Šta je novo?

Banka Intesa


I koliko sam shvatio nemaju svi tu opciju nego samo onima kojima je odobren?
 
Mislim da svi mogu da se prijave ali da banka zadržava pravo da nekome odobri nekome ne.
 
Meni nije tako. Nemam transakcija na telefonu jer sam ga menjao pre mesec i po i nisam nikad platio telefonom, samo na satu .

kako vam ovde stoji?
Isto kao kod tebe samo mi stoji “Mirror my iPhone” umesto custom kao kod tebe.

Ides na vrh te stranice, pa kliknes na tu konkretnu karticu, i onda tab “transactions”. Tu je lista obavljenih transakcija preko sata.
 
E sada se postavlja pitanje da li naplaćuju neku proviziju kada vršiš plaćanje internet karticom. :unsure:
Da li je neko vršio plaćanje internet karticom po novom sistemu vrednosti?
Hvala

Nisu mi naplatili proviziju kada sam platio internet karticom.

Još da sačekam prvi pa da vidim da li da je gasim ili ne ako budu naplaćivali i "internet" devizni račun sa 120 din, s obzirom da ni sami ne znaju da li se naplaćuje ili ne.
 
Isto kao kod tebe samo mi stoji “Mirror my iPhone” umesto custom kao kod tebe.

Ides na vrh te stranice, pa kliknes na tu konkretnu karticu, i onda tab “transactions”. Tu je lista obavljenih transakcija preko sata.
U pravu si, stoje ali mi nikad nije izaslo obavestenje.
 

I koliko sam shvatio nemaju svi tu opciju nego samo onima kojima je odobren?
Sve Intesine kartice sada nude plaćanje na rate. Ja sam ih provukao nekoliko u četvrtak i petak. Juče u redu u Maksiju čujem da pitaju neku ženu za rate. Nisam video koja je kartica (ni banka, ni vrsta), a svakako nisam znao da Maksi ima opciju za rate.
 
Nisu mi naplatili proviziju kada sam platio internet karticom.

Još da sačekam prvi pa da vidim da li da je gasim ili ne ako budu naplaćivali i "internet" devizni račun sa 120 din, s obzirom da ni sami ne znaju da li se naplaćuje ili ne.
Čisto da znaš, ja sam gasio internet karticu početkom meseca i naplatili su mi održavanje za ovaj mesec. Provizije na plaćanje nikad nisu imali. Internet kartica je sada besmislena kada imamo virtualne kartice, ne znam što bi je neko plaćao uopšte.
 
Nisu mi naplatili proviziju kada sam platio internet karticom.

Još da sačekam prvi pa da vidim da li da je gasim ili ne ako budu naplaćivali i "internet" devizni račun sa 120 din, s obzirom da ni sami ne znaju da li se naplaćuje ili ne.
E to, hvala na odgovoru, I ajde kada bude kraj meseca da vidimo šta će sve biti naplaćeno.
Čisto da znaš, ja sam gasio internet karticu početkom meseca i naplatili su mi održavanje za ovaj mesec. Provizije na plaćanje nikad nisu imali. Internet kartica je sada besmislena kada imamo virtualne kartice, ne znam što bi je neko plaćao uopšte.
Sve je to ok, ali meni su računali najskuplji kurs za plaćanje virtuelnom karticom koja je vezana za dinarski.
 
Čisto da znaš, ja sam gasio internet karticu početkom meseca i naplatili su mi održavanje za ovaj mesec. Provizije na plaćanje nikad nisu imali. Internet kartica je sada besmislena kada imamo virtualne kartice, ne znam što bi je neko plaćao uopšte.
Ja sam danas bio da uplatim evre na Viza klasik. Hteo da mi produže sredstva autentifikacije, odnosno da mogu sam po potrebi da menjam limite na kartici preko lozinke koja mi stiže na sms. Svako 9. meseci sam to radio ranije. Rekoše mi da je to sada sve preko aplikacije. Instalirao je i aktivirali mi. E sada, pored ove Vize Klasik (ex Elektron) imam i onu internet do 03/25. Održavanje nisu naplatili za oba devizna. Hoće li? Lud zbunjenog.. Nemam pojma. Videću od jula, ali me zanima ova virtuelna kartica koja je vezana za moja 2. devizna računa. Imamo bih par pitanja:

Kako se koristi uopšte ova virtuelna?
Zašto misliš da je besmisleno imati i internet karticu?
Ne mogu da pronađem u app ovu opciju za menjanje limita na karticama.

P.S. Pitao da li se nešto dodatno naplaćuje korišćenje aplikacije? Navodno ne, jer nemam otvoren ni jedan tekući račun. Samo ova 2. devizna u evrima.
 
Sve Intesine kartice sada nude plaćanje na rate. Ja sam ih provukao nekoliko u četvrtak i petak. Juče u redu u Maksiju čujem da pitaju neku ženu za rate. Nisam video koja je kartica (ni banka, ni vrsta), a svakako nisam znao da Maksi ima opciju za rate.
OTP masterrata moze u maxiju i tempu do 3 rate ...sad mogu i ostale kreditne kartice otkad su se ujedinili.
intesine nikad nisu mogle na rate u maxiju nekad davno mogle u amanu ;_)
 
(131) Interna serverska greška

Данас ми ово пријављује када попуним налог за уплату и кликнем на "настави"... Практично не могу ништа да платим? Јел се дешава још некоме?
 
Да ли је неко досад прешао са ХИТ на ХИТ Плус рачун, колико траје процедура?
 
Zavisi kakav im je dan tj kako radi njihov servis. Ja sam dva puta morao da idem, jer nisu uspeli iz prve. Poludeo sam bio. Tj ja sam sa Hit na Magnifica, ali nebitno.
 
Да ли је неко досад прешао са ХИТ на ХИТ Плус рачун, колико траје процедура?
Trajalo 4-7 minuta,koliko joj je trebalo da ispise nesto na papiru i isklikce. Sutradan, u aplikaciji pisao novi paket iako nisam bio optimista.
 
Са њима досад нисам имао проблема са шалтерским пословима, додуше јако ретко сам морао ићи због нечег у експозитуру. Али сад треба да пријавим нову ЛК, да променим пакет рачуна и угасим 3 девизна рачуна односно некадашње подпартије. Размишљам да понесем велику чоколаду и 200г кафе, не бих ли убрзао процес😁
Питао сам за мобилну апликацију па сте рекли да ради ок уз повремене ситне багове. А како се понаша интернет банкарство?
 
Pozdrav,
Moje iskustvo je malo reci katastrofalno.
Prvo ovi iz kontakt centra pojma nemaju sa informacijama, 2x me u toku dana setaju od filijale do filijale da na kraju opet nisam zavrsio.
A kad dodjem u filijalu neku random, cest odgovor je ne radi nam aplikacija na pc ne mozemo vam izdati qr kod za biz app.
3dana sam izgubio da nadjem filijalu kojoj radi izdavanje.

Razmisljam da napustim intesu za fizicko lice, ovo je golo dranje. Ovaj kurs krvnicima ne daju koji je sad na app.
Koju banku predlazete da je ok cijena odrzavanja, ima/nema naplate transfera i obavezno da mi ima placanje telefonom(pomocu nfc cipa- android)
 
Udjem malopre na online intesa portal, tj. ebanking i vidim da imam neki dinarski racun, koji nisam imao do sada. :confused: Pre 2 dana ga bar nije bilo, kada sam se poslednji put ulogovao.
A, vidim ima neka uplata i isplata na tom racunu.
Nisam nikada imao dinarski racun u Intesi, osim 2 devizna za online kupovinu, jedan ugasio i jedan za koji je vezana internet kartica ostao....
Jel ima jos neko sa ovakvim slucajem? Treba li da se zabrinem mozda, kontaktiram korisnicku sluzbu....?!:unsure:
Annotation 2021-06-22 030659.png
 
Vreme i isplata ti se poklapa sa isplatom pomoci od 100 eura.
Verovatno je namenski za pomoc koji nije ugasen.
 
Izgleda da je to u pitanju.
Tek sada provalih da je godina 2020, nekako sam prevideo to, sve mislim ovo bilo pre 20-ak dana i vidim da je 100e u pitanju...:)
Samo ne znam, sto se pojavio taj racun posle godinu dana, a trebao bi biti ugasen...:confused:
 
Ja bolje da ne pričam šta se sve meni pojavilo i istumbalo u OTP posle integracije s Vojvođanskom... Budite srećni ako je samo jedan fantomski računčić u pitanju. 😁
 
Упозорење за све који уз основну мастер картицу имају и додатну, потрошња по додатној картици се преко нове апликације и веба не може пратити апсолутно никако. Нема чак ни нотификација о потрошњи са додатне картице. Душу дало за крађу. Саветница каже "Svakako ta opcija trenutno ne postoji u novoj mobilnoj aplikaciji, ali sam poslala upit tehničkoj službi da mi daju informaciju kada istu možemo očekivati. Još uvek ima mnogo neaktivnih funkcija u novoj aplikaciji, mnoge će tek i biti dodate. Javljam se čim dobijem precizniju informaciju."

Па да ли сте реални???
 
Meni supruga ima dodatne kartice (Visa i Dina) na tekućem i MC Gold kreditnu i one se vide samo u njenoj aplikaciji.
Svakako se sve troši sa mog računa.

Meni to, dok ti nisi napiao post, bilo nekako i logično.
 
A kako proveriti koliko je ostalo neiskorišćenog limita za plaćanje na rate debitnom karticom? Nema očigledno nigde te informacije.
 
Meni supruga ima dodatne kartice (Visa i Dina) na tekućem i MC Gold kreditnu i one se vide samo u njenoj aplikaciji.
Svakako se sve troši sa mog računa.

Meni to, dok ti nisi napiao post, bilo nekako i logično.
Код нас је другачија ситуација, супруга је пре поскупљења затворила апсолутно све у Интези и рачуне и картице и on-line. Ја сам зато и тражио додатну картицу. На старом Intesa on-line се види свака трансакција било да је основна или додатна картица. А сад пошто она нема свој е банкинг (логично јер је све затворила) практично нема где да се прати потрошња што је катастрофа. Видећемо шта ће бити на изводу сад после првог.. Иначе, лагали су још једну ствар. Иако сам Magnifica, речено је неће бити оно 50 дин за сваку рату преко Мастера али је то лаж. Скида. Да би се користио Мастер без плаћања провизије на рате мора се затворити стара картица и узети Master Card Gold. А то значи опет трошак кредитног бироа, смарање са потврдама колика ми је плата.. Не пада ми на памет. Немам толико времена.
 
Ja sam ugasio staru Mastercard standard i presao na Gold, sve sa dodatnim karticama. Nisu mi trazili nikakve potvrde o plati ni izvestaj kreditnog biroa. Magnifica paket je u pitanju
 
Ja sam ugasio staru Mastercard standard i presao na Gold, sve sa dodatnim karticama. Nisu mi trazili nikakve potvrde o plati ni izvestaj kreditnog biroa. Magnifica paket je u pitanju
Страшно, онда очигледно ова моја саветница нема појма, рекла ми је да морам сва дуговања по картици да измирим (што је ван памети јер имам доста тога што ми иде на рате још 6-10 месеци) , угасим је и након тога аплицирам за Голд. Мораћу да проверим поново.
 
Naravno da moras da izmiris dugovanja pre gasenja kartice, kako si mislio drugacije
 
Страшно, онда очигледно ова моја саветница нема појма, рекла ми је да морам сва дуговања по картици да измирим (што је ван памети јер имам доста тога што ми иде на рате још 6-10 месеци) , угасим је и након тога аплицирам за Голд. Мораћу да проверим поново.
Ja sam izvadio Gold, a nisam ni gasio staru MC uz Hit račun (kako je oni zovu).
Od troškova KB I dve menice.
 
Kakva je situacija sada sa BizMobi?

Da li i dalje ne mogu da se raspodele devizni prilivi?

Poslednji komentar na tu temu je iz 2019. godine.
 
Nazad
Vrh Dno