Šta je novo?

Battlefield 4

Odigrao bc2 posle dosta vremena. Koliko je bolji osecaj kretanja i pucanja u toj igri u odnosu na bf3 i bf4, neverovatno. Zuk je takodje mnogo bolji. Ne kapiram kako su toliko unazadili igru od tad, nije ni bc2 bio savrsen ali za bf3 i bf4 je izmislio igru...
 
Odigrao bc2 posle dosta vremena. Koliko je bolji osecaj kretanja i pucanja u toj igri u odnosu na bf3 i bf4, neverovatno. Zuk je takodje mnogo bolji. Ne kapiram kako su toliko unazadili igru od tad, nije ni bc2 bio savrsen ali za bf3 i bf4 je izmislio igru...

Daleko lepsi osecaj, vrlo visok nivo kontrole svih desavanja, prosto zabavniji MP.
Mozda manje realniji, mada nisam pucao puskom pod punom ratnom opremom :).
 
Zvuk je u BC2 ubedljivo najbolji u serijalu, ali da je kretanje bolje - to nije. To je jedina stvar sto je bolja u ovim novijim Battlefield-ovima.

Ali sve ostalo mi je za klasu bilo bolje u BC2:

- Zvuk
- Osecaj napucavanja ( oruzja imaju neku tezinu, ne osecas se kao da drzis kartonsko oruzje koje puca grozdje )
- Tenkovi koji se nisu kretali kao da je na ledu sa klizaljkama
- Mape su bile daleko bolje ( po meni makar )
- No PREMIUM bullshit i DLC-ovi svake druge nedelje
- Destruckija... ovo i dalje ne verujem kako su uspeli toliko da unazade...

Sta bih dao da se vrate korenima, BF igra tokom drugog svetskog rata. Ali to naravno nije moguce jer danasnja decurlija ne mogu igrati nesto ako nemas brdo mogucnosti za ''pimpanja'' oruzja i ostalih unlockova.
 
Poslednja izmena:
Samo da vrate destrukciju, i to bi mi bilo dovoljno.
Dodje mi da opeglam opet BC2 samo zbog toga.

Kad sravnis celu mapu tenkom osecaj radosti je bio neizmeran! :)

Jbt nekad sugavi Red Faction pre 15 godina je imao bolji destruction od ovih modern igara! SRAMOTA !!!
 
Al sto je najgore, ni ta 2.0 destrukcija nije bila nesto ekstra, jet su se neki objekti uvek rusili na isti nacin, a neke objekte uopste nije bilo moguce srusiti.

Ma glavni osecaj u svakoj MP fps igri je osecaj pucanja I napucavanja, tu js BC2 bez premca.

Ali, recimo ni BF1 i 2 nisu briljirali po tom pitanju, ali su ipsk bile zabavne igre, valjda zato sto pre njih nije postojalo nista slicno :).
 
Sto se tice kretanja, ne vidim kako moze da ti bude bolje ovo klizanje ubf3 i bf4. I naravno infinite sprint??? U bc2 imas osecaj da si vojnik pod ratnom opremom, nema trcanje 100 na sat i preskakanje svega zivog...
 
Mislim da nisi to dovoljno puta naglasio..
 
U cemu je problem? Ne smije se napisati nista lose o BF4 a da se ti ne javis? Sta da sam pisao o hardcore modu tek...
 
@Lozac Isto kao i ti da je normal sranye. Nista bolji nisi:p
 
Igra je sasvim dobra. Ko ima vise od par sati igre u multiju a kaze da igra ne valja-dela i reci mu nisu u skladu, jer da ne valja, ne bi igrao.
 
Poslednja izmena:
Ma igra je veoma zabavna, to joj je valjda glavna funkcija zar ne?
 
jutros sam skinuo bf, poceo sam da igram, prvi utisci, ok, cinimi se, da su vecunu stvari ispeglali, da sad moze da se pristojno igra..... p.s. je l' ima neki server, gde se okupljaju nasi? :)
 
je l' dobro pokazuje koji mi je fps u igri? ono iz igre? :D zakucalo mi na 60 i ne mrda... :D
 
To je cinjenica, da je igra njesra je neosnovano licno misljenje :D :)

Daj da javimo ovima u Stokholmu i svima u svetu da je uzrok loseg netcoda pronadjen i da je to uradio kolega Boris Lozac!:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
A za Nobela ako se sete-sete... ;)
 
Evo jedan skill shot sa RPG, ako neko moze da nadje zamerku ovom potezu onda... :

 
Prema snimku,raketa je prosla kroz avion,koji je bio neogreban,i onda nakon 2 sekunde i 200m od aviona je raketa explodirala i unistila avion...

To ti je standardan delay kod aviona u BF igrama. Zato se ljudi zakucavaju masovno jer ono sto ti vidis je vec proslo pre par sekundi. Zbog brzine aviona igra kasni da obradi podatke.
Drugim recima moj RPG i avion su se sastali kako treba i avion je explodirao od udara. Ali dok je igra iskomunicirala moj RPG projektil sa mog klienta, preko servera i njegovo letenje avionom, na njegovom klientu, on je nastavio da leti pa ga je igra vratila unazad da pogine tamo gde je pogodjen.

Potpuno isti sistem je sa umiranjem iza zida.
 
