da bude sam, da li onda uzeti jos jednog psa ili macku da mu pravi drustvo. Inace ja nisam hiperaktivan i ne bih voleo da moram da ga vijam po kuci ili ulici.
 
Kamuflaža. gde je Valdo ?
 

Prilozi

  • 1693124321730.jpeg
    1693124321730.jpeg
    92.3 KB · Pregleda: 113
Jel smeju da se ostave 9h sami u kuci dok sam na poslu? Zivim u kuci sa dvoristem ali sam mislio da ga ne pustam, jedino mozda da napravim mala vratanca da moze da izadje po potrebi da vrsi nuzdu. Ako je puno 9h da bude sam, da li onda uzeti jos jednog psa ili macku da mu pravi drustvo. Inace ja nisam hiperaktivan i ne bih voleo da moram da ga vijam po kuci ili ulici.

Najbolje da prvo malo proguglas o tome kako se stene uci za higijenske navike, da ostaje samo i sve ostalo sto se mora uraditi do godinu dana. Jednom kada se nauce mogu ostajati sami i duze, posebno ako mogu da izadju i napolje. Kada to citas usput pogledaj i kakve su naravi, koliko im je potrebno igre i paznje itd itd.

Sve tri rase o kojima se govori su jako ugrozene genetski i potrebno je obratiti ogromnu paznju pri nabavljanju psa da ne bi pokupio sve moguce genetske nedostatke koje neodgovornim uzgojem postoje u njima. Engleski buldog je potpuno upropascen cak i iz najboljeg legla, francuzi i bostonci se mogu naci genetski dobri, ali to zahteva nalazenje ozbiljnog uzgajivaca i malo vece sume novca od proseka. Pod genetski upropasceni idu bolesti, alergije, problemi sa varenjem, kukovima itd, koji su neizlecivi i vuku ih celog zivota uz veliku patnju psa.
 
Jasno da svaka rasa ima neke mane. Da smo išli kod veterinara pre nego što smo poželeli psa vrv ga nikad ne bismo ni uzeli.
 
Jasno je napisano ali evo jos jednom. Francuzi i bostonci se mogu naci genetski dobri ali to zahteva nalazenje ozbiljnog uzgajivaca i malo vece sume novca od proseka. Uostalom ti si prvi bas tako uradio. :)

Nije ni to garancija ali bar smanjuje mogucnosti i obim problema.
 
Jel ima neki forum domaci koji se bavi ovim rasama. Clan sam nekoliko fejs grupa ovih ljubimaca ali mi ne dozvoljavaju da napisem post sa ovakvim pitanjima, samo slike svojih ljubimaca dozvoljavaju.
 
Sevap je udomiti. Kera smo kupili kako su deca htela, pre 10 godina, mačku smo udomili.
 
Mislim da psa treba da naučiš da ne cvili za tobom i da slobodno šeta po dvorištu. U suprotnom bolje uzmi mačku. Da ne kažem koji apsurd bi bio da pas bude u kući zatvoren pored dvorišta. Mora da bude dobro ograđeno i treba ti odsustvo sa posla da bi psa naučio gde se vrši nužda i kako da se ponaša kad ti nisi tu. Ni slučajno da to propustiš u vaspitanju jer onda po ceo dan cvile i jauču. Ja 3 psa ne ostavljam nikad same i zatvaram ih kad idemo negde na kratko jer bi ceo grad čuo njihovo kukanje koje ne prestaje dok se mi ne vratimo kući. Ozbiljan problem sam napravila i sebi i psima. Mora neko stalno da ih čuva.

I mnogo je lakše štene naučiti da vrši nuždu napolju nego da to radi po peleni tj prostirci koja je užasna i propušta mokraću na parket plus to štene od 3 meseca ispiški sa jednom nuždom.
 
Kada su baš mali, 9h im je mnogo, kao i kada ostare. 9h im im nije nikakav problem kad odrastu (od 7-8 meseci). Fiziološki, dovoljno bi im bilo i na 12h da izlaze ali mislim da je to mučenje za psa. Prvih 2 meseca je potrebno baš puno rada i posvećenosti, mi smo uzeli odmor po 2 nedelje (prvo ja pa devojka) da bismo ostajali sa njim kad smo ga uzeli, pa smo se i posle kombinovali jer nismo radili svaki dan da neko bude uvek sa njim i da izađemo sa posla da ga izvedemo napolje. Išli smo dotle da smo navijali sat u 2 noću da ga iznesemo napolje da obavi nuždu, ali zato nam se ukupno jednom ukakio u stanu za 6 godina (prvi dan kad smo ga uzeli).

Ne bih ostavljao mogućnost da izlazi napolje, naročito francuskog buldoga, neko bi ga mogao ukrasti. Ko ima dvorište i ne planira da voda psa sa sobom, najiskrenije mislim da je najbolje uzeti nekog sa ulice, ne zovu se džabe avlijaneri. Obično su jako zdravi, nemaju nekih izraženih problema, izuzetno zahvalni i verni. Nama su u selu skoro uginula dva psa jedan za drugim, ptičar i neki mešanac, posle 7 dana ušao drugi u dvorište i seo u kućicu (pošto smo prestali da zatvaramo kapiju jer nema ko da pobegne), evo ga već 3 meseca uživamo, baš je dobrica.
 
