Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Izgleda da je stvarno ok sad kad se disableuje samo UserPresenceService sto i pravi problem. Evo bas pratim nema wakelocka u deep sleepu, niti dok radi tel.

Evo i kod mene je sad sve ok kad iskljucim ovo. ;) Mada iskljucio sam i sve sto ima rec Wearable koji ce mi to. :d
 
To je to, potvrdjeno. Dovoljno je samo UserPresence iskljuciti, i wakelocka ni na vidiku :)
 
Hvala Stjepane,i kod mene je nestao wakelock.
 
Mali wakelock pravi i ConfigFetchService (barem meni), pa nije lose i ovo iakljuciti:

com.google.android.gms.config.ConfigFetchService
 
A kako isključite ove, pošto su i kod mene? I neki audioout_2 i vjerovatno mi je to neka gospođa koja me ubi saopštavajući mi vrijeme svako 5 minuta, a ne umijem je ugasiti.
 
A kako isključite ove, pošto su i kod mene? I neki audioout_2 i vjerovatno mi je to neka gospođa koja me ubi saopštavajući mi vrijeme svako 5 minuta, a ne umijem je ugasiti.
Skini Disable Service sa Google Playa i pod Google Play Services (system tab) iskljuci ove servise.

Pritom uradi backup ako hoces, mada meni ne radi restore, probao sam.
 
376243b407bd50726dc10c3540bd2491.jpg
totalno poludeo servis...ugasio sam user presence i wearableservice ...
 
za taj treći mi liči da bi mogao da ugasiš hotword detection u search app?
 
Moracu izgleda povecati slova za pravila :)

PRAVILA:

Telefon napunite do 100%, skinite sa punjaca, ostavite ga 4 sata u stanju mirovanja (znaci normalno ostavite internet upaljen bilo wifi ili 3G ili 2G sta vec koristite) i odradite dumpfile kako je opisan u prethodnom pasusu.
 
Aha, greška :) Onda ću sutra. Hvala unapred
 
Otkako sam isključio ona 2 servisa za Google Play Services, wakelock-a nema ni 1 minut na dan. :d
 
E ja sam iskljucio taj userpresenceservice i dobio sam proces gocore nesto, ne da telefon da ode u deepsleep, dzaba restart nista ne pomaze. Vracam se ja na 4.3 na moj S3, puno bagova ima ovaj kitkat sa ovim servisima. :)
 
Show Short Name:

ConfigFetchService
UserPresenceService

Nema vise wakelocka za Google Play Services 6.1.11 zagarantovano! :)

Potvrdjujem. Ovaj ConfigFetchService pravio mi juce nenormalan wakelock, pao disable i nema ga vise. :D
 
radio-interface za sta je ovaj wakelock tacno?
 
Ako moze pomoc, imam problem sa baterijom od kada sam uradio zadnji apdejt za S4.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-10-09_091338915.txt
    3.8 KB · Pregleda: 819
Napisao sam u prvom postu da je Google promenio čitanje baterije od 4.4.x androida i da treba root i da se stavi kao sistemska aplikacija.
 
nisam isključio analytics jer sam tek sada video da je trebalo.....do nedavno mi je noću "išlo" 1-2% baterije a poslednjih dana 15-30%.......ako može pomoć oko otkrivanja "krivca".......................hvala
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-10-25_081842548.txt
    10.4 KB · Pregleda: 1,236
Poslednja izmena:
Jesi probao restart telefona?

Vidim da je note 3 sa ovim poslednjim firmware-om pogodjen. Neki prijavljuju, neki ne, a nema niko resenje. Sta je samsung zeznuo, to ni ja ne mogu da znam.

Jer kad se otvori log, nista se ne vidi, a to je jakoooooo cudno. Mozda je ovaj XXUGNI4 bolji. To samo pretpostavljam...
 
Probao sam svašta izmedju ostalih i restart.....na kraju, fleshirao sam isti stock firmware i protekle noci potrošio je 1%....radi kao Doxa......voleo bih samo da znam šta mu je bilo da ne ponovim istu grešku......u svakom slučaju hvala na dobroj volji :)
 
Može li mala pomoć oko ove statistike?
Jel normalno da whats up i Yahoo Mail ovoliko puta startuju za nekih 10h?
Malo sam bio na wifi malo na mobilnom internetu.
ad2eefacf9fc78ca6503469f134b5618.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ovo je BBS tema, ne wakelock detector.
 
Može li mala pomoć oko ove statistike?
Jel normalno da whats up i Yahoo Mail ovoliko puta startuju za nekih 10h?
Malo sam bio na wifi malo na mobilnom internetu.

Nema to veze sa startovanjem i nor. Aplikacije bude telefon preko AlarmManagera koji je dio Android OS-a. To nije ni bitno ako nemas AlarmManagera u Wakelocku, i ako nemas wakelocka CPU i Kernel to je to, miran si :)
Pod CPU Wakelock, imas Android System i u njemu AlarmManager ako nije visok sve OK. Ako je visok znas koje su aplikacije problem tj. one koje ga i pokrecu.
Kod mene bude mozda 5-6 minuta za skoro cijeli dan, zanemarljivo :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno