Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

I to u TikTok generaciji gejmera znaci gotova igra, gasi servere. Za koga da igram, ako ne dobijem novi tag na kraju partije..
 
BC2 je bio spin-off. Danas ne bi prezivio. Upravo sto Boris govori. Imao si "5 pusaka, dva skina" i deri. Sada su masivnije igre. Veliki broj novih FPS igara se gasi nakon godine dana jer "nemaju" dovoljno sadzaja.

Zadnja zrtva je "Antimatter Games". Radili su na legendarnim "Rising Storm" i "Rising Storm 2: Vietnam". Plašim se da se ne disi isto i Tripwire-u. (CROWZ se ugasila nakon manje od godine, Vampire: The Masquerade - Bloodhunt je izasla prije tacno godinu dana. Gasi se itd itd.)

Ali ako hoces BC3. To bi bilo ovo sad sto imas u 2042 sa Valparaiso i Arica Harbor.
 
Mislim da je jedno od resenja da zadrzis decu (a oni su vecina nazalost) je da ubace jos po jedan nedostizan skin za svako oruzje, fazon da ga otkljucas posle 50.000 ubistava za to oruzje.. Ne mogu da verujem da to mora da se radi ali ocigledno tako mozak funkcionise klincima.. mora neka nagrada da se desi da nisu za 'dzabe' igrali.

Inace trailer za season 5 razbija, kao i svaki. DICE mozda najjace trejlere pravi u gejming industriji.
 
Nije nuzno problem skin koliko nova mapa, oruzje, vozila itd. Gledma danasnje igrace sa komentarima: igra je mrtva jer nije bio novi update 30 dana. A BF3, koji pojede hajpom sve BF igre zajedno, je imao update svaka 3m.

Kontam ako je 2042 koja nije bila kompletna prvi dan, ali danas moras hraniti igrace svakih par dana inace ne znaju da se zabave. U BF3 sam koristio F2000 vanila pusku i igralo se na vanila mapama.. preko 1000 sati.
 
Sve sto ste naveli ima jedan Fortnite i na zalost u pravu ste.
 
A šta to znači? Nakon naredne sezone neće moći da se igra više? Ili, prosto, neće biti skinova, oružja i sl.
 
To drugo, ali se plasim da ce to biti dovoljno da ljudi prestanu da igraju i da ne mozes da nadjes partiju 10 minuta.. nadam se da gresim.
 
Battlefield 3/4 su mi jedne od najboljih delova a krenuo sam da igram BF2042 i dosta uzivam u tome 😁 nije los, radi lepo i bez greske. Ima servera ima ljudi, malo je bzvz sto nema server browser ali ide i ovako.

I Bad Company je bio stvarno hit u svoje vreme takodje 😊
 
Sjajno, i nastavlja se rad posle season 5..
 
Bravo ti si nas idol :)
 
Ovaj S5 trejler deluje natrpan sadržajem, ali nekako imam utisak da se sve vreme potencijaru skinovi za oružja, armor (onaj što nosi lobanju divlje životinje na glavi jer je iz "savage" klase... Ma daj). So many skins, such wow!
Poslednji BF za mene je bio 4, ovo je mlađi retar...dirani brat u vidu BF2042.
Treba nam nešto manje šareno, manje roze pušaka i tripovanja oko toga pod kojim uglom lik drži pištolj, za tako nešto eto im Fortnite.
 
 
Season 6 potvrdjena:

 
Top, extra 😁 samo jos da promene naziv igre u Battlefield 4 i to je to🤘
 
Kako pompezno najavljuju i ubacuju sve stvari koje je BF4 imao na izlasku 😀
 
Taman tako brate 😁😁🤘
 
Znaci sad sta god urade ne valja jer je u pocetku bilo s*anje? Ne mogu nikako da se iskupe a..
 
Niko to nije rekao brate. Meni se u pocetku nije svidela ali sada je sve bolja i bolja igra 😁🤘👍💪
 
Mapa je ok. Lici na Zavod i Propagandu. Da imaju custom serveri, ovo bi bilo super sa 40-50 igraca. Fali ovakvih mapa koje nisu pustinja, ali i dalje nemaju u planu urbane mape. Na zalost. Sa ovakvim gameplayom, Aftermath bi bio puni pogodak.

