Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Ovako?
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-11-03_195455173.txt
    34.1 KB · Pregleda: 1,356
Jel idalje vazi uputstvo iz prvog posta? Mislim i na verziju programa koju treba skinuti...
 
Jel se seca neko koji servis treba ugasiti kada se pojavi Checkin handoff wakelock koji je vezan za play services?
 
U bbs se pojavio wakelock pod bas tim nazivom.
Ugasio sam checkin servis ali je wakelock picio i dalje.
Nakon restarta ga nema,nadam se da sam resio :)
 
Uf ja sam to imao kada sam iskljucio nesto u onom disable servisu za sync aplikacija, nesto se igrao i tad je poludeo... Ako se setim, napisacu :)
 
Važi sve iz prvog posta.
 
Pozdrav drugari, imam pitanje oko baterije, dobro oko će odmah znati šta je na osnovu ovih skrinova -- grafikona potrošnje.

Problem:
- baterija se neujednačeno troši (prikaz). Sa istim načinom upotrebe procenti opadanja su "skokoviti", recimo dugo ostane na 71% ali zato jako brzo padne na 23% i slično.
- Sličan neujednačeni grafikon opadanja dobija se kod svakog pražnjenja.
- baterija traje isto koliko i ranije, vidi se sa slika da izvlači dva dana i solidni Screen on Time (SoT).
- Imam 4.4.2, custom ROM
- kao merač baterije koristim GSam Battery monitor
- Sistemski Battery prikaz i GSam razlikuju se samo kod SoT, "podivlja" kod GSam (prikazuje 27h SoT).
- Nisam stavljao BBS, ako treba, uradiću to. ;)


Sistemski prikaz:

Vh8o2aH.png
peqcCiC.png


GSam prikaz, vidi se da apps troše vrlo malo:

ddD7hxk.png
l5t60HO.png
hV7ZSX1.png


SoT: 4h

sE0TmT2.png
 
Hm, modem jeste problem jer mi ne radi net kuci kako treba vec dosta dosta dugo tj. nesto se desava sa konekcijom ali dzaba sve dok ne promijenim ruter sto ce se desiti uskoro nadam se. Od CG Telekoma nema pomoci nikad.

Dobro je, imam milijardu gluposti instaliranih :D
 
Još jednom pozdrav Đilkošu i ostalima, vidim da niko nije odgovorio na moj ilustrovani upit gore, iako nema veze za BBS. :( Ima li nade da neko da dijagnozu mojoj bateriji? Treba li joj kalibracija? Ako da - kako? Da li je do telefona? Najveći problem je što ne znam kada će naprasno da "padne" i da me ostavi sa još malo energije. Evo skorašnjih ilustracija, dva različita slučaja:

1) Ovde je posle 1d 2h bila "zakucana" na 83%. Može da se vidi koliko sam koristio ekran (SoT).

YOcK53F.png
kwITn4A.png
m1yLY3V.png




A onda je samo "roknula" posle 1d 19h -- na 13%:

dOMWvAA.png
S7Riqbj.png
4nfW2Dy.png




2) Na ovom dijagramu je normalna potrošnja (opadanje). Skroz sam zbunjen.

5dcR90w.png
dzbBMhm.png
etjMcIs.png
 
Mislim da bi trebala da se uradi kalibracija. Ali bolje sačekaj nekog iskusnog da ti objasni
 
Ako si probao fabrički reset i nisi rešio problem, ja bih ti predložio kupovinu nove baterije, ne verujem da je ne znam kako skupa.
 
^ praktično sam imao fabrički reset jer sam nedavno stavio novi kit ket rom. Međutim, baterija sasvim dobro drži, nije oslabila i ne prazni se brže nego ranije - samo veoma skokovito prikazuje pražnjenje. Ne znam kako se radi kalibracija.
 
Za to ti treba root. Skineš Battery Calibration aplikaciju sa marketa. Staviš telefon da se puni od 0 do 100%. Kada dostigne 100% samo stisneš calibrate Battery komandu.
 
