Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Zr Pit i sl ne treba da se vodaju sa brnjicama? Ili to niko ne postuje...?

Treba, cak mislim da je po nekom novom zakonu potrebno voditi rase koje se vode kao "opasne" na veterinarske psiho preglede, ali srbija je ovo ... Ja ne mogu da ti opisem moju srecu kad sam video transfer - Malamut > Vuk, kako su mu geni proradili, nisam se ni setio da izvadim mob da snimim od shoka. A kapiram da mu je to bukvalno jedini izliv besa u celom zivotu, Rasa je bogovska, kao velike plisane igracke su.
 
Pa ponta zasto su kupili (dobili) tu rasu je upravo da bi bili zajebani. Kako da budes zajeban kad znas da pas ne moze da grize jer ima korpu ? :D
 
prelepa
 
Nije problem u rasama toliko koliko je u vlasnicima. Zna se ko kupuje pitove i staforde najviše. Šabanerija u trenerkama iz kraja, a.k.a. kriminalci u pokušaju.

To što si opisao da se dešavalo sa Malmut VS 2xPIT sam doživeo sa mojom Akijem i komšijskim pitom. Na kraju se završilo što je ovaj moj ganjao tog pita po parkiću da mu objasni par stvari do kraja, ja trčim za njima i gledam preko leđa da li će dotični ćelavi vlasnik, kada izađe iz šoka da potegne cevku i da nas obojcu skrati za glavu.

Takođe znam par extra dobrih i jako maznih pitova u kraju, koji su prema ovom mom krvoloku najveća nevinašca.
Glavni problem je u vlasnicima i nepoštovanju zakona. Ajde komunalci radite malo svoj posao, umesto što bijete ljude po GSP-u, koji moj vas plaćamo.

P.S. Malamut ti je predivan. Gde ga držiš? Stan, dvorište?
 
Maja

majajpg1jpg2jpg3.jpg
 
Poslednja izmena:
Bravo Djordje, odlicna fotka. Trebao si mu samo ostaviti malo praznog prostora s leve strane.
Lep rot, omiljeni su mi. Ime? :)
 
Valjda ovakav klip ide ovde.

 
[SAJ je napisao(la):
ber Kurajber;3093401]Bravo Djordje, odlicna fotka. Trebao si mu samo ostaviti malo praznog prostora s leve strane.
Lep rot, omiljeni su mi. Ime? :)
Hvala! Da, skonto sam da sam trebo da ostavim malo više prostora sa leve strane, pas se zove Maja. :wave:
 
Poslednja izmena:

uf, mnogo ti dobra ova akita!
moj kum se bavi njima....


he :)
kad se setim....imali smo jednu ovakvu, pre 100godina... :)


Ja sam odusevljen Aljaskim Malamutima, zapravo moj techa ima stence, gde im je pokojna majka uginla, bivsi prvak na par takmicenja.

Elem, iako se manje vise poznaje lista najkrvolocnijih pasa na svetu, gde su u samom vrhu Americki PBT, Rot, Bandog, Pakistanski mastif i slicno, i oni jako retki - Turski Kangal, Canedog (vukopas), Ovcharka itd, Malamut kada skapira da mora da se bori do smrti, u stanju je da pokida i polomi apsolutno svaku vrstu psa.

Upravo na vidikovcu gde sam ziveo, klinac koji je mamin i tatin sin a maloumni huligan, setao je jednom dva APBT-a koji su maltretirani od detinjstva, i jedan od njih je ischupao kozicu iz ruke vlasnika i zaleteo se na devojcicu, gde je 30ak ljudi stajalo nemo na stanici pored zveri koja je trenirana u losim uslovima i sadisticki. Malamut je pritrcao da spase devojcicu, u istom trenutku se otrgao i drugi PBT i krenula je scena van realnosti - Malamut je shapama prvo nashamarao oba PBT-a a onda ih izujedao do lomljenja kostiju. i onda sa par povreda, seo na zadnje, ispred devojcice, i krenuo da rezi u pravcu gotovih Pitbulova. Gledao sam ua Liveleak-u par tuca i znam kako APBT napada, cela poenta je da ugrize i ne pusta, ali ova DVA nisu stigli ni da pomisle da ujedu, Malamut ih je razbio u 10 sekundi.

Samo da napomenem da nemam nista protiv Pit Bull Terijer-a i da je to jedna divna zivotinja kada odrasta normalno, osim sto voli da razbija kante za smece :)

Malamut Lepota :)

DSC05140.jpg

.......
imao/ima samo jedno leglo?
 
