Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Nisam to ni rekao gybo :) Pricam o tome, ako ostavis skype i viber aktivne, cemu cudjenje oko te potrosnje, i zasto bi to neko uopste radio. Pitao sam se da li moze toliko da potrosi ako izadje na back iz njega, i samo bleji u stanju za primanje poziva i poruka.
 
Pa troši uvek tako, ne može da bleji kako ti kažeš.
A to nije normalna potrošnja, meni ode 5% za noć a sve mi je upaljeno.
A zaboravio si da androidu nije bitno da li si izašao na Home ili si kliktao back. Svejedno je.
 
Poslednja izmena:
Pod bleji mislim, nije u Task menadzeru ili medju otvorenim aplikacijama, ali je u stanju da primi pozive i poruke.. ili ti Push, zasto bi ti bila medju aktivnim aplikacijama non stop?
 
Aaaaa nije mi pod aktivnim aplikacijama uvek naravno.
Ali je uvek sve uključeno. To sam mislio :)
 
Nikako da nadjem vremena da odgovorim. Ovako, Skype i Viber sa Wifi ostanu upaljeni, ali ne da se vide, nego sam izasao iz njih i vide se samo u notification bar-u kad stigne neka poruka ili poziv. Naravno procesi su uvek aktivni, ne znam kako drugacije, ako ih nema u procesima, samim tim i ne rade.
 
Pod bleji mislim, nije u Task menadzeru ili medju otvorenim aplikacijama, ali je u stanju da primi pozive i poruke.. ili ti Push, zasto bi ti bila medju aktivnim aplikacijama non stop?

Ne radi android tako... Nema taj pojam aktivna i neaktivna app, imaš keširane u ramu, one koje su izbačene iz rama sa sačuvanim stanjem, i skroz ubijene, tim redom ide redosled poželjnih stanja.
 
Nasao si Borisu da pricas o tome :d

Aj dosta, nemojte da mi bloat-ujete temu. Borise ostavi log ako hoces da ti gatam :)
 
Aj gataj meni...

Iskljucio sam lokacijske servise posto je gutalo bateriju, i sada je stanje mnogo bolje.
Ali moze li jos bolje?
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-01-10_091213912.txt
    14.8 KB · Pregleda: 640
  • logcat-2014-01-10_091214162.txt
    8.8 KB · Pregleda: 575
Poslednja izmena:
Viber je ubica. krastavac, ako ga redovno koristis, to ces morati da trpis, a ako ga ne koristis, fik

Iskljuci backup google-a u settings>backup
 
Viber mora da ostane, a google back-up moze privremeno da se iskljuci.

Sve drugo OK?
 
Go bloatware. Stavi Novu ili Apex, nisu toliko tj uopste tako agresivni i ostatak GO stvari.
 
Ja ne vidim nista lose. Moras mi dati idle log, inace ovako, ovako nema nista. Kao da ne znas sta sam napisao i sta uvek napisem.

A i to je Note3, nije kao G2 :p
 
Ma znam nego mi se javilo prethodnog dana a nisam ga punio u medjuvremenu. Probacu da ne drzim u pozadini TT pa javljam situaciju.
G2, meh... :p
 
Ajde Djilkoshe pomagaj. Odkad sam presao na 4.3 baterija mi curi a iste su podesavanja kao i na 4.1.2. Odnosno nisu: na 4.1.2 sam imao ukljucene i lokacije a baterija mi nije toliko curila.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-01-29_000035301.txt
    13.3 KB · Pregleda: 931
Imaš dosta stvari popaljeno, ne znam sta je problem? Možda 4.3 troši više na Sammy-u nego 4.1

Jedini problem koji da kažem vidim je wifi. Znači ili kernel ili nešto menjaj na ruteru ili ruter. Probaj prvo da izmenjas par kernela. Sve zavisi od dev-a do dev-a kako sredjuje to u kernelu. Neko stavi visoku propusnu moć svega, pa se svako malo pali, neko stavi manje, ali onda može doći do kašnjenja notifikacija.
 
Đilke, jesi video i onaj battery monitor wakelock, da li je moguće da BBS pravi isti?
Ili možda ima još neku sličnu aplikaciju...
 
Gibo to je kernel wakelock, nema veze sa bbs-om :) to ćeš videti u partial wakelocks, ali i to možda do jednocifren broj budjenja ako i toliko bude.

Ja sam od tog battery monitor-a digao ruke, jer na netu nema ništa o tome, a evo npr ja ga na LG-u nemam, a na S2 ga je bilo.

