Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Ovo zadnje, igras crossplay? To je moje iskustvo day one kada sam konzolu kupio. Prvih par dana sam 100% bio siguran da BF5 ima botove.

Sto se same timske igre tice, sami su krivi., Da u svom postu nisi spomenuo klase, ne bi ni rekao da postoje. Tek sad kontam: pa imaju klase.

Prave okrugle prazne mape jos od BF4, ubacuju sve gadgete i vozila koje mogu na sve modove i na sve mape, ubace botove i 128 igraca i onda se kontamo kako nema timske igre. Jedini koji igraj utimski su botovi.

Battlefiedl, dopao se nekome ili ne, je postao playground kao GTA Online. Samo da se nesto desava na ekranu. Što vise explozija. Da se snimaju troll klipovi. Ni jedna mapa u 2042 nije balansirana. Ybt uzmes mapu iz BC2 koja je imala samo transpor helikopter i ubacis 10 bombardera i kontas zasto nije balanasirana.

BC, BC2, BF3, BF4... niti jedna od njih nije imala bombarder niti su jet fighteri imali bombe. Postoji razlog tome. Igre su tezile ka balansu.

Danas u 2042 jeep spama bombama gore nego attack helicopter u BF3. Nedo bog da Karkand ubace u 2042.
 
Ovo zadnje, igras crossplay? To je moje iskustvo day one kada sam konzolu kupio. Prvih par dana sam 100% bio siguran da BF5 ima botove.

Sto se same timske igre tice, sami su krivi., Da u svom postu nisi spomenuo klase, ne bi ni rekao da postoje. Tek sad kontam: pa imaju klase.

Prave okrugle prazne mape jos od BF4, ubacuju sve gadgete i vozila koje mogu na sve modove i na sve mape, ubace botove i 128 igraca i onda se kontamo kako nema timske igre. Jedini koji igraj utimski su botovi.

Battlefiedl, dopao se nekome ili ne, je postao playground kao GTA Online. Samo da se nesto desava na ekranu. Što vise explozija. Da se snimaju troll klipovi. Ni jedna mapa u 2042 nije balansirana. Ybt uzmes mapu iz BC2 koja je imala samo transpor helikopter i ubacis 10 bombardera i kontas zasto nije balanasirana.

BC, BC2, BF3, BF4... niti jedna od njih nije imala bombarder niti su jet fighteri imali bombe. Postoji razlog tome. Igre su tezile ka balansu.

Danas u 2042 jeep spama bombama gore nego attack helicopter u BF3. Nedo bog da Karkand ubace u 2042.
Imam upaljen crossplay jer mi burazer igra igru preko PS5 samo nije toliko aktivan plus neki ortaci koji imaju konzolu mi obecavaju da ce uzeti igru da mozemo zajedno da igramo, realno ne obracam paznju ko igra preko cega ali sam primetio taj obrazac bizarnog ponasanja igraca, i da budem iskren takvo ponasanje ja nisam primecivao u prethodnim Battlefield naslovima ali mi je sada zapalo za oko. Ali da nema tima to je primetno, sebicluk je na maks, svi su usamljeni vukovi koji, verovao ili ne, beze od tebe ako hoces da ih "izlecis" ili popravis vozilo. Pa ja sam skoro uvek top igrac sa oko 25 do 35 reviva u partiji. Ali isto tako biti timski igrac okruzen sebicnim imbecilima ume da zamori. hahah
 
Generalno osetno manje tim igre istina, mada zavisi i sa kim Vas server ubaci. Nekada stvarno igramo top kao tim i radi se na zajednickoj igri, ozivljavanju, bacanju kitova i tako to, nekad zali boze 😁

Mada, ja kad igram sa drugarima [nazalost ostalo samo nas 3 od nekada 10 - 12 igraca] uglavnom budemo prvi ili medju prvima. Ali upravo zbog te zajednicke i takticke igre 😁🤘
 
Ne znam da li da uzmem ovo ili Battlebit Remastered. :)
 
Gdje je najpovoljnije kupiti sa svim ekspanzijama? Poslije duzeg vremena posta BF zove da mu se vratim :)
 
15e na Steamu najpovoljnija opcija trenutno koliko sam video.
 
Kao što su kolege napomenule 15 evra na Steam platformi je treunto najpovoljnije s tim da Battlefield ima Premium Battle pass sistem gde možeš, nakon što ga jelte kupiš, da otključavaš običnu i legendarnu kozmetiku i oružje kao i operatore. Neko voli neko manje, meni lično nije smetalo jer je ovo jedini multiplayer FPS koji redovno igram pa mi znači.
 
Sad vidim na Steam-u da ima i neka Elite Edition ali cu prvo probati base za €15 pa onda vidjeti sta dalje :)
 
Monetizacija je ista kao kod free 2 play igara. Nije pod moranje da se kupuje ali se grinda da se izleveluju recimo oružja i skinove. A obzirom na mape i losu vidljivost, uniforme vojnika poprilicno uticu na gameplay. Ali za jednu uniformu sam za Mackay-a mora imati mislim 1500 ili 2500 kilova sa visine. Pa ti uzmi osnovnu igru pa vidi sta dalje.
 