Poslednja izmena:
dupla poruka...
 
Sto se tice toga koji psi su najkrvolocniji, pa se tu po defaultu ubace pitovi, rotovi itd, to po meni apsolutno nije ispravno. Dok sam imao rota i ziveo u bloku 45, svakodnevno sam na nasipu setao sa velikim drustvom. Tu je bila gomila pasa razlicitih rasa, i pitovi i rotovi, i nemacki ovcari, pekinezeri...svakakvi psi. Vise sam se nagledao kako mali psi zapocnu kavgu, ili cak pokusaju ili ujedu nekoga ko ih mazi, nego sto sam video da su veliki psi napali nekoga bez razloga itd. Cinjenica je da veliki pas pravi i vecu stetu, pa tako nikada necete procitati da je pekinezer izujedao nekoga na sred ulice, ali ako to ucini pit ili rot, itd, to ce izaci u novinama, naravno jer kada vas ujede rot to mu dodje kao da vas je opalio kamion. Mesanci koje sad imam su mali psi, i mesanac jazavicara je prilicno prgav, moj rot nije bio ni priblizno tako zeznut :). Moj rot nikada nikoga nije napao za svog zivota, nikada se nije zalajao na nekoga, govorim o odnosu prema ljudima naravno. Jedini "eksces" se desio kod mene kuci, bio mi je u gostima prijatelj, koji je dolazio i ranije, i dosao je malo pod "gasom", Ari ga je poznavao, i uvek bio dobronameran prema njemu, ali kada je ustao da mi pokaze novu jaknu koju je kupio, i pruzio uz cim ruke prema meni da mi pokaze da mu rukavi nisu kratki, Ari je ustao i stao izmedju nas i jednom zarezao na njega. Elem, sve je po meni, do odgoja psa, kako se uvede u drustvo i okolinu koja ga okruzuje, naravo zavisi i od toga kakav je sam pas, jer kao i kod ljudi i oni imaju razlicite karaktere. Ovaj je kada je napunio godinu dana bio u nocnom klubu za rodjendan, odveli ga ja i brat kod prijatelja u Rock Caffe u bloku, i super se proveo sedeo u separeo ko "covek" :d. Tako da eto ga dole na slici, imao je tada mislim 10 meseci, ovo je na nasipu u bloku 45 :).

ari.jpg
 
Poslednja izmena:
O tom čuvarskom instinktu neću ni da pričam. Kada na ulici sretnemo nekoga za koga on proceni da je potencijalna opasnost, odmah se nacrta između nas i ne mrda. Alkoholičare i osobe pod dejstvom narkotika provali sa 500 m udaljenosti. Ako se previše približe ume da stane pored mene i da defanzivno zalaje.

Ali eto nikada nikoga nije ni gricnuo, a kamoli nešto više. Od dece više manje zapali odmah, jer ga većina gnjavi, pa ga smaraju.
 
Jao blago vama koji imate psa (mačke baš nešto i ne volim, imaju nešto djavolsko u sebi, mada ona plava ruska mi je prelepa) jedva čekam da budem sam u stanu i da kupim shar pei-a oni su mi nekako tip-top :)
 
Bas nisam cuo da mi se dve drugarice zale na to... Vise je ono oko bora...
 
Iskreno ja ne znam kako ljudi u stanu drže pse veće od neke pudlice (ali one baš male), ja nisam za to. Po meni pas treba da trči ceo dan i da ima prostora da obavlja svoje "poslove". Jedan od tih poslova za mog psa je da ubija mačke, ne smeju više da prolaze kroz dvorište, jednu kada je uzela da baca levo desno mislio sam da će je pocepati na pola, mali pas je ubica mačaka, roknula je sigurno par komada, ne podnosi ih nikako, dok su prethodni psi spavali sa mačkama u kućici zajedno.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ja ne znam kako ljudi u stanu drže pse veće od neke pudlice (ali one baš male), ja nisam za to. Po meni pas treba da trči ceo dan i da ima prostora da obavlja svoje "poslove". Jedan od tih poslova za mog psa je da ubija mačke, ne smeju više da prolaze kroz dvorište, jednu kada je uzela da baca levo desno mislio sam da će je pocepati na pola, mali pas je ubica mačaka, roknula je sigurno par komada, ne podnosi ih nikako, dok su prethodni psi spavali sa mačkama u kućici zajedno.