A i nije ti ovo WP da ti aplikacije za bateriju deru još više bateriju :p
 
Vidim da spada u kernel wakelock, ali bilo mi čudno zbog samog imena pa reko da pitam :)
A i nije ti ovo WP da ti aplikacije za bateriju deru još više bateriju :p

Šta im ja mogu, neka se pate sa "pravim" OS - om :p
 
Imaš dosta stvari popaljeno, ne znam sta je problem? Možda 4.3 troši više na Sammy-u nego 4.1

Jedini problem koji da kažem vidim je wifi. Znači ili kernel ili nešto menjaj na ruteru ili ruter. Probaj prvo da izmenjas par kernela. Sve zavisi od dev-a do dev-a kako sredjuje to u kernelu. Neko stavi visoku propusnu moć svega, pa se svako malo pali, neko stavi manje, ali onda može doći do kašnjenja notifikacija.

Pre bih rekao da je kernel. Posto sam na 4.1.2 imao costum kernel ali nisam radio underclock i undervolt jedino ako je undervolt bio odradjen po defaultu mada ne verujem.

Videcu da i na ovaj 4.3 stavim costum kernel mada evo jos jedan log sa novijim BBS i sa svim popaljenim u ocijama posto na starom sam zaboravio da upalim neke opcije.

https://www.dropbox.com/s/e2nkhqipoel9zha/BetterBatteryStats-2014-01-29_074533431.txt
 
Poslednja izmena:
Jel tebi loš signal tamo? Kao da imaš slab signal, pa eto i to malo utiče. Pošto čudi me da imaš l2_hsic, a bio ti je sve vreme upaljen wifi... Ti beše imaš onaj inteli 3g modul? Da ne pravi on problem?
 
Đilkoše, brate moj autonomaški, pomagaj, sreće ti
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2014-01-30_002315147.txt
    21.6 KB · Pregleda: 814
Crko ti cip izgleda za bateriju... Hmm ovo ne valja... Aj da vidimo da nije to, da ti odradis jos jedan ovaj log, pa ako opet ne valja, factory reset i onda opet log.
 
Nemoj me zezati... Jel može da bude da je Xposed Framework jeo bateriju, kad sam njega instalirao (juče) počeli su problemi? Sad sam ga deinstalirao, pa ću u toku noći da ga ostavim da odradi još jedan taj ciklus od 4 sata...

Pošto se razumeš, možeš li da mi kažeš malo bliže šta to znači da je crkao čip za bateriju? To je hardverski kvar, znači ja tu ne mogu ništa, morao bih da ga nosim u servis... Hvala ti puno
 
Ma salim se. Kad otvorim log, uopste mi ne prikazuje ono sto bi trebao. Neki kineski modeli su imali (imaju) taj problem da ne prikazuju sta se desilo telefonu (activity) a nestala je baterija. Ne bi trebao xposed da jede bateriju.

Nesto je opasno izbrljavilo, a iskreno ne znam sta, niti ja, niti bilo ko ne moze da kaze sta je to.

BBS ocitava gotovo sve, tako da tu nema greske. Sad naravno dolazi problem do ko zna cega, a opet to ne mogu da kazem sa sigurnoscu sta je.

Mozda cak i da restartujes telefon samo, pa da vidis. Opet nema sanse da je xposed, bar koliko ja znam da imas problem, zavrsio bi u bootloop-u, ovako drugacije nema sanse da ti je on napravio problem.

Na kraju svega ostaje hw kvar na relaciji usb ulaz, baterija... aliiii o tom po tom.
 
Nemoj da se salis covece, hoces da umrem sad odma? Udjoh malopre da vidim Screen on Time i imam sta da vidim... NEMA Screen on Time-a boktecovece! Odma sam uradio factory reset i opet isti problem, a i cini mi se da mi baterija opet curi ko nezdrava...
Screenshot_2014-01-30-02-12-41.png
Screenshot_2014-01-30-02-12-33.png
 
Poslednja izmena:
Kazem ja crko :D Nego vidi u N5 temi, mozda neko zna odgovor ili idi na xda, verujem da nisi jedini. Ovo vise nije u domenu BBS-a ;)
 
Ajde opet uradi factory reset, ne iz telefona nego flesuj odgovarajući rom preko kompa i kad zavrsis ugasi sve moguce na telefonu vezano za Google. Neka ti recimo sinhronizuue mail i kontakte samo.

Ugasi Android Device Manager, G+, G Photos sve sve sto nadjea u vezi toga.
 
Opet cu da uradim f. reset, nije problem, ali koja je poenta gasenja svega? Ocu da mi sve radi normalno, a ne da imam osakacen telefon :-\
 
Nazad
Vrh Dno