Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Uzmeš lepo i na puniš ga pre nego što legneš i eto.
 
Ne uklapam se nikako u zadnje vreme. Oko 23h dolazim kuci i obicno bacim pogled na forum i u krevet. Za vikend cu da odradim.
 
Koji je k... IndexService? Pojede mi bateriju za sat vremena???
 
Da li mogu da zamolim za analizu?
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-07-04_070438916.txt
    17.8 KB · Pregleda: 703
Media scanner... Ili imaš corrupted nešto na internoj ili eksternoj memoriji ili je samo zabo, pa bi restart mogao da pomogne. Ako ne pomogne, totalno čišćenje format interne i eksterne i da stavljaš polako stvari na njih da vidiš šta je corrupted.
 
Ima jos jedno, a to je da probas da pokrenes na PC-u check disc for the system errors i za internu i za eksternu
 
Zanima me da li moram da skinem verziju sa prve strane (kada kliknem na link sa prve strane iz Tapatalka, ne pronađe nista, a nasao sam BBS 2.0 verziju). Moze li telefon da se ostavi da se ne dira više od 4h,npr kad legnem da spavam?
 
Još nema 2.0 valjda, ima RC6, ali stavi stable za svaki slučaj, sigurnije mi je, mislim možeš i RC6 da staviš, ali ako ne odradi dobro log, moraćeš ponovo...

Možeš i više od 4h, čak šta više poželjnije je što duži Deep sleep ;)
 
Zanima me pošto meni telefon najviše baterije troši dok je na 3- netu, bez wifi, da li da ga tako i testiram za bbs?
 
Nije za to BBS. BBS je za deep sleep i kad ti nesto trosi u pozadini, a ti nista ne radis sa telefonom.
 
Pa gledajuci log problem je 3G. Los signal i onda muci se, uzima vise snage da povuce podatke sto rezultira brze trosenje baterije. E sad cudno je da bas toliko trosi u 3G-u, ali opet kad je los signal, to zna da "curi" samo tako.

Jel ti se to desavalo i na stock ROM-u posto vidim da si na G3 portu?
 
Mnogo, mnogo manje je trošio na stock romu. Skoro duplo mi je pao SoT na g3 rom.
Negde sam još ranije čitao da može da bude do toga što je sim kartica bas stara, ali nisam pridavao tome značaja. Moze li da bude los 3g signal zbog tiga(inače uvek izvlačim manje od drugih ljudi, mada sam ja na vip, ali živim u sred Novog Beograda.
 
Poslednja izmena:
Vratis se na stock rom i to je to :) verovatno ti ne lezi taj. Imam i ja staru 6 godina karticu i nikad nisam imao problem...
 
Brzo, kako da se rijesim IndexService drain-a? Pojede mi pola baterije za 2 sata....

Imam .nomedia u folderima gdje su mi pdf fajlovi, jel treba jos nesto??
 
Pitanje ... Mora bas 100% ? :) Posto mi je sinoc bio 100%, ne pipnuh ga i evo posle sest sati je na 87%.
Sad sam instalirao BBS i podesio prema upustvima iz prvog posta, pa cisto da znam... da ne kacim sad dump file no da sacekam da ga izmrcvarim ponovo :)
 
Мора да да буде пуна батерија.
 
Pitanje ... Mora bas 100% ? :) Posto mi je sinoc bio 100%, ne pipnuh ga i evo posle sest sati je na 87%.
Sad sam instalirao BBS i podesio prema upustvima iz prvog posta, pa cisto da znam... da ne kacim sad dump file no da sacekam da ga izmrcvarim ponovo :)

Ne filozofiraj i odradi kako piše :)
 
9 sati idle-a, 20% baterije :) Malo li je ...
Evo ga log:
 

Prilozi

  • logcat-2014-07-29_161339129.txt
    14 KB · Pregleda: 299
Nisi dobro uradio :)

Kako odraditi dumpfile:

1.) Otvorite aplikaciju

2.) U gornjem desnom uglu videcete dugme SHARE

3.) Kliknite na njega

4.) Otvorice vam se prozor, otkacite samo > Text Dumpfile

5.) Idite na Save ( dumpfile se sacuvava pretezno na vasoj internoj memoriji nekad i na eksternoj u putanji > /sdcard )

Ovo pod 4.) to mi treba ;)
 
E jbga, izgleda da druKce razumemo rec otkaciti :) Jer su kod mene ostale tri opcije bile zakacene a ta "otkacena" :)

Screenshot_2014-07-29-16-36-05.png


Kapiram da tebi treba obrnuto ? :)

OndaK ponovo sutra kacim log, a danas cu da izmrcvarim ovo baterije sto je ostalo :)
 
Poslednja izmena:
Svi su ostali skontali samo ti nisi :p

Moracu i da nacrtam za vas ostale koji drugacije razumete :p mnogo lakse na engleskom tick/untick, a ovde kod nas moze da ima trista naziva :d

Gle sad kad sutra ujutru skine 2% :p inace videh da je bio 3h budan, znaci haos, ali ostatak se ne vidi sta trosi, tako da kad mi bacis sutra dumpfile videcemo ;)
 
Da, treba ovako :)

uploadfromtaptalk1406645283111.jpg
 
Pa ja samo nesto koncizno i precizno napisano mogu da skontam, ovako nabacano ne mogu :p
Ako crtas kao sto pises, bolje nemoj. Lupi samo skrinshotove :p

Elem, salamala, sutra cu da OTKACIM ovo sto si ZAKACIO u skrinshotu :)
I ne verujem da ce pokazati 2%, jer evo vec treci cetvrti dan, za redom, nesto ubija bateriju. A sto je najjace od svega, jos ne ubacih SIM u njega. Znaci jos ga nisam koristio kao telefon :)
 
Jok, nemam SIM u njemu jer... jos uvek mu nisam nasao namenu, posto aktivno koristim dva druga telefona.

Telefon nov, prvih par dana SOT 6-7 sati sa bas aktivnim koriscenjem. Onda se tu nesto izdogadjalo... Ne znam ni ja sam sta.

Sad Android OS ima 50% potrosnje baterije dok Screen tipa 3% ..... No cekam sad pola 10 pa da okacim ponovo log, mozda Djilkosh vidi nesto sto ja ne vidim :)
Rootovao ga, pobrisao nepotrebne aplikacije ... Instalirani ali nikad pokrenuti Viber, Whatsapp, Skype koji su poznati kao veliki potrosaci .... no, videcemo kad okacim log jel ima nesto sumLJivo :)
 
Nazad
Vrh Dno