Imali smo i osemi mačke. Sad smo završili sa mačkom, sijamcem, upravo i najviše zbog obaveze prema psima, pogotovo kad su štenci, koje ne možemo da ispunimo . Pre svega treba biti odgovoran prema životinjama, je roostanu deo porodice i vežemo se za njih ali pre svega, oni za nas i dalje od nas ne vide, mi smo im sve ,kao vlasnici.
 
Te pasmine koje su napravljene da budu za ispod misku, za u torbu to mora bude unutra. To skupo za odrzavanje od hane pa do nege dlake, e sme napolje bez dzempera/prsluka, jos gore popularne su pa ima "odgajivaca" kolko ti dusa oce a to odma povlaci stancanje i pse koji imaju neku boljku, Engleski buldozi unistena rasa, kada s epogledaju slike od pre 100 godina, to je mozda i najskuplji pas za odrzavanje, kada se uzme napravi se raspored kod veterinara(sto bi bezobrazni rekli trlja veterinar ruke kad vidi vlasnika Engleza)
Oni Francuski buldozi pa to je toliko blentava rasa da oni nikada ne odrastu, ostanu u tinejdzerskom dobu celog zivota.
 
Imam ženku francuskog buldoga, skoro 3.5 godine ima sada. Sve što su kolege prethodno napisale stoji, mogu biti slabijeg zdravlja ali isto tako mogu biti zdravi, puni energije (nekad i hiperaktivni) i vitalni, a da većinu dana provedu kunjajući. Ja sam imao takvu sreću da moja ne hrče i ne krklja (nismo joj operisali nosnice), osim ako ne zaspi u nekoj nemogućoj pozi a i tada je više simpatično nego što bilo kome smeta.

Vodili smo je i na more kolima, u principu ne putujemo nigde bez nje, nikakvih problema nismo imali. To je član porodice i to ne može da razume neko ko ne živi sa psom.

Mona.jpg

Pitajte slobodno o franzucima sve što vas zanima.
 
Krkljaju kad imaju duže nepce. Naša bostonka krklja ponekad, ako misliš na hrkanje.
 
Mislim na krkljanje/groktanje zadnjim delom nepca kad se zadišu od fizičkih aktivnosti pa dahću sa isplaženim jezikom da se rashlade.
Ima dosta francuza sa tim problemom, ali nemaju svi taj problem. To je često i razlog što drugi psi reaguju na njih, pogrešno protumače taj zvuk kao režanje i napadaju ih. Sreća pa su francuzi mali sportski tenkići, veoma mišićavi i stameni ako imaju redovne fizičke aktivnosti, pa im malo šta može nauditi :D
 
to je genetski problem i moze se jako pogorsati stancanjem, cak toliko da pas uopste ne moze da dise kako treba, posebno kod francuza i bostonaca. Brachycephalic syndrome.

 
Ćerka "Turbo the Cat" , oko 3 meseca upravo pronašla šta joj se sviđa na Youtube.
 
Imam ženku francuskog buldoga, skoro 3.5 godine ima sada. Sve što su kolege prethodno napisale stoji, mogu biti slabijeg zdravlja ali isto tako mogu biti zdravi, puni energije (nekad i hiperaktivni) i vitalni, a da većinu dana provedu kunjajući. Ja sam imao takvu sreću da moja ne hrče i ne krklja (nismo joj operisali nosnice), osim ako ne zaspi u nekoj nemogućoj pozi a i tada je više simpatično nego što bilo kome smeta.

Vodili smo je i na more kolima, u principu ne putujemo nigde bez nje, nikakvih problema nismo imali. To je član porodice i to ne može da razume neko ko ne živi sa psom.

Pogledajte prilog 402428

Pitajte slobodno o franzucima sve što vas zanima.
Jel moze preporuka na PP za nekog proverenog uzgajivaca ili kako prepoznati zdravo stene?
Koliko kostaju te veterinarske intervencije i koliko su ceste?
 
@Devil 2000
Ovo mi je prvi francuski buldog, pa nemam iskustva u pronalaženju dobrih primeraka a nisam je ja ni birao nego je igrom sudbine došla do mene.

Nismo imali nepredviđenih intervencija, sem jednom kada je iz nepoznatih razloga bila u bolovima i sva u grču bez ikakvog razloga. Čak smo je i na skener vodili, ništa nisu pronašli, a bolovi su joj prestali posle 2 dana i sve se vratilo u normalu. Predlažem da overiš grupu na Facebooku "Francuski buldog Srbija", ima jako puno vlasnika koji se javljaju sa svakakvim problemima pa možeš videti da su najčešće u pitanju alergije i promene na koži gde se više ljudi uspaniče nego što realno ima potrebe. Sem toga, problemi na koje se u toj grupi žale su zajednički za sve pse (đardija, popino prase, problemi sa probavom itd.). Veoma su popularni u zadnje vreme, pitaj i na ulici bilo kojeg vlasnika o rasi.
 
Nisu odobrene već samo zvanično registrovane.

I ta lista je žestoko neažurirana sudeći po listi za rasu baseta. Pošto znam 300% sigurno da odgajivač od kog sam ja bio kupio mog psa 2011. već 7-8 godina sigurno se ne bavi tom pričom a na listi su i dalje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno