Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Prodajem konzolu jer na njoj nema igraca.

image.png


main-qimg-bb6cb13d59fae3b5b564fa7f437ee389
 
A crossplay?
 
Uzeo sam konzolu da ne igram sa čiterima ;)

2042 je bila free za Playstation ali 0 efekat.
 
Pa i nema citera. Ja igram stalno..
 
Nema citera uopste. Najvece leglo citera je u bf1 i bf5, udjem na neki zvanicni server u bf1 i vidim coveka sa rezultatom 250-0, koji leti po mapi i ubija sve jednim metkom, nikad brze nisam izasao sa servera :D
 
Glenn izgleda kad god zagine - cheater! ;)
 
Uzeo sam konzolu da ne igram sa čiterima ;)

2042 je bila free za Playstation ali 0 efekat.
To si trebao pre 10 godina i igrao bi bez nerviranja neko vreme do pocetnog omasovljavanja kojekakvih emulatora kontrolera i skripti. Posle toga je nastala svakakva inkluzivnost inputa i crossplaya i sve je pretvoreno u normalizovani haos i minimalne su sanse da ce da se ikad promeni.

Jedini fer plej ce uvek biti svi u jednoj prostoriji na istim uredjajima/konzolama u lan partiju ili ako igde ima kakvih igraonica tog tipa, sve ostalo ce uvek biti kompromisi koje ili nazalost prihvatas ili odustajes od dalje igre.
 
Mozda sto sam se nagledao svega na PCu i istina da cronus zeni igraci budu veliki OP, ali kada dodjes na neki nivo, ne smetaju ti. A oni sve sto mogu sa cronusom je poboljsati aim. To je to. Na PC-u je samo nebo granica sa čitovima. Istina no-rfecoil čit sa cronusom je veliki problem ali opet, zavisi od igre.

Recimo trazim nesto oko 2042 i naletim na ovog lika. Kontam 100% cronus plus miš. Ali vraga, lik igra legit sa wireless kontrolerom:



Nema tog cronus igraca koji ima prednost pored njega. Tako da je konzola daleko od PC čiteva.
 
Kada dodjes na neki nivo ne smetaju stvari ni na PC-u ni na konzolama, dodjes do nekog odnosa tolerancije i samog uzivanja u igri. I na jednoj i na drugoj platformi sam mogao i protiv aimbotova da igram, neki put smo dobijali a mnogo puta je moralo i da se izadje. Sada iskreno i uz sav omogucen cheating i dizajn i balans igara je takodje postao kriminalan, tesko i da igram nesto novo vec uglavnom samo starije naslove.
A sto se tice overall cheatinga na platformama, uz komentar gore o inkluzivnosti i davanju na koriscenje svega i svacega, mislim da si relativno nov u multyplayer konzolnom svetu jer aimbot, wallhack i ostalih stvari ima vec mnogo godina unazad i nista konzole nisu bolje po tom pitanju.
 
Nijednom jos za preko 100 sati nisam zaginuo a da mi je bilo bas sumnjivo. Ovo nije competitive CS gde je vec tenzija maksimalno nabijena (nemoj slucajno svog da upucas! ne smemo da izgubimo), pa da te jos dodatno iznervira cheater.

Ovo je opustenija varijanta pucanja, respawn je za koju sekundu, najbolje da cu da razmisljam jel me neko ubio zbog cheata ili zato sto je dobar..
 
Stavljati konzole sa PC igranjem rame uz rame je suludo. Nema na konzolama ni 1% varanja kao na PC platformi. Crossplay je super da produzi rok trajanja igrama koje su umrle poput BC2, BF3 i BF4 ali konzolaski only, da ima citera kao na PC-u jednostavno nije tacno.

A ova prozivka "mislim da si relativno nov u multyplayer konzolnom svetu jer aimbot, wallhack i ostalih stvari ima vec mnogo godina unazad" je bila poprilicno nisko tako da se odjavljuem ;)
 