P.S. Ako se nekome ne svidja, nece drugu mapu zaigrati sa 64p.
 
Mapa je ok. Lici na Zavod i Propagandu. Da imaju custom serveri, ovo bi bilo super sa 40-50 igraca. Fali ovakvih mapa koje nisu pustinja, ali i dalje nemaju u planu urbane mape. Na zalost. Sa ovakvim gameplayom, Aftermath bi bio puni pogodak.

P.S. Ako se nekome ne svidja, nece drugu mapu zaigrati sa 64p.
kako ja jos nemam update na S5...jel se to kupuje posebno?
 
Ne kupuje se nista..
 
10 dana samo jedna mapa u "rotaciji".

joe-biden-cmon-man.gif
 
Jel koristi od vas neko KontrolFreak-ove? Pitanje se odnosi na one koji igraju preko konzola ili koriste kontroler, naravno.
 
Primetno je da ludi po forumima a pogotovu na Steam-u pljuju po igri i. Meni je igra sve bolja i bolja i imam preko 1500 sati provedenih u njoj, upoznao dobru ekipu, nazalost stranci jer nisam imao prilike da prepoznam nase, ali opet sati zabave. Da ima frustrijajucih situacija, ima, ali budimo realni svaki Battlefield naslov je imao neke bagove i gameplay tweakove vezane za taj period, od mapa, oruzja i generalnog balansiranja kako bi se svima prilagodila igra koliko je to moguce i kako bi bilo igrivije.

Da je igra zahtevna jeste i treba dobra masina da se to lepo tera, jbga CPU intezivna igra i sve sto ide sa tim. Da li DICE treba da je dodatno optimizuje da bi svi uzivali? Pa naravno i verujem da hoce. Ali isto tako ne postoji nijedna igra koja ce nam pruziti to FPS zadovoljstvo i igranje po klasama sa vozilima na raznolikom bojnom polju kao Battlefield i to je ono sto mi se dopada kod njega i sto ga definitvno odvaja od drugih FPS naslova.
 
Ja sam je batalio nakon nekih 80h, od prvog dana sam je igrao. Nije jednostavno to to, kada se poredi sa ostalim igrama u kojima imam mnogo vise odigranih sati. Kao sto sam i pre rekao, nece nikad napraviti bolje igre od BF1 i BF4, barem ne EA.
 
Meni je igra bruka dobra 😁jes da je BF4 bio sam vrh ali dobraa
 
Ja sam je batalio nakon nekih 80h, od prvog dana sam je igrao. Nije jednostavno to to, kada se poredi sa ostalim igrama u kojima imam mnogo vise odigranih sati. Kao sto sam i pre rekao, nece nikad napraviti bolje igre od BF1 i BF4, barem ne EA.
Da kao fan Battlefield naslova, igrao BF2 i legendarni i neponovljivi 2142, toga sam svestan ali je isto tako problem sto su ljudi nostalgicno vezani za te naslove kao i ja sam, medjutim olako zaboravljamo tadasnje probleme a i danasnji narativ kompanija a to je profit i opravdanje investitorima, skinovi i "legendary" itemi prodaju i kupuju se, to je ono sto odrzava razvoj a da ne pominjem odlazak veterana industrije tako da DICE nije i nece biti ikada isti. Ja sam to davno shvatio i iako u pocetku nisam bio zadovoljan razvojem situacije dao sam im sansu i meni se licno dopalo. Naravno da mi smetaju neke odluke vezane za mape i dizajn istih, forsiranje operatora ali ajde bar imamo neki sistem klasa ali barem slusaju community i rade na igri, trude se.

Ali isto tako sam primetio da igraci, ne znam kako da opisem njihovo ponasanje u igri a da ne zvucim surovo, jer mi deluju kao da su ljudi sa mentalnim poteskocama koji ujedno imaju ADHD iliti TikTok generacija, imaju poteskoca sa osnovnim stvarima u igri tipa davanje municije ili uloga lekara na bojnom polju, ozivljavanje i uloga inzinjera koji popravlja vozila i sve sto ide sa tom ulogom kao i snalazenje u prostoru, sporo ucenje "chokepointova" na mapama i generalno koncept igranja kao tima i zauzimanja cilja.
 
Nazad
Vrh Dno