Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Pitam zato što je meni jedan uredjaj bez sim-a urniso bateriju dok ga nisam prebacio u airplane mod. Doduše, bio je na gingeru.
 
Evo ga log ...

Koliko vidim, neki AlarmManager me ubi :)
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-07-31_213145101.txt
    24.6 KB · Pregleda: 1,357
Poslednja izmena:
Ti nisi pushovao u system bbs? Ne vide se partial wakelocks :) moraćeš još jednom :p

Za sad vidim neki senzori, ne znam šta ti je popaljeno. Videću još kad dodjem kući, sad gledam sa telefona.
 
Jesam, sve kako je napisano u prvom postu.... Install as system app, pisalo successfull ili tako nesto :)\

Ono sto mi napravi najvise wakeup-ova je

android +33s878ms running, 25 wakeups:
+16s972ms 0 wakes 11 alarms: act=com.android.server.action.NETWORK_STATS_POLL
+16s712ms 0 wakes 302 alarms: act=android.intent.action.TIME_TICK
+16s344ms 4 wakes 4 alarms: act=android.content.syncmanager.SYNC_ALARM
+586ms 20 wakes 20 alarms: act=android.net.ConnectivityService.action.PKT_CNT_SAMPLE_INTERVAL_ELAPSED
+90ms 1 wakes 1 alarms: act=com.android.server.IdleMaintenanceService.action.UPDATE_IDLE_MAINTENANCE_STATE
+52ms 0 wakes 3 alarms: act=miui.intent.action.CHECK_TIME_UP

com.google.android.gms +47s393ms running, 28 wakeups:
+46s527ms 0 wakes 4 alarms: cmp={com.google.android.gms/com.google.android.gms.playlog.uploader.UploaderAlarmReceiver}
+584ms 7 wakes 7 alarms: cmp={com.google.android.gms/com.google.android.gms.checkin.EventLogService$Receiver}
+541ms 14 wakes 14 alarms: act=com.google.android.intent.action.MCS_HEARTBEAT
+129ms 4 wakes 4 alarms: act=com.google.android.intent.action.SEND_IDLE
+22ms 1 wakes 1 alarms: act=com.google.android.gms.gcm.nts.ACTION_CHECK_QUEUE
+4ms 1 wakes 1 alarms: act=com.google.android.intent.action.GCM_RECONNECT
+2ms 1 wakes 1 alarms: cmp={com.google.android.gms/com.google.android.gms.security.snet.SnetService}

Tj nigde sem ovde ni nemam wakeup :)
 
Poslednja izmena:
To je nista... Najvaznije je kernel wakelocks i partial wakelocks. Ne znam kako ih ti nemas... Jesi restartovao telefon posle push-ovanja u system?

Evo vidis npr kako kod mene prikazuje partial odnosno ovde pise wakelocks https://www.dropbox.com/s/v4x6wadatiyddjd/BetterBatteryStats-2014-08-01_140509796.txt


Edit: settings > dumpfile jel ti sve otkaceno ?

Edit2: mislim kad gledam partial je otkacen, ni ne moze da bude disejblovan...
 
Poslednja izmena:
Samo čekam dijagnozu "kinez -> crko čip"
 
Polako... :d
 
Da, restartovao sam. Tj to i sam program trazi kada ti ponudi da ga instaliras kao system app.

Evo opet log, 10sati, -22%
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-08-01_164119453.txt
    25.8 KB · Pregleda: 1,447
Aj kad napunis stavi telefon u airplane mod, znaci iskljuci i wifi. Cisto da mogu da odgonetnem neke sumnje.

Niko nikada nije imao ovaj problem... A problem sto Mi3 nije rasprostranjen mi jos vise otezava posao, jer moze biti problem sa MIUI-em i nekim bug-om koji cedi baterijom.
 
Poslednja izmena:
evo ako će vam malo pomoći :) meni svaka 3,4 dan ovo pojede 40% baterije preko noći

uploadfromtaptalk1406907687248.jpg


isto xiaomi ali ne mi3 :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam taj msm_otg imao na m8 i verovao ili ne, ciscenje usb ulaza mi je otklonilo problem :)

Aj kad napunis stavi telefon u airplane mod, znaci iskljuci i wifi. Cisto da mogu da odgonetnem neke sumnje.

Niko nikada nije imao ovaj problem... A problem sto Mi3 nije rasprostranjen mi jos vise otezava posao, jer moze biti problem sa MIUI-em i nekim bug-om koji cedi baterijom.