Ljudi, imam LG Optimus G, pre nekoliko dana sam ga apdejtovao sa 4.1.2 na 4.4.2.
Baterija posle apdejta se ponasa veoma cudno, kada se telefon koristi baterija dosta duze traje, ja sam se prijatno iznenadio dok ga koristio, ali kada sam ga ostavio celu noc, ujutru se probudim, vidim skinulo 10%, udjem u wakelock nista specijalno nije skinulo, stoji sve isto kao i pred spavanje kad sam ga ostavio..
I tokom dana mi se desava, ostavim ga na 15,20 min i posle zateknem bar 4-5% manje baterije, a opet kazem, kad se koristi telefon baterija dosta dobro drzi.
Naravno posle apdejta sam uradio factory reset. Danas mu opet lupim reset, i nista nisam instalirao, nijednu aplikaciju, da vidim hoce li da skida opet, i danas tokom dana mi skinuo sa 64 na 60 dok je mirovao jedno 10-ak min..
Ja sad ne znam sta da radim, rekao bih da je takav apdejt, da mu nesto nisu dobro uradili..
Jos ovaj telefon nema mnogo ljudi i nema nekvih iskustava da se procita..

Imate li neki predlog sta mogu ciniti?
 
Za to ti treba root. Skineš Battery Calibration aplikaciju sa marketa. Staviš telefon da se puni od 0 do 100%. Kada dostigne 100% samo stisneš calibrate Battery komandu.
Imam root čim sam menjao ROM. ;) Kalibracija baterije možda nije jedina terapija za moju bateriju, ali ne može da škodi. Vidim da svi kalibratori zapravo samo formatiraju Battery Stats fajl i da se vremenom novi generiše (s novim podacima), tako da je svejedno koji ću da skinem. Instaliraću večeras pa javljam rezultate za dva dana. Hvala! ;)
 
Nisam čitao :D I ja sam imao problema sa HTC One X, ali telefon je bio star 2 godine. Imao sam slične simptome, opadanje za 10%. Kada se "isprazni", ja ga resetujem i piše mi da imam 30%
 
Kalibracija se preporučuje kada se menja Rom,kao i fabrička kada se odradi update.
 
^ Sad sam čitajući o ovim kalibratorima video da se zaista ta kalibracija savetuje kod promene ROM-a. Ili kad baterija ne pokazuje realne podatke. Recimo, kao kao mene ili kad se procenat baterije promeni posle reseta i slično.

Međutim, nije mi jasno, Battery Stats je jedan fajl koji se nalazi u sistemskom folderu. On se ionako formatira prilikom brisanja keša, dalvik keša i Factory reset-a, što se uradi pre stavljanja ROM-a. Dakle, novi ROM kreće da pravi Battery Stats od nule, bez "loših" ili "starih" info. Bar to kao laik tako razumem, te mi nije jasno što bi Factory Reset u startu pomogao ili što bi se radila kalibracija kada još nema podataka? Razumem da je potrebna posle godinu dana i slično. Vidim da od kalibracije nema nikakve štete, može biti samo koristi, a svi kalibratori isto rade, skinuo sam najmanji, ima jedva 200KB. ;) Pun je reklama, grrr.

Kalibracija se preporučuje kada se menja Rom,kao i fabrička kada se odradi update.
Šta je fabrička? ;)
 
Mislio sam na vraćanje fabričkih podešavanja,ali to se ne radi pri update-u sistema. Moja greška :)
 
^ Imaš odgovor na moje pitanje iznad -- zašto kalibracija posle novog ROM-a? ;)
 
Ma uopšte nema potrebe za tom "kalibracijom", batterystats.bin se resetuje kad god uključiš telefon, skineš ga sa punjača, napuniš do 100% i sl.
 
^ Jesi siguran? Na netu (više izvora) čitao sam da je se taj fajl vremenom puni i da na osnovu ranijih vrednosti daje očitavanje procenta. Što više podataka - pouzdaniji su i pokazivanje je tačnije. Ali, s vremena na vreme, kako baterija stari, treba pobrisati te podatke jer ih ima sve više i više. Na ovu temu nisam istraživao, pišem ono što sam "pokupio" pri brzom čitanju.

Ako misliš da kalibracija ničemu ne služi, kako objašnjavaš moj poslednji post (gore) koji ima screenshots pražnjenja baterije koje je veoma "skokovito"? ;) Šta je onda moja boljka, a šta lek?

Uglavnom, danas sam obrisao Battery Stats fajl prema uputstvu uz aplikacije za kalibraciju i videćemo za 2-4 dana kako će pražnjenje izgledati. Podeliću to ovde sa vama.
 
Nazad
Vrh Dno