Ko hoce da igramo zajedno neka me doda na EA, SELIDBE
Nece lepo da izbaci ovde, 3 donje crte pa SELIDBE pa 3 donje crte 😁👌
 
Po meni ovo je ubedljivo najgora BF igra. Igrao sam sve od Battlefield: Bad Company 2 pa na ovome u svakoj najmanje po 100 sati, u BF3 i BF4 preko 500 sati u svakoj. Ovo je u suštini F2P igra koja se plaća. Omiljeni mod mi je uvek bio Conquest i urbane mape. Ovde nažalost svaka mapa mi je katastrofalna. U svakoj igri je bilo jedna ili dve mape koje su me nervirale ovde me svaka nervira. Svaka mapa je neka livada ili pustinja sa par objekata sa previše vozila. Kao da su igru radili ljudi koje BF uopšte ne zanima. Tok razgovora pri zapošljavanju za rad U EA verovatno je išao nešto ovako: Volite BF igre?-Ne. Igrali ste nekada BF?-Ne. E super primljeni ste. Koliko sam video nema hardcore servera. Nema čak ni mogućnosti da staviš clan tag ispred svoga imena.
 
Ko hoce da igramo zajedno neka me doda na EA, SELIDBE
Nece lepo da izbaci ovde, 3 donje crte pa SELIDBE pa 3 donje crte 😁👌
SlowHand__84 (SlowHand, dve donje crte, 84)
Ja obožavam igru. Jedinošto su sigurno pogrešili jeste što nisu odobrili za kozole miš i tastaturu. Jednostavno, ne možes se takmičiti sa pc igračima. Ja sam dobar na kontroleru, ali svaki out kad vidim da me je neko ubio, igrao je oreko pc-a. Iskljucivanje cross play-a nema smisla jer nemam 30 života.
 
Po meni ovo je ubedljivo najgora BF igra. Igrao sam sve od Battlefield: Bad Company 2 pa na ovome u svakoj najmanje po 100 sati, u BF3 i BF4 preko 500 sati u svakoj. Ovo je u suštini F2P igra koja se plaća. Omiljeni mod mi je uvek bio Conquest i urbane mape. Ovde nažalost svaka mapa mi je katastrofalna. U svakoj igri je bilo jedna ili dve mape koje su me nervirale ovde me svaka nervira. Svaka mapa je neka livada ili pustinja sa par objekata sa previše vozila. Kao da su igru radili ljudi koje BF uopšte ne zanima. Tok razgovora pri zapošljavanju za rad U EA verovatno je išao nešto ovako: Volite BF igre?-Ne. Igrali ste nekada BF?-Ne. E super primljeni ste. Koliko sam video nema hardcore servera. Nema čak ni mogućnosti da staviš clan tag ispred svoga imena.
Ponekad i mene zivcira, BF4 mi je jos uvijek fav BF ali nije nit 2042 tolko losa. Problem kod mene je kaj me zivciraju vozila, prije sam uvijek igrao infantry mape (95% locker ili metro) i tu nema tenkova niti helica. I jos jedna velika zalost je da nemres birat mapu koju hoces igrat i bar da stave dodatan infantry mod zauvijek, a ne one fore na tjedan dana.
 

almoust evil665

Igra je, na samom pocetku, imala dva problema; ciljana publika su bili Fortnite i Apex igraci, i drugi je sto su izbacili 30% igre. Mape i koje su bile u igri nisu bile dovrsene. 2 godine oni sredjuju mape pored ostatka igre. Falile su osnovne stvari poput scoreboard dok je napucavanje bilo najgore u bilo kojem FPS serijalu. Treba poslusati developere druugih studija koji su pomagali pred izlazak igre. Danas ovi koji pocinju igrati ni ne znaju koliko su grozne performanse bile na svim platformama da bi na kraju otkrili da je najvise resursa uzimao.... hud. Konkretno, ikonice iznad vozila.

Sada je gameplay dobar, sredili su napucavanje i ako su vratili grozni random bullet deviation. Ali fale stvari poput odabira mapa ili squad funkcija kao sto su bile u proslim igrama. Fali balans itd itd. Da im se da jos 2 godine, bio bi solidan BF. Tako da.. kakva je - takva je.

Nisam dugo igrao BF5 i neki dan ga upalim i to na konzoli. Isto da igram BF iz 2030te a pricamo o napustenoj igri u sred razvoja. Dok je bizarno da je ovo izaslo 2016te:

 
Igram ga svaki dan bar dve-tri partije i samo cu reci da trenutno ne razmisljam da kupujem premium.
 
Igra li neko na konzoli? Nema igraca, ovaj server se punio 15min igracima i opet na kraju puno botova :(



Nadam se da je bug. Ne vidim nikakav maintenance servera.
 
Odigrao, Hourglass je sada ozbiljno dobar, nema vise onoliko praznog prostora, trčanja u nedogled. Spojili su, odradili vrh. Bukvalno stara/nova mapa. Odlična je i stalno je akcija😁💪👍
 
Meni je breakaway i dalje najgora mapa, previse je otvoreno i nakon reworka, cim dobijem tu mapu odma bezim sa servera :D
 
A meni je korektna ta mapa, ova mi je bila ubedljivo najgora 😅
 
Meni je Exposure jedna od boljih. Dinamican layout mape sa toliko nivoa da se od nje mogu bar jos dve nove napraviti i svaka bi bila zanimljiva.
 
Problem sa tim nekim mapama i jeste sto su prevelike, bitke nemaju flow. Sve su one, pa i Exposure, bolje u 64p modu. Hourglass je postala igriva kada su je prepolovili. Onaj komplet dio mape sa stadionom su izbacili. Kakvo bacanje resursa.

Mapa kao mapa je sada ok. I dalje je to proazan prostor ako ne ides sredinom srusenog mosta. Ali na ovo se cekalo dvije godine.. mehh. Life moved on.
 
Nazad
Vrh Dno