Spremam se da flashujem novi rom, ne mogu vise da se patim sa ovim logovima :)
Ako opet budem imao isti problem, bacam fon u airplane i kacim log, Tita mi. A nadam se da za to nece biti potrebe :)
 
Poslednja izmena:
Pazi ono iz loga sto vidim je neka stvar sa senzorima (blage veze nemam kojim, nego pise samo sensors), druga stvar je quallcom, a to moze biti neki drajver je lose odradjen kad je pravljeno i pravi problem sto moze biti tipa wifi, mreza, neke ostale stvari...

Sve je do optimizacije.
 
^^
čitao sam da je do kernela. ma čekam par meseci miui 6 pa ako se ne sredi, ima se bacim u jurenje fixa :) za sada kada ga primetim samo opalim res i to je to
 
@Djilkosh hvala na savetima i angazovanju, nadam se da te necu vise uznemiravati, tj da ce flash novog rom-a resiti sve :)
 
Ma meni je to minut da pogledam log, kad naucis lako je ;)

Nista, nista, doneces mi jedan OnePlus ili Mi4, dogovoricemo se :p
 
Definitivno ima veze sa wifi-om, ili sa nekim sync-om.... Zadnjih dva sata, u airplane modu, kao sto se vidi na slici, nije izgubio ni 1 posto u idle-u.

Screenshot_2014-08-02-21-15-48.png
 
Odgovorio si sam sebi, wifi it is ;) Taman sam i otklonio sumnje sa njim.

Nije nikakav sync, jednostavno agresivno propustanje data package-a i onda crpi dosta bateriju. Jednostavno neoptimizovanost kernela (jer se tu nalazi wifi driver) je to, a moze biti i ruter.

E sad task for you. Pogledaj da li jos neko ima probleme takve prirode kao ti. Ako ima znaci nije ruter, a ako nema i ne gubi toliko na wifi-u, znaci ruter je.
 
Ruter je :) Ljudi se ne zale na bateriju skoro pa uopste. A ja se zalim na ruter ... bas bas :)
 
^Nema nikakve promene kada sve to podesim. Kada sam van stana i telefon koristi 3g ili drugi wifi, baterija super :)
 
You know the drill, burn that shit :p

Linksys mama :d

Hoce tebi stici vise taj drugi ruter sto si narucio? Bila bi fora i sa njim da ti ljusti bateriju :p
 
Mozete li i meni pomoci nesto mi puno trosi bateriju a i sam mi se telefon resetuje uh
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-08-08_090547962[1].txt
    16.2 KB · Pregleda: 917
Pomoći možemo, ali kad pročitaš pravila iz prvog posta.
 
BBS треба да ти буде системска апликација.
 
Ne mora sistemska on je na 4.3.1, sistemska mora od 4.4.x, ali lepo pise u pravilima:

Telefon napunite do 100%, skinite sa punjaca, ostavite ga 4 sata u stanju mirovanja (znaci normalno ostavite internet upaljen bilo wifi ili 3G ili 2G sta vec koristite) i odradite dumpfile kako je opisan u prethodnom pasusu.
 
Poslednja izmena:
Aplikacija je na telefonu jer ne mogu prebacivati na karticu telefon je rootan i sve to.
Sta pise u pravila sto nije odradjeno ako hoces budi precizniji ako ne ovo je bezveze prepiska i gubljenje vremena pa nisam ja balavac od 18 godina.
 
Сад сам погледао лог, ниси ништа урадио како треба.

Телефон напуниш, скинеш са пуњача и не дираш 4 сата и тек онда направиш лог. Ти ово ниси урадио.
 
Telefon napunio do 100% i iskljucio,navio alarm za posao ujutro i ostavio ukljucen wi-fi samo i legao spavati.To je uradjeno i ujutro napravio log.
 
Aplikacija je na telefonu jer ne mogu prebacivati na karticu telefon je rootan i sve to.
Sta pise u pravila sto nije odradjeno ako hoces budi precizniji ako ne ovo je bezveze prepiska i gubljenje vremena pa nisam ja balavac od 18 godina.
Nema potrebe da histerises, u prvom postu je sve lepo napisano. A tvoj log kaze da si telefon skinuo sa punjača kad je bio na 60%, mirovao je 20-ak minuta, koristio si ga 20 minuta i napravio log. Možda si ga kačio na računar? Uglavnom log nije ok.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno