Šta je novo?

Banka Intesa

Od kad se u intesi naplaćuje mesečno održavanje deviznog računa?

P. s. kako da dodam snimak ekrana, otkako izbaciste tapatalk, ovde ne mogu da priključim nit fajl nit sliku
 
'Mozda sam lud ali gde se nalazi taj LIB broj?!' ' Kada sam prvi put dobio potvrdu o urucenju platne kartice dobio sam i taj LIB koji sam iskoristio i sad ne znam da li je na tom papiru tj toj potvrdi o urucenju ili?' Gde se nalazi LIB broj? lol

@Čika_Kure

 
@jabree
Od prvog juna je stupio novi tarifnik na snagu, tako da su od 30-og juna počeli sa naplatom deviznog računa (ako na istom imaš sredstva, jer po njihovom mišljenju, devizni račun je namenjen za plaćanje a ne za štednju, tako da ili čuvaj pare kod sebe ili ih poveri njima po ceni od 120RSD/mesečno).
Ceo tarifnik sa svim naknadama možeš ovde pogledati: https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/opsti-uslovi-poslovanja/naknade.html
 
Od kad se u intesi naplaćuje mesečno održavanje deviznog računa?
Mislim od juna, ali samo ako imaš sredstva na tom računu na dan naplate održavanja (kraj meseca).
Naknada je 120 din, i teorijski ne bi trebali da naplate ništa ako npr. uplate legne 10tog u mesecu, a ti je podigneš 15tog, pa saldo na tom računu na kraju meseca u momentu preseka (mislim uvek 28-og u mesecu) bude nula.

EDIT: Ja nisam hteo ništa da prepuštam njihovoj teoriji pa sam pogasio sve te podračune deviznog računa koji su mi samoinicijativno otvorili i ostavio samo devizni u EUR.
Zadovvoljstvo da zatvoriš račun koji su ti samoinicijativno otvorili košta 120din po računu. :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Nova vremena, izrada plastike košta. Ili se povinuješ ili ih napustiš. 200 RSD od svake kartice? Ja imam jednu Visa Inspire (važi do 06/23), jednu Visa Classic Debit (za devizno plaćanje, važi do 01/23) i Dininu karticu (važi do 06/25) Znači za svaku od njih će uzimati po 200 RSD :D Samo nek je veselooo.
Pretpostavljam da su ti svukli sa računa novac ili si u filijali/ekspozituri platio? :)
 
Ne mogu da se setim davno sam izvadio VISA internet karticu i bio sam se ulogovao na intensaonline ali sada ne mogu i nalog mi je blokiran. Gde se nalazi LIB broj?

Imam isti problem sada!!! Ne mogu da se setim jer sam davno sam izvadio VISA internet karticu i bio sam se ulogovao na intensaonline, ali sada ne mogu i nalog mi je blokiran zbog pokusaja. Mozda sam lud ali gde se nalazi taj LIB broj?! Kada sam prvi put dobio potvrdu o urucenju platne kartice dobio sam i taj LIB koji sam iskoristio i sad ne znam da li je na tom papiru tj toj potvrdi o urucenju ili? Posle nekog vremena sam otisao da podignem novu posto mi je stara istekla i tada nista nisam dobio. Da li moram da dobijem novi LIB zbog te nove ili?
LIB broj moraš tražiti ispočetka na šalteru u poslovnici gde si vadio VISA internet karticu.
I čuvaj taj papir za ubuduće isto kao što čuvaš i PIN za kartice.
 
Mislim da LIB možeš da dobiješ u bilo kojoj poslovnici.
 
Haha, ali gde se nalazi on inace opet pitam na kom tacno papiru? lol :D

Posto sam ga vec jednom dobio, i guglao sam malo o tome i koliko sam video mozes opet da ga iskoristis. Zato me zanima gde se nalazi posto bukvalno nigde ne vidim LIB broj a koristio sam ga ranije.
 
Haha, ali gde se nalazi on inace opet pitam na kom tacno papiru? lol :D

Posto sam ga vec jednom dobio, i guglao sam malo o tome i koliko sam video mozes opet da ga iskoristis. Zato me zanima gde se nalazi posto bukvalno nigde ne vidim LIB broj a koristio sam ga ranije.
Druže nalazi se na papiru koji je bio unutar koverte u kojoj ti je bila kartica kad si je preuzeo iz banke.
Tu ti pišu generalije kartice PIB, LIB i sl.
 
Hmm. Pogledao sam sve papire i nista nisam nasao, a cuvao sam sve papire od banke do sada. Nista onda. Pogledacu sobu malo bolje i potraziti. Hvala svima na odgovorima.
 
Hmm. Pogledao sam sve papire i nista nisam nasao, a cuvao sam sve papire od banke do sada. Nista onda. Pogledacu sobu malo bolje i potraziti. Hvala svima na odgovorima.
Kada sam ja ponovo tražio LIB na šalteru, radnica mi je ponovo odštampala na najobičnijem belom praznom skroz papirčetu.

I LIB i broj za aktivaciju.

I to je to
 
osoba kojoj je novac isplaćen, moraće da ga u celosti vrati, a banka će - poslovično - odgovornost svaliti na "grešku u sistemu"...
 
I opet mi nije naplaceno 50 rsd po rati, za kupovinu kreditnom na rate. Jel postoji neki datum od kada to pocinje, da nisam prevideo nesto?
 
Odem pre 20 dana da ih pitam da mi omoguće plaćanje na 12 rata na Visa debitnu karticu, kažu nije ti dozvoljeno može jedino kreditna kartica, uzmem kreditnu karticu, danas mi stiže poruka da mi je omogućeno plaćanje debitnom karticom na 12 rata 🤨
 
U avg sam imao prvi put kupovinu na rate po "novom", danas pogledam izvod za Master i naknada od 50 din je uračunata tj dodata stavka na izvodu >Rata - Nakn. za plaćanje na rate < Obračunato samo za tu jednu ratu, ostale rate su iz perioda pre novog tarifnika i naravno za njih nema naknade.
Jedino ako si Magnifica paket, tu valjda nema ove naknade.
 
jel teoretski moguce da podignem 50k dinara na salteru i da mi to ne skinu sa racuna nego da me caste?
Može, ako ne priložiš ličnu kartu već pištolj.

Šala mala, znam da se slično jednom poznaniku malo odavno. Zvali su ga posle par dana da vrati novac.
 
Ne radi mi nova aplikacija ceo dan na androidu, vrti u beskonacno kad pokusam da se ulogujem. Proslo logovanje 1-2 puta, ali nakon toga opet vrti u beskonacno sta god da probam.
Stara radi normalno.
 
Mora da je budze a kad je nabudze, kuku nama🤣🤣🤣
 
meni je app zahvaljujuci ocigledno problemu koji ima izbacila da sam ukucao pogresan pin i deaktivirala se nakon samo jednog unetog PINa no pogresnog. No nebitno zvao sam call centar da bih reaktivirao app posto onaj koji sam postavio nije prihtala iz nekog razloga i rece ccovek znamo da imamo problem radimo na tome.
 
Od kad imam novu app ne stižu mi sms poruke kada mi legne nešto na račun, samo dobijem obaveštenje u app koja često ne pošalje push notifikaciju. Pa je moje pitanje jel moguće imati i sms kao i do sada uz novu app?
 
Od kad imam novu app ne stižu mi sms poruke kada mi legne nešto na račun, samo dobijem obaveštenje u app koja često ne pošalje push notifikaciju. Pa je moje pitanje jel moguće imati i sms kao i do sada uz novu app?
Zvao sam korisničku službu, i nažalost ne može, samo u aplikaciji bez SMS-a. A to me mnogo nervira....
 
Zvao sam korisničku službu, i nažalost ne može, samo u aplikaciji bez SMS-a. A to me mnogo nervira....
Pa to, možda sam negde bez neta tipa inostranstvo ili slično. Eto bila mi app zabagovala nije mi došla notifikacija i ja nisam znao da mi je legla uplata..
 
Ja juce dobio obnovljenu Visu Classic Debit, placa se 200din. izdavanje kartice da znate. :D

A bilo vec 12+ godina free.
I meni naplatili novu intenet karticu tako nešto 200-300 din a poslednih 7-8 godina nije bilo naplate.
Razmišljam da pogasim sve kod njih i uzmem A1 wallet + Master karticu, nema mesečnog održavanja samo jednokratna naknada za izdavanje kartice 690 din i nikakve naplate održavanja dalje nema. 89 din je naknada za podizanje na bilo kom bankomatu, i 20 din provizija za transakcije
 
Nazad
Vrh Dno