Cek cek cek,hoces da kazes da ti zapravo moras da gadjas mesto gde je on bio pre par sekundi?
 
Cek cek cek,hoces da kazes da ti zapravo moras da gadjas mesto gde je on bio pre par sekundi?

Ne, ne. Igra prihvati tvoj hitac tamo gde je i upucen i izracuna dmg i sve ostalno. Ali, dok se prikaz tog dogadjaja vrati do tebe prodje dovojlno vremena da igra mora da napreduje. A onda kada konacno dodje do tebe informacija igra vrati unazad ono sto moze. Ne moze video prikaz da vrati unazad, sto se dogodilo vec dogodilo se.

Ti si otisao iza zida, avion je proleteo pored RPG-a. Ali, metak te je pogodio pre nego sto si zasao iza zida, RPG je pogodio avion, ali TI na TVOM PC-u to ne vidis na vreme jer server ne stigne da kaze tvom PC-u na vreme sta se dogodilo i kada.

To ti je problem sto ti igram recimo na 60FPS a server moze da posalje podatke samo sta se dogodilo tokom 10FPS. Ostalih 50FPS tvoj klient(igra i PC) rade po svom.
 
Poslednja izmena:
^ Server radi proveru 10 puta po sekundi u BF4, sto je kriminalno i sto se odlicno vidi kod aviona i helija ali i kod umiranja iz metka, iza zida itd... Dovar pogodak btw.
 
To ti je standardan delay kod aviona u BF igrama. Zato se ljudi zakucavaju masovno jer ono sto ti vidis je vec proslo pre par sekundi. Zbog brzine aviona igra kasni da obradi podatke.
Drugim recima moj RPG i avion su se sastali kako treba i avion je explodirao od udara. Ali dok je igra iskomunicirala moj RPG projektil sa mog klienta, preko servera i njegovo letenje avionom, na njegovom klientu, on je nastavio da leti pa ga je igra vratila unazad da pogine tamo gde je pogodjen.

Potpuno isti sistem je sa umiranjem iza zida.

у јбт ја би' тачно умро глуп....
 
Umro bi glup, ali bi metak video tek iza zida :d.

Lepo objasnjeno pero :).
 
Poslednja izmena:
Da ne ispadne uvreda, ali onaj što bi rado ugasio minimapu jer mu smeta na ekranu a za avione koristi samo shift taster, te onaj što ne zna šta su tiketi a igrao je xy sati barem BC2, u odnosu na ovo deluju inferiorno.

Gledaj, da je mene cim sam uzeo igru (pre 2 meseca) zanimao revive (mada ja nisam ni znao da to postoji) ja bih odmah to pitao, a ne 2 meseca kasnije, prvo mi je u ocima bila zabava pucanje, pa tek onda sve ostalo... Municiju nisam ni delio prvih par dana igre jer nisam znao, ali cim sam ovde na forumu procitao da to moze I da onaj koji to ne radi je klasican bot, ja sam poceo da delim ko lud, I uglavnom me poeni na municiju unapredjuju na bolji level, a tek sam sad popravio K/D na 1, sto je I dalje nista, ali s obzirom da nisam pro, I da mi je to prva MP FPS igra (ne racunam CS), ja sam zadovoljan, ali ti koji si iskusan me slobodno smatraj botom, nema ljutnje ;) :D
 
krastavac,problem je sto mnogo njih ima koji ne razumeju poentu igre.Ozivljavanje,davanje municije,popravljanje tenka je postala veoma retka situacija(a zamisljenja nekada kao smisao igre).Nekad je to funkcionisalo mnogo bolje ali je ocigledno koketiranje DICE/EA sa COD igracima dovelo do toga da ih je uletela gomila i ne interesuje ih nista sem cuvanja svog dupeta i ubijanja protivnickog igraca.Vozilo im iskljucivo sluzi da se dovezu do njima omiljene tacke i cute i smrde celu partiju.Primer,partija pre par dana,tiketi tipa 50-50,lik u jedinom nasem tenku(i ja budala kao gunner) se ubio da srusi branu(valjda je mapa Flood zone).Znaci,ne interesuje ga sto je jedini tenkista i sto nam osvajaju zastave,covek hoce da srusi branu i da se divi svom minulom radu.
 
Poslednja izmena:
krastavac,problem je sto mnogo njih ima koji ne razumeju poentu igre.Ozivljavanje,davanje municije,popravljanje tenka je postala veoma retka situacija(a zamisljenja nekada kao smisao igre).Nekad je to funkcionisalo mnogo bolje ali je ocigledno koketiranje DICE/EA sa COD igracima dovelo do toga da ih je uletela gomila i ne interesuje ih nista sem cuvanja svog dupeta i ubijanja protivnickog igraca.Vozilo im iskljucivo sluzi da se dovezu do njima omiljene tacke i cute i smrde celu partiju.Primer,partija pre par dana,tiketi tipa 50-50,lik u jedinom nasem tenku(i ja budala kao gunner) se ubio da srusi branu(valjda je mapa Flood zone).Znaci,ne interesuje ga sto je jedini tenkista i sto nam osvajaju zastave,covek hoce da srusi branu i da se divi svom minulom radu.

+1
 
Nazad
Vrh Dno