Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Ukoliko na deklaraciji jasno ne pise kog je porekla zivotinjsko meso (piletina, jagnjetina, pacetina, riba i dr.), vec kao na ovoj stoji ''dehidrirano zivotinsko meso'' ili ''prerađen protein životinjskog porekla'', bezite od toga.
To je tacno, cena od 200 dinara i nije previse povoljno, za manje pare odem u Maxi i uzmem dzak od 15kg. Dodam pileca ledja i papaline sa povrcem i pirincem. Koliko vidim nista im ne hvali
 
hvali?
 
Iza svih dog food brendova stoje veliki brendovi naše ishrane: Nestle, Pepsi .... Jedina prava istina je da je hrana za ljubimce ono što u prehrambenoj industiji kažu "da se ne baci ..." Nekome parizer nekome granule...

Pogledajte malo ove stranice:



images

Mars-Petcare-1080x645-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Kuvane, nece da omirisu sirove, cak ni macke nece papline sirove.

Uzmem povrce na meru za Rusku salatu, ako imam ubacim jos neku sargarepu i papriku, cekam da krene da se krcka, ubacim pirinac(lomljeni). To jede macor a i ova budala(budala bi i masnu krpu pojeo).
Sad za vikend su dobili prasecu glavu, kuvanu na predhodno opisan nacin, macor osetio miris pa doso i on na gablec, inace ga nije bilo nekoliko dana.
Dajem samo pileca ledja sirova, kad donesem iz mesare uvek pocastim psa a ako se i amcak nadje na krovu i njega, tog dana eventualno i sutraadn dobijaju sirove, ostatak zamrznem i posle kuvam.
Samo tada tako sirove dobijaju klot bez icega. Nus pojava pas prdi ko blesav kada jede mnogo mesa.
Kod stenace je druga prica tu mora postepeno da se uvodi hrana i pazi na razmeru...
 
Imam pitanje u vezi papalina, pošto već godinama pravim hranu za ribe i kornjaču.
Sve ok si su napisano. Kuvano povrće, spanać, blitva... Juneće srce kada uspem da ugrabim od ovih sa kerovima 🙂 piletina...
Ali morska riba nikada nije dolazila u obzir. Slana je i loše utiče na unutrašnje organe...
Zato mi čudno kada pominješ papaline. Koristim pangasiusa uglavnom. U maksiju je prilično kvalitetan, ne mnogo mastan i bez sto kila leda u pakovanju.
Kornjača jede samo tog i Frikom (koji retko nađem). Neće da pogleda one iz rinfuza 🙂
Papaline i ostalo od morske je za mene 🙂
 
Obarena morska riba nije slana.
Rečna riba je u poređenju sa morskom u nutricionističkom smislu PRAZNA.
Davao sam i ja godinama obarene papaline i osliće bez kostiju svojim psima kad negde nađem povoljno, nekada i po 50-100kg bilo u zamrzivaču bilo sačuvano samo za njih. Vredi ali ne može da bude jedini obrok.
 
Ma ja papaline kad se setim a to je jednom mesecno i to pojedu njih dvojica za 2 dana.
Ostatak jede granule koje nadjem, sada trenutno jede iz Maxia, ako ima dzigerice u mesari koja mi je najbliza(svinjska i juneca) nju uzmem po 2 do 3 kg i to mu bude za celu nedelju.
Zamrzivac sanducar sam kupio samo za cuvanje mesa za pse ene ga prazan jer meso ne mogu da nadjem da nije piletina a to necu da dajem tj. da bude osnova.
Dok sam mogao nalazio sam sirove iznutrice govedine, plus malo piletinu, jedno vreme lososove glave.
Ionako ovaj sto je kod mene dobija jelo koje mi nepojedemo(pravi se jelo sa vrlo malo soli), pre neki dan je dobio od celog pileta sve sto se baca kozice, kosti, iznutrice, plus krompir i sargarepu.
Kad krene supruga da sprema za bebu za par meseci tu ce tek gozba da bude, kasice sa teletinom, curetinom, piletinom. Ima da se omrsi.
U principu gledam da mu mesam granule, tj. ne jede iste, jer nema reakciju na iste do sada prliv nije dobio, po izmetu i njegovoj energiji nisam primetio da mu nesto nedostaje, ostao je lud pa je ostao lud i nakon kastracije.
S vremena na vreme zenina sestricina mu donese butkice tu se bukvalno razvali od jedenja, sad kad krenu slave pa ce komsije da mu donose ono sto sotane od slave :)
 