Jedan od razloga zasto tako mislis je delimicno vezan i za ovo sto Boris prica a to je da BF ima velike mape i dosta igraca i susreti sa nekom vrstom cheatinga mogu da budu lokalizovani i kao sto sam i gore naveo da toliko ne uticu na ishod i uzivanje u igri, ali recimo u COD-u to lako mozes da vidis. Mislim da je meni prvo iskustvo sa tim (ociglednim hackovima) bilo negde u Titanfall inspirisanim COD-ovima, AW a pogotovo u IW kada sam vidjao partije gde likovi bukvalno lete po mapi i fraguju preciznije nego Q3 botovi na nightmare a onda sam nasao kakvi sve modovi/skripte mogu da se ucitaju sa USB-a na PS4.
Inace, ni mnogo starije igre nisu postedjene toga, recimo Activision je od skoro (MSFT akvizicija) popravio matchmaking za stare COD naslove i skoro sam na XSX igrao COD BO2 (x360) na kom u partijama bukvalno na kill camu vidim aimbot statistike.
Ovo sto sam naveo su ocigledne stvari a da se na sve to doda i sto vec godinama unazad sta sve kroz emulaciju gamepada moze da se ucita i koliko to mnogo ljudi koristi, recoil correction pa i samu prednost za twitch shooting, ne bi verovao.
 
malo :D
 

Prilozi

  • BF2042_2023_09_23_23_06_05_466.jpg
    BF2042_2023_09_23_23_06_05_466.jpg
    224.1 KB · Pregleda: 45
  • BF2042_2023_09_23_23_06_09_339.jpg
    BF2042_2023_09_23_23_06_09_339.jpg
    298.3 KB · Pregleda: 41
  • BF2042_2023_09_23_23_09_48_737.jpg
    BF2042_2023_09_23_23_09_48_737.jpg
    311.6 KB · Pregleda: 39
  • BF2042_2023_09_23_23_27_44_105.jpg
    BF2042_2023_09_23_23_27_44_105.jpg
    400 KB · Pregleda: 37
  • BF2042_2023_09_23_23_27_59_517.jpg
    BF2042_2023_09_23_23_27_59_517.jpg
    292.5 KB · Pregleda: 42
  • BF2042_2023_09_23_23_28_23_725.jpg
    BF2042_2023_09_23_23_28_23_725.jpg
    235.9 KB · Pregleda: 43
Izadji malo iz kuce, igras igrice 17h dnevno, get a life! :ROFLMAO:
 
Kada cujem da je Metro classic style battlefiedl, zeludac mi se okrene.. I tesko je progutat da je zadnji BF da valja izasao 2011te al ajd.

Definitivno fali infantry only mapa ali nisu morali sa "the largest maps" preci na QC DLC. Izgleda dobro ali su mapu, kako kazu developeri, pravili po Locker blueprintu.

 
Metro je meni totalni promasaj mapa, totalna glupost od mape i nema veze sa BF. Ali postujem da ima ljudi koji vole takve mape 😁
 
Metro je ubacena jer je broj igraca na konzolama bio max 24. Neka server nije pun, dvadesetak igraca na Caspianu je pustinja. Pa su radi njih ubacili manje mape kao i CQ. Metro 64p je bio meme. I eto.. deset godina nakon izlaska, Metro grudvanje je benchmark Battlefielda.
 
Kako je sad dobar ovaj batrefird.....skoro pa savršen,samo mu treba ono nešto :p

Šta je sa ovim puškama koje su Legendari ili Epic,jel to utiče na gameplaj?Pay to Win?
 
Metro je odlična mapa,i ona baza u planini,ona snežna mapa

Nemože se snajpat pa deca plaču :p,tenkisti isto
 
 
Мала помоћ,да ли мапе могу да се бирају или не могу?
Синоћ сам баталио Бетлфилд 4 и прешао на ово,играм на петици са колегом.
 
Ne moze brat, ali mozes da biras 64/128 mape i kad kliknes on krene da trazi i kad nadje mapu, napise ti koja je mala i kroz par sekundi udje na server.

E sad ako ti se npr ta mapa ne svidja ides CANCEL pa opet ispocetka i onda tako bukvalno izbegavas mape koje neces.

Mene je nerviralo u pocetku ali navikao sam jer su u sustini sve mape dobre.

Imas takodje PORTAL opciju i tu imas stari nacin biranja CONQUEST i search opcije, mada tu budu ili Bf2043 ili Bf3/4 pravila igre.

Mozes igrati sa nama, ja i 2 drugara igramo relativno cesto👍
 
Kaleidoscope i Hourglass...glupe mape,ovu drugu ne mogu sažvakat nikako
 
А како да онда одиграм ову Метро мапу?
Занима ме како изгледа на пс5.
 
Hourglass je posle redizajna odlicna i igriva bar po nama. Imas na pocetku prva opcija da igras novu mapu 👍
 
Значи није Метро исти као из 4?
Ок онда. Мислио сам да је мапа иста.
 
Nazad
Vrh Dno