Uz dužno poštovanje uvek me je nerviralo ovako razmišljanje ljudi.
Ako vlasnika ne mrzi da izađe jednom u dužu šetnju sa psom i jednom kratkom dnevno ne vidim problem.
Nije retka pojava da u stanu od 50 kvm živi 5-6 оsoba. Ne vidim što bi bio problem da recimo 3 osobe živi sa jednim većim psom u 50kvm.
Ali da problem je što ljude mrzi da šetaju pse duže od 5 minuta pogotovu po zimi i onda je kontraproduktivno za psa. Ovo znam po poznanicima.
Psu nije problem veličina prostora, navikne se, naravno bolje bi bilo da ima dvorište ali ne treba se plašiti od uzimanja većeg psa ako neko živi u stanu.
 
Poslednja izmena:
Uz dužno poštovanje uvek me je nerviralo ovako razmišljanje ljudi.
Ako vlasnika ne mrzi da izađe jednom u dužu šetnju sa psom i jednom kratkom dnevno ne vidim problem.
Nije retka pojava da u stanu od 50 kvm živi 5-6 оsoba. Ne vidim što bi bio problem da recimo 3 osobe živi sa jednim većim psom u 50kvm.
Ali da problem je što ljude mrzi da šetaju pse duže od 5 minuta pogotovu po zimi i onda je kontraproduktivno za psa. Ovo znam po poznanicima.
Psu nije problem veličina prostora, navikne se, naravno bolje bi bilo da ima dvorište ali ne treba se plašiti od uzimanja većeg psa ako neko živi u stanu.

Ja sam rekao da ja nisam za to, nisam rekao da ti moras da se slozis sa time, posto sam ziveo i u stanu, a sada zivim u kuci i to je neko moje misljenje.

Ne znam da li moze ovde ali ajde, zanima me kada vodate psa da li pocistite za njime kada se isprazni ili tako ostavite? Posto sam primetio da je kod nas normalno pustiti psa na travu, i redovno nalazim poklon ispred kuce od ljudi koji setaju pse, a kada setam gradom i predjem na travu uvek ugazim u *****, tako da sada samo idem po cvrstoj podlozi.
 
Poslednja izmena:
a kada setam gradom i predjem na travu uvek ugazim u *****, tako da sada samo idem po cvrstoj podlozi.

Ovo me izuzetno nervira, znaci izuzetno, a naravno da bi cistio za njim, sta da radim, mozda se ljudi ugledaju na mene.
 
Jedan od tih poslova za mog psa je da ubija mačke, ne smeju više da prolaze kroz dvorište, jednu kada je uzela da baca levo desno mislio sam da će je pocepati na pola, mali pas je ubica mačaka, roknula je sigurno par komada, ne podnosi ih nikako, dok su prethodni psi spavali sa mačkama u kućici zajedno.

Najvece povrede na psima koje sam video su upravo napravile macke. Uglavnom kao najgora od njih je da iskopaju jedno ili cak oba oka, retko ali ne i nemoguce. Kod mene ispred zgrade ima macki koje su toliko zajebane da jure pse lutalice po kraju :D
Ovog mog pratioca nikako ne dovodim u poziciju da mi se dokazuje tako sto ce da juri macku ili da joj se konfrontira. Odma ga ja prebijem cim vidim da mu je tako nesto na umu.
Pamet u glavu ljudi, cas posla se napravi invalid od psa i sta posle ?
 
Moj samo kenja uz ulicu gde je drvored. Tu niko ne šeta, pa ni ne moram za njim da skupljam. Naguzi se ka ulici i kenjaža sve u 16. Plaši vozače.
 
Ovog mog pratioca nikako ne dovodim u poziciju da mi se dokazuje tako sto ce da juri macku ili da joj se konfrontira. Odma ga ja prebijem cim vidim da mu je tako nesto na umu.
Pamet u glavu ljudi, cas posla se napravi invalid od psa i sta posle ?

Uf moje dvoriste je ogromno, tako da dok ja otrcim do nje kada cujem da laje mozda bude vec kasno da reagujem.
 
Malamut je iz valjeva, ima stence trentno stare 6 meseci, pa ako je neko zainteresovan i moze da ode do valjeva, neka se javi u inbox da mu dam broj od Ujke. Nije ih nikad prodavao skupo a rodbina je dobijala za dzabe, tako da mozete da se dogovorite sa covekom. samo ko boga vas molim ni ne pomisljajte da ga drzite na 6tom spratu.
 
Nazad
Vrh Dno