Jel psu mogu da se daju cela puleca kuvana ledja, tj nema rizika od supljih kostiju kao sto je valjda slucaj sa krilima i batacima? Ja se nesto zentam pa skidam meso sa ledja?
 
Ali vodi racuna da ih ne prekuvas, jer kosti postaju krte. Prvi kljuc da ubijes eventualne bakterije i skidaj. Mada vecina daje sirove ako su sveze.
 
Hvala, to i pitam, znaci ono posle kuvanja za supu, kada se prekuvaju, nije bas za davanje direktno.
 
Mozes da das, ali osim sto kosti postaju krte, duzim kuvanjem ledja gube sve nutritivne vrednosti, zato se i daju sirove.
 
Ako je pas halapljiv i samo guta za njega su mozda samo govedje kosti one velike da moze da glodje i cisti zube.
 
Jel psu mogu da se daju cela puleca kuvana ledja, tj nema rizika od supljih kostiju kao sto je valjda slucaj sa krilima i batacima? Ja se nesto zentam pa skidam meso sa ledja?

Nema potrebe da se kuva, nikakve.
Sve kosti toplotnom obradom postaju krute i opasnije.
Osim svinjskog mesa termički ne obrađujem meso koje dajem psima.
Kosti samo goveđe/kravlje ili jagnjeće. Cele noge, karlica, plećke .... kod mojih je bitno da budu što veće kosti-
 
Ne moze se reci da nema nikakve potrebe, naravno da ima, jer se termickom obradom izbegava mogucnost da se pas zarazi bakterijama, posebno salmonelom. Sirova hrana ima prednosti ali i mane, na vlasniku je da proceni, ali treba da bude upoznat ne samo sa prednostima takve ishrane, vec i sa nedostacima.
 
A inače su usta pasa i mačaka izrazito prirodno čista i sterilna :)
Nema kolinija bakterija koje su opasne za ljude.
 
U ljudskim ustima ipak nema bakterija koje mogu da izazovu trovanje krvi, gangrenu i sično.
 
Apsolutna vecina tih bakterija je potpuno bezopasna za ljude, ali sve zavisi od imunog sistema pojedinca.
 
Apsolutna vecina tih bakterija je potpuno bezopasna za ljude, ali sve zavisi od imunog sistema pojedinca.
Kahm, da da. Dok ne dospeju u krv (ugriz).
Zato sam pre neki mesec zamalo fasovao inekcije, srećom prošao sa antibioticima. A imuni sistem mi je provereno odličan a mačkić bio kućni.
Šta mi je sve veterinar tada ispričao ..
 
Sve zavisi koje bakterije i kako je navedeno, kakav je imuni sistem.
 
Postoje zoonoze razne.
 
Jeste, on je od malena naučen da živi sa mačkama, i sa svakom je bio veliki drugar i zaštitnik
 
Isto samo obrnuto. Pokojni mačak Garfield i sadašnja kuja Maja kada je bila mala
1699427779606.jpeg
Nešto kasnije, pre par godina, ista Maja
1699428044393.jpeg
 
Znao se red, macor Tosa, akita Ares pa Malena.
Zavodio red po komsiluk dok mu neko nije izbio oko i polomio vilicu(veterinar mislio da je dobio udarac nogom odozdo) Imao je 3 operacije 2017 nekako se borio 6 meseci i uginuo 2018.
Od tada ne mogu da se vezem za macku.
copor.jpg
 
Kako neko može da udara životinje? 😭
 
Nazad
Vrh Dno